Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

XS bym pominął. Dla nastolatki bateria będzie za mała. Więc xr albo 11 ewentualnie 11 pro (zależnie od zasobności portfela).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

XS bym pominął. Dla nastolatki bateria będzie za mała. Więc xr albo 11 ewentualnie 11 pro (zależnie od zasobności portfela).

Jeszcze kilka dni temu na iOS12 bym polemizował, ale teraz na iOS13 jest nie najlepiej. Na iOS12 przez noc nie schodziło ani pół % baterii a teraz schodzi 3%.

W dzień tez bateria znika w oczach. No ale nie ma się co martwić jutro dostaniemy iOS13.1 z funkcja throttlingu, XS zwolni, a bateria wróci do normy. Apul dba o klienta ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei X i Xs minimalnie lepiej na iOS13. Dziś przez 7.5h % ani drgnęły. Za to poł h grania i 10% znika ot tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwykła 11 powinna być pod względem baterii lepsza od XS? Jeżeli w tym dziwnym świecie appla w ogóle da się coś stwierdzić... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W teorii tak. Ja z baterii w XS do momentu aktualizacji do iOS13 byłem bardzo zadowolony.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zostałem dzisiaj mile zaskoczony. Reklamowałem, opisywaną już tutaj 12W ładowarkę do iPada, bo nie ładowała do końca baterii i właśnie otrzymałem maila od sklepu MM, że moje zgłoszenie serwisowe jest rozpatrzone pozytywnie i dostanę nową ładowarkę. Po odnalezieniu faktury, okazało się, ze kupiłem ją pod koniec kwietnia 2018, więc mogłem ją reklamować tylko z tytułu rękojmi, a nie gwarancji producenta. Co najlepsze zakup był w Saturnie, a sklep uległ rebranding'owi na MM.

Ale i tak następnym razem, o ile taki będzie, to kupię mocną ładowarkę innej firmy, nie Apple.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ będzie jak mówiłeś... wraz z iOS 13.1 starsze modele dostaną "nerfa" i wszystko będzie zgodnie z applowskim planem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, a to nie tak, że w 13 z automatu chyba jest tryb ładowania zoptymalizowany czyli do 80%?

Ja zdjąłem z ładowarki o 5:45 - używam, rozmawiam, przeglądam i w tej chwili mam w XS 93%.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ładowanie zoptymalizowane i throttling to co innego. Throttling w teorii jest narzędziem do spowalniania procesora w momencie gdy pojemność baterii jest 80% albo mniej, albo jednorazowo nastąpi przegrzanie procesora i wyłączenie urządzenia.

I teoretycznie tylko wtedy i ponoć można to wyłączyć, ale już mi piszą na forum Apple, że to nie do końca tak i że to taka ściema Apple i spowolnią po cichu Xr i XS bez względu czy stanie się to o czym pisałem wyżej czy nie.

 

Ładowanie zoptymalizowane słyszałem dwie wersje, nie wiem do końca która prawdziwa ale na swój chłopski rozum mniemam, że chodzi o ładowanie baterii w zakresie 20-80% które nie niszczy ogniw i pozwala wydłużyć żywotność baterii.

U mnie przy 80% wyskakuje komunikat, że mogę odłączyć telefon od ładowania.

 

Mi co noc zlatuje bez używania 3-4% jak w androidzie, a na iOS12 nie schodziło mi nic. W ciągu dnia.........odpiąłem od ładowania 6:30 i na ten moment ze 100% zostało mi 87% a wykonałem jeden telefon plus kilka e-maili. 

 

Tak, czy siak będę chyba zerował jutro mojego XS po zainstalowaniu iOS 13.1 bo mi się wysypują aplikacje. mBanku w ogóle nie mogę wywalić z telefonu, wraca po każdym restarcie, do tego ikona jest jakaś dziwna:

 

5wLMysZ.jpg

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wiem, że to nie to samo :) - chodziło mi o to,  że po aktualizacji do 13 odczuwasz, że bateria Ci szybciej spierdziela ;):D

 

A 13.1 mam już od jakiegoś czasu. nie odczułem różnic wobec 13.0

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No u mnie ucieka w oczach, ale wiem, że iOS13.1 ma coś poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie zwróciłem uwagi. W sumie to lepiej by było lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Telefony coraz lepsze, baterie coraz gorsze. Tyle się mówi o aktualizacjach, że im dłuższe wsparcie tym lepiej, w wychodzi jak zwykle odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem betę 13.1 przez spory czas na 8+

Było lepiej z baterią już na 13

Android 10 też zżera szybciej baterię niż 9.

Przez noc potrafi zejść 8% :unsure:

Ale przecież telefon nie leży przez tę noc bezużytecznie

Masa aplikacji działa w tle, nic wiec dziwnego że coś zużywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Beta, jaka by nie była to beta, tym bardziej, że chyba nie miała golden mastera więc nie biorę pod uwagę. Jeśli na 13.1 bateria będzie gorsza od 13 to trzeba będzie się przeprosić z allegro :D

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w iphone 8 na ios 13 nie ma zmian w wytrzymałości baterii.Tylko niektóre aplikacje się wyłączają albo nie można w nie wejść.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie ucieka w oczach, ale wiem, że iOS13.1 ma coś poprawić.

U mnie n XS jest Beta 13.1 i bateria bardzo ok. Nie zauważyłem szybszego zużycia. Być może na GM 13 jest coś skopane. Nigdy tej wersji nie miałem bo przeskoczyłem z b13 na b13.1.

Aplikacje który j używam wszystkie działają. Natomiast, co mnie bardzo boli, poczta działa dużo gorzej niż 12.4.1 i wcześniejszych.

Dla mnie na iOS poczta to był pewniak, ze zawsze na czas zadziała. Obecnie do aplikacji Mail tracę zaufanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, czyli dobrze zrobiłem, że wziąłem na luz i przeczekanie i nie kupiłem XS Maxa. No to teraz jeszcze sobie poczekam na rozwój wydarzeń. A może P30PRO jeszcze bardziej stanieje lub Mate 20, taki suprise na Święta :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate 20 Pro był za 1499 zł w sklepie łałeja przez kilkadziesiąt minut. Ale się wyprzedał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate 20 Pro był za 1499 zł w sklepie łałeja przez kilkadziesiąt minut. Ale się wyprzedał.

Wiem, nie zdążyłem. Ale w sklepach stacjonarnych jest już za 1699 czy 1899, dzisiaj oglądałem. Mam czym dzwonić na razie, mam czas :D

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M20 Pro coraz ciężej jest w ogóle kupić, ponoć nie ma nowych dostaw.

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pixel 2 64GB vs pixel 2xl 128GB - co polecacie?

najważniejsze 2 rzeczy: bateria i aparat foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Aparat foto ten sam, baterii nawet nie ma co porównywać, bo ta z 2XL jest po prostu większa i pomimo większego ekranu wersji XL, wystarczy na dużo dłużej.

Miałem oba modele i ogólnie wersja 2XL jak dla mnie jest pod każdym względem lepsza.

 

PS

 

Gdzie kupujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.