Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Kupujecie MacBooka Pro za 5,5k zł i ma on dwa złącza USB-C, sorry jedno ponieważ do pierwszego podpina się kabel zasilający.

Aby podłączyć np. monitor, myszkę, trzeba dokupić multi adapter za co najmniej 250zł.

Te tanie często nie działają.

Najtańszy od Apple kosztuje 360zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca, do końca. Przeczytaj dyrektywę UE. Problem jest tylko w tym, że to się ciągnie w nieskończoność. Od 2010r, gdy wprowadzono standard micro USB. Pewnie poczekamy kolejne 10 lat aż ładowarki zupełnie znikną z obiegu :D

 

Jeśli do końca, do końca to pokaż, zacytuj mi tę dyrektywę UE, bo z tego co czytałem to ta ładowarka od apple z usbc bez kabla, której fotę wrzucałem ma być odpowiedzią na zarzuty unii. Tylko proszę dyrektywę, nie żadne teksty pismaków, którzy piszą bo taką mają pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do końca, do końca to pokaż, zacytuj mi tę dyrektywę UE, bo z tego co czytałem to ta ładowarka od apple z usbc bez kabla, której fotę wrzucałem ma być odpowiedzią na zarzuty unii. Tylko proszę dyrektywę, nie żadne teksty pismaków, którzy piszą bo taką mają pracę.

Ty mu pokaż i zacytuj, bo on gdzieś przeczytał, że podobno ma być.  :lol:

Edytowane przez jaszczur11

"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli do końca, do końca to pokaż, zacytuj mi tę dyrektywę UE, bo z tego co czytałem to ta ładowarka od apple z usbc bez kabla, której fotę wrzucałem ma być odpowiedzią na zarzuty unii. Tylko proszę dyrektywę, nie żadne teksty pismaków, którzy piszą bo taką mają pracę.

 

Jak chcesz konkretny numer dyrektywy albo skan wyniku głosowania PE to napisz do Pani Barbary Weiler.

Jak nie chcesz artykułów od pismaków to poczytaj tu:

http://www.patentlyapple.com/patently-apple/2014/03/european-parliament-rules-apple-must-use-the-micro-usb-standard-port-for-european-idevices-by-2017.html

Nawet na stronie PE nie masz żadnych numerów dyrektyw itp:

http://www.europarl.europa.eu/news/pl/press-room/20140307IPR38122/parlament-chce-ujednoliconej-ladowarki-do-telefonow

A co do Twojej teorii o ładowarce powtórzę, to nie chodzi o wejście w ładowarce, tylko w urządzeniu takim jak smartfon. Masz mieć takie wejście w telefonie, żeby do niego pasowała każda ładowarka. 

 

PS

Zdjęcie i link do artykułu, które wrzuciłeś dotyczą mocniejszej ładowarki, więc nie mają nic wspólnego z omawianą tu kwestią. Poza tym w artykule jest wyraźnie napisane, że nie ma pewności że ładowarka jest prawdziwa.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz konkretny numer dyrektywy albo skan wyniku głosowania PE to napisz do Pani Barbary Weiler.

Jak nie chcesz artykułów od pismaków to poczytaj tu:

http://www.patentlyapple.com/patently-apple/2014/03/european-parliament-rules-apple-must-use-the-micro-usb-standard-port-for-european-idevices-by-2017.html

Nawet na stronie PE nie masz żadnych numerów dyrektyw itp:

http://www.europarl.europa.eu/news/pl/press-room/20140307IPR38122/parlament-chce-ujednoliconej-ladowarki-do-telefonow

A co do Twojej teorii o ładowarce powtórzę, to nie chodzi o wejście w ładowarce, tylko w urządzeniu takim jak smartfon. Masz mieć takie wejście w telefonie, żeby do niego pasowała każda ładowarka. 

 

PS

Zdjęcie i link do artykułu, które wrzuciłeś dotyczą mocniejszej ładowarki, więc nie mają nic wspólnego z omawianą tu kwestią. Poza tym w artykule jest wyraźnie napisane, że nie ma pewności że ładowarka jest prawdziwa.

 

 

Ad1.No bez jaj. Artykuł, który podlinkowałeś jest z 2014r., nie jest żadną dyrektywą tylko newsem, nie ma żadnego oznakowania.

Piszą w nim o micro usb a świat w tym androidowe giganty montują usb-c. Idiotę ze mnie robisz?

 

Ad1. Co z tego, że fota dotyczy mocniejszej ładowarki? Może taką apple wreszcie ma w planach na przyszłość.

Dobrze wiem, że nie wiadomo czy ta ładowarka jest prawdziwa dlatego użyłem słowa "prawdopodobnie" wklejając o niej informację.

 

 

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnego wiążącego prawa egzekwującego stosowanie ujednoliconych ładowarek oraz całego osprzętu z tym procesem związanego. Wszystko przywoływane jest wydmuszką, do której nikt nie musi się stosować.

To jest bujda na resorach.

Edytowane przez bartwerk36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujecie MacBooka Pro za 5,5k zł i ma on dwa złącza USB-C, sorry jedno ponieważ do pierwszego podpina się kabel zasilający.

Aby podłączyć np. monitor, myszkę, trzeba dokupić multi adapter za co najmniej 250zł.

Te tanie często nie działają.

Najtańszy od Apple kosztuje 360zł.

Kto używa przewodowych myszek? A przejściówkę do monitora kupiłem za 15 dolców działa doskonale. Mam wprawdzie 4 porty ale nigdy nie używałem więcej niż 2 jednocześnie. A kabel zasilający dokupiłem 3 metrowy za kilka dych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujecie MacBooka Pro za 5,5k zł i ma on dwa złącza USB-C, sorry jedno ponieważ do pierwszego podpina się kabel zasilający.

Aby podłączyć np. monitor, myszkę, trzeba dokupić multi adapter za co najmniej 250zł.

Te tanie często nie działają.

Najtańszy od Apple kosztuje 360zł.

 

Remy pewnie używasz jeszcze myszek z kulką?

Ten kto ma macbooka wie, że myszka jest całkowicie niepotrzebna, a ten kto nie wie to myśli, że gładzik działa tak jak na windowsowych laptopach :lol:

 

Dywaniki do bmw m5 w salonie kosztują 650zł w salonie, ale te z allegro za 50zł i te za 150zł też brudzą się tak samo. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ad1.No bez jaj. Artykuł, który podlinkowałeś jest z 2014r., nie jest żadną dyrektywą tylko newsem, nie ma żadnego oznakowania.

Piszą w nim o micro usb a świat w tym androidowe giganty montują usb-c. Idiotę ze mnie robisz?

 

Ad1. Co z tego, że fota dotyczy mocniejszej ładowarki? Może taką apple wreszcie ma w planach na przyszłość.

Dobrze wiem, że nie wiadomo czy ta ładowarka jest prawdziwa dlatego użyłem słowa "prawdopodobnie" wklejając o niej informację.

 

 

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnego wiążącego prawa egzekwującego stosowanie ujednoliconych ładowarek oraz całego osprzętu z tym procesem związanego. Wszystko przywoływane jest wydmuszką, do której nikt nie musi się stosować.

To jest bujda na resorach.

 

1.A co ma do rzeczy z którego roku jest artykuł, skoro dotyczy ujednolicenia sprzętu? Artykuł jest z 2014r, a proces rozpoczął się w 2010r. kiedy to mieliśmy micro usb. Pisałem o tym kilka postów wyżej. Proces się ciągnie w nieskończoność (w międzyczasie micro usb - zastąpiło usb-c) o czym też pisałem w kontekście, że może być tak, że zanim przepis wejdzie w życie nie będzie już ładowania przewodowego.

 

2. To z tego, że rozmawiam o czym innym a Ty wklejasz fotki i artykuły o czym innym i w dodatku to są jak to sam określiłeś bujdy na resorach. Ładowarka na usb-c to jakiegoś chińskiego telefonu i od razu teoria spiskowa, że do Apple :D

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy pewnie używasz jeszcze myszek z kulką?

Ten kto ma macbooka wie, że myszka jest całkowicie niepotrzebna, a ten kto nie wie to myśli, że gładzik działa tak jak na windowsowych laptopach :lol:

 

Dywaniki do bmw m5 w salonie kosztują 650zł w salonie, ale te z allegro za 50zł i te za 150zł też brudzą się tak samo. :P

 

Dokładnie, od zakupu MBP przestałem używać myszki, została tylko do lapka windowsowego ( rzadko z niego korzystam ale Mac nie ma napędu DVD ).

Kable Apple są faktycznie tragiczne, na ładowarce od Maca mam juz chyba 3 miejsca oklejone powertape bo osłona twardnieje i kruszy się dokładnie tak jak na zdjęciach, na szczęście zamienniki są za grosze i działają tak samo.

Przyszło mi do głowy że w następnych IP może nie być w ogóle gniazda ładowarki bo zostawią tylko indukcyjne ale pozostanie jeszcze problem transferu danych - no chyba że przez WiFi z Macem albo wcale, i jak to się komu nie podoba to wypad ( a za chwilę androidowe i tak pójdą w ich ślady ).

Aha, w telefonach to jest chyba micro-USB C, inaczej to Apple w zasadzie już byłoby gotowe na ten standard ( bo ma przecież Thunderbolt )?

 

Te dywaniki do M5 to chyba na przód tylko :)

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dywaniki do M5 to chyba na przód tylko :)

 

I tylko dla kierowcy, bo dla pasażera blacha ryflowana, aby blond dzidzia nie narobiła szpilkami dziur w podłodze.  :lol:

Edytowane przez piotrmarkiewicz

Lecą żurawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy pewnie używasz jeszcze myszek z kulką?

Ten kto ma macbooka wie, że myszka jest całkowicie niepotrzebna, a ten kto nie wie to myśli, że gładzik działa tak jak na windowsowych laptopach :lol:

 

Dywaniki do bmw m5 w salonie kosztują 650zł w salonie, ale te z allegro za 50zł i te za 150zł też brudzą się tak samo. :P

 

 

"Ten kto ma macbooka wie, że myszka jest całkowicie niepotrzebna,"

Jeżeli używa macbooka do przeglądania neta i pisania emaili... to macbook jest zbędny i tablet mu wystarczy.

 

Jak widzisz ergonomię pracy z gładzikiem w takim przypadku (zdjęcie z neta- podobnie to u mnie wygląda)?

0361bb1980e6edd839bdcdfbf614d38109da4d2f

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto używa przewodowych myszek? A przejściówkę do monitora kupiłem za 15 dolców działa doskonale. Mam wprawdzie 4 porty ale nigdy nie używałem więcej niż 2 jednocześnie. A kabel zasilający dokupiłem 3 metrowy za kilka dych.

Każda myszka bezprzewodowa działa z macbookiem bez konieczność podłączania odbiornika do gniazda USB? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ten kto ma macbooka wie, że myszka jest całkowicie niepotrzebna,"

Jeżeli używa macbooka do przeglądania neta i pisania emaili... to macbook jest zbędny i tablet mu wystarczy.

 

Jak widzisz ergonomię pracy z gładzikiem w takim przypadku?

https://d39be47vzcm21p.cloudfront.net/assets/made/0361bb1980e6edd839bdcdfbf614d38109da4d2

W takim wypadku każdy szanujący się wyznawca apple zakupi zewnętrzny gładzik od apple Magic Trackpad 2 w promocyjnej cenie 629zł

 

https://www.apple.com/pl/shop/product/MJ2R2ZM/A/magic-trackpad-2-srebrny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda myszka bezprzewodowa działa z macbookiem bez konieczność podłączania odbiornika do gniazda USB? 

 

 

Bluetooth. Jak podłączam do monitora to wtedy mysz i klawiatura bluetooth. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujecie MacBooka Pro za 5,5k zł i ma on dwa złącza USB-C, sorry jedno ponieważ do pierwszego podpina się kabel zasilający.

Aby podłączyć np. monitor, myszkę, trzeba dokupić multi adapter za co najmniej 250zł.

Te tanie często nie działają.

Najtańszy od Apple kosztuje 360zł.

 

Jeszcze jedna rzecz odnośnie Twojego postu. Najnowsze monitory posiadające usb-c są w stanie za pomocą jednego kabla jednocześnie ładować oraz przechwytywać obraz z macbooka. Nie potrzeba podłączać osobno zasilania.

Dwa złącza usb-c ma tylko najtańszy model pro, 13'' z touchbar'em i 15'' mają 4 porty.

 

maxresdefault.jpg

 

23363-29449-18824-18336-thunderbolt-top-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda  jest taka, że peryferiów przewodowych niezbędnie koniecznie potrzebuje mało kto. 

A jak potrzebuje to faktycznie, przejściówki lub inny komputer. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio zadziwiły możliwości złącza USB-C. Mam takie w służbowym Dellu i podpinając stację dokującą D6000 przez jeden port realizowane są: ładowanie, sygnał na 3 monitory zewnętrzne i dostęp do Internetu. Magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy pewnie używasz jeszcze myszek z kulką?

Ten kto ma macbooka wie, że myszka jest całkowicie niepotrzebna, a ten kto nie wie to myśli, że gładzik działa tak jak na windowsowych laptopach :lol:

 

giphy.gif

 

 

Juz widze jak gładzik zastępuje mi to (sorry za bałagan na biurku)

AZbhcSGh.jpg


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielu względów "takich" rzeczy raczej nie robimy na laptopach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielu względów "takich" rzeczy raczej nie robimy na laptopach :)

 

 

No ja robiłem. I miałem ten cały siuwaks podpięty do laptopa. Czasami na wyjazdach też pracuję na lapku i też mam mysz i manipulator (tylko taki mniejszy).

Więc podtrzymuję. ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla xperii xz na android 6.01 istnieją firmowe aktualizacje do nowszego Androida? Czy też już nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.