Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko poniżej FHD nie ma sensu, ale sensowna jakość moim zdaniem zaczyna się od ekranów QHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak jak napisal przedmowca przy qhd zaczyna to miec sens.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Bawiłem się i przy fullHD widać piksele. Minimum to QHD, a najlepiej 4K :) Minusem telefonów z taką rozdzielczością jest szybsze zużywanie się baterii, a większość programów często i tak jest skalowana nawet do fullHD, nie mówiąc o QHD. Dlatego rzadko kiedy dają wyższe rozdzielczości.

 

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dokładnie. Bawiłem się i przy fullHD widać piksele. Minimum to QHD, a najlepiej 4K :) Minusem telefonów z taką rozdzielczością jest szybsze zużywanie się baterii, a większość programów często i tak jest skalowana nawet do fullHD, nie mówiąc o QHD. Dlatego rzadko kiedy dają wyższe rozdzielczości.

 

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Pisałem o tym wyżej. Mam w LG V10 ekran 5,7cala 2k plus dodatkowy 2,1cala i bateria trzyma tyle samo co w Lumii 830 która miała 5cali 720p. Po wgraniu przedwczoraj 6.0 z trybem Doze, jest jeszcze lepiej. Pewnie gdybym miał tam amoleda z kolorową tapetą ne byłoby tak słodko.

 

A wracając do premier - wyszedł dziś Meizu 6 Pro. Pomijając żenujące wzornictwo, świetny sprzęt. Myślę, że jeszcze góra rok i zapomnimy o Samsungach, LG, Sony itp.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w LG masz 3000 mAh, w Lumii 2200 mAh, więc bateria w LG ma jakieś 40% pojemności więcej.

Dużo też zależy od systemu, jak kiedyś w OPO bawiłem się w testowanie rożnych ROM-ów, to w podobnych warunkach rozrzut SOT był od 2 h do 6 h.

 

Myślę, że teraz coraz więcej telefonów na androidzie będzie miało QHD pewnie właśnie ze względu na gogle VR oraz dlatego, że Snapdragon 820, nie mówiąc o samsungowym Exynosie, zaczęły dawać sobie radę z tymi rozdzielczościami bez robienia z telefonu farelki.

Swego czasu chciałem nabyć LG G4, ale po zabawie zrezygnowałem, bo widać było, że Snap 810 nie dawał rady z QHD - telefon się grzał, wyraźnie widać było throttling.

 

A co do Meizu i reszty chińczyków, to myślę, że gdyby nie fakt, że (delikatnie rzecz ujmując) mocno czerpią z czołówki (od Samsunga, Google czy Apple), to obecni producenci mieliby ciężkie życie.

Zresztą pewnie dlatego taki Xiaomi oficjalnie w UE czy USA nie prowadzi sprzedaży telefonów, bo pewnie boi się patentowych sporów, zwłaszcza, że ma swój mocno przerobiony syetem MIUI, gdzie garściami pozrzynał od innych. I pewnie dlatego ponoć prowadzi rozmowy z MS, aby w swoich telefonach umieszczać też Windowsa, co pozwoliłoby mu rozszerzyć rynek zbytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pisałem o tym wyżej. Mam w LG V10 ekran 5,7cala 2k plus dodatkowy 2,1cala i bateria trzyma tyle samo co w Lumii 830 która miała 5cali 720p. 

 

Ale w Lumii miałeś baterię o pojemności 2200 mAh, a w LG 3000 mAh ;)

Pytanie też o jakim okresie czasu między ładowaniami mówimy. Ja potrafię rozładować baterię w jeden dzień, ale jak mam lepsze zajęcia niż zabijanie nudy grą w telefonie to i 5-6 dni spokojnie na jednym ładowaniu wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam u siebie wyświetlacz 2k, pooglądałem trochę filmów w sieci jak to działa i jestem mocno zaintrygowany :D Grał ktoś na tym czy filmy oglądał ? Widziałem że jest wersja jutuba nawet pod VR.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

3000 mAh musi obsłużyć łącznie 7,8 cala czyli mamy 385 mAh na każdy cal.

2200 mAh musiało obsłużyć 5 cali, więc mamy 440 mAh na każdy cal.

Nie wiem czy to logiczne, ale wychodzi, że Lumia 830 powinna trzymać dłużej.

Tak czy siak oba ładuje w nocy, ale jak wracam  z pracy z V10 to zostaje mi więcej niż zostawało z 830. W 930 było jeszcze gorzej.

Nie mniej na zużycie baterii wchodzi nie tylko ekran, ale tez odległość od BTS itp itd, jakość sygnału. Ponadto moim zdaniem Andek jest bardziej prądożerny niż WP i bardziej zżera pakiet internetowy.

Ciężko więc porównywać moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

A wracając do premier - wyszedł dziś Meizu 6 Pro. Pomijając żenujące wzornictwo, świetny sprzęt. Myślę, że jeszcze góra rok i zapomnimy o Samsungach, LG, Sony itp.

Meizu oczywiście zaprezentował w modelu 6 Pro funkcję "3d press", odpowiednik "3d touch" apple. Długo czekać nie trzeba było.

 

No to ja mam u siebie wyświetlacz 2k, pooglądałem trochę filmów w sieci jak to działa i jestem mocno zaintrygowany :D Grał ktoś na tym czy filmy oglądał ? Widziałem że jest wersja jutuba nawet pod VR.

Bawiłem się vr, używając samsunga s7 i stwierdzam, że jest to ogromna rewolucja w świecie multimedialnej rozrywki, prawdziwy milowy krok.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Niestety duża część chińskiej produkcji to żywa kalka Apple. 6 Pro to dizajn Apple, 3d touch i menu pewnie też podobne. Tak czy siak ich siłą jest świetna jakość wykonania i świetne oprogramowanie. Dlatego uważam, że mimo iż kopiują, zmiotą rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Niestety duża część chińskiej produkcji to żywa kalka Apple. 6 Pro to dizajn Apple, 3d touch i menu pewnie też podobne. Tak czy siak ich siłą jest świetna jakość wykonania i świetne oprogramowanie. Dlatego uważam, że mimo iż kopiują, zmiotą rynek.

Eeee tam zmiotą, w sprzedaży liczy się głównie samsung i apple. W zyskach natomiast to apple zamiata rynek :o

Dane z 2015r.

 

 

Sprzedaż telefonów:

 

wykres2.png

 

Dochód ze sprzedaży:

 

wykres1.png

Prognozy na 2016 rok są i tak lekko gorsze bo po raz pierwszy ma się sprzedać mniej iphone'ów niż w analogicznym poprzednim roku(poniżej 200mln sztuk), ale patrząc jak schodzi ip se(np. w Chinach) wątpię w te przypuszczenia, no chyba, że rynek tak już się nasycił.

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ciężko, aby w zyskach nie zamiatał skoro ma najdroższe produkty.

Co do chińczyków podtrzymuję swoje zdanie. Jest coraz więcej świadomych userów, którzy wiedzą, że nie ma sensu płacić ponad 3kpln Samsungowi skoro chińczyk da to samo lub nawet więcej za połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bart8, Jash - force touch (applowskie 3d touch) jako pierwszy wprowadził Huawei w Mate S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

bart8, Jash - force touch (applowskie 3d touch) jako pierwszy wprowadził Huawei w Mate S.

To nie jest dokładnie to samo. Huawei Mate S pozwalał rozróżnić jedynie dotknięcie palcem od stuknięcie w ekran. Nie mierzył siły nacisku na ekran jak to ma miejsce w przypadku ip6s i htc one10. W dodatku nie posiadał interakcji w drugą stronę-tego silniczka/modułu, który apple nazywa taptic engine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego widzę na tym filmiku:

 

 

Huawei rozróżnia siłę nacisku. Być może implementacja jest inna niż u Apple (która wydaje się być świetna, nic więcej nie napiszę, bo miałem z nią tylko chwilową styczność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Możecie podrzucić linka do dobrej standardowej baterii do s3 neo? Moja po raptem 9 miesiącach użytkowania słuchła i bardzo szybko się rozładowuje. Telefon zaraz i tak jedzie do serwisu bo nie działa głośnik (brak dźwięku,wraca dopiero po kilku uderzeniach w tył telefonu, rozmawiać normalnie można cały czas) ale bateria chyba i tak gwarancji nie podlega.. a na allegro jest masa baterii z czego większość jakaś podejrzana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Z tego widzę na tym filmiku:

 

 

Huawei rozróżnia siłę nacisku. Być może implementacja jest inna niż u Apple (która wydaje się być świetna, nic więcej nie napiszę, bo miałem z nią tylko chwilową styczność).

Faktycznie, wygląda to bardzo podobnie jak u apple, nie miałem tego telefonu w ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Możecie podrzucić linka do dobrej standardowej baterii do s3 neo? Moja po raptem 9 miesiącach użytkowania słuchła i bardzo szybko się rozładowuje. Telefon zaraz i tak jedzie do serwisu bo nie działa głośnik (brak dźwięku,wraca dopiero po kilku uderzeniach w tył telefonu, rozmawiać normalnie można cały czas) ale bateria chyba i tak gwarancji nie podlega.. a na allegro jest masa baterii z czego większość jakaś podejrzana.

Najlepiej oryginał. Ja w S3 miałem też tą powiększoną pojemnosc ale też oryginalną i dobrzevsie sprawowała.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej oryginał. Ja w S3 miałem też tą powiększoną pojemnosc ale też oryginalną i dobrzevsie sprawowała.

no tak oryginał, tylko jak go wyłowić pośród pozostałych "oryginałów" na allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak oryginał, tylko jak go wyłowić pośród pozostałych "oryginałów" na allegro?

Po cenie i opiniach sprzedającego.

Ja kupowałem trochę rzeczy m.in. baterie do S3 u użytkownika karlkom na allegro. Także od siebie polecam.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Karlkom sprawdzony, kupuję u nich wszystkie części zamienne, zawsze oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie masz dużego wyboru. Jak ma mieć 4 cale, być niedrogim i ma działać to o czym piszesz i ma nie być szkoda jak zgubisz to jedyne co mi przychodzi do głowy to Nokia Lumia 530.

 

 

Też dobra opcja, ale ona chyba aż taka tania nie jest.

A może jeśli zakup w PL to Sammi A3 2016? W granicach 900 pln.

4 cale to dziś już mało kto oferuje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos rynku, tu jest też ciekawe zestawienie.

Tekst mówi sam za siebie.

Wynika z tego, że za 2 lata na rynku nie będzie telefonów HTC i Sony na przykład...

Jeśli w tym roku Xiaomi upora się z podażą swoich telefonów (nadal racjonowany jest Mi5) i rozszerzą dystrybucję, to dogonią globalnie Apple (w sztukach).

 

Miłego czytania.

 

d37d6409b6f38d37med.png

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy nas zjedzą - z naszą wolą i świadomością.............. dzięki nam samym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.