Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

No i teraz mozna skasować 3 kafle za płynnie działający telefon, zamiast 700pln, o ile będą chętni, ale pewnie będą. Czemu wiejski ? Chodzi Ci o kolor ?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak się śmieje :D cała czarna była nudna, a lubię pomarańczowy to klapkę dokupiłem ;)

 

Co do chętnych na 950, 950XL - pewnie będą. Ja poczekam tydzień, aż stanieje do 1500zł i kupuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wszystko jasne. Lumia 950 - 549usd, 950XL -  649usd. Dla mnie konferencja mega zaskoczenie. Nowy ekosystem, nowe Lumie, które już nie są tylko telefonami, dwa nowe Surface'y. MS się postarał i to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Wszystko jasne. Lumia 950 - 549usd, 950XL -  649usd. Dla mnie konferencja mega zaskoczenie. Nowy ekosystem, nowe Lumie, które już nie są tylko telefonami, dwa nowe Surface'y. MS się postarał i to bardzo.

Muszą się starać jeżeli chcą dorównać ideałowi co się zowie Apple  :). A tak przy okazji, w zestawieniu publikowanym przez Interbrand, Apple po raz trzeci z rzędu zostało uznane za najcenniejszą markę świata. Microsoft zajął bardzo dobre czwarte miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Microsoft zajął bardzo dobre czwarte miejsce.

 

W maju byli na 2 miejscu (według Forbes'a) , zaraz za Apple więc to średnio dobra informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Panowie , prośba o wsparcie bo ja w temacie WP kompletnie nie siedzę. Mam pomóc wybrać pierwszego smartfona Szwagierce dużo rozmawia i pisze, chce mieć dobry aparat (lepszy niż w aktualnym s5610 ) i od czasu do czasu odpalić coś w przeglądarce. Tak pomyślałam o WP, bo Android dla Niej myślę przekombinowany. Co polecacie w kwocie do 600zł? Zaznaczę, że musi być nowy, bo... ten typ tak ma ;)

 

Edycja: mmsy normalnie się już wysyła na Lumiach? Bo coś mi świta , że kiedyś był z tym problem...

Edytowane przez fankaDaktarina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Dla mnie android jest łatwiejszy niż wp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Myślę, że jedno i drugie na początku będzie trudne, bo nowe. Ale WP będzie działał stabilniej na pewno . No i ona nie potrzebuje tych wszystkich wodotrysków, które tylko zamulają telefon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Panowie, do rzeczy. Pytałam o WP konkretnie. Jeszcze jakis jakiś model polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Lumia 640 lub Nokia Lumia 730/735. Porównań w internecie masa, w zasadzie to wszystko co jest sensowne w tych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej szwagierce polecić np. Blackberry Q5 lub Q10? Q10 będzie co prawda droższa trochę, ale to idealny telefon do pisania i prowadzenia rozmów. Dobra jakość połączeń, niezła klawiatura fizyczna - po przesiadce z klawiatury numerycznej, obsługiwanie telefonu w pełni dotykowego będzie dla niej przez jakiś czas bardzo męczące i irytujące.

3" ekran pozwala na okazjonalne przeglądanie internetu, a aparat choć nie wybitny, jako takie zdjęcia pozwala robić. System jest intuicyjny, niezbyt skomplikowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Hmmm, mam Q10 w domu i leży... Może faktycznie dam jej do wypróbowania... Może kolejna osoba pokocha BB :) dobra myśl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jest trochę na bakier z techniką. Po przesiadce na WP  śmiga jak stary wyjadacz, tak więc radzę dla kobiety Lumię jakąś.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój test z Lumią podsumowuję dalej, dopiszę do tego co pisałem wcześniej:

 

Lumia 735 - zalety dla mnie "na świeżo":
- świetna bezproblemowa współpraca z programami MS - exchange,sharepoint,onedrive,onenote - choć tego można było się spodziewać to nie jest to oczywiste  ;)
- świetny ekran
- slot na kartę mikro-SD
- wymienialny akumulator
- LTE
- teoretycznie Microsoft aktualizuje do najnowszych wersji
 
 
WADY:
- kalendarz - czemu nie można wyswietlic wiecej zdarzen na podgladzie np. najbliższy tydzień ???
- ssubiektywna ocena - ekran 4,7 cala to chyba max. dla telefonu. W ochraniaczu z klapką już mam lekki problem z obsługą jedną ręką.
- wybieranie numerów ... w porównaniu z Androidem niestety gorzej. W Androidzie wystarczy wpisać imię klawiaturą numeryczną - domyślnie szuka. Na WP niestety muszę parę kliknięć więcej zrobić :/
- brak ustawienia dzwonka jako rosnący głośnością... Niestety jak zapomnę ściszyć to można dostać zawału potem.
- Yanosik wyłącza się podczas rozmowy telefonicznej. Niestety producent jeszcze pracuje nad nową wersją, która będzie działać w tle. Na Android tego problemu nie było nigdy.
 
 
Co do baterii. Używam intensywnie. Wczoraj rano wyjęty z ładowania, dziś do godz. 14 zjechał do 10%. Czyli jakieś 30 godzin.
Używane 3 konta pocztowe, Skype, trochę yanosik, internet, a głównie rozmowy.Czy źle ? Nie wiem. Nie dożyję pewnie czasów gdy bateria trzymała 5 dni jak kiedyś ;)
Ogólnie ocena jak najbardziej pozytywna.
 
P.S.
Co do porzucenia Androida... Zżarło mi miejsce... w zasadzie nie wiem co, bo potrafię kontrolować miejsce i aplikacje ;) Ten stan pogłębiał się od jakiegoś czasu... Kopia danych i reset do domyślnych i od razu zwalnia się miejsce i telefon prawie jak nowy. Tylko, że to nie może tak być :)
Niestety telefon w abonamencie od operatora nie ma szans na update do nowszych firmware, nawalone aplikacje, które ewentualnie można wyłączyć. Szkoda telefonu, bo jest 1GB Ram, dobry procek, także po gwarancji za moment będzie wrzucony chyba CyanogenMod i stary telefon dostanie drugie życie.
 
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie dożyję pewnie czasów gdy bateria trzymała 5 dni jak kiedyś  ;)

 

Po prostu musisz zacząć używać telefonu jak kiedyś ;)

Jak miałem Nokię E71, bateria wytrzymywała mi ponad tydzień, a siedem dni to już spokojnie. Tylko, że w 2009 roku miałem drogie pakiety internetowe, mniej dzwoniłem, SMS-owałem. W 2004 roku, w tym samym telefonie, zauważyłem, że bateria trzymała już nie tydzień, ale około 3 dni. Wymieniłem na nową. Nowa okazało się, że trzyma tyle samo. Potem zdałem sobie sprawę, że po prostu więcej rozmawiam, częściej sprawdzam pocztę, korzystam z Facebooka, częściej łączę się z internetem poza domowym WiFi.

Obecnie w Q10 wystarczy, że mam wyłączoną transmisję danych, WiFi, NFC i lokalizację (włączam kiedy akurat korzystam). Dzięki temu bateria spokojnie wytrzymuje 5 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu musisz zacząć używać telefonu jak kiedyś ;)

Jak miałem Nokię E71, bateria wytrzymywała mi ponad tydzień, a siedem dni to już spokojnie. Tylko, że w 2009 roku miałem drogie pakiety internetowe, mniej dzwoniłem, SMS-owałem. W 2004 roku, w tym samym telefonie, zauważyłem, że bateria trzymała już nie tydzień, ale około 3 dni. Wymieniłem na nową. Nowa okazało się, że trzyma tyle samo. Potem zdałem sobie sprawę, że po prostu więcej rozmawiam, częściej sprawdzam pocztę, korzystam z Facebooka, częściej łączę się z internetem poza domowym WiFi.

Obecnie w Q10 wystarczy, że mam wyłączoną transmisję danych, WiFi, NFC i lokalizację (włączam kiedy akurat korzystam). Dzięki temu bateria spokojnie wytrzymuje 5 dni.

Dejko - zgadza się. Wyłączam rzeczy zbędne jeśli ich nie używam. Wiadomo, że teraz są inne ekrany,inne rozmiary, wifi...  to wszystko też musi żreć prąd. Ale też nie oszukujmy się... producenci mogliby wrzucić baterię o większych pojemnościach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekrany itp to jedno. Druga  to to, że tamte dawne telefony nie lokalizowały w tle, nie sprawdzały aktualizacji, nie korzystałeś ze skype trzech kont i internetu......

Wyłącz usługi danych, zablokuj wszystkie aplikacje, wyłącz lokalizację, wifi, powiadomienia. Zostaw rozmowy i sms. Telefon podziała kilka dni. Jak kiedyś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

producenci mogliby wrzucić baterię o większych pojemnościach

 

Tyle, że w Noki E71 był akumulator 1 500 mAh i jak na tamte czasy to był gigant. Obecnie akumulatory mają dwukrotnie większą pojemność.

Większa pojemność akumulatora oznacza większe wymiary fizyczne, a z drugiej strony użytkownicy żądają coraz cieńszych obudów. 

 

Jakby się nad tym zastanowić, większość bajerów pożerających prąd jest obiektywnie zbędna. Ale ponieważ smartfon stał się wyznacznikiem statusu społecznego, parametry muszą być coraz lepsze - a całość idzie w ślepą uliczkę. Po co rozdzielczości powyżej 300 dpi? Po co aparaty z matrycami 18 Mpix? Po co aż tak duże ekrany? Po co ośmiordzeniowe procesory? Nawet firmy które potrafią stworzyć zoptymalizowane systemy operacyjne, muszą dmuchać parametry na zapas, bo bezmyślni użytkownicy porównują: "ja mam osiem, ty masz 2", bez zastanawiania się czy te rdzenie przekładają się na jakąkolwiek poprawę komfortu użytkowania telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Po co rozdzielczości powyżej 300 dpi?

 

DPI to jakość wydruku, nie rozdzielczość.

 

 Po co ośmiordzeniowe procesory?

 

Android - choćby nie wiem ile rdzeni, i tak przymuli. Ale im mocniejszy procek, tym rzadziej. :)


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój biedny telefon nie wytrzymał kolejnej gleby i muszę korzystać z awaryjnego, emerytowanego Galaxy S2. Jestem pozytywnie zaskoczony - taki staruszek a dalej sobie radzi bez większych lagów, nie spodziewałem się tego. Przypomniałem sobie, jak wygodnie obsługuje się małe telefony, przy następnym ograniczę się do maksymalnie 5 cali.

 

Muszę kupić coś nowego, taniego z wymienną baterią i 2gb ramu. Myślę nad Asusem zenfone 2 laser. Trochę duże ramki ekranu, ale dobrze leży w dłoni. Macie jakieś inne propozycje do 1000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Galaxy Alpha- kupiłem bo sam chciałem coś nie za dużego i porządnie wykonanego, z dobrym aparatem. Generalnie złego słowa nie powiem. Miał nawet okazję przeżyć upadek na chodnik.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei P8 lite, bawilem sie troche, fajne sprzet za te pieniadz

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.