Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, XoneX napisał(-a):

Ja mam same złe wspomnienia z apple:

iphone 5s - potafił się sam z siebie wyłączyć, zdarzało się, że nie widział słuchawek z zestawu,

iphone 6s - to samo co wyżej, w tym ze słuchawkami (już innymi),

iphone 8 - też się wyłączał plus co chwilę przestawiał klawiaturę na systemową, mimo że do zawsze miałem jako domyślną ustawioną inną

ipad - resetował się lub zamykał aplikację, serwis bezradny, potrafił tylko przywrócić ustawienia fabryczne, a problem się powtarzał, w końcu sprzedałem dziada,

apple pensil - po prostu z dnia na dzień przestał działać, na szczęście w trakcie roku od zakupu, więc wymienili mi na nowy... 

 

W ten sposób jakiś czas temu moja przygoda ze sprzętami z jabłkiem zakończyła się. Równolegle używałem androida (używam go od wersji 1.5) i miałem przygody tylko z nexusem 5x (bootloop) oraz motorolą moto g, którąś tam edycją, 3x była w serwisie, bo ekran się psuł. 

 

Od ip4 do ip12 Pro Max.

O ostatnim za krótko aby cokolwiek powiedzieć.

Ale w poprzednich 1 zawieszenie na rok czy 1,5 roku.

 

Za to Apple Watch 6 sam restartował się z 5 razy i kilka raz sam musiałem restartować bo tarcza ikonograf nie wyświetlała wszystkich elementów - np. temperatury.

 

MacBook Pro - super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Koledzy, na 13Pro przywracałem wszystko z kopii z XS’a. Wszystko jest ok poza tym ze w przeglądarce na 13 Pro nie mam haseł zapamiętanych na XS, pytanie dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem na nowo definiować hasła w niektórych aplikacjach i dodawać na nowo karty do Wallet.
Może jakiś bug przy Pęku kluczy.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jash napisał(-a):

Koledzy, na 13Pro przywracałem wszystko z kopii z XS’a. Wszystko jest ok poza tym ze w przeglądarce na 13 Pro nie mam haseł zapamiętanych na XS, pytanie dlaczego?


Daj mu czas przez noc, może dociągnie z iclouda…

PS. Na obydwóch miałeś iOS 15?

 

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak, na XS i 13 Pro był iOS15. Telefon mam już 3 dzień wiec chyba nie dociągnie
W hasłach na nowym nie mam nic poza tym co na nowo wpisałem. Wiec faktycznie jakiś bug w Pęku kluczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie kojarzę żeby w opcjach backupu można było coś zmieniać : O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz backup na kompa w itunes to możesz robić go bez hasła (szyfrowania) wtedy nie są zachowywane dane "wrażliwe" (hasła, dane zdrowotne itd.)

albo ustawiasz hasło na backup i wtedy idzie wszystko.

Nie podlegają nigdy archiwizacji dane kart płatniczych (trzeba je ponownie przypisać do telefonu), odciski palców z TiD lub odraz twarzy z FiD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Backup robię z pozycji telefonu. Laptopa mam z Windą wiec nie używam iTunes bo to sadomasochizm. Co do kart to zrobiła się kopia i odtworzyła na nowym telefonie, jedynie musiałem podać kody CVV do wszystkich kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli robisz tylko backup w iCloud, który jest inny jeśli chodzi o kompletność danych. Jest traktowany jak wersja bez hasła i dodatkowo jak coś (aplikacja) nie jest domyślnie ustawione do trzymania kopii w iCloud to tez nie pójdzie. Itunes jest przykre w obsłudze ale akurat robienie kopii to dwa kliknięcia myszką.

Co do kart to właśnie o to mi chodziło, że karty trzeba ponownie autoryzować po kopii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czyli co, taka kopia jak ja robię nie przewiduje backupu haseł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że pęk kluczy nie  zostanie przywrócony z kopii. Powinien on być automatycznie archiwizowany w dysku iCloud

ale to zawsze trzeba sprawdzić czy prawidłowo działa. Jak masz dwa urządzenia Appla na swoim koncie iCloud to pęk powinien się

automatycznie pomiędzy nimi synchronizować via iCloud. Wtedy masz pewność że jest wszystko ok. Przy jednym urządzeniu może być

ciężko to sprawdzić - trzeba w ustawieniach pęku kluczy upewnić się że ma robić kopie do iCloud, ale mimo to może coś się wykrzaczyć.

 

Dlatego przy zmianie telefonu bezpieczniej iść via backup na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2021 o 17:30, Jash napisał(-a):

Koledzy, na 13Pro przywracałem wszystko z kopii z XS’a. Wszystko jest ok poza tym ze w przeglądarce na 13 Pro nie mam haseł zapamiętanych na XS, pytanie dlaczego?

 

Może wina iOS15.

Robiłem migrację na nowy ip 12 Pro Max.

Oba iphony z iOS14, po zalogowaniu na konto AppleID na nowym iPhonie, zbliżeniu, przeniosło mi wszystko razem z hasłami. 

Domyślam się że na 13Pro był iOS15 i nie było kroku w tył (tj. do iOS14)...

Czyli zostałeś testerem i znalazłeś błąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Może wina iOS15.
Robiłem migrację na nowy ip 12 Pro Max.
Oba iphony z iOS14, po zalogowaniu na konto AppleID na nowym iPhonie, zbliżeniu, przeniosło mi wszystko razem z hasłami. 
Domyślam się że na 13Pro był iOS15 i nie było kroku w tył (tj. do iOS14)...
Czyli zostałeś testerem i znalazłeś błąd...

Ip13 Pro jest jeszcze na iOS 14. Przynajmniej mój był.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mój po wyjęciu z pudła był już chyba na iOS15 a przynajmniej menu już takie było, ale dzień po zakupie przyszła aktualizacja iOS15 czyli jakby był na 14.8 tylko ona ważyła 400 mega wiec tez dziwne bo na XS to było ponad 2,5GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie macie opinie o iphonie 12 mini?Naprawde ta bateria taka słaba?Obecnie mam iphona 8 i przymierzam sie do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba, ale nie taka jak powszechna opinia wskazuje ;)
Ogromnie dużo zależy od tego jak używasz. Ja miałem 2 karty, służbową pocztę i sporo internetów więc lądowałem często. Ale przy zmianie z 8 odczujesz postęp. O pozostałych aspektach (ekran, aparaty, rozmiar) nie wspominając.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie IP 12 mini wytrzymuje ok 1,5 dnia. Dużo rozmawiam, internet głównie na wifi, trochę oglądam Netflixa ale to bardziej gdy czekam np. w kolejce do lekarza, w gry nie gram. Zauważyłem że najwiecej energii zużywa nawigacja. Potwierdzam to co napisał kolega wyżej,  że bateria jest lepsza niż opinia o niej.  Sam telefon jest b. fajny poręczny i szybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MyApple.pl na forum znalazłem info, że 13 mini ma wyraźnie lepszą baterię od 12 mini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi poradzi jaką folię / szkło nakleić żeby nie było takich odklejających się fleków...? 

 

_20211012_073258.thumb.JPG.5c630842c9377ef20dda75f8beca14c7.JPG

 

Teraz mam naklejone coś takiego:

szklo-hartowane-tempered-glass-do-apple-

 

Ale próbowałem tez innych (ponoć lepszych) i efekty były podobne. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Zerknę na markę, ale chyba już nie robią szkła do mojego jakże starego (2 letniego) modelu 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też polecam spigen. 

 

W niektórych przypadkach sposób "zaaplikowania" szkła robi różnicę, tzn. ekran musi być idealnie czysty, bez ani jednego pyłku kurzu, itd. Inna kwestia, że szkło może być lipne, jeśli tak odchodzi, może kurz się pod nie dostaje i tak to potem wygląda... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.