Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, ralfbutton napisał(-a):

@Adi tak samo ja nie jestem w stanie używać na codzien sprzętu Apple :)
Kolega w pracy uparł się na służbowego MacBooka i teraz co chwila się z niego śmiejemy, bo prostych rzeczy nie jest w stanie zrobić. - ja połowy tego co robię nie zrobe w windows, lun nie tak łatwo. I piszę jako używający od 8 lat jednocześnie obu systemów. I wrócę do jakości wykonania, która akurat dla mnie ma znaczenie. Nie spotkałem komputera PC ani stacjonarnego, ani laptopa, który by w tej kwestii chociaż doszedł do 50% w odczuciu jakie mam przy nawet niezbyt nowym macu. A jak wspomniałem mam  MAtebooka Pro, miałem Asuza Zenbook premium, Mam Lenovo Carbon X
Wielozadaniowość, szybkość dostępu do podstawowych ustawień i intuicja to nadal obszary gdzie iPhone jest za Androidem. Intuicja? W ajfonach dla mnie wszystko jest najbardziej jak tylko można pod ręką.  Tzw wychwalane bezpieczeństwo - szkoda gadać - przykład? . Dla zwykłego zjadacza jabłek - ok, dla wymagającego użytkownika nadal Android jest lepszy. Pod jakim względem? Jestem bardzo wymagający i w zakresie moich wymagań żaden z telefon z androidem nie ma startu. 

Co w telefonach jest tak "profesjonalnego" że ios może być tylko dla "zwykłego zjadacza" a android jest "lepszy"?

Wysłane z mojego KB2000 przy użyciu Tapatalka
 

Ja w pełni rozumiem preferencje. Dlatego mamy wybór i są różne systemy. I też dlatego jak pisałem o sobie - Ty generalizujesz jakby Twoje odczucie było tym "powszechnym". Dlatego pytam o konkrety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możecie powiedzec o Iphone 12 Mini?

 Bedę zmuszony wymienic moja 8-ke na właśnie 12 mini..( wymogi firmy)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełnoprawny nowy ajfon w rozmiarze, który kiedyś byłby olbrzymi a dziś jest mini ;) Dla mnie powrót do designu ip 4-5 to strzał w dziesiątkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, 1947 napisał(-a):

Panowie, android do około 3 tysięcy z jak najlepszym aparatem. Ma być na lata.

Obecnie Żona używa S10+ i nie chcę by to był regres względem niego.

Co jest polecane w tej kwocie? Sprawdzałem S20 FE (ale ma 6 GB RAM vs 8 w S10+) i S21.

Huawei bez GMS odpada.

Może Xiaomi Mi 10T Pro? Chwalony za aparat, duża bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

Co możecie powiedzec o Iphone 12 Mini?

 Bedę zmuszony wymienic moja 8-ke na właśnie 12 mini..( wymogi firmy)

Ja jestem zadowolony. Swoje doświadczenia opisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

Co możecie powiedzec o Iphone 12 Mini?

 Bedę zmuszony wymienic moja 8-ke na właśnie 12 mini..( wymogi firmy)

Tez się nie intetesowelm, czytałem opinie, pytałem, wszystko fajnie podobno oprócz baterii, żeby bateria była ciut mocniejszą byłby to idealny telefon (wielkość idealna) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najwiecej napisałem na temat baterii 😀. Kilka osób już pisało w tym wątku ze nie jest najgorzej. Dużo zależy od sposobu użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może Xiaomi Mi 10T Pro? Chwalony za aparat, duża bateria.

Właśnie trochę obawiam się Xiaomi. Nie mam do nich zaufania pod względem softu i wsparcia. No i miui mi nie leży. Mam Poco X3 i oddałem go na gwarancję, bo ciężko się przez niego rozmawia - plecki rezonują tak, że nawet na najniższym poziomie głośności osoba obok słyszy mojego rozmówcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power userowi może się wydać bateria w Mini mała, natomiast ja jako użytkownik umiarkowany - czasem zdarza się spędzić sporo czasu z włączonym ekranem, jeszcze nie miałem problemu z baterią. Poza tym, umówmy się, telefon łąduje się bardzo szybko jak się dokupi odpowiednią ładowarkę i to 20-30% można "dolać" choćby przy obiedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może będzie OK, bo obecna juz prawie trzyletnia 8-ka wytrzymuje moja "eksploatację " czasami i 3 dniową... :) zanim bateria krzyczy o słabym poziomie ładowania...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

No to może będzie OK, bo obecna juz prawie trzyletnia 8-ka wytrzymuje moja "eksploatację " czasami i 3 dniową... :) zanim bateria krzyczy o słabym poziomie ładowania...

 

A nie, na to nie ma szans, chyba ze nie będziesz go w ogóle włączał 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kpisz?

 czy tak źle?

 bo przedtem 6-tka podobnie... zawsze się śmiałem z małżowiny, że musi ładować szajsunga co dziennie..

 a ja raz na dwa dni..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na tyle dni wystarcza Ci bateria w jabłku to w Samsungu pewnie na niewiele mniej (chociaż android bardziej drenuje baterię "w ajdlu").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pociąga mnie android...

Miałem tak, że z Noki przeszedłem odrazu na jabłko..

 Nie znam się na szajsungach  LG i innych..

Ja jestem starej daty,, pierwsza komórak to była cegła motoroli 3 kg... :), potem Nokia cały czas , aż do Jabłka...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Kpisz?

 czy tak źle?

 bo przedtem 6-tka podobnie... zawsze się śmiałem z małżowiny, że musi ładować szajsunga co dziennie..

 a ja raz na dwa dni..

Trochę żartuje oczywiście. Nie no nie tak bardzo zle, ale Mini to góra na 2 dni wystarczy przy  umiarkowanym użytkowaniu a to i tak dobry wynik przy tak małej baterii. Głównie zasługa systemu bo na Andku wątpię żeby dzień była w stanie wytrzymać przy takiej wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z iphonem mini poza rozmiarem trzeba się pogodzić również z baterią

ale mały wyświetlacz to mniejsze zużycie energii

ja nie narzekam bo kupiłem świadomie i w domu jak i w pracy mam ładowarki indukcyjne więc nic nie muszę podłaczać- po prostu odkładam telefon na podstawkę


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam iphona 12 mini już prawie tydzień i napisze jedno- PETARDA! Czegoś takiego właśnie potrzebowałem, topowej wydajności zamkniętej w małych gabarytach. A co go baterii to nie wiem o co wam chodzi, bo mi wytrzymuje kilkanaście godzin bardzo intensywnego korzystania, co więcej zawsze jak podłączam telefon do ładowarki, ma on jeszcze ok 10% energii. A co do gabarytów, to gdy patrzę teraz na ponad 6 calowy smartfon mojej żony, to nie mogę uwierzyć, ze jeszcze tydzień temu taki rozmiar uważałem za normalny default_biggrin.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon dla seniora z dobrym wyświetlaczem, o banalniej obsłudze, to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telefon dla seniora z dobrym wyświetlaczem, o banalniej obsłudze, to?

Raczej każdy smartfon ma opcję uproszczonego systemu. Jednak minimum inteligencji jest potrzebne do obsługi każdej elektroniki, więc jeśli Twój senior jest mocno przechodzony, to lepiej kup mu Nokię 3310.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Lestaf napisał(-a):


Raczej każdy smartfon ma opcję uproszczonego systemu. Jednak minimum inteligencji jest potrzebne do obsługi każdej elektroniki, więc jeśli Twój senior jest mocno przechodzony, to lepiej kup mu Nokię 3310.

Lubi se fotkę cyknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie lekceważył seniorów. Jakiś czas temu, z wielkimi obawami, kupiliśmy ciotce 70+ smartfona Huawei. Po trzech dniach założyła sobie konto google, fb, skonfigurowała wszystko, zaczęła wysyłać sms-y i mms-y. Teraz ma chyba Sony, o większych możliwościach :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z koleżeństwa iPhone 12 w plusie i korzysta z 5G? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przez 2 lata używałem s10 i nadszedł czas wymiany na nowe. Kusi mnie rozmiar iphone 12 mini, ale nie wiem, czy bateria da radę - rozmowy, mail, whattsapp, net, czasami googlemaps. Bez gier i filmów. 

Po całym dniu, po 2 latach, s10 ma zawsze 15-20% i nie chcę doładowywać telefonu w ciągu dnia.

Brać 12 mini, czy nie pociągnie całego dnia i rozważać cegłę s20? 

Opinie rzeczywistych użytkowników mile widziane 😉

Posta kolegi @Lestaf widziałem. 

I jeszcze jedno - czy wersja 64gb wystarczy, przy założeniu pstrykania dzieciom czasami zdjęć i kręceniu krótkich filmików "z życia wziętych"?

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, szuwi napisał(-a):

Koledzy, przez 2 lata używałem s10 i nadszedł czas wymiany na nowe. Kusi mnie rozmiar iphone 12 mini, ale nie wiem, czy bateria da radę - rozmowy, mail, whattsapp, net, czasami googlemaps. Bez gier i filmów. 

Po całym dniu, po 2 latach, s10 ma zawsze 15-20% i nie chcę doładowywać telefonu w ciągu dnia.

Brać 12 mini, czy nie pociągnie całego dnia i rozważać cegłę s20? 

Opinie rzeczywistych użytkowników mile widziane 😉

Posta kolegi @Lestaf widziałem. 

I jeszcze jedno - czy wersja 64gb wystarczy, przy założeniu pstrykania dzieciom czasami zdjęć i kręceniu krótkich filmików "z życia wziętych"?

co do baterii to ciężko powiedzieć bo każdy używa telefonu inaczej i na innej jasności ekranu- powinien wytrzymać cały dzień

ja mam 64gb i więcej nie potrzebuję bo wszystko trzymam na chmurze (4zł miesięcznie 50gb) więc w razie czego mam całkowity backup i nic nie przepada a do tego trzyma się porządek w plikach

można trochę dopłacić do zwykłego ip 12 bo tam jest większa bateria ale aparat jest znowu większy


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.