Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, zasadas napisał(-a):

Prośba do kolegów dla których wiedza o telefonach nie jest tajemną. Firma wymienia nam telefony, oferta nie jest za bogata. Próbowałem sprawdić w porównywarkach, ale jakoś mnie te punkciki nie przekonują. Mogę wybrać z następujących, który w waszej ocenie warto wybrać:

-Xiaomi 11 Lite 5G NE;

-Xiaomi Redmi Note 11s;

-Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G;

 

Jestem mało wymagajacym użytkownikiem, poczta, media społecznościowe, kilkanaście aplikacji wspomagajacych aparat. Teraz korzystam z Xiaomi Redmi Note 9Pro i ogarnia moje potrzeby.

 

Z tych wybrałbym zdecydowanie 11 lite 5G NE.

Ma z nich "najmocniejszą" specyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyka 

 

Poprosiłbym o poradę - obecnie używam Xiaomi Mi 8 i jestem z niego zadowolony choć ma już swoje lata - nie wiem na co go zamienić. Dużo oglądam i gram na telefonie więc potrzebny duzy ekran dobry procesor i pamięć - co możecie polecić - może być rynek wtórny - i raczej nie szukam flagowego  modelu - zawsze jakoś bocznym torem ciekawiej :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ktoś coś pomoże? :):):)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Solve a ile chcesz wydać na telefon?

 

Bardzo szybkimi telefonami jest seria Realme GT (może coś Ci z tej serii podpasuje), np ten: https://www.x-kom.pl/p/657908-smartfon-telefon-realme-gt-12-256gb-racing-yellow-5g-120hz.html#Specyfikacja (oczywiście trzeba poszukać a pewnie znajdzie się taniej).

 

Dobry ekran AMOLED z odświeżaniem 120Hz, topowy procesor, dużo pamięci RAM. Ale coś za coś - jakiegoś wybitnego aparatu bym się nie spodziewał 😉 No i rzecz jasna z takimi "bebechami" telefon będzie się "grzał". Telefon zbiera pochlebne recenzje, w benchmarkach jest klasyfikowany wysoko (tylko te testy to bym traktował z przymrużeniem oka i na ich podstawie raczej telefonu nie wybierał).

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2022 o 20:51, Solve napisał(-a):

Heyka 

 

Poprosiłbym o poradę - obecnie używam Xiaomi Mi 8 i jestem z niego zadowolony choć ma już swoje lata - nie wiem na co go zamienić. Dużo oglądam i gram na telefonie więc potrzebny duzy ekran dobry procesor i pamięć - co możecie polecić - może być rynek wtórny - i raczej nie szukam flagowego  modelu - zawsze jakoś bocznym torem ciekawiej :) 

Przejrzyj gsmarena. com, jest tam szybki poradnik co obecnie warto kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google Pixel 7 Pro - czy warto być gdzie kupić na firmę?

Edytowane przez b_easy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, b_easy napisał(-a):

Google Pixel 7 Pro - czy warto być gdzie kupić na firmę?

Zależy co kto potrzebuje. W każdym razie Pixele nie są przezaczone na rynek polski, także z tego powodu mogą być problemy z różnymi usługami jak np VoLTE, VoWiFi, 5G, itp. No i rzecz jasna nie licz na pomoc ze strony operatora w tych tematach...

Aktualnie powinno działać tylko VoLTE tylko w T-Mobile i Play. Reszta ponoć nie działa.

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mariusz9a napisał(-a):

Zależy co kto potrzebuje. W każdym razie Pixele nie są przezaczone na rynek polski, także z tego powodu mogą być problemy z różnymi usługami jak np VoLTE, VoWiFi, 5G, itp. No i rzecz jasna nie licz na pomoc ze strony operatora w tych tematach...

Aktualnie powinno działać tylko VoLTE tylko w T-Mobile i Play. Reszta ponoć nie działa.

No to bida... Pewnie znowu Samsunga będę musiał wziąć. Niby taka konkurencja, ale jak przychodzi co do czego to wyboru wielkiego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, b_easy napisał(-a):

Niby taka konkurencja, ale jak przychodzi co do czego to wyboru wielkiego nie ma.

Niestety tak to wygląda... Jeśli chce się mieć telefon w miarę bezproblemowy oraz aktualizowany przynajmniej przez kilka lat, to tak na prawdę zostaje tylko Samsung i Apple. Chociaż Apple nie w Plusie, bo oni nie mają wykupionej pełnej certyfikacji i np VoWiFi na iPhone tam nie działa. Z kolei z "chińczykami" jest różnie - są modele bezproblemowe, a są modele gdzie "nic" nie chce działać i bez grzebania w sofcie się nie obejdzie. No i z aktualizacjami u nich też jest różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa Samsunga S22 i powie czy faktycznie jest tak źle z baterią ?


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to weź S23. Bateria trzyma około 25% dłużej przy zbliżonym użytkowaniu. Poza tym nie grzeje się tak i działa zdecydowanie szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Breitling napisał(-a):

Czy ktoś używa Samsunga S22 i powie czy faktycznie jest tak źle z baterią ?

U mnie po całym dniu rozmów, intensywnym korzystaniu z paru aplikacji, Forum, Google Maps, Yanosika, wieczorem pozostaje jeszcze ok. 40~50% baterii. Telefon użytkuję od dobrych paru miesięcy. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Breitling napisał(-a):

Czy ktoś używa Samsunga S22 i powie czy faktycznie jest tak źle z baterią ?

Posiadam od kilku miesięcy. Zanim kupiłem to też się naczytałem o m.in. słabej baterii. Dla mnie telefon rewelacyjny. Z baterią nie mam najmniejszego problemu. Telefon z ME więc nie przeladowany niepotrzebnymi apkami. Ze swojej strony polecam. 

Edytowane przez wojtech

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może jeszcze dopowiem do swojej wypowiedzi, bo tak zachęcam bardziej do nowszego S23... 

Nie jest tak, że S22 jest jakiś zły. To bardzo dobry, szybki flagowy telefon. Bateria w S22 powinna spokojnie starczyć od rana do wieczora. Oczywiście każdy inaczej używa telefonu (na upartego każdy telefon można rozładować w kilka godzin, więc niekoniecznie bym się sugerował opiniami innych). Podsumowując, jeśli ktoś ma np S21 czy S22 to nie warto zmieniać na s23 (szkoda kasy, lepiej kupić sobie zegarek 😛 ). Ale jeśli to całkowicie nowy zakup, i ktoś się zastanawia nad kupnem S22, to moim zdaniem na prawdę warto dołożyć i wybrać S23. S23 jest do bólu poprawnym telefonem. Wszystko na nim działa w zasadzie perfekcyjnie. Bateria jest wyraźnie lepsza od poprzednika (jak wspominałem ok 25% trzyma dłużej). Ale to wszystko sprawia że dla niektórych taki telefon będzie po prostu nudny. Ma on wszystko co powinien mieć i działa bardzo dobrze.

Oba telefony miałem w rękach i mogłem je porównać używając kilka dni. Także wiem co piszę 😉

 

EDYCJA:

No może nie do końca kompletny - mogłoby być szybsze ładowanie 😉 Pocieszające jest to, że jak ktoś ładuje telefon w nocy, to szybkie ładowanie jest rzeczą zbędną, no ale wiadomo - lepiej mieć jak nie mieć. Na 25W telefon ładuje się około 1h, trochę ponad.

Aha, i kolejna rzecz, jak brać S23 to w wersji 256GB pamięci lub więcej (UFS4.0) - 128GB jest to pamięć wolniejsza USF3.1.

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2023 o 08:53, mariusz9a napisał(-a):

No może nie do końca kompletny - mogłoby być szybsze ładowanie 😉 Pocieszające jest to, że jak ktoś ładuje telefon w nocy, to szybkie ładowanie jest rzeczą zbędną, no ale wiadomo - lepiej mieć jak nie mieć. Na 25W telefon ładuje się około 1h, trochę ponad.

Aha, i kolejna rzecz, jak brać S23 to w wersji 256GB pamięci lub więcej (UFS4.0) - 128GB jest to pamięć wolniejsza USF3.1.

 

S23 (przynajmniej w wersji ultra) wspiera szybkie ładowanie. Na ładowarce Samsunga 45W chwilę temu ładowałem go od 5% do 75% w równo pół godziny. Niestety pozostałe 25% ładowało się 22 minuty. Także u mnie od 5% do 100% 52 minuty. Nie jest to co prawda OnePlus 11 ze 100W ładowarką, ale naprawdę, nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaszalałem i kupiłem s23+ (w sumie do teraz zastanawiam się po co, bo poprzedni - M31s - działał całkiem sprawnie i mi starczał). Jeśli chodzi o zużycie baterii, to muszę powiedzieć, że jest naprawdę nieźle. U mnie na dwa dni starcza spokojnie (teraz zbliżałem się nawet do trzech, ale chciałem przed nocą doładować, więc trochę go pogoniłem 😉 ). No ale ja nie szaleję aż tak bardzo na telefonie. 

 

Przed chwilą podłączyłem go do ładowarki. Od 15% pokazało mi niecałą godzinę. Ładowarka 45W (S23+ podobno też wspiera takie ładowanie). 

 

PS.

Z telefonu jestem ogólnie zadowolony. Piekielnie szybka i responsywna bestia. Choć tak na moje mógłby być minimalnie węższy. Wziąłem czarnego, choć mocno zastanawiałem się nad zielonym.

 

PS.2: 

Mi w pół godziny (od 20:05 do 20:35) dobił do 78%. Przyzwoicie.

21:02 - 100% (końcówka tradycyjnie ślimaczyła się).

Edytowane przez piku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zagadnienie techniczne - moje dzieciaki mają takie same telefony huawei P8 lite - kupione z różnych źródeł. Mają swoje numery telefonów w jednej z sieci i oba raz w tygodniu wyłączają obsługę karty sim. Muszę je ręcznie włączyć i wpisywać piny. Kilka dni mija i znowu to samo. Dzieciaki raczej nie dzwonią za dużo ani nie smsują, jak są w domu to jest wi fi i raczej whats up jest w użyciu - czy telefon lub sieć może sama uznać, w jakiś pokrętny sposób, że skoro nie dzwonią i nie piszą smsów to można wyłączyć im karty? 

 

Spotkaliście się kiedyś z czymś takim? 

Z góry dzięki za odpowiedź. 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć nie powinna tak się zachowywać.
Obstawiam jakiś błąd w sofcie telefonu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S22 - bateria jest naprawdę słaba. Przy użytkowaniu procenty spadają bardzo szybko.

Mój przy około zero stopni wyłącza się na dobre... muszę reklamować, ale na myśl o oddaniu na 2 tyg i kasowaniu/przegrywaniu/ustawianiu nie chce się...

Korzystałem z promocji, oddania starego + odliczenia.. wyszło z 1000 zł. Jakbym miał dac za to gówno cenę katalogową to hmmm :)

Miałem wcześniej 20FE i poza aparatem do codziennego uzytkowania to bez znaczenia. Ale chciałem mały.. to mam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mariusz9a widzę że fajną widzę masz na temat smartfonów 👍 , obecnie korzystam od dwóch lat z Oppo Reno 3 pro ,  telefon spełnia moje oczekiwania - szybki , dobry wyświetlacz, zgrabny,dobry aparat jak na moje potrzeby i bez awarii od dwóch lat , myślę o wymianę, jeszcze nie dorosłem mentalnie do smartfona za worek pieniędzy 😅 , czy zmiana na Oppo Reno 6 pro w cenie 2500 byłaby dobrą decyzją?

Edytowane przez Krakus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krakus1 powiem tak... Telefon nie jest zły, ale czy wart 2500zł - ciężko powiedzieć. Może i tak, ale można też poszukać czegoś lepszego na promocji 😉 Bateria i aparat w tym telefonie są przeciętne. Nie ma też żadnych "wodotrysków" typu ładowanie indukcyjne, wodoszczelność itd. Natomiast telefon jest dobrze wykonany, nakładka Oppo jest ok, a procesor od Qalcomma nie jest jakiś najgorszy. Jak na telefon średniej półki to może być. A jak jesteś przyzwyczajony do Oppo i chcesz zostać z Oppo, to możesz wziąć 😉

 

Ale z drugiej strony, za 2500zł, jakby dobrze pogrzebać, można wyrwać jakieś "starsze" flagowce innych firm jak z Motoroli, Samsunga, Asusa, czy jak już chcemy chińczyka to np Realme, ale z lepszymi bebechami od przedmiotowego Oppo. One będą miały lepszą wydajność oraz te wspomniane wyżej "wodotryski" (oprocz Realme).

 

Moim zdaniem najlepszymi do 2500zł będą (kolejność przypadkowa):

Asus Zenfone 8,

Google Pixel 6A (ale tu mogą być problemy z działaniem wszystkich funkcji),

Motorola Edge 30 Fusion,

Samsung Galaxy S20 FE 5G,

Xiaomi 12T,

Apple iPhone 11,

Samsung Galaxy S21 FE 5G (ale tu może być cieżko znaleźć w tej cenie),

Realme GT2.

 

Także jak widać, można nawet "liznąć" luksusu od Apple 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mariusz9a napisał(-a):

@Krakus1 powiem tak... Telefon nie jest zły, ale czy wart 2500zł - ciężko powiedzieć. Może i tak, ale można też poszukać czegoś lepszego na promocji 😉 Bateria i aparat w tym telefonie są przeciętne. Nie ma też żadnych "wodotrysków" typu ładowanie indukcyjne, wodoszczelność itd. Natomiast telefon jest dobrze wykonany, nakładka Oppo jest ok, a procesor od Qalcomma nie jest jakiś najgorszy. Jak na telefon średniej półki to może być. A jak jesteś przyzwyczajony do Oppo i chcesz zostać z Oppo, to możesz wziąć 😉

Nie ukrywam że Reno 3 pro to jest pierwszy telefon którego posiadam 2 lata i wytrzymał bez żadnej awarii, stąd mi zależy na tą firmę, wcześniej miałem Motorola i niestety awaryjna była, Huawei też pomimo że flagowe modele były.

czy Twoim zdaniem między Reno 3pro a 6 pro będzie zauważalna różnica dla której warto zmienić telefon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.