Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby ktoś pomóc w wyborze telefonu dla - Teściowej ? :D

 

Od razu powiem, że się z teściową lubimy, więc świni podkładać nie chcę :D W sumie mam tylko dwa wymagania budżet - około 800 zł oraz chciałbym aby telefon był z polskiej dystrybucji. Z góry dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się pomiędzy Redmi note5 a Xiaomi A2 Lite. Jakaś większa różnica poza designem ? Bateria to samo, ram i pamięć to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się pomiędzy Redmi note5 a Xiaomi A2 Lite. Jakaś większa różnica poza designem ? Bateria to samo, ram i pamięć to samo.

W Redmi masz Androida z nakładką MUI i Snapa 636, w A2 Lite masz czystego Androida i Snapa 625. W sensie systemu różnica w używaniu raczej niewielka (bo zawsze można użyć tego samego launchera), pozostaje problem bloatware dorzucanego do MUI, które niepotrzebnie obciąża system i może wyświetlać reklamy. Sprzętowo różnica już większa na korzyść Snapa 636, ale do normalnego używania bez gierek to i 625 wystarczy aż nadto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czystego androida jako tako nie ma, chociażby dlatego, że zawiera obecnie usługi Google, a Google autorem androida nie jest ;)

A tak na poważnie Android One z Xiaomi też taki czysty do końca nie jest. Jeśli zaś chodzi o wydajność...poza Pixelem 2  dwa mam jeszcze trochę sprzętu w domu i na przykład Xiaomi ze Snapem 625 na MIUI (wersja xiaomi.eu) działa mi lepiej niż Xiaomi z Android One na Snapie 660.

Dodatkowo Mi A2 Lite dostało teraz aktualizację do 9.0, ale wersja jest tak zabugowana, że ludzie szukają powrotu do 8.1

Pewnie dlatego Xioami po raz kolejny zaniechało aktualizacji modelu A2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popdpowiedzcie proszę który iPhone ma teraz sens.

W sensie - [strzelam] np.: nie warto 7 bo za 300 więcej jest 8 albo X jest za drogi ????

Czy warto 7 a nie warto 8 bo się psuje ????

Czy lepiej poczekać na SE2?

Edytowane przez Lawnowerman

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

SE 2 z tego co pamiętam to było tylko pobożne życzenie klientów, raczej bez możliwości realizacji tego marzenia. Nie wiem czy mi się wydaje, ale jego rolę (budżetowego iP) przejął model XR.

7 i 8 nadal spoko, wolałbym 7 bo nie jest ze szkła jak 8, ale jak pakujesz etui to 8. 

Jakbym ja miał brać to X, bo mi się najbardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał teraz kupować iPhona to wybrałbym 8. Dlaczego? Od ponad trzech lat używam 6s Plus i jestem już zmęczony telefonem rozmiaru patelni (min. dlatego zrezygnowałem z OP6T, który mi się strasznie podoba). Dlaczego nie X, XS, XR? Brak Touch ID w tych modelach. Nie wyobrażam sobie braku czytnika odcisku palca i odblokowywania telefonu twarzą podczas płacenia w sklepie lub jakiejkolwiek innej czynności. Dodatkowo 8-ka ma te same bebechy co X (poza ekranem i drugim obiektywem aparatu), więc sprzętowo to smartfon na ładnych kilka lat. Tyle ode mnie.

Edytowane przez Viggen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi obsługiwać telefon w inny sposób. Ty wolisz Face ID, ja wolę Touch ID. Dobrze, że jest wybór, chociaż szkoda, że nie ma smartfona obsługującego obie technologie. Moja kobieta też woli odblokowywać smartfona „twarzą”, ale ona używa OP6, który co prawda robi to w mniej bezpieczny sposób niż IPX, ale za to dużo szybciej. Fajnie, że Tobie to pasuje i zawsze działa, ja się nie przekonałem mimo wielu prób.

 

Co do „bebechów” to miałem na myśli procesor, który w nowych IP „robi robotę”. 1GB mniej ramu w IP8 jest niezauważalne. O ekranie i drugim szkle pisałem.

 

Na koniec dodam, że w poprzednim poście napisałem co JA bym zrobił na miejscu pytającego i dlaczego. Nie potrzeba mnie nawracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Face ID ma np. Huawei Mate 20 Pro, który już do mnie jedzie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. OP nie ma tych wszystkich sensorów co IP i opiera się tylko na przedniej kamerce, więc pewnie łatwiej go oszukać. Nie próbowałem. Natomiast tak to dopracowali, że prędkość jest niesamowita, często nie jesteś w stanie zobaczyć zablokowanego ekranu. No ale tak jak pisałem, ta funkcja jest bardzo uproszczona w porównaniu z IPX. Mnie za to bardzo kręci czytnik linii papilarnych w ekranie w OP6T, chociaż podobno jest jednak wolniejszy niż tradycyjny. Bardzo się zastanawiałem nad kupnem tego modelu, ale jednak mam już dość wielkich telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawracanie to tak ogólnie napisałem bardziej, a nie do Ciebie. A na czym polega różnica że OP6 robi to mniej bezpiecznie? Nawet nie widziałem, że inne telefony też mają Face ID. Najnowsze Samsungi i Huawei też to mają?

Dwuletni zraz LG G6 tez, fajny bajer :D

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w nju od paru lat. Ogólnie zasięg ok. LTE hula dobrze. Upierdliwie wygląda windykacja, ale to już moja wina,że zapominam.:) Za 39 Zeta czy jakoś tak masz wszystko bez limitu. A najważniejsze,że nie ma umowy, kar, wypowiedzenia i innych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Obyś tylko nie trafił tego sławetnego zielonego ekranu:https://www.spidersweb.pl/2018/12/huawei-mate-20-pro-gluegate-polska.html/amp

Wysłano z Google Pixel 2

Liczę na to, że będzie ok. Ale wiem, że może być różnie i dlatego nie kombinowałem i biorę go z Orange. W razie czego po prostu będę ich gonił, a akurat w tym mam duże doświadczenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny film od MKBHD ze ślepym testem aparatów w smartfonach, który przeprowadził w sieciach społecznościowych. Jeden z fajniejszych testów jakie ostatnio widziałem. No i te wyniki...!

 

https://youtu.be/_5-bo8a4zU0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Filmu nie widziałem, ale wyniki znam ;)

Drugie miejsce zaskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki on tam ciekawy jak nawet nie zna telefonu które testuje min. 1;19 gość pokazuje BlackBerry KeyOne i opowiada, że będzie testować aparat BlackBerry Key2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Filmu nie widziałem, ale wyniki znam ;)

Drugie miejsce zaskakuje

A pierwsze nie jest zaskoczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popdpowiedzcie proszę który iPhone ma teraz sens.

W sensie - [strzelam] np.: nie warto 7 bo za 300 więcej jest 8 albo X jest za drogi ????

Czy warto 7 a nie warto 8 bo się psuje ????

Czy lepiej poczekać na SE2?

Bartek między 7 a 8-ką nie ma jakiegoś dużego skoku technologicznego poza ładowaniem bezprzewodowym i ciutkę lepszym aparatem w 8-ce.

Na minus jest natomiast szkło z tyłu. Dlatego kupiłem 7-kę, ale niestety trafiłem na jakąś wadę ładowania i go oddałem. Przymierzałem się do X-a, ale jak dla mnie brak fizycznego przycisku HOME był nie do przejścia, choć przyznam, że wielkościowo i pod względem wytrzymałości baterii leżał mi ten model najbardziej. Koniec końców wróciłem do serii NOTE, po krótkiej przygodzie w między czasie z Mate 10 PRO :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że będzie ok. Ale wiem, że może być różnie i dlatego nie kombinowałem i biorę go z Orange. W razie czego po prostu będę ich gonił, a akurat w tym mam duże doświadczenie ;-)

Fidelio, specjalizujesz się w takich sprawach konsumenckich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fidelio, specjalizujesz się w takich sprawach konsumenckich?

Specjalizuję się w rozwodach :-) W przypadku konsumenckich to mam doświadczenie, a jak zwykle zaczęło się od prywatnej sprawy i walki z dużą siecią elektromarketów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Świetny film od MKBHD ze ślepym testem aparatów w smartfonach, który przeprowadził w sieciach społecznościowych. Jeden z fajniejszych testów jakie ostatnio widziałem. No i te wyniki...! https://youtu.be/_5-bo8a4zU0

Kto wygrał ten test? Nie chce mi się tego oglądać. Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.