Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

S21 i 12 mini z innej bajki ? Dlaczego ?

 

Oba telefony to najmniejsze flagowce Samsunga i Apple w podobnym budżecie. Prawda jest taka, że w moim przypadku koszt telefonu schodzi na drugi plan bo telefon jest firmowy i po prostu mam co 2 lata, do wydania nie taki zły budżet na telefon z cennika plusa. Około tygodnia wertowałem internet, YT itd. zastanawiając się właśnie między tymi dwoma. Wersja S21 z 256GB odpadła bo za duża, a po doświadczeniach z Huawei Mate 20 Pro, który był świetny jeśli chodzi o hardware, ale regularnie irytował mnie przez problemy z softem czy łączeniem się z peryferiami/samochodem, nie chciałem z Androidem nic poza Samsungiem. Tak na placu boju zostały wspomniane - dwa najmniejsze flagowce.

 

Jako, że przez ostatnie lata przenosiłem się z mocnego Androida na mocnego Androida, stwierdziłem, ze chętnie spróbuję nowego systemu i wprowadzę jakiś powiew świeżości :) Bawię się od 2h, rozmiar jak na razie rewelka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S21 i ip12 można w ten sposób zestawić. Jeżeli wyjdzie S21e, lite czy tam cokolwiek to będzie zestawienie z mini. Z resztą mini już w tej chwili to tylko historia.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem wielkości S 21 ale to chyba spory telefon w przeciwieństwie do mini ? A co do przejścia mini do historii  to jeszcze nie jest takie pewne i może będzie kontynuowany. Gdyby znikł osobiście bym żałował bo ten rozmiar jest niesamowicie poręczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie ma ogromnej różnicy pomiędzy 12 mini i S21, spokojnie można w googlu zdjęcia znaleźć. Oba oglądałem w sklepie obok siebie i nie ma przepaści.

 

Jak dla mnie, to może będzie przerwa rok-dwa z mini i temat wróci. Masa ludzi chce mieć mniejsze telefony, ale pewnie sporo klientów uznało, że skoro 90% roku spędzamy w domu w obecnej sytuacji, telefon może być większy.

Podzespołów nie ma co porównywać, bo od dawna wiadomo, ze porównywanie androidów i jabłka mija się z celem, Dla mnie telefon ma po prostu nie ciąć, w żadnej sytuacji, więc wyścig zbrojeń specjalnie mnie nie interesuje żeby grać czy robić na telefonie bóg wie co. Z aparatem raczej się polubimy bo jeśli chodzi o zdjęcia w słabym świetle to już zjadł mojego poprzedniego Androida, a Mate 20 Pro miał jeden z najlepszych aparatów na rynku 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, xavras_s napisał(-a):

Na pytania o mini mogę odpowiedzieć z własnego doświadczenia. Kilkumiesięcznego

widać rzeczywiście ten hdr? miałeś wcześniej jakiegoś iphona czy ten jest jako pierwszy?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę coś doradzić. Miałem 11 Pro, mam 12 Pro Max. Jeśli chodzi o aparat i video to nie dostrzegam różnic poza nieco lepszymi zdjęciami w trudnych warunkach oświetleniowych. Różnica jest niewielka i to żaden "dil brejker". Dużą wadą aparatu w 12 Pro Max (w mniejszych dwunastkach jest lepiej, bo mają inne matryce) jest duża minimalna odległość ostrzenia.

Ostre krawędzie w 12 są ładne, ale bardzo niewygodne do trzymania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widać rzeczywiście ten hdr? miałeś wcześniej jakiegoś iphona czy ten jest jako pierwszy?

Bardzo widać. Wcześniej miałem zwykła 11, wcześniej 8 plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, 1947 napisał(-a):

Ja mogę coś doradzić. Miałem 11 Pro, mam 12 Pro Max. Jeśli chodzi o aparat i video to nie dostrzegam różnic poza nieco lepszymi zdjęciami w trudnych warunkach oświetleniowych. Różnica jest niewielka i to żaden "dil brejker". Dużą wadą aparatu w 12 Pro Max (w mniejszych dwunastkach jest lepiej, bo mają inne matryce) jest duża minimalna odległość ostrzenia.

Ostre krawędzie w 12 są ładne, ale bardzo niewygodne do trzymania.

Wczoraj oglądałem długą recenzje mkbhd na YT modeli 12 pro, i zachwalał nowe design całej linii 12 pod wzgledem wygody trzymania telefonu. Mi te krawędzie pasują bo trzyma się pewnie. Przy moich suchych dłoniach poprzedni X wyślizgiwał się jak nie trzymałem mocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 1947 napisał(-a):

Ja mogę coś doradzić. Miałem 11 Pro, mam 12 Pro Max. Jeśli chodzi o aparat i video to nie dostrzegam różnic poza nieco lepszymi zdjęciami w trudnych warunkach oświetleniowych. Różnica jest niewielka i to żaden "dil brejker". Dużą wadą aparatu w 12 Pro Max (w mniejszych dwunastkach jest lepiej, bo mają inne matryce) jest duża minimalna odległość ostrzenia.

Ostre krawędzie w 12 są ładne, ale bardzo niewygodne do trzymania.

u mnie 12 pro odpada:

za drogi

za duży

niewygodny ze względu na ostre krawędzie

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe obawy generuje, moim zdaniem niepotrzebnie, czas działania na baterii.
Zakładam, że każdy decydując się na tak mały telefon powinien mieć świadomość jego ograniczeń.
Co nie zmienia faktu, że bateria jest naprawdę ok.
Używam dwóch kart (zasięg jest ok, ale nie świetny), mam stałą synchronizację dwóch skrzynek, włączona lokalizację i odświeżanie w tle dla aplikacji których używam. W czasie czuwania telefon traci tyle co nic.
Czas na ekranie to ok 4,5h na LTE i 6-7h na wifi.
Poza tym trzeba tez wziąć pod uwagę, że tak mała bateria bardzo szybko się ładuje. Kwestia wiec nawyków, ja nie mam problemu żeby 1 - 2 razy dziennie odłożyć telefon na ładowarkę na 10 czy 15 minut.
Wykres z dziś. 3h 27 min z włączonym ekranem, w tym w sumie 2h 10 minut Safari. Baterii dokładnie połowa.
Kończąc, kombajn multimedialny to nie jest, nie będzie i nie miał być. Poręczność, w moim przypadku, rekompensuje braki. Zwłaszcza, że „braki” można sprowadzić to 20-30 minutowego doładowania w ciągu dnia.

ac0e85aeb67e9f0234eab3edd348797a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także tego... jak testować mityczny ekosystem to po całości 😎 nie wiedziałem, ze można na tyle tanio nowego watcha kupić, mimo, ze to seria 3 😀

098E0E18-4153-4671-B5D3-29119E7FEDD7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Wczoraj oglądałem długą recenzje mkbhd na YT modeli 12 pro, i zachwalał nowe design całej linii 12 pod wzgledem wygody trzymania telefonu. Mi te krawędzie pasują bo trzyma się pewnie. Przy moich suchych dłoniach poprzedni X wyślizgiwał się jak nie trzymałem mocniej.


Mam XS i następny IP jaki kupię to będzie 11 Pro. Wszystko z serii 12 a zwłaszcza model Pro trzyma mi się fatalnie w dłoni. Dizajnersko tez wyglada to tak sobie na żywo a jak do tego dojdzie łapanie paluchów tonują jest koszmar


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jash napisał(-a):

 


Mam XS i następny IP jaki kupię to będzie 11 Pro. Wszystko z serii 12 a zwłaszcza model Pro trzyma mi się fatalnie w dłoni. Dizajnersko tez wyglada to tak sobie na żywo a jak do tego dojdzie łapanie paluchów tonują jest koszmar emoji2957.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Ja używam etui które jest z twardej gumy na bokach ( w kolorze telefonu) i przezroczysty tył. Boki przez to mniej kwadratowe bo ścięte na etui i kolor telefonu widoczny.polecam spróbować naprawdę jest różnica niż na surowo telefon.

chyba, że nie lubisz w ogóle etui ale to z linka wg mnie rozwiązuje sprawę.

 

https://www.amazon.com/Spigen-Ultra-Hybrid-Designed-iPhone/dp/B08KRGXCDX/ref=mp_s_a_1_4?dchild=1&keywords=spigen+iphone+12+pro+blue&qid=1615396882&sr=8-4

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 70soul napisał(-a):

Wczoraj oglądałem długą recenzje mkbhd na YT modeli 12 pro, i zachwalał nowe design całej linii 12 pod wzgledem wygody trzymania telefonu. Mi te krawędzie pasują bo trzyma się pewnie. Przy moich suchych dłoniach poprzedni X wyślizgiwał się jak nie trzymałem mocniej.


Kolega nie nosił nowego iphona X w etui (no to słabo wg niego wyglądało) to za wymianę zbitych tylnych pleców zapłacił 2800zł (aby zachować gwarancję).

 


Gdyby nie etui, to mnie też ze dwa takie wydatki by czekały.

Etui z dobrą ochroną pleców tj. z miejscem na kartę/dowód.

 

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca użytkuję 12 mini. Wcześniej Mate 20 pro a po nim ( zwrócony przez problemy z zielonym Amoled) P30.
Generalnie Huawei dobre, ale miały irytujące problemy, jak agresywne ubijanie procesów.
W 12 mini bałem się baterii, ale mam mousepada z wireless charging i w ogóle nie odczuwam problemu baterii. Dodatkowo nie wpatruję się godzinami w ekran.
Za to bardzo doceniam kompaktowy rozmiar


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za iphona 12 mini jest praktycznie taka sama jaka była w ubiegłym roku za iphona 11, czyli model z większym ekranem.

Nie wiem czy wynika to z faktu wzrostu kursu, nie porównywałem ceny np. Iphonów Pro rok do roku.

Sam mam zamiar kupić 12 pro max.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za nowego zapłaciłem 2700.
Nie jestem wielkim zwolennikiem ani przeciwnikiem iOS czy Androida ale w Androidzie nie ma alternatywy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ralfbutton napisał(-a):

Ja za nowego zapłaciłem 2700.
Nie jestem wielkim zwolennikiem ani przeciwnikiem iOS czy Androida ale w Androidzie nie ma alternatywy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

oficjalnie w sklepie czy z drugiej ręki?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedłużyłem umowę w Orange i zaskoczyli mnie pozytywnie tą ceną
Wersja 64gb, ale dla mnie to wystarczające


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Ceteth napisał(-a):

Także tego... jak testować mityczny ekosystem to po całości 😎 nie wiedziałem, ze można na tyle tanio nowego watcha kupić, mimo, ze to seria 3 😀

 

 

Jak masz Macbooka i iPhona (lub jeszcze AirPodsy) to ten zegarek jest IMO rewelacyjnym uzupełnieniem. Jakiś czas temu powróciłem do tej opaski (do modelu SE, bo nie potrzebuję bajerów z najwyższych wersji). Szczególnie jeśli biegasz rano, idziesz po pracy na rower, basen, etc. Pracując zdalnie lub ruszając się na zewnątrz zakładam go niemal codziennie. Natomiast na tyle lubię zegarki mechaniczne, że też chce je nosić codziennie od rana do wieczora i tu pojawia się zgrzyt, ponieważ noszenie na lewej ręce zegarka mechanicznego a na prawej smartwacha, jak siedzę przy biurku nad projektem jest do zaakceptowania, ale jak kończę prace i gdzieś wychodzę albo spędzam popołudnia i wieczory z rodziną to czuje się jak podrabianiec Maradony, więc wtedy zostaje tylko prawdziwy zegarek, a Apple Watch ląduje w szufladzie. Kwestia czego się oczekuje. U mnie sprawdza się jako awaryjny headset (jeśli nie mam słuchawek ze sobą a telefon leży w kieszeni) oraz jako fit opaska i G-Shock do prac fizycznych. Ponadto ma bardzo dobrej jakości gumę i jest znacznie lżejszy od tradycyjnego zegarka, więc podczas aktywności fizycznych nosi się bardziej komfortowo. Doskonale rozumiem, że Apple Watch nigdy nie zastąpi mechanicznego zegarka (czy to za 1k czy za 50k), ale doskonale też rozumiem osoby, które zrezygnowały z tradycyjnego zegarka na jego rzecz, szczególnie jeśli jest to kolejny element jabłkowego ekosystemu. Podchodziłem do niego kiedyś baaardzo sceptycznie, spróbowałem i teraz bardzo cenię, ale jestem tolerancyjny wobec innych opinii. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maka jeszcze nie mam i na razie nie zanosi się żebym w niedalekiej przyszłości coś nabywał. Komputer służy mi między innymi do grania, a jak to wygląda na maku wiadomo :) Na chwilę obecną jest Watch3, 12 mini i iPad air 2.

W design apple umie całkiem nieźle i mi osobiście wersja 38mm bardzo się podoba. Od dzieciaka lubię gadżety, ale dotychczas jakoś żaden smartwatch mnie nie kupił. Niedawno nawet oddałem na aukcje charytatywną swojego Garmina bo leżał w pudle i zbierał kurz. Ten skubaniec przez rozmiar i to jak wygląda kupił mnie praktycznie od razu, choć jestem przekonany, że gdyby nie Oled i ta perfekcyjna czerń, to miałbym z tym spory problem.

 

Dzisiaj pierwszy raz od dawna zasnąłem bez telefonu w sypialni, bo stwierdziłem, że zegarek spokojnie wystarczy do obudzenia, ewentualnie poinformowania co tam się dzieje na telefonie, to zaliczam na spory plus. Dane o śnie i pracy serca zebrane w nocy też fajnie przejrzeć. Pewnie w końcu spróbuję na 2 nadgarstki, ale jakoś się nie widzę noszącego tak cały czas. Zobaczymy przez kolejne tygodnie na ile ma to rację bytu :) w razie czego brat jest maniakiem jabłka i watcha jeszcze nie ma, więc jak nie polubimy się na dłuższą metę, to wytłumaczę bratu, że potrzebuje tego gadżetu w swoim życiu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ralfbutton napisał(-a):

Przedłużyłem umowę w Orange i zaskoczyli mnie pozytywnie tą ceną
Wersja 64gb, ale dla mnie to wystarczające


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bardzo dobra cena mimo najniższej wersji pamięci


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać Samsunga S21 ale cena 12 mini mnie przekonała i jestem zaskoczony jak bardzo psuje mi ten maluszek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam apple watcha od grudnia i obecnie wyparł u mnie wszystkie inne zegarki. Niestety jest to związane z tym, że w pełni pracuję z domu. Z AW trochę wzrosła jakość mojego życia ;) przypomina o przerwie od kompa, o tym żeby pooddychać, ustawiłem sobie w końcu harmonogram snu, no i na koniec wszystkie pomiary. Jest dużo lżejszy od mechanicznych zegarków i nie ma klamerki do paska. Co przy pracy przy komputerze, w t-shircie/polo wkurzało mnie przy standardowych zegarkach. Jak pracowałem z biura to zawsze miałem koszulę i mankiet był tym buforem pomiędzy paskiem/bransoletą, a laptopem i nic nie stukało.

Śmiesznie się rozmawia przez zegarek, ale parę razy mi się to przydało jak telefon gdzie leżał pomiędzy papierami.

Drugie co mnie zaskoczyło to jak ustawiłem sobie cel w nawigacji na iPhonie to zegarek też dawał mi wskazówki np. wibrował jak miałem skręcić ;) warto wiedzieć, żeby nie być zaskoczonym.

 

Mimo wszystko jakbym miał sam sobie kupić to bym go nie kupił, jak się skończy pandemia to wracam do mechaników ;)

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.