Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o iPody to z serii na serie jakosc dzwieku jest wyraznie gorsza.Kupowalem je dla designu,ale juz sie z tego wyleczylem ; )

 

Nie wiem jak z jakością dzwieku w ipodach bo nigdy nie miałem....ale w iPadzie jakość jest zadziwiająco dobra...naprawdę...bardzo zrównoważone czyste dynamiczne brzmienie....ma jakieś tam korektory...ale moim zdaniem najlepiej słuchać z wyłączonym korektorem. Spodziewałem się dużo gorszego dźwięku...dudniącego lub metalicznego...ale nic z tych rzeczy...i nie mówię to jako dźwiękowy laik bo miałem trochę odtwarzczy innych firm i sprzętu stacjonarnego.

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się panowie zastanawiam... : ) w Lipcu mogę dostać nowy telefon, za darmo, choć myślę też nad kupnem jednego modelu... co byście poradzili? do wyboru mam:

Samsung galaxy ace

Se xperia x10 mini

 

 

Co do kupna nowego to myślałem nad samsungiem I8510 INNOV8 lub Se c905.

 

Choć raczej bym patrzył na ten pierwszy (I8510)

 

Co do funkcji to raczej słuchanie muzyki/ czasem zrobić jakieś zdjęcie :), co do 2 pierwszych moje obawy dotyczą tel. dotykowych, jak dotąd broniłem się przed tym ustrojstwem ale nie wiem słusznie, czy też są czegoś warte... : D)

Jak wg. was brać do dają czy lepiej dopłacić :)?

 

kupić iphone 5 na wolnym rynku, a telefon który dostaniesz od operatora sprzedać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z jakością dzwieku w ipodach bo nigdy nie miałem....ale w iPadzie jakość jest zadziwiająco dobra...naprawdę...bardzo zrównoważone czyste dynamiczne brzmienie....ma jakieś tam korektory...ale moim zdaniem najlepiej słuchać z wyłączonym korektorem. Spodziewałem się dużo gorszego dźwięku...dudniącego lub metalicznego...ale nic z tych rzeczy...i nie mówię to jako dźwiękowy laik bo miałem trochę odtwarzczy innych firm i sprzętu stacjonarnego.

 

No tak mnie to jakoś zastanawia, ale jakości dźwięku po iPadach, iPodach i iPhonach bym się nie spodziewał. Szczególnie mowa o jakości z wbudowanego głośniczka. Używam tych urządzeń codziennie i jakoś nie zwracam uwagi na tzw. jakość z wbudowanego głośniczka. One po prostu dają głos i tyle. Jak się chce jakości to raczej nic nie zastąpi płyt.

 

Jaki jest sens zastanawiania się nad jakością tego brzęczka? Gra, tak jak gra. W innych telefonach, tabletach też gra (albo daje głos).

 

Wydaje mi się, że to czy iCośtam gra lepiej czy gorzej od jakiegoś innego urządzenia to nie jest ważne (bo gra tak samo). Ważne jest by było użyteczne.

 

J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa... Iphone :)

Ja po moich latach przejść z telefonami polecam telefony z Androidem :) Nie wiem, jak ten 2.1 (podobno jest bardzo ok), ale w chwili obecnej posiadam Galaxy SII z Androidem 2.3 i powiem, że ten pierniczek wymiata. Nigdy nie sądziłem, że telefon może mieć tyle funkcji, a dopłaciłem do niego tylko 29 złotych.

Iphone'y to ja miałem w łapach i 3GS nie przekonywał mnie jeszcze w czasach jak miałem Ultra Toucha, 4 był dla mnie porównywalny z Omnią II, która do Galaxy S była telefonem półkę niżej, także nie sądzę również, żeby 5 była czymś niezwykłym. Prawda jest taka, że teraz Samsung zainwestował w telefony i wypuszcza masę naprawdę niesamowitych produktów.

Co do dotykówek to mam już 3 telefon dotykowy i chyba nigdy do klawiszy nie wrócę. Ale też zależy od typu wyświetlacza. Jeśli to jest nowy SuperAMOLED, to polecam jak najbardziej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak mnie to jakoś zastanawia, ale jakości dźwięku po iPadach, iPodach i iPhonach bym się nie spodziewał. Szczególnie mowa o jakości z wbudowanego głośniczka. Używam tych urządzeń codziennie i jakoś nie zwracam uwagi na tzw. jakość z wbudowanego głośniczka. One po prostu dają głos i tyle. Jak się chce jakości to raczej nic nie zastąpi płyt.

 

Jaki jest sens zastanawiania się nad jakością tego brzęczka? Gra, tak jak gra. W innych telefonach, tabletach też gra (albo daje głos).

 

Wydaje mi się, że to czy iCośtam gra lepiej czy gorzej od jakiegoś innego urządzenia to nie jest ważne (bo gra tak samo). Ważne jest by było użyteczne.

 

J

 

No ale mój Najłaskawszy Panie....nikt nawet nie miał na myśli dźwięku z głośniczka zewnętrznego. Mówię o wyjściu słuchawkowym. Mam podpięte co prawda dosyć dobre słuchawki iGrado ....ale naprawdę jakość super.

 

Spróbuj! skożystać z dziurki :) :) Może odkryjesz swoje jabłko na nowo i staniesz się melomanem :)

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z jakością dzwieku w ipodach bo nigdy nie miałem....ale w iPadzie jakość jest zadziwiająco dobra...naprawdę...bardzo zrównoważone czyste dynamiczne brzmienie....ma jakieś tam korektory...ale moim zdaniem najlepiej słuchać z wyłączonym korektorem. Spodziewałem się dużo gorszego dźwięku...dudniącego lub metalicznego...ale nic z tych rzeczy...i nie mówię to jako dźwiękowy laik bo miałem trochę odtwarzczy innych firm i sprzętu stacjonarnego.

iPad,iPhone i iPod classic maja znosna jakosc dzwieku,nano do 2g bardzo dobra, 3g juz mniej, 4g to porazka ; )


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze Apple na ukladach Cirrusa - są surowsze, zimniejsze od starszych ciepłych na Wolfsonie. Jednak są bardzo szczegółowe, praktycznie nie istnieje szumienie. W połączeniu z ciepłymi słuchawkami grają lepiej niż dobrze.

 

A wracając do tematu sprzed kilku stron, o jakości wykonania. Kupiłem córce Vave. Faktycznie - dobre materiały, aluminum, styl etc. Jednak z całą odpowiedzialnością - zestawienie z Iphone 4g - jest dla Samsunga niemal druzgocace. Spasowanie, krawedzie, subiektywne poczucie jakośći 10:1 dla Iphone. Vave można bez kompleksów porównać z N8. Wcześniej zawierzyłem kolegom :). Nie miałem w ręku. Ogladałem, bawiłem się Nokiami z serii 88xx - i rzeczuwiście super - porównywalne z Iphone. Vave jednak jest bezapelacyjnie w zdecydowanie niższej lidze jakościowej niż produkt Apple czy topowa linia Nokii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, "Wave", chyba, że to tak specjalnie :)

Ja się ostatecznie zdecydowałem na iPhone'a. Będzie nowa zabawka biggrin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi jak to jest z tym iPhonem. Słyszałem że jeśli zainstaluje się jakąkolwiek aplikacje innym systemem niż ten, który proponuje apple (istore), to po każdej aktualizacji systemu, te aplikacje znikają. Prawda to?

Druga sprawa to simloki zdjęte przez Jalibreak, czy to też jest anulowane po aktualizacji systemu, albo ma jakiekolwiek inne złe konsekwencje?

Nigdy w życiu nie miałem z iPhonem do czynienia i jestem pod tym względem ciemny jak Pies Pluto, niemniej coraz bardziej mam ochotę zmienić ten stan rzeczy, ale zanim to nastąpi chciałbym rozwiać swoje wątpliwości dotyczące kilku spraw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu sprzed kilku stron, o jakości wykonania. Kupiłem córce Vave. Faktycznie - dobre materiały, aluminum, styl etc. Jednak z całą odpowiedzialnością - zestawienie z Iphone 4g - jest dla Samsunga niemal druzgocace. Spasowanie, krawedzie, subiektywne poczucie jakośći 10:1 dla Iphone. Vave można bez kompleksów porównać z N8. Wcześniej zawierzyłem kolegom :). Nie miałem w ręku. Ogladałem, bawiłem się Nokiami z serii 88xx - i rzeczuwiście super - porównywalne z Iphone. Vave jednak jest bezapelacyjnie w zdecydowanie niższej lidze jakościowej niż produkt Apple czy topowa linia Nokii.

 

Mam Samsunga Wave, jestem fanem Nokii serii 8..., używałem prawie każdej począwszy od pierwszej 8810, oprócz Carbona i Arte Saphire, iPhona 4 też oglądałem dość dokładnie. Zestawienie Wave z iPhone 4 druzgocące dla tego pierwszego? Wave w zdecydowanie niższej lidze? :) Hm...

Seria 8...jest dobrze wykonana, jestem jej fanem, ale niektóre modele mają drobne mankamenty - Adi proponuję pooglądać sobie boczne szczeliny w obudowach(w Wave w ogóle takowych nie ma), spasowanie tylnej klapki, czy klawiaturę w mojej ulubionej ósemce - 8800 srebrnej... :)

Seria 8... jakościowo moim zdaniem nie stoi wyżej, niż Wave.

 

Co do porównania z iPhonem 4 - zgodzę się, że ten jest być może trochę lepiej wykonany, ale ani nie jest to druzgocąca przewaga, ani inna liga moim zdaniem. Wave wykonany jest bardzo dobrze - cały czas piszę w oparciu o doświadczenia z moim egzemplarzem, może niech wypowiedzą się inni Koledzy użytkujący tego Samsunga... :)

Edytowane przez Degustatorr del Monsterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze Apple na ukladach Cirrusa - są surowsze, zimniejsze od starszych ciepłych na Wolfsonie. Jednak są bardzo szczegółowe, praktycznie nie istnieje szumienie. W połączeniu z ciepłymi słuchawkami grają lepiej niż dobrze.

 

A wracając do tematu sprzed kilku stron, o jakości wykonania. Kupiłem córce Vave. Faktycznie - dobre materiały, aluminum, styl etc. Jednak z całą odpowiedzialnością - zestawienie z Iphone 4g - jest dla Samsunga niemal druzgocace. Spasowanie, krawedzie, subiektywne poczucie jakośći 10:1 dla Iphone. Vave można bez kompleksów porównać z N8. Wcześniej zawierzyłem kolegom :). Nie miałem w ręku. Ogladałem, bawiłem się Nokiami z serii 88xx - i rzeczuwiście super - porównywalne z Iphone. Vave jednak jest bezapelacyjnie w zdecydowanie niższej lidze jakościowej niż produkt Apple czy topowa linia Nokii.

Nie wiem na jakich ukladach sa - roznica w jakosci dzwieku pomiedzy nano 2g i nano 3g jest dosc spora..

 

 

Jak w Wave masz zle spasowane krawedzie to oddaj na gwarancje - nie powinno tak byc.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem Wave, ale jeśli chodzi o moje doświadczenia z Samsungami to widzę to w ten sposób. Ultra touch, pierwszy z takich topowych telefonów miał bardzo trwały wyświetlacz, ale obudowa miała swoje mankamenty, szczególnie na przykład złażąca farba i drapiąca się. Omnia II wyświetlacz tragiczny, ale obudowa bardzo ok. Galaxy SII wyświetlacz genialny, obudowa też ok, moim zdaniem dużo lepsza od Iphona. A telefon ze źle spasowanymi krawędziami, itp, to albo szukanie na siłę czegoś, żeby się przyczepić, albo wadliwy egzemplarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa w Galaxy S2 moim zdaniem jest jednak dużo słabsza, niż w iPhone 4... :) Nie rozumiem polityki Samsunga względem swoich flagowych modeli - świetne sprzętowo i funkcjonalnie Galaxy pierwsze i drugie zamknięte w średniej jakości obudowie - szczególnie w jedynce ten plastik razi(tandetna tylna klapka zwłaszcza... :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek to inna opinia :) Mnie się ta obudowa podoba i uważam, że iphone jak na różnicę ceny do Galaxy nie jest żadnym szałem i nie prezentuje sobą nic specjalnego. Ja uważam, że szał wokół Iphonów jest nieuzasadniony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale porównywaliśmy same obudowy i ich jakość w najnowszym Galaxy i iPhonie 4, a w tej kwestii plastikowa obudowa Galaxy nie może się niestety równać z aluminiową iPhona. Sam Galaxy jest ładny - cieniutki przede wszystkim... :)

 

Funkcjonalnie Galaxy w niczym nie ustępuje moim zdaniem produktowi Apple.

Edytowane przez Degustatorr del Monsterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, że jakość obudowy Wave :) jest tragiczna czy coś. Nie ustepuje nokiom (poza 88xx), SE, Czy lepszym LG. To standardowa, ale dobra jakość. Nawet powyżej przeciętnej. Jednak odkad mogę obserwować obie maszyny - to podtrzymuję - Ip4 - jest wzorem. A galaxy? Cóż - samsung w innych modelach robi to duuuzo lepiej. Hendrix - może Ci się podobac najbardziej, ale piszemy tu o jakości a niepodobaniu. A jakości w galaxy brakuje. Choc może sie podobać.

Nie jestem wyznawcą Apple, Jobsa itrp. Nie mam Macbooka, Imaca, i innych Icośtam. Iphone kupiłem ponieważ chciałem mieć tel. z dobrym odtwarzaczem MP3, Chciałem też mieć w miarę wygodny dostęp do sieci i poczty. Jak wiadomo - lepszego odtwarzacza w tel nie ma nikt. O lepszy dostęp do sieci też trudno, poczta to bajka w tym aparacie. A gdy kupiłem - to przekonałem sie naocznie i orgalnoleptycznie - że chyba nikt nie wymyślił lepszego telefonu. Może welu rzeczy sie zrobic nie da - ale takich co nie są potrzebne. Moze inne telefony mają jakieś liczniejsze funkcje, ale.... patrz wyżej. Intuicyjny, szybki, bardzo wygodny, oraz doskonale wykonany telefon. Bateria bez problemu również działa dłużej niz w Wave - choc on jeszcze sie formuje, i mój dotyczasowy HD2. Na dziś - nie ma telefonu na który zamieniłbym IP4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi..a jak z jakością rozmów przez Iphone4 , ponoć ma wbudowany dodatkowy mikrofon który ma za zadanie niwelować szumy...separować je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest drugi mikrofon. Czy czyściej dzięki niemu? Nie wiem. Jakość jest bardzo dobra. Uścisk śmierci to jakiś mit. Mam takie miejsce po drodze do pracy, że dotychczasowe telefony zrywały połączenie. IP4 ma tam mocne zakłócenia, przerywa - ale po chwili dalej rozmawiam - bez zerwania. Ogólnie ten telefon ma albo zagorzałych zwolenników :), albo jest masowo krytykowany, szczególnie przez osoby, które widziały go na wystawie salonu jakiegoś operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, że jakość obudowy Wave :) jest tragiczna czy coś. Nie ustepuje nokiom (poza 88xx), SE, Czy lepszym LG. To standardowa, ale dobra jakość. Nawet powyżej przeciętnej. Jednak odkad mogę obserwować obie maszyny - to podtrzymuję - Ip4 - jest wzorem.

 

W SE o jakości wykonania mają słabe pojęcie - obudowy nawet w modelach z wyższej półki pięknie trzeszczą...

 

A wracając do Wave - Adi, myślę że po sformatowaniu bateria będzie Ci trzymała dłużej, niż w iPhonie, bateria to mocna strona tego Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony Erekcjon nigdy mi nie leżał...nie wygodne pisanie sms....za dużo designerstwa i szpanu za mało praktyczności. No....aparaty robili najlepsze w komórkach to trzeba im przyznać. Zawsze te telefony sprawiały na mnie wrażenie że sa bardzo nietrwałe...takie delikatne świecidełka. Natomiast najgorsze zdanie to mam o wynalazkach Motoroli....ona się jeszcze liczy w telefonach ? Mam wrażenie że na rynku powoli zostaną tylko takie firmy jak Samsung, Apple, BB i HTC ....reszta nie będzie w stanie już nadgonić ...zawsze będą zostawać krok w tyle....aż zwiną interes ( Jak Siemens)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco, zapomniałeś o LG... :)

 

Pięciu największych producentów telefonów komórkowych(wg udziału w rynku - dane za cały 2010 rok):

 

1. Nokia

 

2. Samsung

 

3. LG

 

4. ZTE

 

5. Research In Motion - producent BlackBerry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego Nokia się sprzedaje ze względu na markę tylko, bo od 5 lat przynajmniej ich produkty są niewiele warte. Teraz może jak odejdą od Symbiana będzie lepiej, ale z drugiej strony miałem Windows 6,5 i w stosunku do Androida jego działanie to lokomobila parowa z awariami. ZTE o ile się nie mylę to głównie modemy robi. Natomiast BlackBerry to BlackBerry. Oni rozwijają się swoim tempem mając usługę, która jest podstawą ich działalności. :)

A propos Nokii, pamięta ktoś 6210?

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/6210/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z czego Nokia się sprzedaje ze względu na markę tylko, bo od 5 lat przynajmniej ich produkty są niewiele warte. Teraz może jak odejdą od Symbiana będzie lepiej, ale z drugiej strony miałem Windows 6,5 i w stosunku do Androida jego działanie to lokomobila parowa z awariami. ZTE o ile się nie mylę to głównie modemy robi. Natomiast BlackBerry to BlackBerry. Oni rozwijają się swoim tempem mając usługę, która jest podstawą ich działalności. :lol:

A propos Nokii, pamięta ktoś 6210?

http://www.mgsm.pl/p...log/nokia/6210/

 

Nie mniej kupując BB otrzymujesz najbardziej niezawodną platformę na rynku!!! To jest podstawa ich działalności. Jak już gdzieś pisałem jakość może nie stoi na poziomie IP4, ale system nie ma na rynku konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W iPhonie 3GS można ustawiać własne dzwonki i wymieniać dane przez bluetooth? W 3G nie było takiej opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego Nokia się sprzedaje ze względu na markę tylko, bo od 5 lat przynajmniej ich produkty są niewiele warte....ZTE o ile się nie mylę to głównie modemy robi. A propos Nokii, pamięta ktoś 6210?

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/6210/

 

To prawda, Nokia od dłuższego już czasu traci swoje udziały w rynku, np. w telefonach dotykowych są daleko w tyle za Apple, Samsungiem, czy LG. Przespali moment wprowadzania ekranów dotykowych na rynek i teraz próbują gonić konkurencję... :lol:

 

ZTE zaś to chiński producent, specjalizują się głównie w prostych, tanich komórkach, sprzedają ich bardzo dużo na rynkach rozwijających się, stąd taka wysoka pozycja na liście największych producentów.

 

A 6210 oczywiście pamiętamy... ;) Jedna z kultowych Nokii, z czasów, gdy ten producent był naprawdę potęgą. Mam w domu 6210 - praktycznie nieużywany, idealny egzemplarz, pokażę go kiedyś wnukom... :)

 

 

W iPhonie 3GS można ustawiać własne dzwonki i wymieniać dane przez bluetooth? W 3G nie było takiej opcji...

 

Bluetooth w 3GS można wykorzystywać tylko do podłączania zestawów słuchawkowych. Transfer danych nie jest możliwy. No chyba, że ściągniesz sobie aplikację(darmową) umożliwiającą przesyłanie przez Bluetooth zdjęć, ale tylko z jednego iPhone'a z zainstalowanym programem do drugiego(również z zainstalowanym programem).

 

Na iPhona 3G można było ściągnąć sobie płatny program AnyRing - dostępny w Cydii i poprzez RockYourPhone. Pozwalał na ustawienie dowolnej piosenki z iPoda/iPhone'a jako dzwonku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.