Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Z drugiej strony niektórzy MUSZĄ mieć najlepszy i płacą. Też fajnie. Ważne, żeby każdy był zadowolony.

 

Ja tam dzięki takiemu podejściu przyfarciłem mocno :) jak zaczynałem pracę w obecnej firmie kilka lat temu, moje stanowisko zostało przeniesione z Anglii do Polski. Nikt wtedy nie pomyślał żeby zaszeregować mi odpowiedni telefon i dostałem jakiegoś najtańszego Huaweia, bodajże P8 Lite.

 

Dwa miesiące później, po jakimś spotkaniu szef mnie zaczepił czemu mam taki beznadziejny telefon, stwierdziłem, że taki mi przydzielili. Dzień później budżet skoczył z 800 na 4000 zł, razem z poleceniem wybrania nowej słuchawki, bo ma być widać, że w firmie jest dobrze :D

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona chcę zmienić telefon, budżet do 1000 zł, minimum 3/32, przyzwoity aparat, ekran max 5,5.

Co polecicie? może coś z Xiaomi?

Klasycznie - polecam dołożyć 100 zł i wziąć Xperia XZ1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

Hmm... Ktoś tu faktycznie popłynął, ale nie jestem pewien czy to na pewno ja...

 

Rozumiem, że Apple zaoszczędziło na ekranie, ale aparat? Obudowa? Czym się różnią od Xs? Jeden obiektyw mniej i aluminium zamiast stali? W środku też to samo. To gdzie te oszczędności? Chyba, że chodzi o IP67 zamiast IP68, to przepraszam. Nie wiedziałem, że to kluczowe dla flagowca. Acha, może bateria za długo trzyma?

 

Doprawdy zdumiewa mnie gdy widzę takie darcie szat o 5 niewidocznych pikseli na ekranie.

 

 

Widzisz jak sam ładnie wypunktowałeś oszczędności?

 

Teraz będzie lekko żartobliwie, więc bez obrazy  :rolleyes:

 

Ekran lcd w XR to grosze w porównaniu z oledem/amoledem.  Co z tego, że IP8 Plus (bo do tego wypada porównywać XR) ma 401 ppi, powiedzmy im, że oko ludzkie i tak nie rozróżni obrazu między 300, a 400 ppi, chociaż to nieprawda, to uwierzą, bo nasz guru śp Steve to mówił. A jak ktoś będzie miał jakieś anse, to powiemy, ze jest zwykłym pieniaczem o kilka pikseli.

 

A jak dajemy ekran lcd, to już nie ma co sobie głowy zawracać 3D Touch, po co też wąskie ramki i tak muszą być szerokie, bo przecież podświetlenie trzeba wcisnąć. A skoro walimy szerokie ramki, to nie ma co szastać elementami wzmacniającymi obudowę. Po co też szpanerska stal, przecież aluminium tez jest ok. I tak będą skakali z radości, w końcu niech się cieszą że to nie plastik. 

 

Bateria? Buhahah, w tą kobyłę moglibyśmy wstawić ze 3500 mAh, ale nie znami te numery - jeszcze by za rzadko ładowali i za wolno by się zużywała. Bateryjna afera za nami, więc już legalnie możemy spowalniać fony twierdząc, że to zużycie baterii...

Ale wracając do tematu, wiem co zrobić, zeby mimo to pokazać nasze nowatorstwo - dajmy niecałe 300 mAh więcej niż w IP8 Plus, to będzie i tak szok, normalnie przecież to praktycznie 3000 mAh - padną z wrażenia. Aha i napiszcie w reklamach, że XR ma super długodystansową baterię od kosmitów, przecież i tak to łykną - co z tego to tak naprawdę zasługa proca w technologii 7 nm (IP8 ma 10) i ekranu w kiepskiej rozdzielczości.

 

O, tu niestety przyznam, że z procem, to nas trochę dupsko boli -  nowego proca i tak musimy włożyć, bo niestety na tym nijak nie da się przyciąć - od lat tak robimy i niepotrzebnie, kurde, ich do tego przyzwyczajaliśmy...

Ale co tam, mam pomysła - dajmy też szybkie ładowanie, ale bez ładowarki. Trochę odbijemy sobie na naszych, sprzedawanych oddzielnie super szybkich ładowarkach, też od kosmitów. W końcu na bank każdy to kupi, bo przecież mus jest mieć komplet...

 

Itd, itp, popisałbym jeszcze, ale będzie, że znowu dym się tu kręci ;)

Edytowane przez rradek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnego dymu nie widzę, pisz do woli, od tego jest forum.

 

Natomiast ewidentnie widać, że każdy ma inne oczekiwania od telefonu. Nigdy nie podchodziłem z miarką do ramek ekranu, zresztą ja miesiąc temu kupiłem 8kę, a tam bez miary widać, że jestem na przegranej pozycji. Na szczęście jestem w stanie jakoś spać ze świadomością, że sąsiad ma cieńsze ramki i większe PPI. Aluminiowa ramka, też nie wpędza mnie w depresję. Ba, chyba nawet bardziej mi się podoba!

 

Ale, dalej nie wypisałeś tych oszczędności względem XS-a (oprócz ekranu). Oczywiście oprócz tych, które ja tak ładnie wypunktowałem, co sam doceniłeś. Może to też kwestia indywidualna, ale dla mnie brak możliwości trzymania telefonu w szklance wody (może być kałuża, jezioro, klozet itp.) dłużej niż 30 minut i brak możliwości zrobienia zdjęcia portretowego swojemu śniadanku (bo sąsiadowi już XR-em zrobię) jest do przełknięcia, jeśli w kieszeni zostanie mi Ok 1200 zeta. No i w dodatku mam lepszą baterię, nawet jeśli nie jest to bateria z Twoich marzeń, o czym piszesz wyżej.

 

I żeby nie było. Nie jestem fanem XRa, nawet mi się nie podoba. Po prostu nie widzę, w którym miejscu to taka budżetówka względem droższego, równie brzydkiego brata.

 

Edyta: co do 3D Touch to chodzą plotki, że Apple w ogóle chce z tego zrezygnować w przyszłych modelach, co wg mnie byłoby błędem. Wywalają wszystko co lubię od Touch ID zaczynając.

Edytowane przez Viggen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, dalej nie wypisałeś tych oszczędności względem XS-a (oprócz ekranu).

 

Powiedz mi dlaczego retorykę sprowadzasz do porównania XR-a do XS-a? Rozumiem, że stosując sofistyczne manewry, na siłę starasz się potuptać do tezy w której w swoim mniemaniu czujesz się komfortowo, ale chyba straciłeś wątek.

Ja przynajmniej nigdzie o takim porównaniu nie dywagowałem.

 

Nie chodzi o to, żeby udowadniać wyższość XS-a (czego zupełnie nie trzeba robić), ale, żeby pokazać, że XR jakiejkolwiek sam w sobie dla kogoś może być wystarczająco dobrym urządzeniem, to jest po prostu produktem kiepskim w odniesieniu do jego ceny.

I nawet nie piszę tego w odniesieniu do kosmicznej ceny w PL, ale nawet w USA, gdzie jego cena jest niższa (jeszcze bardziej to widać w porównaniu do zarobków), to na forach przewijają się raczej niepochlebne opinie o cenie XR-a w stosunku do tego co oferuje.

 

Jeszcze raz, żebyś zrozumiał o co mi chodzi. Ludzie czują się zawiedzeni nie samym urządzeniem, ale jego ceną. I to pomimo tego, że są przyzwyczajeni do fanaberii cenowych apple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, sądziłem że rozmawiamy o iPhonach. Jeśli nie, to cała dyskusja nie ma w ogóle sensu, bo do 2-2,5 tysięcy w świecie androida mam wybór, który mnie całkowicie zadowala. Ja jednak korzystam z iOS i porównywanie specyfikacji smartfonów z różnych platform nie ma dla mnie najmniejszego sensu.

 

Natomiast rozmawialiśmy o oszczędnościach, a w przypadku XR logika podpowiada, że oszczędności należy rozpatrywać w stosunku do XS. Każde inne porównanie nie ma wg mnie sensu.

Edytowane przez Viggen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników iP X i Xs - jak zachowują się Wasze ramki? Te stalowe i te DLC.

W etui bardzo dobrze się zachowują

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W etui bardzo dobrze się zachowują

 

Wysłano z Google Pixel 2

No właśnie nawet w etui nie :)

Zamówiłem, jutro będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, sądziłem że rozmawiamy o iPhonach. Jeśli nie, to cała dyskusja nie ma w ogóle sensu, bo do 2-2,5 tysięcy w świecie androida mam wybór, który mnie całkowicie zadowala. Ja jednak korzystam z iOS i porównywanie specyfikacji smartfonów z różnych platform nie ma dla mnie najmniejszego sensu.

 

Natomiast rozmawialiśmy o oszczędnościach, a w przypadku XR logika podpowiada, że oszczędności należy rozpatrywać w stosunku do XS. Każde inne porównanie nie ma wg mnie sensu.

Nie wiem, jakimi ścieżkami chodzi Twój rozum, ale nie widzę problemu w technicznym porównywaniu np. takiego wyświetlacza w XR względem wyświetlacza w produkcie z jakimkolwiek innym systemem, niż iOS.

No, ale skoro wg Ciebie system odgrywa tu tak istotną rolę, że nie ma co tego porównywać, to nie mam więcej uwag.

Faktycznie czasami używanie sprzętów apple, to stan umysłu.

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby dobrze służył.

Ja po Pixelu chyba też uderzę w Japko.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nadal nie wiem czy to dobra decyzja ale Pixel 3 ma za dużo fakapow a do czegoś innego jakoś ciężko podchodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem czy to dobra decyzja ale Pixel 3 ma za dużo fakapow a do czegoś innego jakoś ciężko podchodzę.

Jaki telefon zamówiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

iPhone X 256GB srebrnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone X 256GB srebrnego

Od razu pakuj w etui i nie zdejmuj, żeby ramki oglądać, bo znowu będziesz grymasił, jak przy iP8 ;)

Ale sprzęt fajny.

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nigdy nie miałem iP8 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem X w dobrej cenie i ostatecznie padło na Xs.

Średnio pasują mi proporcje ekranu - ip7 plus miał szerszy ekran.

Xs Max to za duża kobyła. Nie mówiąc o cenie

 

Ze względu na koszt wymiany szklanych pleców (w przypadku X to 2799) musiałem wstawić w etui które je ochroni w razie updaku.

Zresztą to nie jedyny wrażliwy na upadki element - moduł Face Id też. No i ten sam koszt.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

XS dla mnie za drogi. X mi wystarczy, jeśli w ogóle przetrwa u mnie jako urządzenie i nie skończy na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakimi ścieżkami chodzi Twój rozum, ale nie widzę problemu w technicznym porównywaniu np. takiego wyświetlacza w XR względem wyświetlacza w produkcie z jakimkolwiek innym systemem, niż iOS.

No, ale skoro wg Ciebie system odgrywa tu tak istotną rolę, że nie ma co tego porównywać, to nie mam więcej uwag.

Faktycznie czasami używanie sprzętów apple, to stan umysłu.

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Tak, dla mnie kryterium jest system, bo nie obchodzi mnie, że mam więcej pixeli na wyświetlaczu niż kolega z forum, jeśli nie mam przyjemności z korzystania z urządzenia. A wolę korzystać z iOS, bo tak mi wygodniej, przyzwyczaiłem się i nie chce mi się przesiadać, żeby mieć więcej ramu, pixeli i co tam jeszcze wzbudza szacunek na dzielni.

 

Jak chcesz coś więcej pisać o rozumie, to może w swojej klasie znajdziesz chętnych do dyskusji, bo jak wynika z Twojego wpisu pewnych rzeczy jeszcze na swoim etapie nie jesteś w stanie ogarnąć. Dzięki za rozmowę, ale nie mam czasu na dziecinadę.

 

 

iPhone X 256GB srebrnego

Jak przyjdzie porysowany, albo z inną wadą to znaczy, że Apple Cię trolluje.

Edytowane przez Viggen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem iP8 :D

No to ip7 :)

Co do X, to jak się nim bawiłem, to sprawiał dobre wrażenie, mimo brody. Na plus w stosunku do androidowych, to strasznie spodobała mi się obsługa gestami i do tej pory mam wrażenie, że działa to jakoś lepiej, niż w androidzie 9. Plus face id, działające sybko mimo różnych warunków. Androidowe fony różnie sobie z tym radzą.

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym przykładem, że Apple to stan umysłu (mimo, że mam parę rzeczy od nich) są nowe Airpods

53703b815c624193322e9c036687b6bc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Trochę jednak brakuje mi wodoszczelności a zdarza mi się rozmawiać w deszczu i to jakaś tam minimalna pewność daje.

Druga kwestia......pewnie bym się nie zawahał gdyby Mi9 miało android one.

Tak czy siak nic nie jest przesadzone.

Może przyjdzie Japko i po godzinie okaże się że jednak nie i odeśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XS dla mnie za drogi. X mi wystarczy, jeśli w ogóle przetrwa u mnie jako urządzenie i nie skończy na allegro.

Zakładam, że skończy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym przykładem, że Apple to stan umysłu (mimo, że mam parę rzeczy od nich) są nowe Airpods

Nie wiem jak te nowe, ale starsza wersja jest całkiem fajna w użytkowaniu. Podoba mi się ta pseudo inteligencja (zatrzymywanie muzyki przy wyjęciu z ucha itp) czy integracja z apple watchem. Tyle że jakość dźwięku na poziomie przeciętnych grajków za 5$ podłączonych do odbiornika BT za 99 centów. Już QCY, które kiedyś kupiłem z ciekawości za 20 parę dolców, grają kilka klas lepiej.

Ogólne airpodsy funkcjonalnie są świetne, mimo przygłupiego wyglądu, ale w kwestii dźwięku, jedyne do czego sensownie się nadają, to rozmowy, filmy czy audiobooki.

Może w nowych coś poprawili, aczkolwiek ceny są dość mocno nawiedzone.

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rradek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ipX/Xs/max najbardziej denerwująca jest konieczność (po odblokowaniu telefonu poprzez FaceId) „usunięcia” tzw. zablokowanego ekranu poprzez przesunięcie go z dołu do góry.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.