Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest Stan Darmowy? Bede miec to na pol roku a pozniej 10zl wiecej placic.

Co to jest Pakiet Złotówek do wykorzystania ? Tzn. ze co miesiac dostaje tam 69zl i moge tego uzyc tak jakbym mial telefon na karte dodatkowo?

Stan darmowy to darmowe połączenia do Playa, w niektórych abonamentach masz to przez 6 miesięcy, a później nie masz, a jeśli zechcesz mieć, to możesz mieć za 10 zł m-cznie. Zastanów się nad abonamentem, w którym masz Stan Darmowy przez cały okres umowy, będzie to abonament "Stan Darmowy 69" za 59 zł, masz w nim 350 minut (w dodatku rozmowy do Playa za darmo) i tańsze telefony.

Pakiet złotówek nie jest jakimś dodatkowym pakietem. Pakiet złotówek to odpowiednik minut w abonamencie. Jest określona stawka za minutę rozmowy (w abonamencie za 59 zł stawka wynosi 17 gr), co po podzieleniu pakietu złotówek przez stawkę, daje ilość minut w abonamencie (wymiennych na sms-y). Przy wyższych abonamentach stawka za minutę jest mniejsza.

Moim zdaniem abonamenty w Playu i ceny telefonów są bezkonkurencyjne, na zasięg nie narzekam.

 

P.s.

Nie jestem rzecznikiem Playa, a jedynie zadowolonym klientem :lol:

 

W Play:

Za 29 zl - 240 minut + na pol roku 50 minut

Takiej oferty abonamentu nie widziałem, za 29 zł jest 120 minut. Tu masz zestawienie: http://www.playmobile.pl/pl/oferta/play-abonament/zestawienie/index.html

Edit: Już znalazłem. To oferta bez telefonu.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jacek, a powiedz mi, jesli biore sobie abonament za 29zl i mam tu napisane

Pakiet Złotówek do wykorzystania 69,60 zł.

Oznacza to ze moge to wykorzystac dodatkowo poza minutami zawartymi w abonamencie?

 

Z tego co sie orientuje, z Ery maja bardzo drogo do Play bo az 59 gr. Ale poza tym to dosc tanio wychodzi.

 

P.S. Wlasnie, jak z zasiegiem? Co to znaczy przełączyłem BB na stałe na nadajniku Plusa? I BIS ?

 

Kolega Mirosuaw wszystko pięknie wyłożył :lol: Co do nadajników, w Play korzystasz z nadajników Play i Plusa, jak znika zasięg Play to telefon przełącza sią na Plus, ale można ustawić, aby cały czas był na Plus. Tak lepiej. BIS nie będę tłumaczył :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złe wspomnienia z Play....niestety u mnie w domu ( blaszany dach - działa jak ekran) porządnie działa tylko heyah/era , reszta operatorow oferuje zbyt slaby sygnał. Byc moze Play sie poprawił ... Con z tego ze play ma dobra oferte jak reszta operatorow aby wykonczyc niewygodną konkurencję daje ceny zaporowe na połączenia do play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja mam złe wspomnienia z Play....niestety u mnie w domu ( blaszany dach - działa jak ekran) porządnie działa tylko heyah/era , reszta operatorow oferuje zbyt slaby sygnał. Byc moze Play sie poprawił ... Con z tego ze play ma dobra oferte jak reszta operatorow aby wykonczyc niewygodną konkurencję daje ceny zaporowe na połączenia do play.

 

Marcin to nie konkurencja daje takie ceny, tylko UKE reguluje stawki MTR. Poza tym ja wyznaję zasadę, że to ja mam mieć taniej. Jeśli ktoś jest w innej sieci i nie chce do mnie dzwonić, bo ma drożej to jego problem. Ja mam tanio, a w ramach sieci za darmo. U mnie już większość rodziny i znajomych w Play.

Co do stawek Komisja Europejska wezwała UKE do zmniejszenia lub zrównania stawek, ale czy to się uda nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanka: jeśli nie chcesz jakiegoś abonamentu z górnej półki to olej abonament z telefonem.

Kup sobie oddzielnie tel. i weź umowę krótszą na lepszych warunkach.

Wyjdziesz na to samo a nawet lepiej a telefon masz bez oprogramowania firmowego i jest Twój.

Jak nie masz kasy to weź tel. na raty...wyjdzie Ci łącznie tak jak abonament z tel. a masz większe pole do manewru.

 

Nie popełniaj tego błędu i nie ładuj się w abonament z telefonem.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Sanka: jeśli nie chcesz jakiegoś abonamentu z górnej półki to olej abonament z telefonem.

Kup sobie oddzielnie tel. i weź umowę krótszą na lepszych warunkach.

Wyjdziesz na to samo a nawet lepiej a telefon masz bez oprogramowania firmowego i jest Twój.

Jak nie masz kasy to weź tel. na raty...wyjdzie Ci łącznie tak jak abonament z tel. a masz większe pole do manewru.

 

Nie popełniaj tego błędu i nie ładuj się w abonament z telefonem.

 

Poza tym jest jeszcze jedna zaleta - bez telefonu umowę podpisujesz na czas nieokreślony. Jak Cię wkurzą to rozwiązujesz ją z 30 dniowym okresem wypowiedzenia bez żadnych kar finansowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jest jeszcze jedna zaleta - bez telefonu umowę podpisujesz na czas nieokreślony. Jak Cię wkurzą to rozwiązujesz ją z 30 dniowym okresem wypowiedzenia bez żadnych kar finansowych.

 

Jeżeli zamiast telefonu będą dodatkowe minuty itp to raczej umowa i tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeżeli zamiast telefonu będą dodatkowe minuty itp to raczej umowa i tak będzie.

 

Tzn? Jaka będzie? Na czas określony? Nie spotkałem takiej przy opcji bez telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirosuaw dzieki za wyjasnienie :lol:

 

To racja, ceny z innych sieci sa drogie do Play. Przykladowo z Ery 59 gr za minute do Play.

Z Orange 63 gr. Ale uwazaw dokladnie tak jak Jash, nie moj problem, jesli ktos nie chce to niech nie dzwoni, jego problem. Ja jestem osiagalny, mam za darmo w sieci, stosunkowo nie duzo do innych sieci i jestem zadowolony. Mam placic znacznie wiecej tylko po to zeby ktos mial taniej do mnie? Mija sie z celem .

 

Zdecydowalem sie i podpisalem dzis umowe z Play,

wybralem "Darmowy Stan 49" bez telefonu i place 29zl, w tym 240 minut i 6 miesiecy darmowego do Play. Numer przenioslem, a formalnosci rozwiazania oferty w Erze rozwiazalo za mnie Play.

 

pisar - wlasnie tak sprawdzalem wczoraj i dzisiaj i faktycznie masz racje, to jest ladnie fajnie na obrazkach, super bede miec nowy telefon itp. Ale ile mozna zaoszczedzic kupujac osobno telefon to juz niewielu wie :lol: Ja tam mam telefon, niedawno zmienialem poza abonamentami wiec zyskalem na tym sporo.


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jednym minusie Play koledzy nie wspomnieli. Biuro obsługi klienta to banda z łapanki, która nie ma pojęcia o czym mówi.

Poziom jest na prawdę żenujący. Jeżeli sam czegoś nie wyczytasz to nic sensownego się nie dowiesz od nich. Każdy mówi coś innego.

Poza tym minusem oferta Play miażdży konkurencję.

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys dzwonila do mnie nagminnie Pani z heyah żeby mnie namówić na abonament ze super promocje maja ze dużo taniej telefon jest itd. sprawdziłem ten telefon w mega okazyjnej cenie u heyah wymagal doplaty 550zl . A nówki na allegro bez żadnej łaski i promocji byly za 400zl.

Ot promocyja ! ...nie dosc ze chcieli przyciąć na abonamencie to jeszcze na telefonie :] Telefony od lat kupuje odzienie. Może na firmę oplaca sie brać...ale dla osoby prywatnej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

O jednym minusie Play koledzy nie wspomnieli. Biuro obsługi klienta to banda z łapanki, która nie ma pojęcia o czym mówi.

Poziom jest na prawdę żenujący. Jeżeli sam czegoś nie wyczytasz to nic sensownego się nie dowiesz od nich. Każdy mówi coś innego.

Poza tym minusem oferta Play miażdży konkurencję.

 

Problem już nie istnieje. Na forum PLAY jest użytkownik play4you1 - piszesz do niego, a on jak Chuck Norris załatwia sprawę. Pomógł mi już dwa razy. Sprawa załatwiona w 15 minut. Co do pracowników BOK i tych z salonów....niestety są z łapanki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nadajników, w Play korzystasz z nadajników Play i Plusa, jak znika zasięg Play to telefon przełącza sią na Plus, ale można ustawić, aby cały czas był na Plus. Tak lepiej.

 

Jacek, pamiętasz, jak dwa miesiące temu rozmawialiśmy w tym wątku na ten temat? Wtedy mówiłeś, że przełączanie na Plusa nic nie daje i byłeś mocno anty w stosunku do Playa. Cieszę się, że coś się zmieniło i nie masz już problemów z zasięgiem. W pracy też zasięg w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jacek, pamiętasz, jak dwa miesiące temu rozmawialiśmy w tym wątku na ten temat? Wtedy mówiłeś, że przełączanie na Plusa nic nie daje i byłeś mocno anty w stosunku do Playa. Cieszę się, że coś się zmieniło i nie masz już problemów z zasięgiem. W pracy też zasięg w porządku?

 

Tak pamiętam. Na BlackBerry 8310 miałem problem z tym przełączaniem. Na BB9780 jest inaczej. Nawet o dziwo zniknął trójkącik oznaczający w terminalu nadajnik roamigowy, czyli tak jakby Plusowe nadajniki traktuje jak macierzyste. Nie wiem dlaczego akurat tak. Generalnie jest dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników telefonów Blacberry i Nokia.

 

Zbliża się czas podpisania,przedłużenia umowy.

Telefon w Era za złotówenikę :)

 

Co wybrać Blackberry 9800 TORCH czy N8 ?

Telefonuję,czasem zrobię zdjęcia,poczty nie odbieram w telefonie/może czas zacząć?/SMS-y piszę rzadko,sporadycznie wysyłam MMS-y ot i wszystko.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nokiach sie nie znam , ale BB wzialbym dokladnie do tego wszystkiego czego Ty w telefonie nie uzywasz .


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu zamieniłem Nokię E71 na właśnie N8. Na E71 wygodniej się pisze smsy...i koniec :)

 

Osobiście jestem bardzo wdzięczny Nokii za ten model - pozbyłem się trzech innych sprzętów, które N8 zastępuje.

- Palmtopa

- odtwarzacza MP3/MP4 z tranfmiterem FM oraz wyjściem TV

- telefonu - wspomniana E71

 

Nie będę się rozpisywał nad ogólną jakością, a skoncentruje się na tym co najważniejsze jest dla mnie:

- możliwość podpięcia pendriva

- wyjście HDMI

- transmiter FM (świetny - gra o niebo lepiej niż Pentagram EON Cineo Gold).

W mietku z oryginalnym kaseciakiem nie miałem innej opcji na MP3.

- Video i zdjęcia. Możliwości tego telefonu na tym polu są ZASKAKUJĄCE.

(Kompakt od Sony, który dostał nagrodę EISA 2010/2011 gorzej radzi sobie z balansem bieli i filmowaniem.)

Do tego Nokia kręci filmy w 1280x720px 30kl/sek

- GPS i darmowe nawigacje OVI MAPS w turbo wersji na ten telefon :)

- akcelerometr

 

Dodatkowo bezbłędnie działający dotyk, świetny wyświetlacz AMOLED, aluminiowa zwarta obudowa no i wytrzymałości, którą miałem okazję sprawdzić.

Edytowane przez bienn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mam pytanie do użytkowników telefonów Blacberry i Nokia.

 

Zbliża się czas podpisania,przedłużenia umowy.

Telefon w Era za złotówenikę :)

 

Co wybrać Blackberry 9800 TORCH czy N8 ?

Telefonuję,czasem zrobię zdjęcia,poczty nie odbieram w telefonie/może czas zacząć?/SMS-y piszę rzadko,sporadycznie wysyłam MMS-y ot i wszystko.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

N8 - wygląda ładnie, ale to Nokia i Symbian, który za niedługo skończy swój żywot. Darowałbym sobie. Co do BB - polecę, bo sam używam i nie wyobrażam sobie już posiadać innego urządzenia, ale czy Tobie się przyda...wątpię. Pamiętaj o BIS, który musisz dokupić dodatkowo (zazwyczaj ok. 25zł), żeby BB działało jak należy. Polecam recenzję Torcha zrobioną przez jego posiadacza - http://www.bbnews.pl/?p=18275

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek,mnie otwieranie WORD-a czy EXCEL-a ,czy składanie zleceń na wyświetlaczu wielkości pudełka zapałek nie satysfakcjonują.

W Kanadzie jeżynka jest popularna ze zrozumiałych względów :)

Dlatego rozumiem twoją wypowiedź.Dziękuję.

 

bienn -dziękuje za wypunktowanie.

W N8 mój niepokój budzi bateria ,której nie można wymienić.Z funkcji typu radio,MP3 i podobnych ,nie korzystam.

Dodatkowo te dwie śrubki,po bokach u dołu telefonu ,nie zamaskowane ,co tu ukrywać szpecą

urządzenie.

Dziwne ,że Nokia tak olała wygląd :)

 

Jacek - dziękuję .

BIS i wszystkie rachunki za telefony idą w koszty :)

Prawdę napisawszy systemu nie brałem pod uwagę.

Do tej pory miałem kilka 6310i i od kilku lat N95.

 

Tobie do czego się przydaje BB ,poza tymi funkcjami które wymieniłem w pierwszym poście.

Napisz jak możesz.

 

Recenzję już czytałem,czytałem też od czego zacząć i mnie trochę głowa rozbolała :)

Szczególnie dziwne dla mnie to wyłączanie/włączanie/przełączanie różnych funkcji kiedy chcemy mieć dostęp do poczty i internetu z BIS lub WiFi.

Najchętniej bym zakupi nową 6310i .

Dziękuje wszystkim .

 

Może inne propozycje?


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Poza dzownieniem, smsowaniem, bo to normalne BB9780 służy mi do:

e-maili - stały, nieprzerwany dostęp.

portale społecznościowe online

możliwość przeglądania plików Word, Excel, PDF z pozycji terminala

głupoty typu Gadu Gadu i pogoda :)

no i oczywiście BBM - czyli BlackBerry Messenger - komunikator nad komunikatory, pozwalający na wysyłanie dużych plików do innego użytkownika BB, takich, że z racji wielkości nie przechodzą przez e-maila.

Często dostaje na e-maila zapytanie o cenę i dostępność zegarka, a siedzę sobie w parku na przykład. Otwieram pliki Excela i PDF z cenami itp., sprawdzam i odpisuję :)

Poza tym sam system operacyjny w wersji 6.0 to po prostu bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza dzownieniem, smsowaniem, bo to normalne BB9780 służy mi do:

e-maili - stały, nieprzerwany dostęp.

portale społecznościowe online

możliwość przeglądania plików Word, Excel, PDF z pozycji terminala

głupoty typu Gadu Gadu i pogoda :)

no i oczywiście BBM - czyli BlackBerry Messenger - komunikator nad komunikatory, pozwalający na wysyłanie dużych plików do innego użytkownika BB, takich, że z racji wielkości nie przechodzą przez e-maila.

Często dostaje na e-maila zapytanie o cenę i dostępność zegarka, a siedzę sobie w parku na przykład. Otwieram pliki Excela i PDF z cenami itp., sprawdzam i odpisuję :)

Poza tym sam system operacyjny w wersji 6.0 to po prostu bajka.

No tak, w Twoim przypadku te kilka rozwiązań przemawia na + BB

Ja z portali nie korzystam ,nie mam na żadnym konta,taki dziwak ze mnie :)

GG miałem kiedyś, teraz wyparł go Skype.

Pogoda jaka jest każdy widzi.

A pogodynka non-stop żarty sobie robi.

Powinno być -pogodę na dziś, pokażemy jutro :)

Przeglądanie plików to ciekawa sprawa,ale tylko przeglądanie.

 

Te duże wiadomości, to te PIN ?

Gdzie trzeba znać PIN drugiej osoby z BB.

Jacek,napisz jeszcze jak z podstawowym użytkowaniem.

Czy się nie zawiesza,nie gubi sygnału,jaka jest jakość rozmów,czy przypadkowo się nie włącza w kieszeni i nie wysyła sam sms-ów.Jak trwałość ekranu,ścieralność obudowy,żywotność baterii.

Recenzje traktuję trochę jak sponsorowane artykuły,dlatego ciekawi mnie opinia obiektywnego użytkownika BB i N8.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Darek - co do recenzji, nie jest sponsorowana. Znam Piotrka (autora) osobiście i jest po prostu fanem Jeżynki, założycielem forum i portalu BBNews.pl

Co do Skype - nie ma na BB, znaczy jest, ale tylko dla użytkowników sieci Verizon.

Te duże wiadomości to przez BBM, wiadomości PIN to jeszcze co innego :)

Jak chcesz dodać kogoś do kontaktów BBM musisz znać PIN jego terminala lub adres e-mail.

System jest bardzo prosty, czytelny i intuicyjny. Na ekranie głównym masz belki każda z jakimś podmenu, nic się nie marnuje.

Jakość rozmów super, w końcu BB służy do komunikacji i w tym musi być najlepszy.

Sygnału nie gubi, moje dwa egzemplarze nigdy się nie zawiesiły (nawet nie wiem, czy w RIM istnieje takie pojęcie jak zwiecha systemu)

Wkładając do kieszeni BB, najpierw wsuwasz do specjalnej aktywnej kabury, która też spełnia specjalne funkcje :)

Nic się się samo nie odblokuje i nie wyśle. Bez obaw.

Bateria w 8310 trzymała mi 4-5 dni. W 9780 jest trochę gorzej, bo 2-3 maks, ale używam go "bardziej" niż poprzednika.

O ekran się nie bój, bo jak wspomniałem jest aktywna kabura, która go chroni.

Moja opinia nie wiem czy jest obiektywna, bo odkąd używam BB nic innego dla mnie nie istnieje :)

EDYTA:

Co do plików Excel i Word to instalując w terminalu wersję płatną aplikacji Documents To Go możesz tworzyć tez pliki Worda i Excela, nie tylko odczytywać :)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N8 - wygląda ładnie, ale to Nokia i Symbian, który za niedługo skończy swój żywot...

i Co z tego? Dzisiaj działa, dzisiaj otwiera pliki MS Office, dzwoni, nagrywa itd. Niech ma nawet srymbiana, który skończy żywot jutro. Co mi po tym?

Że nie będę miał tylu aplikacji co na Androida? Po co to komu?

Góra co dwa lata zmieniam komórkę i nie interesuje mnie co będzie przyszłością, w jaki system się pakować, przecież to nie małżeństwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Jacku za wyczerpujące odpowiedzi.

Zmartwiłem się Skype'm.

Gdyby nie to, to już jeżynka by była zamawiana,muszę jeszcze przemyśleć.

Poważnie nie ma żadnego triku ,aby wgrać i korzystać ze Skypa?

 

EDYTA:

A ty kolego bienn jak oceniasz pracę ,funkcjonalność i te paramtry o które pytałem wcześniej w N8

 

Tylko od Takich jak Wy można coś się obiektywnego dowiedzieć.

 

Ja z kolei się przyzwyczajam do telefonu,potem mi ciężko się odnaleźć.

Taki moher ze mnie :)

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Poważnie nie ma żadnego triku ,aby wgrać i korzystać ze Skypa?

 

Tego nie powiedziałem :) Oczywiście, że jest - program obsługujący Skype. Nazywa się ImPlus (lub wersja darmowa ImPlus Lite).

Ma jedną wadę, że mimo ustawień BIS, leci po pakiecie danych, więc trzeba takowy dokupić. Stara wersja Skype działa na starszych terminalach BB - na przykład w 8310 miałem Skype oryginalne.

bienn - żeby było krótko i treściwie - nie lubię Nokii i tyle. Nie lubię też dotykowców, a Nokia plus dotyk to juz kompletna lipa o czym się przekonałem. Jakość produktów spadła. Co do BBOS - też nie ma tyle aplikacji co na Androida :)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.