Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o nowym SE 2020? Duży plus za to że jest to jedna z niewielu słuchawek o rozmiarze 4.7 cala. Od czasu zakupu ipada coraz częściej patrzę na

 

https://www.spidersweb.pl/2020/04/iphone-se-2020-specyfikacja-cena.html

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

4,7 cala ma ekran ale jak dołożysz resztę starej budy to robi się prawie rozmiar ipX.

Mam Xs i śmiech mnie ogarnia jak widzę że Apple wyciska ile się da ze starej konstrukcji, sugerując że to następca iphona SE.

 

No ale nie wypuszczą ipSE wyglądającym jak nowoczesne bezramkowe telefony z ekranem 4,7.

 

Generalnie z zakupem iphona bym się wstrzymał do września.

W dobie kryzysu Apple będzie musiało coś zrobić z cenami bo nowe modele w zeszłorocznych cenach nie będą się sprzedawać.

Jedyną opcją będzie znaczna objiżka na ip Xs i Xr, aby ratować wyniki.

Oczywiście serię 11 usiną ze sklepu.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Apple nic z cenami nie zrobi na korzyść klienta, tak samo jak w branży zegarkowej nie zrobi tego Rolex. Te produkty są pożądane i sprzedają się jak ciepłe bułki. I z SE2 będzie to samo, pomimo, że to wizualnie kotlet. Ceny XS Apple raczej nie obniży, bo ten model oficjalnie wycofało już dawno ze sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że z cenami apple nic nie zrobi, a z 12 padnie kolejny rekord.

Nowy SE poza tym, że to to samo co zrobili wypuszczając poprzedniego, to też odpowiedź Apple na to co się dzieje. Sam myślę czy nie kupić zamiast jednego 6s którego używam.

Mają też wypuścić nowe Airpodsy, które funkcjonalnie będą czymś jak Airpods Pro Lite. Wygląd ten sam co Pro ale bez aktywnej redukcji szumów.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Sprzętowo to będzie dobry telefon (poza archaicznym ekranem). Nie wiadomo jeszcze jaki ma aparat, czy z XR czy z 11. Jeśli ten drugi to będzie killer. Design sprzed kilku lat, ale ja akurat lubiłem ten design. Reasumując, podrasowany ale odgrzewany kotlet, który myślę, że pobije wszystkie inne wyniki Apple. Jak ktoś nie patrzy na wygląd to sprzętowo to będzie najlepszy telefon na rynku w ten cenie.

ZCW se ma aparat od 11 z wykastrowaną funkcją zdjęć nocnych. Portretowy zaimplementowali.

Będzie się sprzedawał... ale ja nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że z cenami apple nic nie zrobi, a z 12 padnie kolejny rekord.

Nowy SE poza tym, że to to samo co zrobili wypuszczając poprzedniego, to też odpowiedź Apple na to co się dzieje. Sam myślę czy nie kupić zamiast jednego 6s którego używam.

Mają też wypuścić nowe Airpodsy, które funkcjonalnie będą czymś jak Airpods Pro Lite. Wygląd ten sam co Pro ale bez aktywnej redukcji szumów.

Ludzie na świecie i USA myślą jak przetrwać kryzys a nie na co wydać nadmiar pieniędzy.

Rekordu nie będzie.

 

Za muzealnumym z wyglądu ipSE przemawia cena, parametry, wsparcie i to może być alternatywa na czas kryzysu dla tych którzy muszą przejść z ip7, 6 itd.

Jak ktoś korzystał z X.. to do SE nie wróci.

 

Rozważałem zakup air Podsów. Pod choinkę dostałem Mi Earbuds i stwierdziłem że wystarczą, szczególnie że tyloo na treningu używam.

Tak jak czytam to w przypadku airPodsów dwa lata i alumulator przestaje być zadawalająco pojemny.

W przypadku Mi może być to rok, ale sto parę złotych to nie 700 czy ile za airPodsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

ZCW se ma aparat od 11 z wykastrowaną funkcją zdjęć nocnych. Portretowy zaimplementowali.

Będzie się sprzedawał... ale ja nie kupię.

Ja tez nie, wole mojego XS ;)

 

 

Ludzie na świecie i USA myślą jak przetrwać kryzys a nie na co wydać nadmiar pieniędzy.

Rekordu nie będzie.

 

Za muzealnumym z wyglądu ipSE przemawia cena, parametry, wsparcie i to może być alternatywa na czas kryzysu dla tych którzy muszą przejść z ip7, 6 itd.

Jak ktoś korzystał z X.. to do SE nie wróci.

Co do X u SE zgoda. Ja mam XS i na SE nawet nie patrzę.

A co do rekordu.....myśle ze pobiją tym modelem wszystkie. Ludzie niw wiem czy myślą o przetrwaniu. Remy - prowadzę sklep internetowy z zegarkami. Nigdy nie miałem takiej sprzedaży jak teraz.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy - prowadzę sklep internetowy z zegarkami. Nigdy nie miałem takiej sprzedaży jak teraz.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

To bardzo dobrze.

Być może zamknięte galerie mogą generować większą sprzedaż.

Może oferujesz niższe ceny - jak to teraz ma miejsce w przypadku sklepów z produktami które nie są niezbędne dożycia.

Ale nie mi rozważać takie rzeczy - nie znam się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Ja tez nie, wole mojego XS ;)

Ja też nie zmienię 11pro na SE  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy tylko, że 12 to jest inny target, jak nie padnie rekord to cena i tak będzie zbliżona do obecnego. Dużej promocji vs. poprzedni flagowy model nie będzie

Airpods 1 generacji były jakoś po 600zł co było drogo. Obecnie Airpodsy (2 generacji) kosztują 799zł, a z etui bezprzewodowym 999zł to już jest abstrakcyjna cena, ale tutaj wchodzą AirPods Pro za 1249zł. Ostatnio podobała mi się burza na jednej z grup po tym jak apple w końcu wypuściło wymienne gumki do słuchawek za 40zł, że za tyle to można słuchawki kupić w Media Expert. 

 

Moich AirPods (1generacji) używa teraz siostra, jeszcze na baterię nie narzeka, a kupiłem zaraz po premierze. Fakt, że ich prawie wcale nie używałem. Mam problem ze słuchawkami dousznymi, że mi wypadają. Tylko takie z gumkami dają radę. Do pierwszych AirPodsów, dokupiłem na aliexpress takie gumeczki, tylko z nimi nie mogłem zamknąć słuchawek w pudełku. Dawały radę po biurze bo nawet jak wypadła na dywanową to nic się nie stało, ale już na ulicę słabo. Tutaj wracałem do sprawdzonych Marshall Major II, gorzej było latem bo grzeją strasznie w głowę. 

Teraz mam Pro i jestem zadowolony, mają gumeczki, mają ładowanie bezprzewodowe i to moje pierwsze słuchawki z redukcją hałasu. Ta ostatnia funkcja jest mega, parę razy używałem zamiast stoperów na moto ;) 

Ale czy uważam je za racjonalny zakup? NIE oczywiście, że są dużo za drogie, ale ostatnio coraz mniej przyjemności ma człowiek w życiu ;) 

 

Tak samo będzie z 12ką też będzie nieracjonalnie droga ;) no chyba, że będzie model PRO wtedy to on będzie pełnił tą rolę ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby jeszcze dali baterie co najmniej 4500mah to bym się nad SE2 zastanawiał

 

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje pro iphona będą w późniejszym okresie tego roku.

Co do baterii, nie jest wielka to fakt ale na nowszym Ios i z wydajnością procesora powinno wystarczyć na dzień użytkowania jak się nie jest graczem. Przypomina mi się tutaj fakt ze X ma większa baterie niż XS ale to ten drugi ma dłużej działać ze względu na wydajność procesora.

Ja czekam na lepszy ekran 90Hz+ Moduł 5g

I może skuszę się na coś z tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@70soul

Mieszkasz gdzieś gdzie sieć 5G funkcjonuje czy chcesz kupić telefon „na przyszłość”? Bo powszechnego 5G w Polsce to chyba iPhone 15-16 doczeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy doczeka. Palą maszty po świecie, palić będą i u nas. W końcu epidemia nie pojawiła się z próżni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w UK. Są spoty z 5G. Temat się trochę zatrzymał gdyż USA od początku prosi/naciska by wykluczyć Huawei, na co Angielski kontrwywiad odpowiadał, że są wstanie zapewnić bezpieczeństwo w strategicznych miejscach mimo iż to Chińczycy będą tutaj monopolistami i premier poprosił oponentów by przedstawili alternatywę.

Sytuacja na świecie się zmieniła zobaczymy jak to będzie. Po za tym kupując jakikolwiek telefon od apla dziś można spokojnie założyć jego użytkowanie na najbliższych kilka lat. Do tego czasu spowszechnieje 5 generacji.

——-

Nie dalej jak w zeszłym tygodniu polski rząd chciał przemycić do tarczy antywirusowej ułatwienia w budowie masztów pod 5g właśnie ( https://www.rp.pl/Nieruchomosci/304139982-Koronawirus-tarcza-na-maszty-telefonii-komorkowej---ulatwienia-w-budowie.html).

Więc i w Polsce może ruszyć to z kopyta bez większych konsultacji społecznych pod naciskiem jakiegoś lobby.

 

I wreszcie jak znowu bym wymieniał telefon po 4,5 latach to będzie łatwiej sprzedać ten który już ma 5g.

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje pro iphona będą w późniejszym okresie tego roku.

Co do baterii, nie jest wielka to fakt ale na nowszym Ios i z wydajnością procesora powinno wystarczyć na dzień użytkowania jak się nie jest graczem. Przypomina mi się tutaj fakt ze X ma większa baterie niż XS ale to ten drugi ma dłużej działać ze względu na wydajność procesora.

Ja czekam na lepszy ekran 90Hz+ Moduł 5g

I może skuszę się na coś z tego roku.

Czyli lipa bo dla mnie 2 dni to minimum akceptowalne dla trzymania baterii

 

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn dokładnie nikt jeszcze tego nie przetestował, przewiduje to tylko po tej pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
W dniu 21.04.2020 o 10:04, pechagto napisał:

Czyli lipa bo dla mnie 2 dni to minimum akceptowalne dla trzymania baterii

 

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Użytkowałem 2 lata iP8, a se to prawie to samo. Jeśli nie jesteś power userem, to 2 dni wytrzyma. Jak używasz w samochodzie do yanosika, to i tak w tym czasie ładujesz. Dla mnie ten telefon był wystarczający oprócz aparatu - ale se ma moduł z 11, wiec powinno być ok.

 

Edyta: jednak moduł aparatu z 11 to były plotki i domysły. Potwierdzono, że moduł jest z iP8 z lepszym oprogramowaniem.

Kolega kupił i testuje - za 2 tysie aparat jest przyzwoity.

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę, gdyż już przeglądam wiele dni różne strony i się gubię.

Szukam smartfona średniopólkowego:

1. Kwota 700 no maks. 800 zł

2. Nowy, 4/64GB, wyświetlacz FullHD+

3. Przyzwoity aparat foto, oczywiście płynne działanie telefonu.

 

Rozważam takie modele jak Moto G7, G7 Plus, One Action, One Vision (niestety Motorole mają baterie małej pojemności), Xiaomi Note 8, Note 8T (trochę jednak obawiam się niedopracowanego softu, ale jednak baterie są lepsze), może Samsung A40 (trochę słabej jakości fotki), może Samsung A50 (może być problem w tej cenie).

Myślę też nad Huawei P Smart Z.

Doradzicie który z powyższych jest najlepszym wyborem w tej kwocie? A może jakieś inne propozycje?

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko stanowczo odradzę A40. Mam jako "służbowy". Materiały tragedia, a czytnik linii papilarnych poza wszelką krytyką. W szybkości działania widzę różnicę z moim już jednak leciwym LG G6...

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to wybór zawęża się do dwóch. Motorola One Action kontra Xiaomi Redmi Note 8/ 8T

Przede wszystkim czy któryś z nich robi wyraźnie lepsze zdjęcia od konkuretna, czy porównywalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Córka ma redmi Note 8. Generalnie wszystko działa ok, ale zdjęcia nie powalają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redmi note 8 nie ma NFC więc płatności telefonem odpadają. 8T posiada ten moduł.

Redmi note 8T teoretycznie lepiej wypada na papierze. Lepsza bateria, lepsze aparaty, bardzo dobra jakość wykonania. Ja bym z tej dwójki wybrał Note 8T.

 

PS. Akurat w euro AGD wjechała promocja na Note 8T za 799 zł razem z opaska mi band 4.

 

https://www.gsmmaniak.pl/1140044/xiaomi-redmi-note-8t-promocja-mi-band-4/

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna ma 8T pro i zdjęcia robi lepsze niż moja motorola, baterię ma z taką samą pojemnością co moja i lepiej trzyma - 2 dni na luzie, 3 przy mniejszym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Google Pixel 5/5XL

5af2bfff1260a744debfaf47c5c394e8.jpg76374a9397d3616ebeb9927dcabd4b2d.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.