Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc o problemach nie miałem na myśli bezawaryjności Apple tylko problemach software'owych i w użytkowaniu na codzień.

 

Przyznam się, ze boję się trochę nowego systemu - w windzie umiem zrobić i ustawic chyba wszystko a tu nie ....

Po za tym używany komp na winde można kupić [laptop] za 300-900 zł a za tą kwotę Mac-a nie znajde. 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Przyznam się, ze boję się trochę nowego systemu - w windzie umiem zrobić i ustawic chyba wszystko a tu nie ....

Po za tym używany komp na winde można kupić [laptop] za 300-900 zł a za tą kwotę Mac-a nie znajde. 

 

Zależy do czego używasz komputera.

Jeśli głównie excel, przeglądanie interentu, oglądanie filmów, amatorska obróbka wakacyjnych zdjęć, filmów, to nie ma lepszego wyboru niż Mac.

Moi rodzice  na emeryturze używają macbooka bez problemu a winde chcięli już przez okno wyrzucić.

OSX jest dla zwykłego użytkownika przyjaźniejszy i o wiele bezpieczniejszy niż windows, jednak nie ma się co oszukiwać to wszystko kosztuje i to za dużo.

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak podchodzisz do sprawy to iphone SE jest strzałem w dziesiątkę. Wszystko względem 4s lepsze.

Aparat, bateria, zapiernicza jak Bolt na setkę jeszcze miesiąc temu.

 

 

Mam 3 szt. wiem

 

ale mimo to vs. 4s jest gorzej wykonany, gorzej lezy w ręku.

4s jest dla mnie idealny


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, moje źródło awarii produktów Apple jest takie samo jak Twoje odnośnie produktów Samsunga, więc nie zadawaj głupich pytań skoro sam głupio piszesz.

Jash błagam - opieramy się tylko na tym co znamy - nie masz oficjalnych wyników badań awarii tel w w Polsce

i sądze ze niegdy nie bedziemy mieć, ale opierając się na ststystyce to choćby z racji ilosci andek <> iOs to

telefony na andkach padają ststystycznie wiecej bo jest ich wiecej.

U mnie praktycznie wszyscy w firmie przesiedli się na iPhony a było bardzo dużo BB na poczatku a potem na andku.

Praktycznie każdy tel miał jakieś zwiechy i wady a psuły się najbardziej Sony.

Mojego Xcovera zreszta tez wymieniali na gwarancji [robi za router wifi teraz]

 

U mnie w domu wszystcy łącznie z dziećmi zaczynalismy od 4s, które potem sukcesywnie zamienialiśmy na inne.

Finalnie mam 1x6 i 3 xSE i 4s - w tym 2 [6-tka i se] w rękach dzieci.

I się nie zepsuły.

 

więc wg. mojej statystyki iPhony sie nie psuja a andki tak.

Kup w miarę dobrej cenie używanego Macbooka i jak się nie przekonasz to po roku sprzedasz go za tyle samo.

No chętnie - tylko gdzie i jaki?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tablety na andku to skad mają system? z kosmosu? :D

Są komputery z systemem Android, ale Google słabo je promuje i nie wiem jakie programy na tym chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są komputery z systemem Android, ale Google słabo je promuje i nie wiem jakie programy na tym chodzą.

Kiedyś chyba Motorola miała taki zestaw.

Podłaczało sie komórke do takiej stacji dokujacej.

działało to jak taki duży tablet.

 

Finalnie wygrał komp z Windą.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple na gwarancji ma bardzo dobra polityke i zachowuje sie o wiele lepiej niz pozostali producenci. Stad tez popularnosc poza dobrym systemem.

 

Odnosnie awaryjnosci to iphone popsul mi sie po 2.5 roku uzytkowania, 5s. Iphone 6 popsul mi sie po 6 miesiacach i na gwarancji wymienili na nowy.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem tablet Samsung Galaxy i strasznie mnie irytuje ( wcześniej miałem Lenovo-ok) to bardziej jest telefon niż tablet, konstrukcja utrudnia korzystanie w poziomie-lekkie dotknięcie i wszystko znika..... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple na gwarancji ma bardzo dobra polityke i zachowuje sie o wiele lepiej niz pozostali producenci. Stad tez popularnosc poza dobrym systemem.

 

Odnosnie awaryjnosci to iphone popsul mi sie po 2.5 roku uzytkowania, 5s. Iphone 6 popsul mi sie po 6 miesiacach i na gwarancji wymienili na nowy.

a co się zepsuło?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panowie, ostatni wpis, bo nie chce mi się dalej bic piany, szkoda mi życia, ale po kolei.

Kolego @Xovoc - słabe mam doświadczenie w reklamowaniu smartfonów. Ostatni jaki mi się zepsuł to było BlackBerry, ale ile lat temu nie pamiętam. Wtedy jeszcze serwis był w Londynie, więc nie wyrabialiby się z terminami i wymieniali na nowe. Co do Apple, oddałem raz do Cortlandu iP7 w związku z odpryskami, nic zastępczego nie dostałem. Kolega to samo a jest tam stałym klientem który chyba tylko butów nie ma od Apple. Nie wiem zatem, który to serwis Apple daje sprzęt zastępczy, jeśli uznawany za najlepszy w Polsce tego nie robi. Na MyApple też o takich praktykach nie słyszałem.

 

Kolego @bart8 - podstawowy Twój problem to nieumiejętność odróżniania jakości/gęstości ścieżki audio od sygnatury dźwięku wynikającej ze sprzętu. Zapewniam Cię, że na tych samych słuchawkach i odtwarzaczu tego samego pliku audio zapisanego w formacie .mp3 i .flac nie odróżnisz, a jeśli Ci się uda to trafisz do księgi rekordów Guinessa. Oczywiście mam na myśli kompresję z oryginalnego źródła, a nie gówno ściągane z sieci. Tak samo jak weźmiesz ten sam plik audio np. we flaku to na odtwarzaczu A, zagra inaczej z słuchawkami X i inaczej ze słuchawkami Y. Dlatego mam 3 DAPy i 6 par słuchawek. Nie wszystko na wszystkim gra tak samo dobrze. Do tego dochodzi jakość samej ścieżki audio. Jak to jest w streamingu nie wiem, ale jak już przyjedzie mój nowy smartfon sprawdzę to i napiszę ci jak to wygląda. Nie wydaje mi się, ale może i tak jest. A po co robią super sprzęt, a po to po co robią drogie zegarki :) Ja bym chętnie wrzucił do mojego DAPa pliki .mp3 bo wejdzie więcej, ale całą dyskografię mam zgraną i skatalogowaną we flakach a jest tego tyle, że nie mam ani czasu ani ochoty robić kolejnej konwersji.

 

Kolego @Lawnowerman - to do czego kto z nas ma dostęp to prywatna sprawa, więc odpowiadaj za siebie. Ja swoje zdanie już w tej materii wyraziłem, a sprzeczać się nie będę, bo wiem, że w każdym temacie jesteś specem, a walka z wiatrakami mnie nie jara.

A co do rankingu. Nie pamiętam, żeby zepsuł mi się jakiś Ajfon, tak samo jak nie pamiętam tego samego w przypadku androida. Pamiętam BB, stare Siemensy, Nokię. Z nowożytnych nie kojarzę. Nie przepraszam. W kilkuletnim Sony Xperia V padło mi wejście USB. I tak, androidów psuje się więcej tak jak więcej psuje się Casio niż Patków. Z wiadomego względu.

 

I na koniec. Byłem dziś w mieście i o losie wpadłem na sklep w którym gość miał Google Pixela. Nie zrobił na mnie żadnego wrażania, więc na 75% wezmę iP7. No chyba, że za godzinę samsung oczaruje mnie nowym Note'm :D

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ładny jest nie powiem, ale ten rozmiar to już jakaś patologia :D Jakby był rozmiaru S8 to kto wie, ale taki olbrzym no way.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple na gwarancji ma bardzo dobra polityke i zachowuje sie o wiele lepiej niz pozostali producenci. Stad tez popularnosc poza dobrym systemem.

 

Odnosnie awaryjnosci to iphone popsul mi sie po 2.5 roku uzytkowania, 5s. Iphone 6 popsul mi sie po 6 miesiacach i na gwarancji wymienili na nowy.

Jak kupisz iphona na wolnym rynku, nie z App Store albo od operatora to gwarancja wynosi 12 miesięcy.

Ile daje konkurencja?

 

Ja miałem iphony od ip4 i na razie żaden się nie zepsuł.

No ip7 sobie darowałem bo to tzw. "bieda edyszion" pod względem zmian zewnętrznych.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No jak widać nie jest to odgórna polityka Apple. A co do iSpot, podejdę jutro jeśli jeszcze kolega pracuje i zapytam. Ja nic nie dostałem, kolega również.

A co do odprysków, tak pytałem. Już o tym pisałem. Szanuję swoje pieniądze. Jeśli ktoś mi sprzedaje telefon za ponad 4000zł wykonany gorzej niż chińczyk za 800zł to wybacz, korzystam ze swoich praw. Poczytaj w internecie jaki dym był z tego powodu wśród ludzi. To nie ja jestem nienormalny. Na forum MyApple też o tym pisali o też każdy komu się zdarzyło sprzedał telefon.

Widziałeś to zdjęcie na poprzedniej stronie. Poszedłbyś z czymś takim na nie wiem, spotkanie biznesowe? Jeśli tak to pewnie i podarte spodnie Ci nie przeszkadzają. Wiem, ktoś powie użyj etui. Niestety nie każdy lubi.

Rozumiem też , że ktoś może mieć to w d*pie, ale ja nie mam. Co innego gdybym gdzieś uderzył, uszkodził mechanicznie. Spoko. Ale to odchodzi samo. To jest szajs i koniec. Nie wszystkim się zdarza, nie wiem na czym polega loteria, ale tak jest.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam "zaangażowane" posty to zazdroszczę :D , to mają ludzie problemy w życiu....

 

 

P.S mam i phona, od momentu kupna działa bez zarzutu, reklamować? :lol:  :D  :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj, bez zarzutu powinieneś działać nie od momentu kupna, ale od momentu wyprodukowania. Kto wie, może wcisnęli Ci refuba ;)

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

telefon za ponad 4000zł wykonany gorzej niż chińczyk za 800zł

Przecież to w tej samej fabryce robione. Różni się logo i softem :unsure:

Ps. I jak słusznie zauważyłeś, CENĄ :wacko:

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Reklamuj, bez zarzutu powinieneś działać nie od momentu kupna, ale od momentu wyprodukowania. Kto wie, może wcisnęli Ci refuba ;)

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Sklepy, poza stricte Appleowskimi nie mają dostępu do refurbów, a problem znany. Mnie szkoda czasu. Kolega poszedł walczyć, ale skończy się w Sądzie. Żeby było śmiesznie wczoraj zaniósł do reklamacji kupionego miesiąc temu za 9000zł MacBooka. Wcisnęły mu się przyciski w korpus i cokolwiek to znaczy, ma przebicia na obudowie.

Co do odprysków, tłumaczenia serwisu są tak zabawne, że nadają się do kabaretu. Mnie powiedzieli, że odpryski powstały od etui, że nie powinno się nosić, bo są niedopasowane, a koledze, który etui nie ma powiedzieli, że dlatego, że nie nsi w etui :D Spotkałem się też na forum Apple z tekstami, że tylko oryginalne etui od Apple nie powoduje odprysków, ale jak można przeczytać w sieci to bzdury.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przebicia ma na obudowie to jest groźnie - chodzi pewnie o lekkie porażenie prądem przy dotknięciu laptopa podłączonego do ładowarki. O tym powinien napisać już bezpośrednio do jabłka, pewnie dostaną sraczki znając ich podejście do bezpieczeństwa.

 

 

Kiedyś na forum androida gość napisał, że w jego HTC przy metalowej obudowie miał zadzior, o który przeciął lekko skórę. HTC wymieniło mu telefon na najwyższy możliwy wtedy model. To były czasy HTC Sensation, działo się w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj, bez zarzutu powinieneś działać nie od momentu kupna, ale od momentu wyprodukowania. Kto wie, może wcisnęli Ci refuba ;)

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Radziu jak ten mi note Ci sie sprawuje ? Gdzie kupowales ? Jaka wersja ? Jak w dloni te 5.7 cala? Przesiadles sie z opo ?

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pisałeś, że odpryski nie będą Ci przeszkadzały, bo będziesz nosił w etui, później że nie lubisz etui. Nie podobał Ci się iP7, ale kupiłeś, sprzedałeś, teraz chcesz kupić znowu. Jacku nie nadążam za Tobą :-P

 

 

Nie przypominam sobie, żebym pisał o tym, że odpryski nie będą mi przeszkadzały, ale nie ukrywam, że choć nie lubię etui to kupiłem założyłem, bo miałem nadzieję, że zapomnę. No ale tak już mam, że wiem, że są. Przeszkadza mi to tak samo jak wgniotki w kopercie zegarka. Wiesz że nic z nimi nie zrobisz. Co innego ryski. Akceptujesz, bo wiesz, że w każdej chwili możesz wypolerować lub wyszczotkować i to zniknie. To samo ryski na srebrnej obudowie. Są, bo będę. Ale srebrny odprysk na czarnym telefonie, zwłaszcza w większej ilości wygląda jak niechlujna kobieta, która ma poodpryskiwany lakier na paznokciach. Rozumiem, że komuś to nie przeszkadza. Ja tego nie akceptuje.

Co do podobania...raz, że gusta się zmieniają (kiedyś Sumo byłem oczarowany, dziś bym na rękę nie założył). Fajnie, że i Ty i Bartek pamiętacie, że pisałem, że mi się nie podoba (chociaż szybciej podejrzewam, że napisałem że mnie nie jara), ale tak samo nie pamiętacie opisu moich wrażeń po wzięciu go do ręki, że super leży w łapie.

I jeszcze raz. szukam nadal tego, czego szukałem. Dobrze działającego telefonu z dobrym lub bardzo dobrym aparatem i wodoszczelnością. Raz, że iP7 nie ma alternatywy. Dwa jak pisałem po koszmarnych doświadczeniach systemowych z iOS na iP5s na ip7 jest bardzo spoko. Pisałem o tym stronę wcześniej. Androidów mam jeszcze 5 czy 6 w domu, ale ani wodoszczelne, ani małe. I tak jak napisałem, jedyne co mi przeszkadza w iP7 to jakość wykonania. Dam sobie czas do IFA. Może będzie coś co spełnia moja kryteria, bo póki co nie mam zbytnio wyboru. Mógłbym kupić biało srebrnego iP7 ale biały kolor działa na mnie jak płachta na byka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziu jak ten mi note Ci sie sprawuje ? Gdzie kupowales ? Jaka wersja ? Jak w dloni te 5.7 cala? Przesiadles sie z opo ?

 

Przesiadłem się z OP3. Głównie kierował mną dziecinny foch, że OP5 to kiszka - oczekiwałem chociażby lepszego wyświetlacza czy OIS w tak zachwalanym aparacie, w telefonie za sporo większą kasę (względem OP3/3T).

 

W każdym razie Mi Note 2 kupowałem na ibuygou, wersję global z B20 (6/128 GB). Dałem bodaj 350 funciaków (akurat funt spadał i było opłacalnej, niż w $). W tym wysyłka kurierem, ubezpieczenie od VAT oraz gwarancja w UE - nawet w PL jest już serwis.  

W sumie jest tylko odrobinę większy od OP3, więc jakiegoś dyskomfortu nie odczuwam.

Generalnie telefonik bardzo przyzwoity, świetnie wykonany (tu mucha nie siada), pod tym względem spokojnie może konkurować z topowymi telefonami za 4 kafle.

Co do przewagi nad OP3, to najbardziej rzuca się w oczy czas pracy na baterii (czasami 2 x tyle co na OP3), chociaż to nie żadna niespodzianka, w końcu ma 4070 mAh vs. 3000 mAh. Poza tym lepiej gra, zarówno na słuchawkach, jak i głośnik zewnętrzny, nie ma problemów z WiFi (w OP3 miałem często żałosne transfery zarówno na 2.4, jak i 5 GHz).

Wydaje mi się też, że Mi Note 2 ma nieco lepszy wyświetlacz (jakby żywsze kolory, wyświetlacz OLED), chociaż przy patrzeniu pod mocnym kątem biel zaczyna wpadać w niebieskawy. OP3/3T oraz OP5 mają leciwą matrycę  Pentile, więc te piksele z FHD są oszukane, bo przy tym rozmiarze wyświetlacza nie ma ich 400 z kawałkiem ppi , ale co w okolicach 330 ppi. Niemniej ludzie są zadowoleni. Podejrzewam, że i tu i tu to kwestia kalibracji ekranu, bo i Mi Note 2 i OP3 nie nadają się do VR (liczyłem na te QHD w OP5).

Aparaty foto w obu są do d*py - ot,nadają się do cyknięcia foty z wakacji, ale do czołówki im daleko. W Mi Note 2 jest może nawet nieco gorszy, niż w OP3T.

Czytnik paluchów w Mi Note 2 o niebo szybszy i sprawniejszy, ale za to pasywny - trzeba najpierw wybudzić ekran zanim odblokuje się palcem telefon. W OP3 jest cały czas aktywny.

I fajny bajer w Xiaomi, to nadajnik podczerwieni - o dziwo całkiem często się przydaje, zwłaszcza, że można nim ogarnąć większość sprzętu w domu. W kolejnym fonie też chcę go mieć :)

 

Ogólnie OP3T stawiałbym na równi z Mi Note 2 (OP3 ma nieco słabszy procek - Snapa 820, a tamte mają 821), niemniej gdybym miał kupować Mi Note 2 za cenę jaką mamy w PL, to wolałbym dołożyć i celować np. w Mate 9 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że jestem anty "chiński" sprzęt jak mam wybór - to chcąc dobry telefon z dobrym aparatem i ekranem oraz co najważniejsze na 2 karty - kupiłem 3 miesiące temu Mate 9 pro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Adrian, wczoraj oglądałem. Fajny, jako całokształt, ale to warstwa świecącego lakieru wygląda dziwnie i tu wole wersję bez Pro. Obie jednak, jak dla mnie za duże. Jak Ci to działa?


Ale w nim więcej srebrnego niż białego. Biały jest tylko w 10%  :D

ale to białe to cały przód na który głównie patrzysz :D z resztę ten srebrny też ma gorszy odcień od 6s. gdyby 6s miał taką baterię jak 7 to brałbym bez zastanowienia. kolorystyka, którą lubię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rradek

 

Z tym czytnikiem, to chyba w ustawieniach musisz pogrzebać, ewentualnie update to naprawi jak przyjdzie. W moim Note 3 Pro, czytnik odblokuje ekran bez potrzeby wybudzania. Nie sądzę żeby w mi note 2, który jest nowszym sprzętem miało miejsce takie utrudnienie. Duże masz dłonie ?? :) Możesz obsługiwać tel 1 ręką ?? Ja te 5,5 cala tak na styk łapie, a chodzi mi po głowie cos większego. Są dostępne akcesoria typu case i szkło ? Ile finalnie Cie wyszło w pln ?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.