Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Mate 10 Lite ma aparat słabszy niż Mi A1 (porównywałem je w sklepie). Od S7 do 1500 ciężko będzie znaleźć coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate 10 Lite ma aparat słabszy niż Mi A1 (porównywałem je w sklepie). Od S7 do 1500 ciężko będzie znaleźć coś lepszego.

 

Wrzuciłeś w sklepie foty na kompa swojego, czy oceniasz to podstawie tego, co widziałeś na wyświetlaczach tych telefonów ? Jak opcja nr 2, to takie porównanie jest średnio miarodajne raczej.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, pytanie z innej beczki. Dostałem smsa z linkiem polo4.me, google podaje że to wirus. Czy coś więcej powinienem zrobić poza usunięciem smsa? Nie otwierałem linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosma, robiłem zdjęcia w sklepie, powiekszałem maksymalnie i porównywałem ilość szczegółów, ostrość. Wiadomo, że balansu bieli, itd. nie porównam na różnych wyświetlaczach.

 

Na gsmarena możesz sprawdzić na ich narzędziu do porównywania aparatów. Mi A1 zdecydowanie wygrywa z Mate 10 Lite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. Rozumiem, ze jeśli na dany nr IMEI i seryjny telefonu sprzedający posiada fakturę VAT, fakturę imienną lub paragon fiskalny od operatora gdzie przedmiotem zakupu na tym dokumencie jest telefon a nie abonament to jest to dowód zakupu, który jednoznacznie świadczy o tym że jest właścicielem telefonu, a nie tylko użytkownikiem?

Zdecydowanie wybrał bym się do najbliższego salonu operatora z tym dokumentem i sprawdził czy nie mam jakiegoś haczyka. Ja właśnie odebrałem od operatora telefon - cena około 50% ceny nominalnej i na to jest faktura na telefon - bez żadnych zastrzeżeń na niej co do praw do sprzętu ze strony operatora. Reszta wartości telefonu rozłożona na 24 raty. Nie wiem jak będą fakturowane bo jeszcze nie mam faktury za usługi. Niemniej nie wiem bo mnie to nie interesowało czy mogą mi zablokować sprzęt jak bym nie płacił. Jednak jakoś muszą zabezpieczać się na poczet tych spłat. Dlatego warto chyba sprawdzić przed zakupem w tak atrakcyjnej cenie czy nie ma jakichś potencjalnych problemów. Tak jak piszesz gość wziął 3 telefony za pół ceny rynkowej i je podobnie sprzedaje - no to kto zapłaci za resztę wartości ??? Przecież operator nie a na pewno nie mają rabatów od producenta w tej wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xpovoc

T-Mobile sprzedaje w ratach wszystkie telefony od marca - kwietnia tego roku. Dotyczy to oferty dla Klienta Indywidualnego bez wyjątku. Jak Twój znajomy wziął kilka telefonów to podejrzewam, że na firmę. Jak Ci radzono, najlepiej zapytać u źródła

 

Tapatalk|Huawei P10

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W T-Mobile na bank mogą zablokować zdalnie urządzenie, jak ktoś przestanie płacić abonament - raty za telex.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co sadzicie o aparacie w huawei nova ? Do wyciagmiecia za okolo 1k.

Edytowane przez Muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Chcesz sobie kupić damski telefon?

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bo to dla żony :) potrzebuje dobrego aparatu do robienia zdjęć makijaży i fryzur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co sadzicie o aparacie w huawei nova ? Do wyciagmiecia za okolo 1k.

 

Żona ma Nova+ (jej zdaniem ekran i tak jest zbyt mały). Za dnia aparat radzi sobie nieźle, w nocy - tak sobie. Plusem jest tryb manualny, w którym można ustawić prawie wszystko (oczywiście go nie używa). Nieźle trzyma bateria - pomimo powłączanych messengerów itp itd oraz częstego słuchania audiobooków - wytrzymuje nieco ponad 3 doby.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest też na allegro model Nova 2 w cenie ok 1250pln z podobno lepszym aparatem. Ktoś testował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. Rozumiem, ze jeśli na dany nr IMEI i seryjny telefonu sprzedający posiada fakturę VAT, fakturę imienną lub paragon fiskalny od operatora gdzie przedmiotem zakupu na tym dokumencie jest telefon a nie abonament to jest to dowód zakupu, który jednoznacznie świadczy o tym że jest właścicielem telefonu, a nie tylko użytkownikiem?

 

Niestety nie znam się na kruczkach księgowych, więc nie potwierdzę.

Po porostu, jak już inni doradzali, też udałbym się do miejsca zakupu i dowidział się jaki jest status telefonu, w sensie kto jest właścicielem.

Nie chodzi też o to, że znajomy chce Ciebie oszukać itp., ale z firmą różnie może być, a nawet jeśli wziął telefon(y) na kredyt i solidnie by go spłacał, to w tym czasie nie mógłbyś nic z tym telefonem zrobić, w sensie gdybyś np. chciał sprzedać itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kończy się robienie fotek w pośpiechu (zdjęcie nadania zegarka z poczty dla jednego z forumowiczów) :wacko:

Ale do rzeczy. Panowie telefon jest praktycznie nowy więc szkoda go, czy możecie mi pomóc i podać namiary na kogoś kto jest w stanie wymienić ekran? I ile to może kosztować?

 

post-89160-0-99239000-1516472005_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj oj oj :( mam identyczny nawet ten sam kolor i też juz zaliczył upadek, ale całe szczeście poszly tylko plecki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefony na firmę. Na fakturze z grudnia 3899 zł za sztukę. To jest znajomy, który by mnie nie oszukał. Podejrzewam że ze względu rozliczenia kosztów, amortyzacji etc opłaca się wziąć drogi tel, sprzedać za gotówkę prywatnie a ksiegowo dalej go sobie rozliczać.

A no widzisz  - to zmienia postać rzeczy :)  Na fakturze jest 100% wartości telefonu wiec gość jest właścicielem i nie ma mowy o blokadzie. On wziął to pewnie w koszty firmy, zyskuje na VAT i dochodowym a Tobie sprzeda "po cichu" prywatnie i wszyscy szczęśliwi - on bo ma koszty i zwrot reszty wartości telefonu od Ciebie a Ty bo kupisz po super cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś taki telefon myPhone Hammer Axe M Lte, jakieś opinie użytkowników, a nie z neta.

 

410b3704ed6959686e6a0252e7a406cc.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś taki telefon myPhone Hammer Axe M Lte, jakieś opinie użytkowników, a nie z neta.

 

 

Mam jeden w domu na budowę i o ile chcesz dzwonić tylko i pisac sms i nie przeszkadza ci że czasem trzeba chwile poczekac az cos sie wlaczy - przejścia pomiędzy aplikacjami - to jest ok. Ale w porównaniu do nowych samsungow i iphonow to jest średniowiecze. Zależy czego oczekujesz

Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytuj zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takiego telefonu na budowę, a jak z internetem działa czy tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takiego telefonu na budowę, a jak z internetem działa czy tak jak piszesz.

Działać działa ale przyznam że mało korzystam z internetu na tym telefonie - bo jest to mało wygodne - to dla mnie taki sprzęt jak buty na budowe - wkładam jak muszę pojechac i zdjemuje zaraz po :)

 

Ogólnie jesli to ma być telefon i na budowe i na reszte dnia to polecam kupic normalnegi smartphonea i jakis hard case do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kończy się robienie fotek w pośpiechu (zdjęcie nadania zegarka z poczty dla jednego z forumowiczów) :wacko:

Ale do rzeczy. Panowie telefon jest praktycznie nowy więc szkoda go, czy możecie mi pomóc i podać namiary na kogoś kto jest w stanie wymienić ekran? I ile to może kosztować?

 

 

OJojoj... niestety wymiana ekranu w Edge jest bardzo droga bo wymieniają cały zespół wyswietlacza. Kilka miesięcy temu jak sprawdzałem to z jakiegoś powodu (bo nie mam tego telefonu) to ceny krążyły wokół 1000zł.

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dlatego ja od lat wolę przepłacić nawet te kilkaset złociszy i kupić smarta w normalnym sklepie. Druga sprawa, że allegro też miało zmienić przepisy odnośnie sprzedawanych takich telefonów i zakazać oznaczania ich jako nowe. Nie ważne że masz folie itp. Jak jest od kogoś i dajesz fakturę marża to w ogłoszeniu miał być używany. Widać nie spieszy im się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, dzięki za podrążenie tematu - ja akurat kupuje tylko jak przedłużam umowę, ale warto wiedzieć że się zasady zmieniły, tym bardziej że operatorzy milczą.

 

 

iP8


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dzis Tmobile zaskoczylo. 2 tyg temu pisalem tu o swoich najdrozszych 2.8mb w roamingu w zyciu. Zaplacilem za nie 260pln. Nie dawalo mi to spkoju i sprawdzilem jaka stawke ma operator za roaming trzeciej strefy. Okazalo sie ze jest to 3.63pln/100kb. Jak latwo policzyc powinienem za te internety zaplacic 100 pare pln. Lekko oburzony faktem, ze przekrecili mnie na 160pln sporzadzailem e-laborat obalajacy prawa ich matematyki i wyslalem mailem. Bardzo szybko, bo po 10 dniach (zazwyczaj to sie ciagnie do 30dni) dostalem mail z żarliwymi, pełnymi emocji przeprosinami, zapewnienie o zwrocie tej roznicy wynikakacej z bledu i dodatkowo anulowanie jeszcze tej oplaty, ktota powinienem poniesc zgodnie z cennikiem - tych 100paru pln. Kiedys jak mnie przekrecili w Orange na ok 300pln, to wyszlo ze sie moge w pompke cmoknąć.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.