Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wiedzieć dlaczego mój post zniknął ze zdjęciem. Odniosłem się do innego użytkownika z propozycja rozwiązania jego problemu. 

D972B0D4-ABB0-44F7-96FF-51E8D750E543.jpeg.2832e47c999b9ef874c81865dc2a43a1.jpeg

3 godziny temu, memento mori napisał(-a):

 

Jak masz Macbooka i iPhona (lub jeszcze AirPodsy) to ten zegarek jest IMO rewelacyjnym uzupełnieniem. Jakiś czas temu powróciłem do tej opaski (do modelu SE, bo nie potrzebuję bajerów z najwyższych wersji). Szczególnie jeśli biegasz rano, idziesz po pracy na rower, basen, etc. Pracując zdalnie lub ruszając się na zewnątrz zakładam go niemal codziennie. Natomiast na tyle lubię zegarki mechaniczne, że też chce je nosić codziennie od rana do wieczora i tu pojawia się zgrzyt, ponieważ noszenie na lewej ręce zegarka mechanicznego a na prawej smartwacha, jak siedzę przy biurku nad projektem jest do zaakceptowania, ale jak kończę prace i gdzieś wychodzę albo spędzam popołudnia i wieczory z rodziną to czuje się jak podrabianiec Maradony, więc wtedy zostaje tylko prawdziwy zegarek, a Apple Watch ląduje w szufladzie. Kwestia czego się oczekuje. U mnie sprawdza się jako awaryjny headset (jeśli nie mam słuchawek ze sobą a telefon leży w kieszeni) oraz jako fit opaska i G-Shock do prac fizycznych. Ponadto ma bardzo dobrej jakości gumę i jest znacznie lżejszy od tradycyjnego zegarka, więc podczas aktywności fizycznych nosi się bardziej komfortowo. Doskonale rozumiem, że Apple Watch nigdy nie zastąpi mechanicznego zegarka (czy to za 1k czy za 50k), ale doskonale też rozumiem osoby, które zrezygnowały z tradycyjnego zegarka na jego rzecz, szczególnie jeśli jest to kolejny element jabłkowego ekosystemu. Podchodziłem do niego kiedyś baaardzo sceptycznie, spróbowałem i teraz bardzo cenię, ale jestem tolerancyjny wobec innych opinii. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, 70soul napisał(-a):

Chciałbym wiedzieć dlaczego mój post zniknął ze zdjęciem. Odniosłem się do innego użytkownika z propozycja rozwiązania jego problemu. 

 

 

 

Część osób nie potrzebuje zegarka, ponieważ godzinę sprawdza w telefonie. Twoje rozwiązanie dodaje to AW na dewizce podstawową wadę telefonu tzn. nie jest na ręku, a w kieszeni lub gdzieś sobie leży. Hans Wildorf (założyciel Rolexa), który jak pokazała historia wiedział gdzie najlepiej nosić zegarek, przewraca się w grobie jak widzi takie zdjęcia 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 70soul napisał(-a):

Chciałbym wiedzieć dlaczego mój post zniknął ze zdjęciem. Odniosłem się do innego użytkownika z propozycja rozwiązania jego problemu. 

Nikt nic, dziś też widziałem coś ze zdjęciami. Monitoruję sprawę.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

 

Część osób nie potrzebuje zegarka, ponieważ godzinę sprawdza w telefonie. Twoje rozwiązanie dodaje to AW na dewizce podstawową wadę telefonu tzn. nie jest na ręku, a w kieszeni lub gdzieś sobie leży. Hans Wildorf (założyciel Rolexa), który jak pokazała historia wiedział gdzie najlepiej nosić zegarek, przewraca się w grobie jak widzi takie zdjęcia 😜

Wiesz, niektórzy nie lubią nosić telefonu w kieszeni bo jest duży, dlatego wielu facetów nie wybiera największych a wiele kobiet tak, bo trzyma go i tak w torebce.

Większość z nas wyciąga telefon z kieszeni gdy jest w domu. Apple Watch to nie tylko pokazywanie czasu (No to co nosimy na nadgarstkach to rownież coś więcej) ale i wiadomości, muzyka,mapa czy nawet rozmowa telefoniczna. Jako, że jest mały można go włożyć w małą kieszonkę („kondonowkę”?) a zamiast łańcucha może być sznurek, rzemyk albo nawet zwijający się sznurek jaki ludzie stosują by mieć pod ręka żel dezynfekujący dłonie.

I dalej możesz mieć swój ulubiony mechaniczny zegarek na nadgarstku.

to jest pomysł na nie rezygnowanie z czegoś kosztem czegoś innego.

 

 

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 70soul napisał(-a):

wielu facetów nie wybiera największych a wiele kobiet tak, bo trzyma go i tak w torebce.

 

Nie tylko z telefonami tak jest 😂

 

Może ktoś woli taki sposób. Dla mnie sprawdzenie "co się dzieje" lub godziny w pół sekundy przez zerknięcie na nadgarstek bezapelacyjnie wygrywa z wyciąganiem czegokolwiek z kieszeni i wkładaniem tam tego z powrotem.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Nie tylko z telefonami tak jest 😂

 

Może ktoś woli taki sposób. Dla mnie sprawdzenie "co się dzieje" lub godziny w pół sekundy przez zerknięcie na nadgarstek bezapelacyjnie wygrywa z wyciąganiem czegokolwiek z kieszeni i wkładaniem tam tego z powrotem.

Ja podałem potencjalne rozwiazanie by nie rezygnować z mechanika na nadgarstku. 
a korzystać z części możliwości smartwatcha (pomiary pulsu itd oczywiście to wyklucza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem. Ja z kolei miałem na myśli nie tylko AW, ale i tradycyjny zegarek. Zawsze wolę sprawdzać godzinę na zegarku niż w telefonie. Jak telefony komórkowe i smartwatche stały się powszechne nigdy nie zrezygnowałem z mechanicznego zegarka. Nawet nie pamiętam czy kiedykolwiek wyszedłem z domu bez zegarka na ręku, a jeśli tak się zdarzyło to pewnie jakieś 10 lat temu. Nawet czasami korzystając z telefonu łapie się na tym, że nie zegarkam w róg ekranu tylko na nadgarstek 😛 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba jakiś dziwny jestem :D

Dwa razy robiłem podchody do AW. Najpierw miałem 3-kę, a pod koniec 2020r 5-kę Nike. Fajny bajer, ale jednak wkurza mnie strasznie niemal codzienne ładowanie.

Wolę jednak Garmina (ze wszystkich smartwatchy i to niekonieczne tylko do sportów).

Choć jak to mówią, tylko krowa zdania nie zmienia i pewnie za jakiś czas znowu spróbuję nowszą wersję: 6, a może już 7-kę ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AW ?

+Gdyby ma się maseczkę na twarzy, płacenie telefonem wymaga jego odblokowania. Zegarek (w tym przypadku AW), to tylko dwa naciśnięcia przycisku bocznego.,

+pomiary podczas treningu, tylko próbkowanie tętna ma małą częstotliwość.

+podgląd sms-ów

+wydarzenia kalendarza ma się na wyświetlaczu,

+możliwość wybrania numeru bez odblokowywania telefonu i kontynuowanie z telefonu

 

-jeden dzień na baterii jak ma się włączony cały czas ekran (no ale zegarek z wyłączonym ekranem po prostu nie wygląda),

-cena,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Apple się przesiadałem stopniowo. Zaczęło się od iPada Air 2 w 2014, którego kupiłem żonie a zaraz potem i sobie, bo okazał się idealny do przeglądania netu w domu , puszczania muzyki na ampli, czy oglądania w podróży. Przez kilka lat absolutnie zero problemów, a nawet nowy system po ponad 6 latach od premiery. Dopiero niedawno kupiłem nowego Aira, a stary oddany w rodzinie dalej świetnie działa. Na premierę 11 pro zakupiłem go przesiadając się z Pixela XL. Z Androida korzystałem odkąd ten system raczkował i Pixel to był świetny telefon, ale irytowała mnie polityka prywatności Google, Apple więcej oferował w tym zakresie, nie wiem jak dzisiaj. Samo korzystanie bez większych różnic, pewne rzeczy podobały mi się bardziej w Androidze, inne w iOS. Ostatnio przeniosłem się z XPSa na Macbooka Pro na M1 dopełniając transformacji. :) Windows to już tylko jako gaming PC mi zostanie. Żona ma jeszcze AW i świetne to jest zwłaszcza dzisiaj do płatności, czy treningów. Ale ja wolę jak cyka, więc tego nie kupię. Nie żebym jakoś gloryfikował Apple, ale ogólnie jest jako całość lepszy niż konkurencja. Może nie są to urządzenia najlepsze na papierze, ale jakość wykonania, design , wygoda korzystania, wieloletnie wsparcie software'owe, bezproblemowość tworzą pakiet nie do pobicia jako ekostystem. Kolejny tel to będzie Iphone 14 lub poczekam nawet do 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zacząłem od iPada, który moim zdaniem jest najlepszym produktem Apple na start, gdyż praktycznie nie ma konkurencji. Potem poszedł telefon dla żony i za jakiś czas dla mnie. W dalszej kolejności MiBoxa, który był bardzo irytującym urządzeniem przesiadłem się na Apple TV. Od kilku tygodni żona testuje Airpods Pro. Następny komputer to pewnie będzie Macbook, ale za mało korzystam z komputera, żeby uzasadnić samemu sobie taki wydatek.

Z tego wszystkiego Apple Watch wydaje mi się być najsłabszym produktem, na pewno zaś najbardziej podatnym na starzenie "moralne". Mimo iż w kategoriach "zegarkowych" jego cena jest przystępna, to nie potrafię sobie wyobrazić korzyści z jego posiadania. Może dlatego, że mam zegarek sportowy z GPS i smartbanda.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy pewnie, ale lwia część osób, które „lizną” produktów Apple wsiąka w to.  Bo działa i to lepiej. A ceny to mit. Metalowe, świetnie wykonane, dobrze działające komputery każdej innej firmy kosztują mniej więcej tyle samo co Apple. Podobnie z telefonami. Miałem Asusa Zenobook pro i kosztował 7000, to było więcej niż porównywalny MacBook,  mam Lenovo Carbon i był droższy niż równorzędny Mac. Po kilku latach wyglądają jak śmieci. Równolatki MacBooki jak nowe. I tak działają. Teraz mam jeszcze nowego hujałeja matebook x. Nawet przy Macboku 2013 wygląda jego spasowanie jak z innej epoki. Cena za to nie. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat za cenę airpods można mieć inne świetne słuchawki. Ja chciałem się przesiąść na IOS ale zabrali ładowarki z pudełek to sobie to odpuszczam.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc w praktyce to żaden problem. Prawie każdy ma w domu  lub w aucie ładowarkę indukcyjna. Wizerunkowo jednak zgadzam się z tym ze to ściema, zwłaszcza te zapewnienia o dbałości o ekologię.

Edytowane przez artisan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pazikk napisał(-a):

Akurat za cenę airpods można mieć inne świetne słuchawki. Ja chciałem się przesiąść na IOS ale zabrali ładowarki z pudełek to sobie to odpuszczam.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

W dzisiejszych czasach to nie argument. Inni producenci robią dokładnie to samo. Taki nowy trend. Brak ładowarek to skąpstwo producentów. Cięcie kosztów a nie dbanie o ekologie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]Runior [/mention] [mention]Adi [/mention]
Jak szukałem komputera dla siebie (do podstawowych prac biurowych i konsumpcji treści) to ustaliłem kryteria: absolutnie dobrze wykonany, dzień biurowy na baterii, Max 1,4 kg, bardzo mały zasilacz, ładny.
Na placu boju został MacBook, XPS, i Surface.
MacBook najtańszy.
I tak, do biura, internetu i Netflixa kupiłem MacBooka Pro i jestem więcej niż zadowolony. Z telefonem dogaduje się pięknie.

[mention]pazikk [/mention]
Serio? Brak ładowarki w pudełku (szczególnie w obecnych czasach) determinuje zakup?
Ws słuchawek - zależy co pierwsze. Jak masz telefon i komputer to w większości i dla większości lepszym wyborem będą AirPods.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam sprawdzić czy dobrze siedzą w uszach ;) ja miałem problem z wypadaniem słuchawek na szczęście wypuścili airpods pro 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xavras_s napisał(-a):

[mention]Runior [/mention] [mention]Adi [/mention]
Jak szukałem komputera dla siebie (do podstawowych prac biurowych i konsumpcji treści) to ustaliłem kryteria: absolutnie dobrze wykonany, dzień biurowy na baterii, Max 1,4 kg, bardzo mały zasilacz, ładny.
Na placu boju został MacBook, XPS, i Surface.
MacBook najtańszy.
I tak, do biura, internetu i Netflixa kupiłem MacBooka Pro i jestem więcej niż zadowolony. Z telefonem dogaduje się pięknie.

[mention]pazikk [/mention]
Serio? Brak ładowarki w pudełku (szczególnie w obecnych czasach) determinuje zakup?
Ws słuchawek - zależy co pierwsze. Jak masz telefon i komputer to w większości i dla większości lepszym wyborem będą AirPods.

Zawsze jest to narzekanie, że Apple takie drogie. A jest właśnie tak - topowe telefony innych marek są tak samo drogie, a topowe komputery innych producentów dużo droższe i dodatkowo starzeją się szybciej i gorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kiedyś ogryzki były kosmicznie drogie w porównaniu z innymi markami. Producenci odrobili lekcje i teraz wszystkie telefony topowe są podobnie cholernie drogie. Cena już nie jest wyróżnikiem apple.

 

Co do słuchawek, polecam Creative Outlier Air. Właśnie dokupiłem sobie drugą parę na zaś bo była okazja. Świetnie wykonane, rewelacyjnie grające i do tego naprawdę ok 10h na jednym ładowaniu. W tej cenie to jest hit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny Apple mi jakoś specjalnie nie przeszkadzają.  W przypadku urządzeń, które mam w domu, można powiedzieć, że zapłaciłem trochę więcej i dostałem za to święty spokój. Dla mnie jest to dobry interes.

To, że wstrzymuję się z zakupem Macbooka nie wynika wyłącznie z ceny, a z faktu, że iPad jest tak dobrym urządzeniem, że moja żona wykorzystuje go do całej internetowej aktywności. Na laptopie czasem obejrzy jakiś serial. Cena Airpodsów Pro też nie szokuje, jeśli porównać ją z B&O czy Bose, po prostu nie mam dla nich zastosowania, więc kupiłem tylko parę dla żony.

 

Temat ładowarek zupełnie mnie nie rusza. Wiele osób (ja też) nie używało kostki z zestawu, bo wolało albo indukcyjną albo szybszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Runior napisał(-a):

Ceny Apple mi jakoś specjalnie nie przeszkadzają.  W przypadku urządzeń, które mam w domu, można powiedzieć, że zapłaciłem trochę więcej i dostałem za to święty spokój. Dla mnie jest to dobry interes.

To, że wstrzymuję się z zakupem Macbooka nie wynika wyłącznie z ceny, a z faktu, że iPad jest tak dobrym urządzeniem, że moja żona wykorzystuje go do całej internetowej aktywności. Na laptopie czasem obejrzy jakiś serial. Cena Airpodsów Pro też nie szokuje, jeśli porównać ją z B&O czy Bose, po prostu nie mam dla nich zastosowania, więc kupiłem tylko parę dla żony.

 

Temat ładowarek zupełnie mnie nie rusza. Wiele osób (ja też) nie używało kostki z zestawu, bo wolało albo indukcyjną albo szybszą.

Używam airpods pro od roku (druga para jedna zgubiłem z całym edc w tym roku) i również je sobie chwałę i zaden rozmówca nie narzekał. A jeżeli chodzi o Beoplay E8 (2.0) które polecałem koleżance będąc zadowolonym z ich głośników Bluetooth (których używam ) to porażka. Od początku miały problem z łączeniem się z IPhone. Zanosiła do sklepu 3 razy nowe słuchawki po kilku kilkunastodniowym traceniu cierpliwości. Wymieniali jej za każdym razem na nowe. Dostała w końcu wersje 3.0 i codziennie z nią rozmawiam i praktycznie co drugie słowo muszę się domyślać co mówi. Jakby stała metr od słuchawek..dźwięku nie testowałem, ale rozmowy są bardzo ciężkie.

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie. Jak to jest przy przenoszeniu numeru pre paid do innego operatora. Poprzedni odda niewykorzystane pieniądze z doładowań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2021 o 14:14, 70soul napisał(-a):

Chciałbym wiedzieć dlaczego mój post zniknął ze zdjęciem. Odniosłem się do innego użytkownika z propozycja rozwiązania jego problemu. 

D972B0D4-ABB0-44F7-96FF-51E8D750E543.jpeg.2832e47c999b9ef874c81865dc2a43a1.jpeg

 

@70soul czy ten pocket watch case to z Vobara?

Chwalisz sobie spasowanie AppleWatch?

Jeżeli inne pochodzenie to czy mógłbyś się podzielić z jakiego źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.