Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash
Godzinę temu, mariaczi napisał(-a):

Niestety jak Cupertino ma naprawdę wiodące na rynku bebechy i stabilny soft to wizualnie mają straszne opory z innowacjami wizualnymi. Ot trzeba po prostu lubić lub być fanem marki.

 

Godzinę temu, XoneX napisał(-a):

Z tym stabilnym softem to bym nie przesadzał. Aktualnie Android jest bardziej stabilny według mnie. Nigdy nie miałem tylu problemów z Androidem co z iOS. 

 

Dla mnie iOS z każdą kolejną aktualizacją coraz ładniejszy, bardziej funkcjonalny, ale działa coraz gorzej. Błędy w oficjalnych softach po milionach wersji beta są żenujące. Android niestety działa dobrze na mocnych średniakach i flagowcach, ale też wiele zależy od procesora, czego najlepszym przykładem jest wyjątkowo nieudany Snap888. Używam służbowo Redmi Note 10 z 4GB RAMu i powiem szczerze, że masakra to jest mało powiedziane :D dodatkowo ta nakładka MIUI od Xiaomi jest tragiczna. w poprzednim służbowym Xiaomi Mi A2 też miałem 4GB RAMu ale tam był Android One i telefon zasuwał aż miło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
1. co do zdjęć - to nie teoria, miałem przez cały miesiąc używania s20fe i s9 i porównywałem zdjęcia na gorąco. Ale to moje odczucia, może kwestia scenerii, światła, itd. Dla mnie rewolucji w zdjęciach nie było. Co więcej, mój stary nexus 5x robił jeszcze lepsze zdjęcia. 
2. RAM - na androidzie im więcej tym lepiej. Jeśli masz wersję 6GB, to spoko, na teraz wystarczy, na najbliższy rok może też. Ale potem? Nie wiadomo. RAM był zawsze wąskim gardłem w androidzie, a używam tego systemu od wersji 1.5. W końcu nawet wyjście do pulpitu będzie powodowało przeładowanie ikon/widgetów. Podkreślam, nie teraz, nie za pół roku, ale później - kto wie. 
3. Tak czy inaczej s20fe ma świetny stosunek ceny do jakości. 
Z tym ramem to nie wydaje mi się, ale nie sprawdziłem nigdy bo u mnie co roku jakiś nowy fon

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po przeczytaniu wszystkich za i przeciw idę w S21.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź, idź. Samsung ma swoje zady i walety, ale da się lubić. (Ale mi się zaraz dostanie...)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wojenka andoidowo applowa jest tak śmieszna, że aż żałosna. Dlatego mam nadzieję, że Ci się nie dostanie
Od pewnego czasu jestem w ekosystemie Apple, choć ostatnio zredukowaniem go do telefonu, komputera i słuchawek. Gdyby nie to to mogłem nie zwalczyć przemożnej chęci nabycia nowego Flipa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy posiadasz cały ekosystem od Appla to nieco zmienia postać rzeczy. Wtedy to zupełnie inna bajka. Telefony typu Flip to jak dla mnie na razie ciekawostka za kosmiczne pieniądze. Do pełnej użytkowości im jeszcze trochę brakuje. Chodzi mi o spasowania ekranu. Wybierz się na wakacje nad morze z takim telefonem. Powodzenia. To jeszcze nie to. Za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był za 3,3 teraz jest za 3,8
Drogo ale nie jakoś tak strasznie, jako ciekawostka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jakby ktoś chciał iP12 Pro np na na X-kom jest promka z kodem od Majster Pirza. kod pirzu12 obniża cenę o kolejne 250zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2021 o 10:49, RoKoKo napisał(-a):

Korzysta ktoś z e-sim na iphonie? Tak żeby mieć dual sim. 

Jakieś doświadczenia?

ja

 

działa ok, ale w androidzie lepiej to było rozwiązane. Tutaj wybiera się kartę domyślną dla wszystkich połączeń, ale można zmienić to dla każdego kontaktu z osobna. Działa też opcja taka, że oddzwaniasz z numery na który ktoś wcześniej dzwonił (w sensie z tej karty na którą było ostatnie połączenie z danego kontaktu). 

 

W androidzie było to trochę lepiej, bo za każdym razem pytało z jakiej karty się chce dzwonić, ale można było też kliknąć zapamiętaj wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym jakoś bronił rozwiązania (nie używałem dual sim na androidzie) ale moim zdaniem bardzo logiczne jest, że oddzwaniasz z tego numeru na który było połączenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2021 o 16:11, mario1971 napisał(-a):

Dobra, po przeczytaniu wszystkich za i przeciw idę w S21.

Od 2 miesięcy na s21 działam i chociaż bardzo tęsknię za rozmiarem s10e, to generalnie czuje się progres. Największy na zdjęciach.  Największy minus,jaki widzę,to średni zasięg GSM. W środku miasta 3 kreski. Wchodzę do jakiegoś pomieszczenia i już spada do 1-2.  Mam wsadzone 2 karty i na obu podobnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W oczekiwaniu na iP13 Pro który nie wiadomo kiedy przyjdzie, zamówiłem dziś Samsunga Galaxy S21 Ultra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, wieloryb napisał(-a):

Od 2 miesięcy na s21 działam i chociaż bardzo tęsknię za rozmiarem s10e, to generalnie czuje się progres. Największy na zdjęciach.  Największy minus,jaki widzę,to średni zasięg GSM. W środku miasta 3 kreski. Wchodzę do jakiegoś pomieszczenia i już spada do 1-2.  Mam wsadzone 2 karty i na obu podobnie...

Jaki operator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z Orange ostatnio dzieje się u nas we Wrocku coś dziwnego. U mnie zasięg spadł do tego stopnia że w pracy ale zwłaszcza w domu zanika mi zupełnie na telefonach. Wcześniej w najgorszym razie była jedna dwie kreski teraz jest zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasięgiem Orange w Poznaniu dzieje się ostatnio podobnie. Czasami w trakcie rozmowy przy 3 kreskach zanika zasięg, i dalsza rozmowa trwa w ciszy. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z T-Mobile jest podobnie. Mam wprawdzie abo Play'a, ale że blisko domu nie ma ich nadajnika i mam jedną kreskę, więc ustawiłem ręcznie na T-Mobile i czasami na mieście po prostu gubi całkiem zasięg.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Jash napisał(-a):

W oczekiwaniu na iP13 Pro który nie wiadomo kiedy przyjdzie(…)


A mogę spytać kiedy zamówiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Z T-Mobile jest podobnie. Mam wprawdzie abo Play'a, ale że blisko domu nie ma ich nadajnika i mam jedną kreskę, więc ustawiłem ręcznie na T-Mobile i czasami na mieście po prostu gubi całkiem zasięg.
Nie wiem czy to nie efekt współpracy Orange 8 TMobile pod nazwą Network która miała polegać na wspólnej modernizacji i dzieleniu się nadajnikami a skończyła w wielu miejscach likwidacja ich zupełna i na przykład tu gdzie mieszkam TMobile nie istnieje kompletnie. Na dworze 1 kreska a po przekroczeniu drzwi domu mogiła i znika wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z zasięgiem mam i ja od jakiegoś roku. Zarówno w pracy jak i w domu. Telefon z Play i telefon z T-Mobile jest tragicznie, gdzie nigdy problem nie występował (no dobra występował, ale to jakieś 20 lat temu, gdy biegało się i szukało zasięgu z Ericssonem T20 :) ). Sąsiad też ostatnio narzeka na zasięg z Plusa. Więc to chyba nie problem z konkretną siecią, a przeciążenie BTS-ów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja w miejscach w których zazwyczaj przebywam we Wrocławiu widzę problem tylko z Orange i TMobile. Co do Plusa to generalnie zawsze zasięg jest full i z rozmowami nie ma problemu, ale już internet działa tragicznie.

Dla przykładu w domu Orange 1 kreska internet około 35-50Mbps a Plus na wszystkich kreskach 1,5Mbps. I tak, to jest przeciążenie BTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego ja, gdy wyprowadziłem się do dżungli na koniec świata (czytaj wieś z daleka od cywilizacji) i straciłem dostęp do światłowodu, a jedynym dostępem do internetu w domu jest LTE, wymusiłem na routerze agregację LTE 1800 + 2100 plus zewnętrza antena skierowana na BTS, który z tych pasm korzysta. Jedna kreska zasięgu, a transfer pozwalający na homeoffice, c+ online, netflixy, youtube'y i inne czasozabieracze. Wcześniej w trybie auto był pełny zasięg, ale z automatu leci na paśmie LTE 800 i transfer był tragiczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z internetem z Plusa w pracy (centrum Wrocławia z 500 metrów od Rynku). Internet jest znośnie pobierany (40 i więcej), natomiast często jest problem z wysyłaniem (0,5 Mbps, czasem mniej). Sygnał przy tym jest dobry. Już kilkaset metrów dalej, w okolicach placu Dominikańskiego w obie strony jest dobrze. W domu - różnie. Co ciekawe, jeszcze ze dwa lata temu szybkości były...większe. :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.