Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przy mega intensywnym dniu (nawigacja, zdjęcia, internet lte, YouTube, Facebook, ściąganie aktualizacji, ciągle sparowany Apple Watch itd. ) Po około 11 godzinach mam 14% baterii. Nie jest źle :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w iPhonie mogę zobaczyć sot od ostatniego odłączenia od ładowarki? Widzę tylko użycie baterii w ciągu ostatniej doby...
To apple, jak nie ma takiej opcji tzn, że jej nie potrzebujesz. Teraz pozostaje chwalić, że nie masz niepotrzebnych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do iphona 6s miałem wszystkie modele i to była przepaść jeśli chodzi o działanie systemu względem androida. IOS wtedy był nie do pokonania. Android jednak odrobił lekcje i dziś wydaje mi się że działa tak samo stabilnie, a na pewno oferuje więcej opcji personalizacji. Wybór słuchawek też jest wg mnie ciekawszy niż przestarzała linia ogryzków z grzywką. Każdy kupuje co chce, wolność wyboru jest fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupionego IP12 mini zamieniłem po 3 mcach używania na OnePlus 8t. Mam wrażenie jakbym po długim nurku wynurzył się żeby nabrać powietrza. Ulga jak diabli.
Ekran, bateria, bezproblemowosc dla mnie wszystko na plus, a przede wszystkim w IP12 brak skanera linii papilarnych powodował permanentną irytację.

Wysłane z mojego KB2000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ralfbutton dla mnie wszystko to co wyliczasz jako wady ip12 mini to jego zalety. Wielkość współczesnych smartfonów to jakiś koszmar, dlatego ten maluch jest dla mnie czymś idealnym. Skanera brakuje mi mniej niż myślałem, że będzie, więc jest ok default_smile.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lestaf - co kto lubi :) mam służbowe jabłuszko i rozmów, maila, firmowych aplikacji jest ok. Do konsumpcji treści wolę jednak większy ekran i apki androidowe

Wysłane z mojego KB2000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po ok 3 mc-ach z 12 Mini mam przede wszystkim szczerą nadzieję, ze trend mniejszych telefonów się utrzyma. Zaznaczając, że na telefonie praktycznie nie gram i rzeczywiście telefon to dla mnie głównie telefon+aparat+social media. Do tego dorzuciłem jeszcze Apple Watch 6 i jestem bardzo zadowolony użytkownikiem. Nie powiem na pewno, że od teraz już będę używał tylko jabłka, oraz, że iOS to najlepsze co mnie spotkało w telefonie. System od Androida jest po prostu inny i oferuje inne rzeczy. Jako, że akurat telefon dla mnie ma po prostu działać niezawodnie, nie interesują mnie specjalnie opcje personalizacji czy sprawdzania szczegółowych danych, nie przeszkadza mi, że jest tego w Jabłku dużo mniej.

 

Dla mnie osobiście największym plusem iOS jest integracja aplikacji pomiędzy sobą. Nie ma konfliktów, nie ma problemów z wyświetlaniem czegoś lub ograniczoną funkcjonalnością. linki otwierane przez FB, ładują się jak trzeba, co w Androidzie nie zawsze miało miejsce. Cieszę się, że powoli możemy zrzucić maseczki, bo jednak brak touch id bywało trochę upierdliwe, choć w nowej aktualizacji, mając AW na ręku, nie jest to tak upierdliwe, bo odblokowanie jest łatwiejsze. Myślę, że stając przed wyborem ponownie, znów wziąłbym 12 mini. Telefon, który myślałem, że zachwyci mnie trochę bardziej, przez cały hype na jabłko, ale finalnie okazał się po prostu bardzo dobrym wyborem i odskocznią od ponad dekady z Androidami. Aha, no i design, dla mnie ten "kwadraciak" jest rewelacyjny i łapie się na tym, że czasami podnoszę telefon i obracam go sobie bezwiednie w dłoniach, gapiąc się po prostu na obudowę i ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2021 o 11:01, Lestaf napisał(-a):

Wczoraj kupiłem sobie iphona 12 mini. To mój pierwszy iPhone w życiu i jestem póki co trochę zagubiony... To co mnie urzekło to wielkość tego telefonu! W końcu smartfon nie wystaje mi z kieszeni default_biggrin.png Co do systemu to.... Pomocy!

ja zacząłem od 7 plus aby przesiąść się na system a pozostać przy rozmiarze

teraz mam właśnie ip 12 mini i przyzwyczajam oczy do rozmiaru- z systemem się obyłem

w sumie jeden pies dla mnie czy android czy ios tylko w iphone wszystko łatwiej i szybciej

 

może bym w ogóle nie zmienił systemu gdyby mój nowy s10e nie zaczynał szwankować- wkurzyło mnie to i powiedziałem dość (w androidach jak nie problemy z aplikacjami to sypiące się telefony, losowe aktualizacje)

w iphone najbardziej misiałem się przyzwyczaić do aparatu- w samsungu kadr na wyświetlaczu wyglądał dużo lepiej niż finalne zdjęcie i samo zdjęcie praktycznie zawsze trzeba było edytować i poprawiać żeby dobrze wyglądało

w iphone przez algorytmy kadr wygląda gorzej niż zrobione finalne zdjęcie i gotowego zdjęcia już nie trzeba poprawiać

 

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiś 2 miechów używam 12 PRO, a przesiadłem się z XS Max. Na chwilę obecną Android dla mnie nie istnieje, choć kiedyś byłem zagorzałym zwolennikiem :D Ale taka odmiana jest nawet wskazana raz na jakiś czas.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi coś odbiło i zdecydowałem się na iphone’a „max”. Przesiadłem się z XS. Omamili mnie recenzjami i porównaniami z tymi mniejszymi modelami. Aparat itp.
No i teraz, na lato, myślę, żeby wymienić wyświetlacz w starej siódemce bo jakoś nie widzę się z „maksem“ w kieszeni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAX jest fajny, ale ma jedną wadę, jest duży jak cegła, no ale chociaż coś widać na ekranie :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, ralfbutton napisał(-a):

Ja niedawno kupionego IP12 mini zamieniłem po 3 mcach używania na OnePlus 8t. Mam wrażenie jakbym po długim nurku wynurzył się żeby nabrać powietrza. Ulga jak diabli.
Ekran, bateria, bezproblemowosc dla mnie wszystko na plus, a przede wszystkim w IP12 brak skanera linii papilarnych powodował permanentną irytację.

Wysłane z mojego KB2000 przy użyciu Tapatalka
 

Bo to jednak są zupełnie różne telefony. Do konsumpcji treści ja tez wole używać Mi 10. Mini jednak pod innymi względami jest dużo bardziej poręczny i ja również mam nadzieje ze trend na małe telefony się utrzyma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, w którą stronę to pójdzie. Teraz ludzie siedzą w domach, przeglądają sporo rzeczy na telefonie, stąd potrzeba dużych ekranów. Ja wręcz odwrotnie, w domu mam iPada i laptopa do netu/filmów/social mediów. Poza domem, takie rzeczy jak - wsiadając do auta nie muszę wyciągać telefonu bo po prostu mnie nie uwiera, w końcu nie mam wypchanych kieszeni i wszystko co potrzebuję zrobię jedną ręką, są nie do przebicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrząc na sprzedaż mini to trend raczej się nie utrzyma. 

To ranking po wygenerowanym przychodzie.
Mini sprzedało się za tyle co S21 i za więcej niż S21 Plus
13 (12s) na pewno powstanie. A co dalej?
1913d1b3c18da01a947943fda5e3a3cd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

However, according to a note to investors from William Yang, a JP Morgan supply chain analyst, the iPhone 12 mini has seen extremely weak demand which may result in the brand discontinuing its production by the second quarter of 2021.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku przyszłego roku ma być chyba nowy iPhone SE. Coś mi świta, że miał być już teraz na wiosnę, ale Apple bało się, że klienci z 12 mini przerzucą się na budżetową wersję w "równie" poręcznym rozmiarze. I to jest podobno powód opóźnienia premiery nowego SE.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po Iphone 4 przesiadłem się na flagowe androidy, z racji 2 sim. Sony Xperia Z3, potem Hujawej mate 9 pro. No i ajfony zrobiły dual sim. Wróciłem do nich. Właśnie zmieniam XS na 12 pro. Nie używałbym telefonu z Androidem nawet jakbym topowy za darmo dostał.  

Nie jestem w stanie wskazać żądnej zalety jakiej nie ma Ios, żadnego plusa jakiego nie ma iphone. A mitu o jakości wykonania, że już taka sama no cóż - dla mnie to nadal mity. Wprawdzie nie używam na dziś topowego Andka ale oglądałem większość. Za to mam komputer hujawej matebook pro. Nie ma porównania do 8 letniego japka co moja żona używa. Wykonanie śmieciowe, za cenę Macbooka. Blaszki, źle spasowane zamiast odlewów, a podświetlenie jak w pierwszych telewizorach lcd.......... Serwis ok, bo nie dyskutowali jak zawiasy w 9 miesięcznym komputerze padły. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi tak samo ja nie jestem w stanie używać na codzien sprzętu Apple :)
Kolega w pracy uparł się na służbowego MacBooka i teraz co chwila się z niego śmiejemy, bo prostych rzeczy nie jest w stanie zrobić.
Wielozadaniowość, szybkość dostępu do podstawowych ustawień i intuicja to nadal obszary gdzie iPhone jest za Androidem. Tzw wychwalane bezpieczeństwo - szkoda gadać. Dla zwykłego zjadacza jabłek - ok, dla wymagającego użytkownika nadal Android jest lepszy.

Wysłane z mojego KB2000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co rozmowa schodzi na tę nieszczęsną wojenkę? Zjadacze jabłek, zaawansowani użytkownicy, personalizacja…
Podoba się? Dobrze się używa? To git.
I tyle.
Bardzo zadowolony posiadacz iPhone 12 Mini

[mention]memento mori [/mention] chyba SE nie powinien wpłynąć na sprzedaż Mini. To są jednak inne telefony, zbliżone jedynie rozmiarem.

[mention]ralfbutton [/mention]
Intuicyjności Androida i iOS (tak samo jak Windows i MacOS) jest różnie pojmowana.
Moim zdaniem jest taka zasadnicza różnica w podejściu.
W Androidzie ustawienia aplikacji są w aplikacji. W iOS ustawienia aplikacji są w ustawieniach. Na tej zasadzie, jako wieloletni użytkownik Windowsa miałem problem ze sformatowaniem pendrive na Macu. Bo szukałem w opcjach pendriva (jak w Windows).
W macOS opcje pendriva czyli dysku są w ustawieniach dyskowych. Konsekwentnie.
Przyswajasz różnicę w podejściu i hajda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, android do około 3 tysięcy z jak najlepszym aparatem. Ma być na lata.

Obecnie Żona używa S10+ i nie chcę by to był regres względem niego.

Co jest polecane w tej kwocie? Sprawdzałem S20 FE (ale ma 6 GB RAM vs 8 w S10+) i S21.

Huawei bez GMS odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ok. 2650 masz s20 fe 4g (ze snapdragonem 865) i 8 GB RAM. S21 raczej nie znajdziesz do 3k. Ewentualnie pixel 5, ale trzeba pamiętać, że nie ma w Polsce oficjalnej dystrybucji pixeli. Dlatego szukając (np. allegro) trzeba dobrze czytać ogłoszenia i brać z fv 23%, bo reszta może być sprowadzana dziwnymi kanałami do Polski albo to jakieś zwroty magazynowe (outlet) opisane przez sprzedających jako nowe. Można też próbować ściągać z niemieckiego amazona do Polski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, XoneX napisał(-a):

za ok. 2650 masz s20 fe 4g (ze snapdragonem 865) i 8 GB RAM. S21 raczej nie znajdziesz do 3k. Ewentualnie pixel 5, ale trzeba pamiętać, że nie ma w Polsce oficjalnej dystrybucji pixeli. Dlatego szukając (np. allegro) trzeba dobrze czytać ogłoszenia i brać z fv 23%, bo reszta może być sprowadzana dziwnymi kanałami do Polski albo to jakieś zwroty magazynowe (outlet) opisane przez sprzedających jako nowe. Można też próbować ściągać z niemieckiego amazona do Polski. 

Ostatnio cena była 2299

Edytowane przez mariaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o s20FE? Tak, ale za wersję 6GB RAM, zarówno ze snapdragonem jak i exynosem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pragnąłbym znów mieć pancernego klawiszowca, w którym bateria trzyma > 3 tygodnie, dodatkowo mieściły się one w przedniej kieszeni spodni...Pierwszym takim był Siemens ME 45-świetny, niedoceniony, zapomniany, mam go do dzisiaj!...Jedyne ulepszenie, to aby teraz klawiszowce miały przyzwoite aparaty, odbierały mmsy, netu natomiast zero!!!  Miałem wszystkie solidy( kurczę -mam jeszcze trzy!-jeden igła!), łezka się kręci w oku...Jestem heretykiem i mam to gdzieś. Kupiłem sobie Samsunga M31, bo czasy wymagają tego, aby mieć mnie na smyczy...no mam, najchętniej pograłbym nim, jak i resztą tych "paletek" w pingla😈

Edytowane przez vpyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.