Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie slucham muzyki z telefonu na miescie, bo sie boje ze mnie cos przejedzie A w domu katuje jamahe. Telefon chowam w kieszen, ze garem do dolu,jak wszyscy normalniii

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem cos nie teges bo nosze fona w torbie :lol:  chyba ,że zimno to w kurtce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A to może po prostu we Wrocławiu tak się nosi?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak serio, nie do końca chwytam przewagę wkładania telefonu do kieszeni "do góry nogami". W przypadku słuchawek bez pilota trudno jest w takiej pozycji nie wyciągając telefonu dostać się do przycisków regulacji głośności, zwykle umieszczanych w górnej części. 

Dodam, że myślę o telefonie noszonym w kieszeni kurtki, nie w portkach na tyłku, czy przy jajcach.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Dlaczego wyjście słuchawkowe (o ile jeszcze istnieje...) umieszcza sie ostatnio na dole telefonu? Dlaczego? Przy noszeniu telefonu w kieszeni zwykłem umieszczać go "normalnie". W takim przypadku kabel od słuchawek jest zagięty i jego praktyczna długość skraca się. Jakie są uzasadnienia tej migracji gniazd słuchawkowych? Co ciekawe, dzieje się to tez w niektórych DAP-ach, ale tam uzasadnieniem jest nieraz wymienny moduł wzmacniacza.

Wydaję mi się że gniazda słuchawkowe są na dole, ponieważ górne ramki w nowszych telefonach są coraz węższe i coś tam konstruktorom nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy jest może tutaj jakiś użytkownik telefonów Xiaomi? Co o nich myślicie? Szukam czegoś do ok.1000 zł i zastanawiam się pomiędzy trzema modelami i nie wiem, który lepszy: Xiaomi mi A2 64gb vs Xiaomi Redmi Note 5 64gb vs. Xiaomi Redmi 5 plus 64gb. Wadą Xiaomi mi A2 64gb jest brak karty SD, a pozostałe to chyba trochę starsza produkcja. Znalazłem Xiaomi mi A2 64gb za 1000 zł ale nie wiem w ogóle nic o tej marce. Chyba, że polecacie coś innego w tej cenie?

 

Dzięki za pomoc i cenne uwagi.

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Musiałem sobie coś kupić jako rezerwowy telefon. Żona zabiła ekran (pękła szyba)  w swoim S7 i muszę go wysłać do naprawy. Szukałem czegoś w okolicach 1k zł.

Do niedawna wybór był tylko jeden słuszny Redmi Note 5 4/64 - ma dobre opinie i w sumie sporo osób go ma.

Jako, że muszę inaczej niż wszyscy, więc wybrałem nowszy model Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4/64GB - oba mają baterię 4000 mAh.

Zakup był wczoraj wieczorem, jutro telefon przyjedzie, mam już link do przesyłki kurierskiej.

Kupiłem tu: https://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-6-pro-4-64gb-dualsim-b20-czarny-i7585106819.html

Dla mojej Mamy kupiłem jakiś czas temu, też w tej samej firmie XIAOMI REDMI 4X 3/32 - jest zadowolona, minęło około 1,5 roku od zakupu. 

A2 ma mniejszą baterię i takie sobie opinie. Na papierze wyglądał lepiej niż na żywo się sprawdza. Co nie znaczy, że to zły telefon.

Zaleta to czysty Android.

 

5 Plus to starszy model - porównanie z Note 5   http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/xiaomi-redmi5plus-vs-xiaomi-redminote5/

a tu Note 5 vs Note 6 Pro - http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/xiaomi-redminote6pro-vs-xiaomi-redminote5/

 

Za kilka dni będę mógł powiedzieć jak działa ta 6. Dzisiaj pytałem kolegi jak jego Note 5 - ma go od jakiś 2 tygodni, twierdzi, że jest bardzo zadowolony.

Note 5 kupował tu : https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-5-black-64gb-dual-sim-lte-polska-dystrybucja-p1231840 

 

Uwaga ! W tych telefonach nie ma obsługi NFC - więc nie zapłacisz telefonem w sklepie.

 

Note 5 

Note 5 vs Note 6 Pro

- znalazłem przed chwilą ten film. Podważa on mój wybór ;)

5 Plus 

MI A2

 

Na Alledrogo trzeba patrzeć na gwarancję (12/24), czy wysyłka jest z Polski, faktura VAT - o ile potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Poza codziennym Pixelem 2 mam w domu 3 Xiaomi:

Służbowe Mi A2

Żona ma Mi A1

i awaryjne Redmi 4 Pro.

Dwa pierwsze to Android One. Dzialaja jak burza. Wada to aparaty. Mi A1 slaby. Mi A2 dobry w dobym świetle i slaby po zmroku.

Redmi 4 Pro działa na Xiaomi.eu

Na co dzień obok Pixela uzywam Mi A2 i mimo slabszych parametrow nie widze roznicy. Jedyne co to apraty dzieli przepaść.

Jesli brak ci slotu na karte wez wersje 6/128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W ramach ciekawostek...Vertu po długiej przerwie wraca na rynek smartfonów. Produkcja rusza po staremu w Wielkiej Brytanii.

Ciekawe co pokażą

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostek...Vertu po długiej przerwie wraca na rynek smartfonów. Produkcja rusza po staremu w Wielkiej Brytanii.

Ciekawe co pokażą

 

Wysłano z Google Pixel 2

 

Flagowiec: Vertu Brexit.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak wrażenia po prezentacji Mate 20 i Pro?

Zerowe, po 20 sekundach filmu jednego z jutuberów wyłączyłem. Kolejny telefon klon jak milion innych plus wielka plama na plecach z 3 aparatami. Dla mnie wygląda jak Multipla.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za pomoc :) no to został mi wybór pomiędzy Redmi 5 plus a Redmi Note 5. Chyba skłaniam się bardziej w kierunku Redmi Note 5 4/64. Ciekawe jest też to porównanie:

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/xiaomi-redmi5plus-vs-xiaomi-redminote5/

gdzie 5 plus wypada lepiej hmmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostek...Vertu po długiej przerwie wraca na rynek smartfonów. Produkcja rusza po staremu w Wielkiej Brytanii.

Ciekawe co pokażą

 

Wysłano z Google Pixel 2

 

A co będą robić, bo już chyba nie Nokię? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A co będą robić, bo już chyba nie Nokię? :)

Jak co? Vertu będzie robić smartfony Vertu ;) Nokia nie jest właścicielem tej marki od 2012r.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co? Vertu będzie robić smartfony Vertu ;) Nokia nie jest właścicielem tej marki od 2012r.

 

Wysłano z Google Pixel 2

 

Hm, zajrzałem na ich stronę a tam jako żywo ta sama stara Nokia ( wyświetlacz 2 cale QVGA! ) tylko z nowym systemem ( Linux based feature phone, czyli po ludzku Android ). I aż 16GB pamięci dali,  grubo. No nic, naładujemy złota, skóry i diamentów, concierge na skinienie i snoby łykną ;) Tylko po polsku nie gada, znaczy nie pisze.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Podejrzewam że strona nieaktualna ale mają a w zasadzie mieli modele z dużymi dotykowymi ekranami: Aster, Constellation czy Signature Touch.

Ponadto Vertu to nie tylko urządzenie ale przede wszystkim usługi których chyba nie oferuje żaden producent.

Pamiętam, kiedyś sprowadzałem klientowi jedną sztukę. Wykonanie piękne, ekran 3x3 cm a cena chyba 14 tysięcy ( jakieś 10 lat temu to było )

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są też jakieś duże modele. Kiedyś sprawdziłem z ciekawości ceny i to nie jest produkt dla biednych ludzi, raczej dla takich którzy już zupełnie nie wiedzą co zrobić z kasą. Z drugiej strony jak iPhone może już kosztować ponad 7k to 14k za Vertu jest wręcz okazyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertu=prestiż(kiedyś)

Vertu=android(dzisiaj)

Android=prestiż ?????

 

Coś tu nie gra.

Ja tylko przypomnę, że znaczna większość wybiera androida nie ze względu na możliwości, otwartość systemu tylko kierują się ceną.

Nawet celebrytki się nie nabiorą.

Można sobie sprawić złotego iphone xs, z diamentami itd.

Edytowane przez bartwerk36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Androidem, to nie koniecznie chodzi o cenę, ale o wielość aplikacji oraz łatwą ich dostępność. Co tu się rozwodzić - Android jest po prostu bardziej wszechstronnym systemem niż inne - nawet iOS moim zdaniem, który też będzie z roku na rok tracił rynek.

Przykładem są np aplikacje bankowe, za pośrednictwem których możemy dokonywać np przelewów. Robione są na Androida oraz iOS właśnie. W zasadzie wszystkie banki mają już apalikacje na urządzenia mobilne - tutaj można to dokładnie prześledzić.

Edytowane przez Elliasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A przepraszam, że wtrącę pytanie....system operacyjny może być prestiżowy lub nie?

Idąc tym tokiem rozumowania iP SE za 1500zl jest bardziej prestiżowy niż flagowiec z androidem za 4000zl?

Jak dla mnie prestiżowe może być urządzenie ze względu na jakość wykonania i użyte materiały i każdy kto miał w rękach Vertu potwierdzi że cała reszta sprzętu łącznie z Jabłkiem za 7000zl to przy Vertu tani badziew.

Już nawet Nokia 8 Scirocco zjada moim zdaniem wszystkie inne smartfony.

 

 

Wysłano z Google Pixel 2

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.