Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takiej opcji. Etatowi "wrogowie" nazywający każdego, kto docenia jabłka "fanboyem" nadal uznają że za mało pixeli, nie ma flasha, i nie da sie włożyć karty pamięci :(

 

Bo brak flasha to chyba samobójstwo..

Lepszy jest Galaxy II.

Pomijam już że cały iPhone to praktycznie elektronika Samsunga.

 

jaja będa dopiero jak samsung "obrazi" sie na apple za aferę z tabletami i dopiero będzie się działo.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to są akurat obiektywnie rzecz ujmując wady iPhona(szczególnie brak karty pamięci), ma też kilka innych wad, których pozbawiona jest konkurencja. Z drugiej strony posiada też kilka zalet, których próżno szukać u konkurencji, więc jakaś równowaga istnieje. W mojej ocenie iPhone jest fajnym telefonem, ale nie idealnym i nie najlepszym na rynku. Jednym z najlepszych. Tak bym to określił. :(

W obecnym telefonie mam 8GB. Używam go od dwóch lat i nigdy nie miałem potrzeby zwiększenia tej ilości (a mógłbym, kupując kartę microSD za grosze). Brak możliwości rozszerzania pamięci to nie jest obiektywna wada. Podobnie jak nieobecność złącza USB czy ograniczony Bluetooth. Obiektywną wadą byłby np. kształt telefonu zbliżony do ostrosłupa, którego wierzchołek dziurawiłby kieszenie.

Zgadzam się z Tobą, że nie ma czegoś takiego, jak obiektywnie najlepszy telefon. iPhone (od 2G do 4S) jest za to obiektywnie najbardziej innowacyjnym telefonem i z tym raczej trudno dyskutować.

 

Lawnowerman: Myślę, że bardziej ucierpiałby Samsung, gdyby to Apple się obraziło. Prężnych podwykonawców z mocami przerobowymi zbliżonymi do Samsunga jest wielu, a pomysły firmy z Cupertino są tylko tam (przynajmniej tak długo, jak długo strzegą ich patenty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawnowerman: Myślę, że bardziej ucierpiałby Samsung, gdyby to Apple się obraziło. Prężnych podwykonawców z mocami przerobowymi zbliżonymi do Samsunga jest wielu, a pomysły firmy z Cupertino są tylko tam (przynajmniej tak długo, jak długo strzegą ich patenty).

 

 

Wymień 10 proszę.tongue.gif

90% ekranów LCD itp w np. TV to samsung

wiele firm pokroju Panasonic , Sony bieże od nich ekrany do TV


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mylisz się, to akurat nie jest jedna z nowości iOS 5.

 

Masz na myśli Siri ?. Widziałem, że to działa też na iP4 tylko telefon gadać nie chce. Komunikaty podaje w trybie tekstowym. Popraw mnie jeżeli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień 10 proszę.tongue.gif

90% ekranów LCD itp w np. TV to samsung

wiele firm pokroju Panasonic , Sony bieże od nich ekrany do TV

10 nie znam, ale na myśl przychodzą mi: LG, Sharp, Toshiba, Nec i AU Optronics.

 

McIntosh: http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/programy-narzedziowe/2011/10/siri-znika-z-app-storea.-iphone-4s-promowany-na-sile

Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 nie znam, ale na myśl przychodzą mi: LG, Sharp, Toshiba, Nec i AU Optronics.

 

McIntosh: http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/programy-narzedziowe/2011/10/siri-znika-z-app-storea.-iphone-4s-promowany-na-sile

Niestety.

 

Strzelam, ze zaden z nich nie ma albo potencjalu albo odpowiednich cen. Gdyby mieli to zalala by nas fala tabletow czy ich ekranow. Nie dam za to glowy ale widzialem kiedy artykul ze wlasnie jakis Nec czy Toshiba mieli ekran Samsunga co mnie zdziwilo.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek. Nieprawde piszesz. Skąd masz te dane o 90% ekranów. To informacje wyssane z palca.Choćby w ekranach małych ( komórki, kamery, aparaty foto) samsung ma 12% rynku. W tv może ciut więcej. Porownywalny jes Lg/philips, sharp, nec, au optronics itp. Flaki komórek może dostarczać kazdy poważniejszy producent komponentów. Cjoćby apple sądził się z samsungiem na kazdym rynku świata, ten drugi z usmiechem dostarczać bedzie podzespoly.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Motorolkę Milestone 1G, poza baterią nie wiem czego mógłbym więcej wymagać od telefonu :)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

 

Czy ja wiem ?. Zobacz...

 

http://www.youtube.com/watch?v=N-OnZCywaII&feature=player_embedded

 

Jaki sens ma działanie Apple ?. Rozumiem, że biznesowy choć może warto byłoby docenić tych, którzy kupili zwykłą 4 i przestać tworzyć sztuczne ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Można się śmiać bo gość nie wymawia R...ale mimo, że ja taka lamą nie jestem i wymawiam w miarę poprawnie słowa to dość często są problemy aby mnie zrozumiał iphone ;)

Chodź i tak jest lepiej niż np podobny system głosowy w Nokii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

I tak oto iPhone stał się elektronicznym logopedą ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak oto iPhone stał się elektronicznym logopedą ;).

 

Nie mów tego głośno....bo Apple podchwyci....i bedzie nowa EMEJZINGGGGGGGGGGGGG funkcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie mów tego głośno....bo Apple podchwyci....i bedzie nowa EMEJZINGGGGGGGGGGGGG funkcja ;)

 

W Apple wszystko jest amazing ;). Myślałem o zakupie 4S, ale chyba jednak poczekam na 5 wersję iPhone. Teraz najbardziej ciekawi mnie nowa linia MacBook Pro. No i wreszcie mogliby popracować nad iWorkiem, bo zostają w tyle za MS Office.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Apple wszystko jest amazing ;). Myślałem o zakupie 4S, ale chyba jednak poczekam na 5 wersję iPhone. Teraz najbardziej ciekawi mnie nowa linia MacBook Pro. No i wreszcie mogliby popracować nad iWorkiem, bo zostają w tyle za MS Office.

 

Widziałem gdzieś porównanie zdjęć z 4 i 4s i zdjęcia z 4s o dziwo moim zdaniem były gorsze....ciemniejsze itd. Czasami zmiany niekoniecznie przynoszą spodziewane efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Apple wszystko jest amazing ;). Myślałem o zakupie 4S, ale chyba jednak poczekam na 5 wersję iPhone. Teraz najbardziej ciekawi mnie nowa linia MacBook Pro. No i wreszcie mogliby popracować nad iWorkiem, bo zostają w tyle za MS Office.

 

A powiedz w czym Iphone jest lepszy od np.: Galaxy II ?

I w czym gorszy ...


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dzień dzisiejszy wybrałbym Galaxy SII. W iPhonie 4 przeszkadza mi niepraktyczna szklana obudowa i niektóre dość istotne ograniczenia, choć generalnie to fajny telefon. Czekam na piątkę, bo moim zdaniem 4S nie warto kupować(szczególnie jeżeli już używa się czwórki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A powiedz w czym Iphone jest lepszy od np.: Galaxy II ?

I w czym gorszy ...

 

Żeby dokonać takiego porównania, musiałbym użytkować Galaxy, a nigdy nie miałem telefonu Samsunga. Niezależnie od tego, DLA MNIE iPhone jest lepszy, bo na kompie mam Mac Os X, serwer i pocztę w Apple więc w kontekście synchronizacji, wymiany danych pomiędzy urządzeniami, iPhone lepiej spełni swoją rolę. Poza tym, odnoszę wrażenie, że wyświetlacz Galaxy jest większy niż ten w iPhone. To pozawala mi przypuszczać, że obsługa jedną ręką Galaxy jest mało komfortowa. Zwłaszcza podczas prowadzenia samochodu, to może być wkurzające. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie przesiadłem się z Iphona 3gs na 4s i jak dla mnie skok jest bardzo duży - szybkość, ekran, kamera no i przede wszystkim wygląd ponieważ strasznie mi się podoba zarówno kształt jak i szklana obudowa. No i Siri ;)

A co do Samsunga SII to wg mnie ten telefon jest za duży i strasznie niewygodny w użytku.

No ale to moje zdanie. Wiele osób narzeka że Iphone powinien mieć większy ekran a wg mnie jest idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dzień dzisiejszy wybrałbym Galaxy SII. W iPhonie 4 przeszkadza mi niepraktyczna szklana obudowa i niektóre dość istotne ograniczenia, choć generalnie to fajny telefon. Czekam na piątkę, bo moim zdaniem 4S nie warto kupować(szczególnie jeżeli już używa się czwórki).

 

IMO jezeli ktos ma w tym momencie telefon z 'poprzedniej' generacji (i4, Galaxy S), to zmiana w tym momencie w ogole nie ma sensu. Sam posiadam Galaxy S i nie zamierzam go wymieniac do czasu, az pojawi sie jaka kolejna generacja, np smartfony z 4 rdzeniowymi prockami :P


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy polecicie jakiegoś smartfona?

Kryteria:

cena-1500 max.

Android

Relatywnie dobry aparat foto.

 

Odpada HTC Desire/Desire Z

 

A może przekonałby mnie ktoś do Iphone'a 3g albo 4 ?


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz w czym Iphone jest lepszy od np.: Galaxy II ?

I w czym gorszy ...

Tak się składa, że mam iPhona 4 i Galaxy SII, więc myślę, że mogę przedstawić opinię choć subiektywną, to raczej dobrze umotywowaną, w przeciwieństwie do większości internetowych "szpeców". Strasznie ich dużo po obu stronach, normalnie wojna jak między Commodore i Atari :D

 

Przewaga "japka" jest jedna i konkretna - system i soft. Do mnie filozofia i propozycja Apple jako zamkniętego, bezpiecznego i spójnego środowiska zdecydowanie bardziej przemawia. I dla przeciętnego użytkownika, odkładając to całe ideologiczne ble ble jest to świetne rozwiązanie. Andek przy iOS to taka sympatyczna i nierozgarnięta pierdoła, bez urazy drodzy fani :) Ale lubię w sumie się tym Szajsungiem pobawić, pościągać siebie skórki i widgety, po czym... przesiąść się na iPhona by zrobić coś konkretnego - pograć, posurfować, zrobić notatki, przejrzeć maile. Tak to u mnie wygląda.

 

Aha, a sama "słuchawa" SII jest fajna, choć plasticzana. Wygodniejsza w trzymaniu w porównaniu do kanciastego iPhone, który jednak pod względem materiałów jest nie do pokonania. Rozmiar nie przeszkadza, ale ja mam długie paluchi, więc nie jestem dobrym wyznacznikiem. Wada - grzeje się jak cholera przy większym użyciu procka - ale na zimę akurat jak znalazł ;)

Edytowane przez bEEf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie "dotykowców". Czy któryś z nich wytrzymuje więcej niż doba użytkowania, czy co wieczór ładowarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone trzyma 2 dni przy normalnym użytkowaniu. Czyli parę telefonów, przeglądanie netu, parę razy przycięcie w gierę. WiFi i GPS ciągle włączone. W weekend spokojnie wytrzymuje 3 dni. Galaxy SII trochę słabiej, ale też myślę, że 2 dni może przeżyć. Ogólnie, to te obawy o baterię są zdecydowanie przesadzone. Też je miałem, ale to nie przeszkadza. W typowym przypadku po prostu wstawiasz co wieczór na noc przed snem w podstawkę dokującą, żeby się fon najadł i tyle. Naprawdę nie ma wielkiej różnicy, czy telefon trzyma 4 dni, jak zwykła słuchawka, czy 2, czy nawet dzień. Jak trzyma miesiąc, to jest dopiero różnica wpływająca na sposób używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.