Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz router i czy masz dostęp do konta admina na routerze? Czy to na telefonie net tak chodzi?

Edytowane przez Żaki-Czan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o "gołym" telefonie. W pracy nie podłączam się do wifi, w domu korzystam zaś wyłącznie z wifi po zmianie dostawcy netu, bo transfery mam dużo wyższe i bateria zdecydowanie wolniej się rozładowuje niż przy transmisji danych z LTE (4G+ dumnie zwanym).

O, tak wygląda dzisiejszy (12:15) test z centrum Wrocławia:

Screenshot_20211104-195400_Speedtest.thumb.jpg.5a6b52b2dd6b491750a5890f9215738a.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2021 o 19:01, xavras_s napisał(-a):

Nie żebym jakoś bronił rozwiązania (nie używałem dual sim na androidzie) ale moim zdaniem bardzo logiczne jest, że oddzwaniasz z tego numeru na który było połączenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tak, to jest logiczne.

 

Chodziło mi o to, że na adroidzie jak wybrałem kontakt z książki, to było pytanie z jakiej karty sim zadzwonić a pod tym okienko, zapamiętaj wybór. 

 

Więc jak miałem jakiś kontakt do którego nie dzwoniłem lub nie zapamiętałem wyboru, to zawsze miałem pytanie. W iphone domyślnie dzwoni w moim przypadku z karty służbowej i nie widzę prostej opcji na zmianę tego. A może jest tylko nie wiem jak to zrobić. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, kto z tej walki wyjdzie znokautowany ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając Jacka, możemy obstawiać czas do zwrotu (i/lub awarii). ;) :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Obaj zawodnicy są w 100% zdrowi i sprawni. Samsunga mam już kilka dni, Japko przyjechało wczoraj, ale to już mój drugi 13 Pro.
Wybór jest ciężki i najchętniej zostawiłbym oba ale finansowo to głupota.
Zostanie premie Apple bo wszyscy w domu mamy, sam używam już kilka lat pod rząd no i fakt, ze wydałem trochę na appki i subskrypcje tez sprawia ze wole zostać z iOS. To jednak nie zmienia faktu ze moim zdaniem pod prawie każdym względem S21 Ultra jest lepszym telefonem. Jedyna przewaga iPhone to bateria, która jest totalnym killerem (dziś odpięty telefon od ładowania o 6 rano i do teraz przy SOT 4,5h mam 63% baterii) plus głośniki a dokładniej ich barwa. Samsug lepiej leży z ręce, sprawia wrażenie sprzętu bardziej premium. Ekran to poezja a 120Hz widoczne w każdym miejscu systemu i w każdej aplikacji jest rewelacyjne. W Apple nie wiem kiedy tego doczekamy. Płynność i praca na obu telefonach top, przy czym ze względu na jakby wolniejsze animacje iOS, Samsung wydaje się szybszym. Jedyne co mnie zniechęca to bateria. Pewnie się ułoży ale po jednym ładowaniu i zabawie widziałem jak znika w oczach, a w iPhone używasz i używasz a tam wciąż jest jej pełno.
Pobawię się jeszcze jeden dzień ale myśle ze werdykt już zapadł. Nie będzie to nokaut ale wygrana raczej na punkty w stosunku 9 Samsung 10 iPhone. A może jutro się to zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam nie byłem przekonany do telefonów z ios, ale w koncu postanowiłem zakupić sobie model iphone 12 i jestem miło zaskoczony -  bateria wytrzymała, wytrzymuje 2 dni przy normalnym korzystaniu (wiadomo, ze jak się bawię to mniej). Aparat jak dla mnie bardzo dobry, wodoszczelność jest. . Główny aparat robi tak samo dobre zdjęcia jak i przedni.  Udane zdjęcia w kiepskim świetle. .  Nie odczułem żeby ram się zapychał chociaż regularnie go opróżniam i staram się nie zawalać zbędnymi aplikacjami w tle. 

Nic tam nie usuwaj. Aplikacja bierze więcej ramu i baterii kiedy się uruchamia niż kiedy wisi w pamięci. A jak telefonowi będzie brakowało to coś tam sobie zamrozi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kentt napisał(-a):

staram się nie zawalać zbędnymi aplikacjami w tle. 

 

Dokładnie tak, ten temat już nie istniej i wręcz nie należy wyłączać aplikacji w tle (no może poza Google Maps czy Yanosikiem, które żrą baterię).


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znawcy IOS.

Czy przeniesienie danych między iPhonsami, poprzez aplikacje migracyjną ma jakieś minusy względem iCloud? 

 

Wiem o konieczności autoryzacji wallet i apek bankowych. Bardziej chodzi mi czy przenoszę jakieś "zamulanie" i syf ze starego i lepiej robić to iCloudem czy ta apka migracyjna jest ok i się niczym nie przejmować?

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pisar napisał(-a):

Panowie znawcy IOS.

Czy przeniesienie danych między iPhonsami, poprzez aplikacje migracyjną ma jakieś minusy względem iCloud? 

 

Wiem o konieczności autoryzacji wallet i apek bankowych. Bardziej chodzi mi czy przenoszę jakieś "zamulanie" i syf ze starego i lepiej robić to iCloudem czy ta apka migracyjna jest ok i się niczym nie przejmować?

 

Przy aktywacji nowego iPhona Pro 12 Max , wybrałem że chcę migrować ze starego.

Stary iphone został wykryty, przeniesione zostało wszystko (smsy, kontakty, zdjęcia, ikony itd.), nawet z zalogowaniem do niektórych aplikacji.

Oczywiście aplikacje bankowe wymagały dodatkowej autentykacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pisar napisał(-a):

Czy przeniesienie danych między iPhonsami, poprzez aplikacje migracyjną ma jakieś minusy względem iCloud? 

Przenosi bez problemów..

przenosiłem z "8" na X i terza na 12.. działa..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, bo nigdy nie miałem ajsrona.... Żona robotę zmienia i ku jej rozpaczy, w nowej nie mają jabłek, tylko androidy, a już od lat używa IOSa.    Obecnie używała zwykłej 11-stki . Dla mnie to jak na iphona jakis kolos jest, no ale wiadomo- jak mam kupić  prezent to 13, albo 12...  Pytanko zatem, czy 13-stka warta jest dopłaty  (ok 600zl ).  Tak na testach to wcale nie jest oczywiste... 12 pro z kolei to kolejne 500zł  dopłaty do 13 ( i 1000zł dopłaty do 12).  Teraz będzie używać raczej 2 telefonów-  Iphone ma być prywatny, zatem nie będzie aż tak eksploatowany...   

BTW - czy dual sim działa jakoś normalnie na tych telefonach (jakby np chciała gdzieś wyjechac z 1 aparatem itp) ?

Dzięki za pomoc...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 12 a 13 główne różnice to aparat (stabilizacja matrycy, tryb filmowy [obecnie ciekawostka], 4K w HDR w 60 klatkach) i bateria. Mając na uwadze, że drugi telefon to moim zdaniem nie warto dopłacać do 13. Przy Pro to już inna rozmowa, ale to i inne ceny.
Dual sim działa normalnie tylko esim jakoś specjalnie popularny w Polsce nie jest (13 obsługuje podwójny esim). Używam na codzień i nie nastręcza mi trudności. Niedogodnością było przypisanie, który numer do którego kontaktu bo trzeba było sporo klikać. Jednak zrobione i zapomniane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do osób używających 2 whatsup'ów naraz (telefon dual sim) - po aktualizacji oprogramowania mam problem z drugim whatsup'em (w sensie tym nie podstawowym, podstawowy jest ok). Nie pobiera zdjęć - jak kliknę to mam informację 'Pobieranie nie powiodło się. Pobieranie nie powiodło się. Spróbuj ponownie później;. Wiadomości przechodzą.

Dodam, że aplikacja w ustawieniach ma dostęp do pamięci. Nic się nie zmieniło. O co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syn, początkujący YouTuber nagrał na swój kanał anboxing swojego prezentu od Mikołaja. Tam wiadomo, że należy traktować to z przymrużeniem oka, ale jak ktoś wejdzie na film, to mu wyświetleń się naklika to się będzie cieszył, więc nieśmiało polecam.

 

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora na zmianę telefonu. Wysłużony galaxy S7 zaczyna sie sypać.
Co mozecie polecic do 1500 zł, ale nie z "chińczyków". Zależy mi na dobrym apacie i plynności dzialania.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega poprosił mnie o pomoc w zakupie telefonu w granicach 3k. Nie ma konkretnie sprecyzowanych wymagań. Ma być możliwie najlepiej w stosunku do wydanych pieniędzy. Rozejrzałem się, troszkę porównywałem itd. i wyszły mi dwa zestawienia. Jedno z doższymi: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10626&idPhone2=10777&idPhone3=10806 

i drugie tańszymi telefonami:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=10758&idPhone3=10960&idPhone1=10689

Widzicie coś co można tu dodać do rozważań? Coś przeoczyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krygo napisał(-a):

Kolega poprosił mnie o pomoc w zakupie telefonu w granicach 3k. Nie ma konkretnie sprecyzowanych wymagań. Ma być możliwie najlepiej w stosunku do wydanych pieniędzy. Rozejrzałem się, troszkę porównywałem itd. i wyszły mi dwa zestawienia. Jedno z doższymi: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10626&idPhone2=10777&idPhone3=10806 

i drugie tańszymi telefonami:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=10758&idPhone3=10960&idPhone1=10689

Widzicie coś co można tu dodać do rozważań? Coś przeoczyłem?

Może Note 20, bo nowszego już chyba nie będzie i Huawei P40Pro? Tylko ja patrzę przez pryzmat aparatów.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersję FE Samsunga też dałem mu do rozważenia 👌 Brak sklepu Play w Huawei go wyklucza niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym co najmniej 8 GB ramu. Z tych przysłanych przez Ciebie Nord 2 5g w wersji 12/256, chyba że kolega koniecznie chce wydać 3 kafle na telefon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Samsung Galaxy  S21FE
Niestety nie jest wyceniony tak dobrze jak był 20FE. Jak cena szybko spadnie to tak. Dziś po prostu za drogo za ten telefon.

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że to nie FE a zwykła wersja. Czyli exynos zamiast snapa

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.