Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash
Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

Literówka miało być 88% a nie 84. Nie wiem czy to coś zmienia. A co mianowicie nie ma prawa mi działać normalnie? Z tego co na szybko znalazłem to piszą w sieci, że dopiero poniżej 80% procesor telefonu może działać wolniej, ale to i tak dopiero przy maks. obciążeniu. Nie wiem, czy nie grając i nie odtwarzając/nagrywając 4k da się tak obciążyć ten procesor, żeby to było zauważalne?

Te moje 7 Plus i 12 mini dzielą 4 lata i pewnie z 4 generacje procesorów. Jeden ma baterię sprawną na 100% drugi na 88% i pewnie jedyne co je różni przy moim użytkowaniu to, że nowy zrobi "coś" w 1.1 sekundy a stary w 1.3 sekundy, co na codzień kompletnie nie ma znaczenia jak się nie gra, nie obrabia na telefonie filmów i zdjęć.

Między 88% a 84% jest różnica ;) niby 4% ale jednak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jash napisał(-a):

84% baterii to już serwis więc telefon nie ma prawa dobrze działać. Wiem bo mam w domu trochę Jabłek z czego dwa 7 i SE są z takim poziomem baterii i om ile 7 jakoś tam daje radę te SE nie da się normalnie używać przez tę baterię.


Mam Jacek  xs z 81% i działa jak wcześniej. Miałem 7 z 74% i nie było problemu. Także ten…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak, wiem Adrian, że Tobie wszystko od Apple działa dobrze, nawet jeśli przeczy to wszelkim prawom fizyki, także ten… ;)
Mi nie działa XS tak jak działał ponad dwa lata temu po wyjęciu z pudełka. Żona na swoją 7, która ma może pięć miesięcy też narzeka od samego początku, że się wiesza co chwilę i musi wyłączać i włączać, albo robić reset.
Jakby co to chętnie wyślę Ci mojego XS, sam się będziesz mógł przekonać ze to co pisze to nie są złośliwości w stronę Apple bo gdyby tak było już dawno sprzedałbym XS i wrócił do Pixela.
Nie jestem żadnym hard usterem żeby telefon był specjalnie zaorany. Po prostu przy tej ilości ramu, z każda kolejna aktualizacja jest coraz gorzej, ale o tym procederze było już z milion artykułów w sieci. Bardzo lubię XSa ale moim zdaniem telefon za 5500zł działający po dwóch latach tak jak moja sztuka to nieśmieszny żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jash napisał(-a):

Tak, wiem Adrian, że Tobie wszystko od Apple działa dobrze, nawet jeśli przeczy to wszelkim prawom fizyki, także ten… ;)
Mi nie działa XS tak jak działał ponad dwa lata temu po wyjęciu z pudełka. Żona na swoją 7, która ma może pięć miesięcy też narzeka od samego początku, że się wiesza co chwilę i musi wyłączać i włączać, albo robić reset.
Jakby co to chętnie wyślę Ci mojego XS, sam się będziesz mógł przekonać ze to co pisze to nie są złośliwości w stronę Apple bo gdyby tak było już dawno sprzedałbym XS i wrócił do Pixela.
Nie jestem żadnym hard usterem żeby telefon był specjalnie zaorany. Po prostu przy tej ilości ramu, z każda kolejna aktualizacja jest coraz gorzej, ale o tym procederze było już z milion artykułów w sieci. Bardzo lubię XSa ale moim zdaniem telefon za 5500zł działający po dwóch latach tak jak moja sztuka to nieśmieszny żart.


O Jeżu Kolczasty, masz jakiś gruby niefart:

u nas w domu - 11pro, 12pro max, 8max i 8 - żaden nigdy nikomu nie kwęknął. Mam airpodsy pro i zwykłe, home poda, iPada pro i zwykłego, AppleTV i 3 MacBooki: 2 pro i Aira - nigdy nic mi się nie wysypało. Nigdy. 
Jestem bardzo daleki od bycia fanbojem Apple, ale używamy od lat i nigdy nie było problemów. Za to z androidami i windowsami - duuużo. 
Używam i sobie chwalę. 
 

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To nie jest tak, ze ja mam niefart. O tym, ze XS się przegrzewa i o tym, ze ubija aplikacje w tle piszą na każdym forum Apple’owskim i nawet najwięksi fanboje, jakich znam przyznają ze niestety ale ilość ramu jaka ma XS to zwyczajnie za mało, żeby wszystko w tle działało. I na prawdę jestem w stanie przymknąć oko na to ze coś się dłużej otwiera, czy na szarpiące animacje systemu, ale irytuje mnie ze czytam coś w aplikacji X, dostaje nagle emaila, przechodzę do aplikacji poczty, wracam do czytania a tam już nie ma tego co czytałem bo wszystko zostało ubite i załadowane od nowa.
Apple’owcy się śmieją ze Android potrzebuje pieryliarda giga ramu żeby działać. No, potrzebuje. I jak go ma to działa.
Ja androida uzywam jedynie służbowo, prywatnie w domu tylko iPhone’y i iPady i o ile iPad jest dla mnie najlepszym urządzeniem pod słońcem w kwestii działania to iPhone już niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash mam podobne dylematy. Pozbyłem się ip12 mini, bo strasznie mnie irytował. Służbowy ip8 działa dobrze od ponad 2 lat. Teraz batka ma ok 89% a ja czasem widzę, że smart mocno muli przy przełączaniu pomiędzy apkami.
W prywatnym oneplus 8t nic takiego się nie dzieje. Śmiga jak szalony. Zawsze. Mógłby być jedynie trochę mniejszy tak ok 6”, ale ideałów nie ma.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12pro nie przeładowuje/ubija aplikacji? 😂

To chyba tylko Wam. A niech ktoś włączy grę np. MCOC. Telefon będzie parzył po 10min. (górna połowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Jash napisał(-a):

Między 88% a 84% jest różnica ;) niby 4% ale jednak. 

moja córka używa ip 7 ze stanem baterii 71% i telefon działa normalnie (nie wyłącza się nawet przy 1%)

póki nie musi nosić telefonu do szkoły czy jakieś wycieczki to baterii jej nie zmieniam

 

ja sam używałem ip 7 plus ze stanem 74% i nie narzekałem- przy tak dużym wyświetlaczu i częstym użytkowaniu i tak musiałem go ładować dwa razy dziennie

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja XS przy stanie baterii 86% ładuje dwa razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jash napisał(-a):

Ja XS przy stanie baterii 86% ładuje dwa razy dziennie.

zdecydowanie coś jest nie tak

a gdybyś oddał go do serwisu na termowizję? - może się okazać że masz częściowe zwarcie na jakimś kondensatorze co też tłumaczyłoby nagrzewanie i drenaż baterii


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@CIESLUT - no, ale co jest nie tak? Jak się korzysta dużo z telefonu to bateria się wyczerpuje. Co w tym dziwnego?

Oczywiście nie twierdzę, że tak jest codziennie, bo przy mniejszym zużyciu bateria wystarczy mi od 6 do 23. No, ale to jest absolutny maks.

Co do nagrzewania - tak zrobiłbym to o czym piszesz, gdyby tak było cały czas. Nie mniej napisałem wyraźnie, że telefon nagrzewa się i to bardzo tylko podczas korzystania z Safari i oglądania na nim YT.

W żadnej innej aplikacji tego nie mam, a jak się zdarza to telefon jest delikatnie ciepły, moim zdaniem raczej standardowo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Jash napisał(-a):

@CIESLUT - no, ale co jest nie tak? Jak się korzysta dużo z telefonu to bateria się wyczerpuje. Co w tym dziwnego?

Oczywiście nie twierdzę, że tak jest codziennie, bo przy mniejszym zużyciu bateria wystarczy mi od 6 do 23. No, ale to jest absolutny maks.

Co do nagrzewania - tak zrobiłbym to o czym piszesz, gdyby tak było cały czas. Nie mniej napisałem wyraźnie, że telefon nagrzewa się i to bardzo tylko podczas korzystania z Safari i oglądania na nim YT.

W żadnej innej aplikacji tego nie mam, a jak się zdarza to telefon jest delikatnie ciepły, moim zdaniem raczej standardowo.

 


Ogladaj YT na appce YT.

 

Poza tym należy wywalić aplikacje pracujące w tle, których nie używasz cały czas…

 

 

BBC0E4ED-5026-474B-9DA5-0EBD74E83D19.jpeg

D495124D-E77B-4682-A0FE-5F82A5CF6047.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jash napisał(-a):

@CIESLUT - no, ale co jest nie tak? Jak się korzysta dużo z telefonu to bateria się wyczerpuje. Co w tym dziwnego?

Oczywiście nie twierdzę, że tak jest codziennie, bo przy mniejszym zużyciu bateria wystarczy mi od 6 do 23. No, ale to jest absolutny maks.

Co do nagrzewania - tak zrobiłbym to o czym piszesz, gdyby tak było cały czas. Nie mniej napisałem wyraźnie, że telefon nagrzewa się i to bardzo tylko podczas korzystania z Safari i oglądania na nim YT.

W żadnej innej aplikacji tego nie mam, a jak się zdarza to telefon jest delikatnie ciepły, moim zdaniem raczej standardowo.

 

bardziej mi chodziło o te ubijanie aplikacji

nie chodziło mi o termowizję aby zobaczyć gdzie się nagrzewa i jak mocno tylko zerknąć na płytę główną czy nie ma jakiegoś delikatnego zwarcia które powodowałoby jakieś problemy z pamięcią i drenażem baterii

nawet mój 7plus z kondycją baterii bliską 70% nie miał podobnych przypadłości a wszystko chodziło płynnie bez ubijania aplikacji

poza tym gdybym mniej go używał to obstawiam, że bateria starczyłaby na spokojnie dzień użytkowania bez konieczności doładowywania


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na androida jest aplikacja Battery Info ale ona nie pokazuje procentowo tylko słownie np. bardzo dobra, dobra itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Godzinę temu, Louis Cypher napisał(-a):


Ogladaj YT na appce YT.

 

Poza tym należy wywalić aplikacje pracujące w tle, których nie używasz cały czas…

 

 

 

 

 

Wolę na Safari, bo mam zainstalowaną płatną aplikację, która ubija reklamy na YT, ale niestety tylko na YT oglądanym przez Safari. W appce jest taki śmietnik reklam, że odechciewa się oglądać, a kwota za subskrypcję płatną jest imo lekko wygórowana.

Co do aplikacji w tle, mam ustawione wszystko jak należy :)

 

57 minut temu, CIESLUT napisał(-a):

bardziej mi chodziło o te ubijanie aplikacji

nie chodziło mi o termowizję aby zobaczyć gdzie się nagrzewa i jak mocno tylko zerknąć na płytę główną czy nie ma jakiegoś delikatnego zwarcia które powodowałoby jakieś problemy z pamięcią i drenażem baterii

nawet mój 7plus z kondycją baterii bliską 70% nie miał podobnych przypadłości a wszystko chodziło płynnie bez ubijania aplikacji

poza tym gdybym mniej go używał to obstawiam, że bateria starczyłaby na spokojnie dzień użytkowania bez konieczności doładowywania

 

Moim zdaniem nadal rozwiązanie jest banalne. Najzwyczajniej w świecie za mało pamięci RAM. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darekmp3 napisał(-a):

Na androida jest aplikacja Battery Info ale ona nie pokazuje procentowo tylko słownie np. bardzo dobra, dobra itd.

Dzięki za info. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem rozczarowany baterią, mam służbową 8kę 2,5 roku niby pokazuje 87% pojemności, ale wystarczy rozmowa 10minut i 10% baterii zjeżdża. Już są dni, że doładowuję telefon w ciągu dnia (mimo odpięcia rano od ładowarki). Mam wrażenie, że stare iPhony trzymały pojemność dłużej. Z reguły było tak, że po mnie jeszcze ktoś z rodziny używał mojego telefonu, teraz zanim przekażę dalej muszę wymienić baterię. Co Apple też zaczyna utrudniać, mimo wymiany telefon pokazuje, że bateria do wymiany, trzeba coś resetować.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jash napisał(-a):

 

Moim zdaniem nadal rozwiązanie jest banalne. Najzwyczajniej w świecie za mało pamięci RAM. 

 

To nie tylko kwestia ilości RAM, ale specyfika działania iOS. Tak ma być po prostu według Apple. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Dzięki za info. 

Accubattery pokazuje procentowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vvv napisał(-a):

Ja jestem rozczarowany baterią, mam służbową 8kę 2,5 roku niby pokazuje 87% pojemności, ale wystarczy rozmowa 10minut i 10% baterii zjeżdża. Już są dni, że doładowuję telefon w ciągu dnia (mimo odpięcia rano od ładowarki). Mam wrażenie, że stare iPhony trzymały pojemność dłużej. Z reguły było tak, że po mnie jeszcze ktoś z rodziny używał mojego telefonu, teraz zanim przekażę dalej muszę wymienić baterię. Co Apple też zaczyna utrudniać, mimo wymiany telefon pokazuje, że bateria do wymiany, trzeba coś resetować.

Raczej kiepskiej jakosci bateria

2 godziny temu, Jash napisał(-a):

 

 

 

Moim zdaniem nadal rozwiązanie jest banalne. Najzwyczajniej w świecie za mało pamięci RAM. 

U mnie w 7plus takich jazd nie bylo i sie nie grzal

duzo neta, filmy w hd i nic


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rebrov napisał(-a):

Accubattery pokazuje procentowo

To trzeba ściągnąć jakąś apkę, czy w narzędziach systemowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jash napisał(-a):

 

Wolę na Safari, bo mam zainstalowaną płatną aplikację, która ubija reklamy na YT, ale niestety tylko na YT oglądanym przez Safari. W appce jest taki śmietnik reklam, że odechciewa się oglądać, a kwota za subskrypcję płatną jest imo lekko wygórowana.

Co do aplikacji w tle, mam ustawione wszystko jak należy :)

 

 

Moim zdaniem nadal rozwiązanie jest banalne. Najzwyczajniej w świecie za mało pamięci RAM. 


A czy iPhone się grzeje podczas oglądania YT, gdy wyłączysz aplikację do ubijania reklam?

Być może jest źle zoptymalizowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.