Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

możecie mi dać argumenty o wyższości omni i900 nad lite? widzę w specyfikacji lepszy aparat, szybszą transmisję hsdpa... za to lite ma radio. Coś jeszcze istotnego?

 

i jeszcze jakieś konkretne argumenty o wyższości omni lite nad htc magic? Lestaf i satyr pisali, żeby brać omnię, ale nie wiem why?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestaf pisał, żeby brać Omnie, bo ma Omnie i się polubili. Argumentów na wyższośc i900 nad Lite Ci nie dam, bo moim zdaniem, a nawet zdaniem mojej Omni, Lite jest lepsza. Procesor w Lite to 667 mhz, i900 tylko 624 mhz, baterie Lite też ma lepszą bo 1500 mAh, przy czym i900 ma 1440 mAh. Aparat i900 ma lepszy i wyświetlacz, bo ten w Lite wyświetla tylko 64k kolorów, a w i900 256k. W sumie to te dwa argumenty są dość silne, ale czy klasują i900 nad Lite, to już każdy sam musi ocenić. HTC nigdy w ręku nie miałem, więc się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja HTC mam, ale akurat Hero i generalnie nie zamienie juz na nic innego - jako marki oraz jako systemu operacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, postawiłem pytanie o i900 vs lite, bo ta pierwsza jest jednak droższa, myślałem, że lepsza. Aparat nie ma dla mnie akurat znaczenia, procesor i bateria bardziej

Jash, skoro piszesz, że android lepszy od WM (tak rozumiem), to... już naprawdę nie wiem, co wybrać... :-). Wylicytowałem omnie lite, ale poniżej ceny minimalnej - zobaczymy, czy sprzedawca będzie zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

hm, postawiłem pytanie o i900 vs lite, bo ta pierwsza jest jednak droższa, myślałem, że lepsza. Aparat nie ma dla mnie akurat znaczenia, procesor i bateria bardziej

Jash, skoro piszesz, że android lepszy od WM (tak rozumiem), to... już naprawdę nie wiem, co wybrać... :-). Wylicytowałem omnie lite, ale poniżej ceny minimalnej - zobaczymy, czy sprzedawca będzie zainteresowany

 

Nie napisalem ze lepszy. Androida uzywam, wczesniej siedzialem na Symbianie. Krotko bawilem sie WM, ale wyjatkowo ten system nie przypadl mi do gustu. Nie zmiania to jednak faktu, ze chetnie potestowal bym HTC HD2, ktore jest wlasnie na WM, ale to juz wersja 6.5 Pro, wiec powinno byc ok. Na Omnie z WM slyszalem tylko mnostwo narzekan. Sa tez pewnie zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby miec pojecie o omni proponuje wejsc na to forum http://omniaforum.pl/index.php

ca do Lite a i900 to nie ma co sie oszukiwac i900 bije na głowe lite /która miała byc tzw. tansza alternatywa/

co do bateri to np na omni i900 jechałem ok 6 godzin bez ładowania i jeszcze wykonałem kilka rozmów

a np moja navi navroad Q1 tylko 3h

Ogólnie moze tel z dotykowym ekranem sa fajne

ale nie dla wszystkich ja juz nie chce takiego miec

za stary chyba jestem na te "zabawki" :lol:

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do bateri to np na omni i900 jechałem ok 6 godzin bez ładowania i jeszcze wykonałem kilka rozmów

a np moja navi navroad Q1 tylko 3h

I to jest ciekawy głos odnośnie baterii w tych nowoczesnych ciekawostkach z szybkimi procesorami i potężnymi wyświetlaczami, które pożerają energię niczym czołg paliwo.

 

Wszystkim niezorientowanym, niezdecydowanym i tym wierzącym w cud marketing i opinie tak zwanych użytkowników powiem tak - ja używam normalnie telefonu z naprawdę dobrą baterią, telefonu bez tak zwanych bajerów. Normalne użytkowanie to jest wykonanie od jednej do trzech godzin rozmów dziennie oraz napisanie max 10 smesów. I to wszystko. I w ten sposób co najmniej raz na trzy dni, a z reguły raz na dwa dni, muszę go podpiąć do ładowarki.

 

I jak ktoś mi mówi, że na swoim megawypasionym smartfonie non stop wisi na wi-fi, ogląda filmy, używa bluetootha, pisze smsy, prowadzi rozmowy i jeszcze bawi się jakimiś biurowymi aplikacjami i bateria trzyma mu trzy, cztery dni, to albo leczy w ten sposób swoje frustracje wynikające z tego, że na marketingowy bełkot złapał się jak mały Kazio, albo najzwyczajniej kłamie. Tak, czy tak jest po prostu śmieszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dubel

Edytowane przez Jimmi

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz ladnych pare lat uzywam HTC Hermesa.Ostatnio wgralem winde 6.5 ktora smiga na tym wiekowym ceglaku naprawde super plynnie.Jako drugiego tela uzywam czasem nokie n73,czasem sony eryka k510i,zalezy ktory akurat trafi naladowany w lapska (-;

 

I jak ktoś mi mówi, że na swoim megawypasionym smartfonie non stop wisi na wi-fi, ogląda filmy, używa bluetootha, pisze smsy, prowadzi rozmowy i jeszcze bawi się jakimiś biurowymi aplikacjami i bateria trzyma mu trzy, cztery dni, to albo leczy w ten sposób swoje frustracje wynikające z tego, że na marketingowy bełkot złapał się jak mały Kazio, albo najzwyczajniej kłamie. Tak, czy tak jest po prostu śmieszny.

U mnie akurat nie ma sie czym chwalic.Bateria przy takich zabawach trzyma ogolnie jeden dzien,czasem mniej.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłem akurat do tego:

 

W i780 bateria trzymała mi 3-5 dni. Jeśli wisiałem non stop na WiFi, bluetooth i bawiłem się wordem itp. 3 dni to był max co bateria mogła wytrzymać. Gorzej, bo tylko ok.~1,5 dnia wytrzymywała gdy często używany był GPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywista i900 po 6h zdechła na nawigacji

navroad ma procek dwu rdzeniowy wiekszy ekran choc tylko o 1cal

ale mimo sporej bateri 1900 mAh wsysa prad az miło......

nikt mi nie powie ze tel który pzetwaza wiele informacji to perypetum mobile

Satyr tywój tel chyba energie z kosmosu czerpał hihihi

pomijam fakt ze masz zdrowie 3-5 dni gapic sie w mały ekran ,

nie sypiasz ? czy masz taka wytrzymałosc ?

gdy np korzystałem z wifi w omni wytrzymywała ok max 10h w tym

miała przerwy na "oddech" bo pewnie bez tego było by to ok 6-7h

palm F/S niezłej klasy trzyma przy takich operacjach max 4h bateria 1400 mAh

oczywista wszystkie te uzadzenia chodza na trybie oszczednosciowym czyli ekran deko przyciemniony

nie ma cudów głownym pozeraczem energii jest ekran i praw fizyki nie da sie tu oszukac

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma cudów głownym pozeraczem energii jest ekran i praw fizyki nie da sie tu oszukac

To też chciałem napisać, ale mi umknęło.

 

Kilka faktów:

 

1. Odbiornik GPS samochodowy, dedykowany do pracy z ciągłym zasilaniem: max. 3h pracy bez zewnętrznego źródła zasilania.

 

2. Porządny, outdoorowy odbiornik GPS, czyli specjalistyczne urządzenie dedykowane do pracy bez zewnętrznego źródła zasilania: max. 18h, co uznaję za rekord.

 

3. Samsung i600 (poprzednik i780): max. 36h kiedy z tym urządzeniem nie robiłem nic, niecałe 24h kiedy odbyłem niecałą godzinę rozmowy. I to na tej dużej baterii!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i900 przy normalnym korzystaniu / max 15-20 min rozmów dziennie/ bez wybryków typu gry navi itp.

wytrzymuje spokojnie 4dni pod warunkiem ze po skonczeniu rozmowy wyłaczy sie od razu ekran - delikatne wcisniecie przycisku On

fabrycznie wyłącza sie po 1min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabyłem właśnie na alle omnię lite. Na korzyść w porównaniu z HTC przemówiło m. in. WM, bo to mój pierwszy smart i chciałem łagodnego przejścia :) . Poza tym naczytałem się, że Magic za dużo myśli za użytkownika (synchronizacja danych i potrzeba kontrolowania instalowanych aplikacji w tym zakresie) i że trzeba go w tym powstrzymywać, a ja wolę panować nad swoim sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tego zawirowania i problemu wokol wytrzymalosci baterii. jaka to roznica czy wytrzymuje dwa dni czy cztery? mam dobry telefon, ale bez ekstrasow. uznawany za model o slabej baterii. i faktycznie-rewelacji nie ma. ale rozmawiajac b. duzo potrzebuje jedynie by wytrzymala mi dobe bo wracam do domu i zawsze czeka na nas ladowarka, ktora przez noc da poweru na nastepny dzien.. tyle, ze ja oceniam telefon wizualnie-ma byc ladny. potrzebuje go tylko do prowadzenia rozmow i ewntualnie wyslania wiadomosci..

Edytowane przez tarrantul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nabyłem te E62 dość ciekawy tel

na razie próbuje ja rozgryźć , bateria fakt rewelacja

mam ja 4 dni bawie sie no i jak napisałem rozgryzam

i kresek jest nadal max

tarrantul dziwie sie ze nie ma dla Ciebie znaczenia jaka masz baterie

sa syt gdzie nie ma jej gdzie naładowac

np jestem na rybach 5-7 dni samochód stoi u chłopa

a ja gdzies po drugiej stronie jeziora to gdzie mam tel ładować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o radę - poszukuję telefonu do pracy - niezawodnego, nie zawieszającego się, bezproblemowego - rozwiązaniem idealnym byłaby Nokia E51, tyle że nie jest dla mnie dostępna :/ Naturalnie powinienem wybrać więc następcę E52 - ale to jest ogromne rozczarowanie, zupełne zaprzeczenie poprzednika.

 

Więc co? Najlepiej Nokia, taka która starczy na dłużej jak 2 lata.

 

PS. Napisałem pytanie, teraz jeszcze rzucę okiem wstecz tematu, może znajdę sam podpowiedź.

 

Edit: Początkowo wybrałem E66 - jako, że spotkałem się z pozytywnymi opiniami oraz stwierdzeniami, że E66 to E51 slide. Problem polega na tym, że również ten model jest niedostępny :/ Wybór padł więc na 6303.

Edytowane przez Hakan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Edit: Początkowo wybrałem E66 - jako, że spotkałem się z pozytywnymi opiniami oraz stwierdzeniami, że E66 to E51 slide. Problem polega na tym, że również ten model jest niedostępny :/ Wybór padł więc na 6303.

 

Mam od 2 miesięcy telefon służbowy wymieniony przez Ciebie, czyli 6303 i mogę śmiało polecić. Bateria trzyma dobrze. Do tej pory nie miałem z nią żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

4327845854_356580aebd.jpg

 

Moje przenosne biuro, internet itd... nigdy mnie zawiodl B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hakan może E71 lub E72. Ewentualnie coś ze stajni HTC lub Blackberry 9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namówiony przez jednego z kolegów forumowiczów( wielkie dzięki Jash) kupiłem HTC hero poużywałem 3mies. i teraz poszedłem oczko wyżej i kupiłem HD2, który wykonany jest ze zdecydowanie lepszych, szlachetniejszych materiałów - jestem zachwycony produktami HTC.

A do tej pory zawsze używałem Nokii(ok 10 modeli)i myslałem,że będę wierny tej fińskiej firmie.


mark191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

namówiony przez jednego z kolegów forumowiczów( wielkie dzięki Jash) kupiłem HTC hero poużywałem 3mies. i teraz poszedłem oczko wyżej i kupiłem HD2, który wykonany jest ze zdecydowanie lepszych, szlachetniejszych materiałów - jestem zachwycony produktami HTC.

A do tej pory zawsze używałem Nokii(ok 10 modeli)i myslałem,że będę wierny tej fińskiej firmie.

 

Heh, a ja z kolei odwrotnie. 6 miesięcy używałem HTC Hero, ale w piątek sprzedałem. Piszę dużo e-maili z telefonu i esemesów i ekranowa klawa zaczęła mnie dobijać. Kupiłem E52 od Nokii, zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja z kolei odwrotnie. 6 miesięcy używałem HTC Hero, ale w piątek sprzedałem. Piszę dużo e-maili z telefonu i esemesów i ekranowa klawa zaczęła mnie dobijać. Kupiłem E52 od Nokii, zobaczymy co z tego będzie.

no to rzeczywiście -PARADOKS <_<


mark191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah temat dla mnie poza zegarkami bardzo lubię telefony, to moja pierwsza choroba :)

Teraz używam iPhona i n900. Z sentymentu mam też 6310i i mój pierwszy telefon 5110.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.