Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem żonie Xperię XZ, solidny telefon, ładne wykonanie i poprawiony technologicznie po wpadce z grzaniem się Z5. Mimo, że ma "tylko" 3GB RAM naprawdę daję radę, a kobiecie wystarcza w zupełności. IP 68, bateria spokojnie wytrzymuje 2 dni. Jest dobrze, co do marki, ja zawsze miałem większe przekonanie do SONY, oczywiście to subiektywna ocena, jednak ich wzornictwo bardziej do mnie przemawia. Dobry telefon moim zdaniem, oczywiście, wiem, że w testach za chwilę znajdziecie inne marki lepsze :-)

Najważniejsze, że kobieta szczęśliwa :-)

Edytowane przez Matti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W temacie RAMu, wczoraj Komputer Świat wrzucił fajny filmik na YT odnośnie androida, zarządzania pamięcią, wielkością ramu, z którego wynika jasno, że te 3GB w zupełności wystarczą do płynnego działania systemu, nawet przy większej ilości aplikacji. 4GB jeszcze ma sens, ale w przypadku jak ktoś np. dużo korzysta z kart w przeglądarce, chce zamknąć i wrócić po kilku godzinach mając je wszystkie nadal otwarte. 6GB i 8GB to już marketingowy bełkot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Chłopaki, wolę zapytać tutaj bo jesteście w temacie. Potrzebuję kupić tablet, sprzęt ma być używany do samochodu do włączenia dzieciakowi bajek, tak więc żadnych specjalnych wymagań. Wi-Fi, dobra bateria, możliwość włożenia karty SIM (nie koniecznie) dobry ekran. Tak żeby to jako tako działało.

Może ktoś coś? Może coś z tych chińskich dziwnych firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tablet to pomyśl o Mancie 10 cali, bo nawet jak Ci ukradną to płakać nie będziesz. Kupiłem rodzicom dwa lata temu najprostszy model do internetu. Ma wejście na kartę SIM i microSD. Nie warto od niego wymagać magicznych rzeczy ale przeglądarka działa dobrze, filmy lecą. Sobie bym tego nie kupił ze względu na i potrzebną moc obliczeniową i ekran, który nie ma IPSu ale nawet jako GPS by się nadawał. Jeśli mają na nim lecieć bajki i istnieje obawa stłuczenia, zepsucia, kradzieży (dziecko zostawi w widocznym miejscu w samochodzie) to myśl, że byłby ok. Nie podaje modelu konkretnego bo chodzi mi bardziej o podejście co do ceny. Za chińczyka wydasz podobnie a gwarancja za granicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Kurcze, Manta zawsze kojarzyła mi się z totalnym chłamem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było, było. Komentowaliśmy to jakiś czas temu...


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung S8 oficjalnie już jest. Fajnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mnie niczym nie powalił. Noo może rozmiarem.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z S7 raczej bez sensu. I całe szczęście :)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak długo się zastanawiałem nad S7, że pojawił się S8 :) W chwili obecnej używam P9 Lite Dual Sim i brakuje mi trochę lepszej jakości zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale świetnym pomysłem wydaje się rozwiązanie Samsyng DeX.

Wkłada się sprzęt w stację dokującą podłączona do monitora oraz głośników i teoretycznie ma się w zasadzie funkcjonalny komp typu desktop. Pewnie teraz jeszcze mało jest apek pod Nougata, które potrafią pracować w oknach, ale tak czy siak pomysł mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale świetnym pomysłem wydaje się rozwiązanie Samsyng DeX.

Wkłada się sprzęt w stację dokującą podłączona do monitora oraz głośników i teoretycznie ma się w zasadzie funkcjonalny komp typu desktop. Pewnie teraz jeszcze mało jest apek pod Nougata, które potrafią pracować w oknach, ale tak czy siak pomysł mi się podoba.

Windows pokazał Continouum już dawno.

Super byłoby mieć smartfona który będzie robił za komputer po podłączeniu do monitora i klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Mnie niczym nie powalił. Noo może rozmiarem.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

Mnie powalił ceną.

 

Samsung S8 oficjalnie już jest. Fajnie wygląda.

 

Wygląda może i fajnie, ale wygląd to nie wszystko. Według mnie połączyli dwa najgorsze możliwe rozwiązania. Czytnik linii papilarnych umiejscowiony obok aparatu oraz bezużyteczne funkcjonalnie zaoblone krawędzie ekranu.

Skaner miał być pod taflą szkła, widocznie nie dali rady. Jeśli apple dokona tego co zapowiada się w przeciekach to znowu zniszczy pod względem zarobków samsunga.

Aparat w nowym galaxy ten sam co w S7. Procesor trochę szybszy od poprzednika i dość bardziej energooszczędny, ale ekran się zwiększył a bateria 3000mAh i 3500mAh w większym modelu to na dzisiejsze czasy rewelacją nie jest...

Ja tu widzę pewną analogię  między iphonem 6, 6s, 7 i samsungiem s6, s7 i s8. 

Na duży plus zmniejszenie ramek.

 

Ciekawostką i fajną sprawą jest zastosowane w s8 bluetooth 5.0, który umożliwia podłączenie i słuchanie w tym samym czasie dźwięku na dwóch parach słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaner poszedł na tył bo priorytetowy jest skaner tęczówki oka.

Apple na razie ma problem bo bazuje na ramie poprzedniego modelu i ciężko im będzie przekonać fanów do 7s bez usunięcia wielkich ram- góra i dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co do aparatu S8 jest ten sam co w s7 ale jest nowe oprogramowanie. Różnice widać w pokazanych w sieci zdjęciach, zwłaszcza tych nocnych. Czytnik jak dla mnie w absurdalnym miejscu. Design....hm nie wiem LG w G6 wyszło to lepiej. Rozmiary obu modeli nie dla mnie. Pięknie będą się tłukły, a w tym ich specjalnym programie nie ma już wymiany ekranu. Co do audio na razie nic nie wiadomo. Na forach audio spekulacje że Cirrus Logic, ale nic pewnego. Dla mnie Samsung nadal pozostaje firma po której produkty nie sięgam.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Skaner poszedł na tył bo priorytetowy jest skaner tęczówki oka.

Apple na razie ma problem bo bazuje na ramie poprzedniego modelu i ciężko im będzie przekonać fanów do 7s bez usunięcia wielkich ram- góra i dół.

 

Skaner poszedł na tył bo nie ma niego miejsca z przodu albo nie potrafili/nie chcieli zastosować ultradźwiękowego skanera, który mógłby być bezpośrednio pod taflą ekranu. Takie rozwiązania są już opracowane.

Co do odblokowywania za pomocą tęczówki oka - jest to beznadziejne w codziennym użytkowaniu. 

Żeby w ten sposób odblokować należy najpierw wybudzić urządzenie, przesunąć palcem po ekranie ku górze i dopiero spojrzeć odpowiednio na czujnik. Odblokowanie za pomocą palca trwa przy dzisiejszej stosowanej przez producentów technologii poniżej 0.5s

Dobrą rzeczą jest natomiast możlwiość połączenia jednocześnie kilku zabezpieczeń, np. chcąc autoryzować przelew możemy potwierdzić go za pomocą odcisku palca oraz tęczówki. Podwójne zabezpieczenie zwiększa bezpieczeństwo.

 

 

 

Nie wiem, gdzie widzisz u apple problem, sprzedając odgrzewane kotlety od 2 lat:

 

Informacje poniżej aktualne, z tego miesiąca...

 

-akcje apple pobiły wczoraj kolejny rekord,

 

-apple jest najbardziej wartościową firmą na świecie, https://www.tabletowo.pl/2017/03/29/apple-najbardziej-wartosciowa-firma-na-swiecie/

 

-apple tworzy najbardziej satysfakcjonujące telefony według tego rankingu(samsung depcze mu po piętach :D ), https://www.tabletowo.pl/2017/03/25/kto-tworzy-najbardziej-satysfakcjonujace-uzytkownikow-smartfony-apple-a-kto-depcze-mu-po-pietach/

 

-ze sprzedaży telefonów apple zgarnia 80% światowego zysku, to jest jakaś masakra :ph34r:

https://www.tabletowo.pl/2017/03/09/samsung-sprzedal-najwiecej-smartfonow-w-2016-roku-jednak-to-apple-rozbilo-bank/

 

Strach pomyśleć co będzie, gdy zastosują ekran oled pokrywający większość przedniego panelu telefonów, ultradźwiękowy skaner umieszczony pod taflą szkła, szybkie bezprzewodowe ładowanie.

Najprawdopodobniej już taki telefon ujrzymy po wakacjach na dziesięciolecie iphone'a :rolleyes:

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się zes...o w Play?- od kilku dni nie mozna wyslać ani odebrac mms..ktoś ma podobne objawy? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowałeś IOS do 10.3   ??  Powinno Ci wrzucić też nowe ustawienia operatora (jest taka opcja podczas aktualizacji systemu przez iTunes) ??

 

Ale w pierwszym kroku wyłącz i włącz telefon to powinien pobrać nowe ustawienia

 

Sprawdź Ustawienia/Dane sieci komórkowej część MMS powinno być:

 

APN         mms

MMSC     http://mmsc.play.pl/mms/wapenc

maks. wielkość MMS      307200

 

reszta pól puste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wracając do wielkości sprzedaży, faktem jest że apple zarabia najwięcej bo ma drogi produkt. Wielkościowo jednak nadal rządzi Samsung

 

emarketer-samsungvsapple-1-idc.png

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowałeś IOS do 10.3   ??  Powinno Ci wrzucić też nowe ustawienia operatora (jest taka opcja podczas aktualizacji systemu przez iTunes) ??

 

Ale w pierwszym kroku wyłącz i włącz telefon to powinien pobrać nowe ustawienia

 

Sprawdź Ustawienia/Dane sieci komórkowej część MMS powinno być:

 

APN         mms

MMSC     http://mmsc.play.pl/mms/wapenc

maks. wielkość MMS      307200

 

reszta pól puste

Dziękuje, kolejny raz pomagasz, miły gość z Ciebie!:)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Wracając do wielkości sprzedaży, faktem jest że apple zarabia najwięcej bo ma drogi produkt. Wielkościowo jednak nadal rządzi Samsung

 

Nieaktualne masz te dane. Tutaj świeżutkie z Q4 2016  :P

 

Sprzeda%C5%BC-smartfon%C3%B3w-czwarty-kw

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dziwny ten nagły skok w sytuacji gdzie wszyscy trąbią, że Apple zarobki ma rekordowe, a sprzedaż spadła. Tak czy siak mam nadzieję, że pokażą coś ciekawego. Póki co czekam jeszcze na LG V30 i HTC U (ocean) ze Snapem 835 i aktywnymi ramkami bocznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Dziwny ten nagły skok w sytuacji gdzie wszyscy trąbią, że Apple zarobki ma rekordowe, a sprzedaż spadła. Tak czy siak mam nadzieję, że pokażą coś ciekawego. Póki co czekam jeszcze na LG V30 i HTC U (ocean) ze Snapem 835 i aktywnymi ramkami bocznymi.

 

Właśnie sprzedaż apple w Q4 ma rekordową w całej historii iphone'ów, ale to jest zasługa według mnie dwóch czynników-okreś świąteczny oraz błędna strategiczna decyzja samsunga o wejściu na rynek pirotechniczny, ze swoim wystrzałowym modelem note 7 :D

 

https://www.tabletowo.pl/2017/02/01/apple-wyniki-q4-2016/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.