Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Służbowej 8ki używam dość mocno i wytrzymuje dzień (dałaby radę jeszcze wytrzymać noc, ale następny dzień byłbym bez telefonu). Prywatna 11ka trzyma dłużej ale też jej nie używam tak mocno, plus jak korzystam z yanosika czy waze jest pod łądowarką w samochodzie, więc też ładuję co dwa trzy dni.

Druga rzecz, że mam wrażenie, że trwałość baterii spadła, mam iPhona 6s gdzie bateria ma 85% pojemności i nie wytrzymuje dnia, a ok. dwa-trzy lata temu w ramach kampanii była wymieniona na nową.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi procentami jest coś na rzeczy. Nie wydaje mi się z własnego doświadczenie by jej wskazywana pojemność odzwierciedlała czas pracy w stosunku do utraconych %.

Pamiętam jak oglądałem któryś z vlogów Casey Neistat, i wspomniał, że po 6 miesiącach baterie IPhone zawsze zamulają (vblog z przed kilku lat). On dużo kręcił telefonem (i wszystkim co miał pod ręka) na etapie gdy dodawał codziennie filmy.

Ja zmieniłem baterie przy 91% całkiem niedawno w moim X i jest spoko.

btw odnośnie 12 pro. Pojawiły się przecieki mówiące, że 120hz odświeżanie ekranu może nie pojawić się w tym roku. 
Jak dalej będą przy 60hz nie kupię, mimo iż pojawił się kolor navy blue!

 

4 godziny temu, pechagto napisał:

Coś podobnego dla Androida? :)

Nie szukałem nigdy. Z Androidem jest ta wada/zaleta że wielu producentów telefonów dodaje różne opcje, system nie jest ujednolicony i stwarza utrudnienia zarówno pod kątem kręcenia materiału jak i nawet dla producentów aplikacji. Myślę, że musisz poszukać pod kątem modelu twojego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to u mnie tak wyglądaa0a4cb10844f02ca5731f8a3b62cf74b.jpg

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak zobaczysz film odnośnie IOSa, chodzi tam nie o sekcje bateria w ustawieniach, lecz np o to by wyłączyć lokalizacje w niektórych aplikacjach gdzie jest to ustawione domyślnie a do niczego nie jest tobie potrzebne, czy na przykład ustawienia poczty e-mail by nie łączyła się cały czas i sprawdzała apka czy jest nowa wiadomość (i robiła powiadomienie) lecz np tylko gdy ją włączysz sam albo co 15 minut.

Również co istotniejsze są pewnie rzeczy które producent ustawił tak by analizować zachowanie produktu dla swoich badań i usprawnień (a to przesyłanie danych) co również można wyłączyć. Jest cała gama możliwości (nie chce streszczać filmu) a na Android jak wspominałem co producent telefonu to różne opcje ma więc trzeba szukać pod kątem konkretnej marki.

 

ps

warto dodać jeszcze (jeżeli wolisz odwlec wymianę) że baterie obecne najlepiej się czują pomiędzy 40%-80%. I tutaj Apple rok temu wprowadziło w auktualizacji ios opcję, że telefon uczy się twoich nawyków i gdy podpinasz na noc do ładowania a budzisz się regularnie o tej samej porze, nie ładuje tobie prosto do setki lecz czeka na 80%.

 Jak masz możliwość będąc w domu czy innym miejscu z zasilaniem nie czekaj aż zejdzie jej poziom do 1-5% (Na screenie masz 3%) 

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W androidzie chyba nie ma opcji ustawienia z jaką częstotliwością ma być odświeżanie danej aplikacji. U mnie w HTC u12+ mogę dać tylko z ograniczeniami.

 

 

Screenshot_20200717-083530.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ipXs bateria ma "kondycję baterii" 92% - spada jakieś 1% miesięcznie.

Choć raz straciłem 2% dosłownie w chwilę, gdy Endomondo (które zatrzymałem po zakończeniu treningu, ale nie usunąłem z aktywnych procesów), wydrenowało mi z baterię z 14% w ciągu 3 godzin aż do całkowitego wyłączenia. Tak że telefon tuż po uruchomieniu znów się wyłączał i dopiero szybkie usunięcie tego procesu pozwoliło postawić telefon na dłużej. 

Ja ładuję jak telefon bateria spada do 25%.

 

Co do spadku kondycji baterii czytałem opinie userów Xs, że mimo tego że ich telefon ma pół roku to kondycja pokazuje 100% lub 99%. Twierdzą że oni mają postawiony telefon na ładowarce cały czas...

I chyba to jest najlepsze rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 11kę kupilem w listopadzie 2019 i pokazuje kondycję baterii na 100%. 8kę zacząłem używać w listopadzie 2018 i pokazuje kondycję baterii na 88%. Widać, nie schodzi to proporcjonalnie ;)

Tak jak pisałem wyżej mam nawyk, że telefon jest podpięty na noc pod ładowarkę. 8ka codziennie, 11ka co drugi trzeci dzień. Najgorzej jak zapomnę, bo potem leży w biurze na bezprzewodowej i co ktoś dzwoni to przerywam ładowanie.

 

 

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jak zobaczysz film odnośnie IOSa, chodzi tam nie o sekcje bateria w ustawieniach, lecz np o to by wyłączyć lokalizacje w niektórych aplikacjach gdzie jest to ustawione domyślnie a do niczego nie jest tobie potrzebne, czy na przykład ustawienia poczty e-mail by nie łączyła się cały czas i sprawdzała apka czy jest nowa wiadomość (i robiła powiadomienie) lecz np tylko gdy ją włączysz sam albo co 15 minut.

Również co istotniejsze są pewnie rzeczy które producent ustawił tak by analizować zachowanie produktu dla swoich badań i usprawnień (a to przesyłanie danych) co również można wyłączyć. Jest cała gama możliwości (nie chce streszczać filmu) a na Android jak wspominałem co producent telefonu to różne opcje ma więc trzeba szukać pod kątem konkretnej marki.

 

ps

warto dodać jeszcze (jeżeli wolisz odwlec wymianę) że baterie obecne najlepiej się czują pomiędzy 40%-80%. I tutaj Apple rok temu wprowadziło w auktualizacji ios opcję, że telefon uczy się twoich nawyków i gdy podpinasz na noc do ładowania a budzisz się regularnie o tej samej porze, nie ładuje tobie prosto do setki lecz czeka na 80%.

 Jak masz możliwość będąc w domu czy innym miejscu z zasilaniem nie czekaj aż zejdzie jej poziom do 1-5% (Na screenie masz 3%) 

W andku jest opcja włączenia dostępu do lokalizacji tylko wtedy gdy apka jest używana, nie trzeba ręcznie włączać/wyłączać dostępu do GPSu.

Wyłączanie synchronizacji poczty i wiadomości push up dla wielu jest nonsensem, bo chcą mieć info o wiadomościach jak najszybciej.

Obecne moduły BT też są bardzo oszczędne, a często ktoś ma smartwatcha i połączenie BT musi być utrzymane.

Podobnie z nfc.

 

Generalnie baterię najbardziej zjada wyświetlacz, zwłaszcza w wysokiej rozdzielczości i odświeżaniu - modne 90 Hz, no i proc (bardzo dużą różnicę robią proce 7 nm, a jak Apple i snap wskoczą na 5 nm, to będzie jeszcze lepiej). Generalnie pewnie więcej da ustawienie ciemnego motywu w oledach czy jasnego i ipsach, niż kombinacje z opcjami dostępu apek do sprzętu.

 

Z tym ładowaniem do 80% to też dmuchanie na zimne. Sam ładuję do 100%, w większości wypadków rozładowuję do ok 20% czy mniej, a po ponad roku bateria ma praktycznie 100% pojemności.

 

 

U siebie mam wszystko włączone (BT z zegarkiem, synchronizację apek, poczte, nfc, lte, itp itd) i przez 8h nocy potrafi mi zejść tylko 1 czy 2%...

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, wszystkie ustawienia wedle upodobań, na przykładzie poczty wcale nie potrzebuję wiedzieć, że mam nową wiadomość, sprawdzam sam w wolnej chwili i wtedy odświeża. To samo z lokalizacją, jeżeli jest to aplikacja która ma mi wskazać kierunek, sprawdzić dystans czy pobrać moją lokalizację by ktoś mi dowiózł np jedzenie to jasne, ale inne nawet gdy z nich korzystam nie muszą tego robić. Z ekranem również zgoda ale tu raczej nie chodziło o wymianę sprzętu tylko zmianę w ustawieniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie. Chciałem kupić telefon do 2500pln z możliwie najlepszym aparatem i wybór padł na Huawei P30 pro. Teraz czytam że Huawei nawet na łatki bezpieczeństwa nie ma co liczyć... 

Czy w tej cenie znajdę coś równie dobrego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Google Pixel 4a, ale musisz kupić na zachodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria 3400 w Androidzie to w obecnych czasach za mało. Bez względu na system i nakładki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung M21 vs Redmi Note 8 pro vs Moto g8 power
Priorytet czas działania i dobry aparat
Który wybrać?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy do mnie nie przemawiała ta firma, sam nie wiem dlaczego.

Kliknąłem redmi wczoraj, głównie dlatego, że moja dziewczyna go ma od kilku miesięcy i widzę ile czasu jej bateria wytrzymuje i jakie zdjęcia robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2020 o 11:10, Remy napisał:

U mnie w ipXs bateria ma "kondycję baterii" 92% - spada jakieś 1% miesięcznie.

Choć raz straciłem 2% dosłownie w chwilę, gdy Endomondo (które zatrzymałem po zakończeniu treningu, ale nie usunąłem z aktywnych procesów), wydrenowało mi z baterię z 14% w ciągu 3 godzin aż do całkowitego wyłączenia. Tak że telefon tuż po uruchomieniu znów się wyłączał i dopiero szybkie usunięcie tego procesu pozwoliło postawić telefon na dłużej. 

Ja ładuję jak telefon bateria spada do 25%.

 

Co do spadku kondycji baterii czytałem opinie userów Xs, że mimo tego że ich telefon ma pół roku to kondycja pokazuje 100% lub 99%. Twierdzą że oni mają postawiony telefon na ładowarce cały czas...

I chyba to jest najlepsze rozwiązanie. 

Mam IP XS'a od premiery, ładuje go kiedy popadnie, trzyma ponad 1 dzień a kondycja baterii to 86%, więc całkiem niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w 11 sporo poprawili.
Zwykła 11 od premiery ładowany przez noc na ładowarce bezprzewodowej - kondycja baterii 94%.
Na ekranie 6-9h (zależy od sieci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Remy napisał:

Procentem kondycji baterii przekonują do zakupu nowego modelu.

Przy flagowcach i tak bym wliczał wymianę baterii i brał jak dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie Galaxy S8, co lepszego w cenie do 2 tys. zł pod kątem zdjęć polecacie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Astarloa12 napisał:

Mam obecnie Galaxy S8, co lepszego w cenie do 2 tys. zł pod kątem zdjęć polecacie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

tez mam S8 i trochę porównywałem zdjęcia(oppo,xaiomi) i w tym przedziale  cenowym jedynie możesz mieć bardziej wydajny telefon ,ale nie zdjęcia ,zęby czuć skok jakości jedyny telefon który dał mi to odczuć to S20plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Astarloa12 napisał:

Mam obecnie Galaxy S8, co lepszego w cenie do 2 tys. zł pod kątem zdjęć polecacie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

LG G8S thinq - jakiś czas temu kupiłem za 1650 a parametrami jak telefony po 2.5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A aktualizacjami jak telefony z Carrefoura za 399zł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.