Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Tak, grzeje się tak samo.

 
To nie tylko kwestia ilości RAM, ale specyfika działania iOS. Tak ma być po prostu według Apple. 

Sprecyzujesz? Bo ja rozumiem ubicie aplikacji która odpaliłem kilka godzin wstecz i później ani razu jej nie włączyłem, ale nie aplikacje z której wyszedłem na dosłownie dwie minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co poza tymi dwoma aplikacjami siedziało w RAM, ale iOS jest dość agresywny w ubijaniu procesów w tle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wydaje mi się ze wcześniej tak nie było, mogłem nie zauważyć ale od pewnego razu jest, mówiąc językiem młodzieży „masakra”.
Jest w tym trochę logiki bo to wyjaśnia dlaczego iOS nie potrzebuje tyle RAMu co Android default_wink.png jeśli to fakt, to jak dla mnie be sensu. Na ten moment nie da się tego systemu normalnie używać
MT leży i kwiczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, XoneX napisał(-a):

Nie wiem co poza tymi dwoma aplikacjami siedziało w RAM, ale iOS jest dość agresywny w ubijaniu procesów w tle. 

najnowszy soft ubija aplikacje szybciej niż stary

pół roku temu miałem wszystkie w tle cały czas a teraz jakby część znika


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do iPhone. Dla odmiany właśnie się przesiadłem na androida ale prze,z ostatnich kilka lat miałem różne modele jabłek i z żadnym zero problemu. Na prawdę z żadnym nic się nie działo. Żona od premiery ma starego SE, poobijany jest jak konserwa ale ekran cały i nadal działa! To już 5 lat chyba. I nadal dostaje aktualizacje.

Napisane z Samsunga A52 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jash napisał(-a):

Wydaje mi się ze wcześniej tak nie było, mogłem nie zauważyć ale od pewnego razu jest, mówiąc językiem młodzieży „masakra”.
Jest w tym trochę logiki bo to wyjaśnia dlaczego iOS nie potrzebuje tyle RAMu co Android default_wink.png jeśli to fakt, to jak dla mnie be sensu. Na ten moment nie da się tego systemu normalnie używać
MT leży i kwiczy

Chyba od ios 13 szybciej ubija procesy. It's not a bug It's a feature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównuję ciągle S21 Ultra 12/256 i iPhone 12 Pro Max 256, głównie pod względem aparatu.

Główny aparat różni się głównie balansem bieli (cieplejsze jabłko) i detalami na korzyść iPhone w gorszych warunkach. S21U chyba rzadziej przepala elementy zdjęcia o dużej rozpiętości jasności. Zoom w Samsungu to trochę gadżet - zdjęcia nie są super jakości, wiadomo że x10 pozamiata cyfrowy zoom iP. Są użyteczne, ale nie wrzucałbym ich za wiele szerszej publiczności.

Dzisiaj wpadłem na pomysł sprawdzenia szybkości robienia zdjęć i jestem w ciężkim szoku. Do tej pory zauważyłem, że opóźnienie zrobienia zdjęcia po naciśnięciu migawki jest odrobinę mniejsze w iPhone, ale nieznacznie.

Scenariusz testowy:
Odpalić apkę aparatu, złapać ostrość.
Przez kilka sekund (2-3) naciskać migawkę i sprawdzić ile zdjęć zrobił telefon (jeden w jednej, drugi w drugiej ręce).
Zmiana rąk u powtórzenie testu.

1. przebieg:
S21U - 6 zdjęć
iP - 15 zdjęć.

2. przebieg:
S21U - 6 zdjęć
iP - 16 zdjęć

Różnica jest ogromna, aż tak wielkiej się nie spodziewałem, tym bardziej że oba telefony działają na pamięci wbudowanej, bez zewnętrznych kart.

Z pozostałych spostrzeżeń:
- S21U jest wygodniejszy w trzymaniu - węższy i ma zaokrąglone krawędzie,
- 120 Hz robi wielką różnicę w płynności,
- głośniki na korzyść iP (zdecydowanie),
- zakrzywiony ekran - znowu babranie się ze szkłem z klejem UV i problemy z czytnikiem - minus S21U


Jak coś sobie przypomnę to dopiszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, 1947 napisał(-a):

Porównuję ciągle S21 Ultra 12/256 i iPhone 12 Pro Max 256, głównie pod względem aparatu.

Główny aparat różni się głównie balansem bieli (cieplejsze jabłko) i detalami na korzyść iPhone w gorszych warunkach. S21U chyba rzadziej przepala elementy zdjęcia o dużej rozpiętości jasności. Zoom w Samsungu to trochę gadżet - zdjęcia nie są super jakości, wiadomo że x10 pozamiata cyfrowy zoom iP. Są użyteczne, ale nie wrzucałbym ich za wiele szerszej publiczności.

 

wziąłem kiedyś samsunga s10e do nagrania filmu w mieszkaniu do sprzedaży

po odpaleniu kamery jak zobaczyłem te szumy na ekranie to go od razu schowałem do kieszeni i nagrałem film moim ip8


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wziąłem kiedyś samsunga s10e do nagrania filmu w mieszkaniu do sprzedaży
po odpaleniu kamery jak zobaczyłem te szumy na ekranie to go od razu schowałem do kieszeni i nagrałem film moim ip8
Ciężko uwierzyć trochę, szczególnie jeżeli chodzi o s10e. S10 czy Note jak najbardziej na minus, ale nie S10e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, haker napisał(-a):

Ciężko uwierzyć trochę, szczególnie jeżeli chodzi o s10e. S10 czy Note jak najbardziej na minus, ale nie S10e.
 

S10e robil super zdjecia ale jesli światło bylo dobre a w gorszych warunkach mocno podnosil ISO . iPhone moze ma podobnie ale algorytmy robia swoje i finalnie jest lepiej.

Samsunga s10e używałem okolo roku i to wlasnie przez niego przeszedłem na iPhone . Zacząłem od 7 plus ktory byl duzo starszym aparatem a zdjecia potrafiłem nim zrobic takie jak  z samsunga nie widząc różnicy - nawet robilem porównania.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S10 i S10e mają ten sam sensor i soft aparatu, więc nie wiem dlaczego miałyby robić inne zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2021 o 23:30, Jash napisał(-a):

Tak, wiem Adrian, że Tobie wszystko od Apple działa dobrze, nawet jeśli przeczy to wszelkim prawom fizyki, także ten… ;)
 

 

Co poradzę? ;) 

 

Ipad 2 muli niestety. 😂

 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś posiada Orange Flex Rodzina? Jeżeli tak to czy warto iść w tę stronę? Mam obecnie T-M w abonamencie i zastanawiam się nad zmianą. 


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2021 o 08:49, Adi napisał(-a):

 

Co poradzę? ;) 

 

Ipad 2 muli niestety. 😂

 

 

Jestes w stanie go jeszcze do czegos uzywac? Ja rok temu rozstalem sie z iPadem 3 bo nawet Netflixa nie mozna juz bylo na nim odpalic...


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru lat mam iPad Air2 i dalej śmiga jak trzeba do multimediów, netu etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie Mobile Vikings bardzo przyzwoicie sprawdzali się poza krajem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2021 o 09:48, vvv napisał(-a):

 

Jestes w stanie go jeszcze do czegos uzywac? Ja rok temu rozstalem sie z iPadem 3 bo nawet Netflixa nie mozna juz bylo na nim odpalic...

Zamula ale jak się odpali i już wczyta czy Netfliksa czy HBO czy prime video to działa i film oglądać śmiało można. Ale coś dynamicznie robić kolejne strony szybko otwierać przeglądać to już niestety nie. Natomiast bateria szokuje na plus nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy da się w Iphone 12 ustawić tak, żeby gest powrotu można było wykonywać od prawej do lewej, zamiast od lewej do prawej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie da się. To iOS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Not talking so serious... pewnie że się da, wystarczy go obrócić "do góry nogami" Prawda, że pomogłem?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie da się. To iOS default_wink.png

Nigdy wcześniej nie miałem iphona i do niektórych rozwiązań trudno mi się przyzwyczaić. IOS jest mało intuicyjny i czasem mało wygodny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odblokowaniu iPhone poprzez face ID zawsze trzeba przesunąć ekran do góry czy jest opcja aby od razu pokazało pulpit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2021 o 11:43, selphy napisał(-a):

Po odblokowaniu iPhone poprzez face ID zawsze trzeba przesunąć ekran do góry czy jest opcja aby od razu pokazało pulpit ?

Podobno działa po jailbrake


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.