Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gratka dla właścicieli Iphonów- DeBethune ku pamięci Steve Jobsa:

 

debethuneipf.jpg

 

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde - jak Wy to robicie. Odbieram maile 2 razy dziennie. Rozmawiam sporo - kilka tel dziennie wykonuję, kilkanaście odbieram. Zdarzają się SMSy (grek za 500 euro :D) Wczoraj przesłuchałem dwupłytowy album, spro "latam" po sieci. Non stop 3g i wifi. Lokalizacje, budziki, powiadomienia i inne bzdety, córka w coś tam pogrywa - i telefon wytrzymuje miniumum 2 doby, a bywa, że i 4. Wstawiałem kiedyś fotkę ze zrzutem użycia i czuwania. Hd2 gdy intensywniej używałem też spokojnie 2 dni, teraz nawet i 5. Telefon to jedno z moich narzedzi pracy. Może nie wiszę z nim przy uchu non stop - ale dużo - te 500 - 600 min z abonamentu wykorzystuję, nie wspominając o telefonach do mnie.

 

Jak to jak? Dużo gadam - wydzwaniam przeszło 1000 min miesięcznie, połączeń przychodzących odbieram podobnie albo i więcej. Głównym sposobem komunikacji jest dla mnie rozmowa telefoniczna, sms-y sporadycznie. Trochę poczty elektronicznej, internetu na WiFi.

Korzystałem z HD2, przy samym gadaniu trzymał 2 doby, ale gadanie + internet WiFi już tylko doba, co już nie bardzo mi się podobało.

Ponieważ nie potrzebowałem dotykowca, korzystam obecnie z Nokii E72, która trzyma bez porównania dłużej, hm... 4 doby, przy czym nie sprawdzam poczty i nie surfuję po necie.

Ponieważ jednak zmieniam przyzwyczajenia, a i net (poczta, www) są mi potrzebne, zastanawiam się nad smartfonem - czyli Galaxy S2 lub IP 4S.

Jako że HD2 miałem i za dużo w nim nie dłubałem, nie uważam, aby otwarta platforma (Android) była mi niezbędna. Spore znaczenie ma dla mnie wygoda przeglądania netu, więc rozmiar ekranu ma znaczenie.

 

Pytanie ogólne:

- jak sądzicie, rozmiar ekranu IP4 jest ok, czy to tylko niezbędne minimum, a Galaxy S2 jest super?

- czy faktycznie IOS faktycznie jest taki och i ach?

Edytowane przez publisher

Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- jak sądzicie, rozmiar ekranu IP4 jest ok, czy to tylko niezbędne minimum, a Galaxy S2 jest super?

Rozmiar ekranu w ip4 jest w sam raz. W S2 jest większy, trochę łatwiej czytać, ale ciężej się obsługuje jedną ręką, poza tym rozdzielczość jest nieco niższa, więc zyski z rozmiaru dyskusyjne. Jeśli chodzi o rozmiar to ogólnie dla mnie remis, zależy od gustu. Ale jest co innego - odwzorowanie kolorów, szczególnie przejść tonalnych na Amoledzie w S2 jest fa-tal-ne. Niestety. O dziwo, nawet kąty są gorsze niż IPS w ip4 (obraz robi się zielonkawy), dodatkowo w moim egzemplarzu lewa strona ekranu jest delikatnie cieplejsza niż prawa. Dla mnie to jeszcze niedorobiona technologia. Owszem, ekran S2 kasuje większość konkurencji, ale do iPhone nie ma co porównywać. Chyba, że ktoś chce używać ekranu jako latarki - tu Amoled potrafi nieźle "zaświecić" :D

- czy faktycznie IOS faktycznie jest taki och i ach?

Jest. Mam porównanie na co dzień, bo mam obu "śmiertelnych wrogów", czyli ip4 i S2 na biurku. Jeśli miałbym tylko S2, pewnie piałbym z zachwytu, bo Andek to w sumie ok system. A tak... :) A zdecydowałem się na ip za namową znajomego, który ma zdecydowanie większe porównanie, poza tym za posiadane przez siebie telefony nie płaci, a może mieć dowolny - więc nie jest stronniczy :) Jeśli nie masz parcia na "przewagę ideologiczną i moralną" Androida, to przewaga w wygodzie użytkowania iOS jest warta dopłaty. No i to jest po prostu ładne cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś już Ip4S? Jak wrażenia? A zwłaszcza porównanie z Ip4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś już Ip4S? Jak wrażenia? A zwłaszcza porównanie z Ip4?

Używam Ip4s od około miesiąca ale ja przesiadłem się z 3gs wiec dla mnie różnica kolosalna jeśli chodzi o szybkość no i Retina Display :)

Ostatnio porównywaliśmy z kolegą który ma Ip4 i muszę przyznać że różnica w szybkości była minimalna na korzyść 4s a niektóre rzeczy ładowały się szybciej na Ip4 :P

W kwestii gier to faktycznie różnica jest zauważalna ale uważam że jak ktoś myśli o przesiadce z 4 an 4s to raczej niewarto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wyszła również wersja Iphone 4 z pojemnością 8GB, myślę że będzie to najkorzystniejsza pozycja jeśli chodzi o markę apple. Jak dla mnie to mogła by być i 2GB. Nie wiem czy w ogóle komuś potrzebne są 64GB? Moim zdaniem ruch apple, tylko w kierunku udoskonalenia czwórki jest niesatysfakcjonujący dla klientów. Ewidentna próba wyciągnięcia jak największej ilości pieniędzy, nie ponosząc jednocześnie niemal żadnych nakładów. Apple, nie idźcie tą drogą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoš już Ios5 zainstalowany na ip4 bez s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czy ma ktoš już Ios5 zainstalowany na ip4 bez s?

 

Ja mam z najnowszą aktualizacją 5.0.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoš już Ios5 zainstalowany na ip4 bez s?

 

Ja tez mam. Zmainy na korzysc, nie sa rewolucyjne ale zauwazalne i udoskonalają cos co i tak bylo juz doskonałe. Np. teraz przegladarka safari odtwarza filmiki youtube na stronach bezposrednio.

przyciski on/of w menu dzialaja pewniej...i zmienily troszke ksztalt. wczesniej zdarzylo sie ze nie zaskoczylo za pierwszym dotknieciem teraz dziala 100/100 klikniec.

jest tez zsuwany panel z góry ekranu. i chyba troche dluzej trzyma bateria :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mnie do gustu najbardziej przypadły nowe przypomnienia i sposób prezentacji powiadomień. Dodatkowo dopracowano Maila, który z iCloud do tej pory nie bardzo chciał działać, to znaczy czasem poczta dochodziła na telefon, a czasem nie. Wtedy pomagało tylko ręczne pobranie maili, ale co to za udogodnienie ?. W nowej wersji jak na razie nie zauważyłem tego typu błędów. Zmienił się też wygląd niektórych elementów. Wyglądają fajniej choć ma to drugorzędne znaczenie. No i zsuwany górny panel - rewelacja !. Można w dowolnym momencie błyskawicznie sprawdzić powiadomienia czy indeksy giełdowe. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Ogólnie zmiany na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A BlackBerry tak ludzie kupują, że aż kości trzeszczą...

 

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam iPhona 4 i Galaxy SII, więc myślę, że mogę przedstawić opinię choć subiektywną, to raczej dobrze umotywowaną, w przeciwieństwie do większości internetowych "szpeców".

 

 

Trudno dyskutować gdy ktoś użyje takiego argumentu, ale pozwolę się nie zgodzić. Używam iPhone od początku, gdy ludziom wydawało się, że to bardziej odtwarzacz muzyki z funkcją telefonowania :-) Przesiadłem się w końcu na Androida i Galaxy S2.

 

propozycja Apple jako zamkniętego, bezpiecznego i spójnego środowiska zdecydowanie bardziej przemawia. I dla przeciętnego użytkownika, odkładając to całe ideologiczne ble ble jest to świetne rozwiązanie.

 

To prawda do momentu gdy nie potrzebujemy np. szybko wrzucić na kartę micro sd kilku filmików w różnych formatach i mp3'ek, żeby po prostu odtworzyć na telefonie... Albo do momentu gdy np. wejdziemy przeglądarką na stronie na której musimy mieć flash'a bo inaczej nie możemy czegoś obejrzeć, itd. Integracja Androida z chmurą google jest niesamowita; podobnie jak z masą facebooków, tweeterów, picas, 4square itd.

 

Ale jest co innego - odwzorowanie kolorów, szczególnie przejść tonalnych na Amoledzie w S2 jest fa-tal-ne. Niestety. O dziwo, nawet kąty są gorsze niż IPS w ip4 (obraz robi się zielonkawy), dodatkowo w moim egzemplarzu lewa strona ekranu jest delikatnie cieplejsza niż prawa. Dla mnie to jeszcze niedorobiona technologia. Owszem, ekran S2 kasuje większość konkurencji, ale do iPhone nie ma co porównywać.

Apple chciało zamówić do iP4 ekrany super amoled ale Samsung nie podjął się realizacji tego zamówienia, dlatego firma była zmuszona poszukać alternatywnego rozwiązania i jest IPS. Kąty widzenia w obu telefonach są b.dobre - obraz przestaje być wyraźny jak telefony obrócimy o 90 stopni i nic nie widać :-) Rozdzielczość (gęstość pikseli na cal kwadratowy) faktycznie jest na korzyść iPhone 4. Z resztą się nie mogę zgodzić. Sposób wyświetlania kolorów na matrycach amoled powoduje, że kolor czarny pozostaje idealnie ciemny (nie ma podświetlenia), kontrasty dzięki temu są niewiarygodne, a rozpiętość tonalna, nieosiągalna do tradycyjnych wyświetlaczy z podświetleniem, nawet tak zaawansowanych jak w iPhone. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak obcując z tymi 2 aparatami na co dzień można tego nie zauważyć.

Nie ma sensu się na ten temat za bardzo rozpisywać - w sieci jest masa porównań, które nie pozostawiają cienia wątpliwości w tej kwestii :-) Jeśli chodzi o funkcjonalność, to ostatnio raczej to iOS kopiuje featurki Androida :-)

http://www.youtube.com/watch?v=Gq-e0getf4M

Z jednym się natomiast zgodzę; iOS jest prosty, intuicyjny i niewiele się zmienia. Baza płatnych aplikacji też jest imponująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie weźcie mi poradźcie jak zmienić kartę w telefonie na inną i przenieść dane ze starej na nową? Telefon działa na Anrdoidzie.

 

Czy jak starą wsadzę do czytnika kart pamięci w kompie i przez USB podłączę telefon z nową kartą i skopiuję CAŁĄ zawartość ze starej na nową, to będzie wszystko w porządku działać, tzn gry i inne rzeczy?


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie weźcie mi poradźcie jak zmienić kartę w telefonie na inną i przenieść dane ze starej na nową? Telefon działa na Anrdoidzie.

 

Czy jak starą wsadzę do czytnika kart pamięci w kompie i przez USB podłączę telefon z nową kartą i skopiuję CAŁĄ zawartość ze starej na nową, to będzie wszystko w porządku działać, tzn gry i inne rzeczy?

 

 

powinno działać, skopiuj ze starej na komputer, a później z komputera na nową; na wszelki wypadek nie kasuj starej ;)

wszystko zależy jak sobie ściezki telefon pozapisuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie weźcie mi poradźcie jak zmienić kartę w telefonie na inną i przenieść dane ze starej na nową? Telefon działa na Anrdoidzie.

 

Czy jak starą wsadzę do czytnika kart pamięci w kompie i przez USB podłączę telefon z nową kartą i skopiuję CAŁĄ zawartość ze starej na nową, to będzie wszystko w porządku działać, tzn gry i inne rzeczy?

 

 

Przypuszczam, że telefon zapisuje kontakty w swojej pamięci.

Poszukaj najpierw opcji kopiowania z pamięci do SIM.

Pamiętaj, że SIM ma ograniczenie. Pewnie do 250 pozycji


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy ktoś miał w ręku Nokię 8820 Erdos i może napisać coś o niej. Podoba mi się ten telefon tylko nie wiem czy warto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że telefon zapisuje kontakty w swojej pamięci.

Poszukaj najpierw opcji kopiowania z pamięci do SIM.

Pamiętaj, że SIM ma ograniczenie. Pewnie do 250 pozycji

 

Na androidzie najlepiej kontakty zsynchronizować z chmurą i od tej pory mieć do nich dostęp na każdym swoim telefonie/tablecie z Androidem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ósemeczka zla nie jest tylko cena troche zawyzona. Za te pieniazki mozna niestety (albo i stety) miec tel z prockiem 1Ghz i 512mb ramu oraz wydajniejszym GPU - od chocby taki samsung S8500/S8530 powszechnie nazywane łejwami. Sam jestem fanem nokii, uzytkuje finskie telefony pare modeli z rzedu ale teraz pora zrezygnowac bo faktycznie daja mniej niz inni i to czesto za wieksza kase, do tego symbian, ktory tez ma faktycznie mniejsze mozliwosci niz andek, ale delikatnie wieksze do bady (w sumie przewaga symbiana lezy w nawigacji, na badaOS zdaje sie nie ma nic free). Jezeli myslisz nad kupnem N8 to jednak odradzam. Poszedlbym bardziej w strone Wave lub Neo, poprostu wiecej wycisniesz ;) ewentualnie motorola Defy albo LG P970 nazywany potocznie Swift balck.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znow pojawil sie wave na tapecie to zapytam : czy ktos z forumowiczów wgrał sobie juz bade 2,0 ta ostatnia listopadowa bete? albo wie kiedy ma zniknąc z niej słowo beta? bo chetnie go sobie stjuninguje :) hehe


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lada dzień dostanę na gwiazdkę sony erickson neo v i zastanawiam się jaką opcję wybrać w celu osłony telefony przed zadraśnięciami i rysami. Chciałbym żeby mi trochę dłużej posłużył.

Pod uwagę biorę 2 opcje:

1. Silikonowe etui + naklejenie folii ochronnej na ekran

2. Futerał w formie skarpety :D, czyli żeby użyć telefonu musimy go wyjąć.

 

Co polecacie i jakie macie doświadczenia?


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wreszcie udało "wyrwać" u operatora Iphona 4s, tak więc mój 3Gs pójdzie pod młotek.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lada dzień dostanę na gwiazdkę sony erickson neo v i zastanawiam się jaką opcję wybrać w celu osłony telefony przed zadraśnięciami i rysami. Chciałbym żeby mi trochę dłużej posłużył.

Pod uwagę biorę 2 opcje:

1. Silikonowe etui + naklejenie folii ochronnej na ekran

2. Futerał w formie skarpety :D, czyli żeby użyć telefonu musimy go wyjąć.

 

Co polecacie i jakie macie doświadczenia?

Ja używam silikonu do któregoś już telefonu z kolei i jest dobrze. Telefon lepiej leży w ręce, nie musisz "rozpakowywać" gdy ktoś dzwoni i niezła ochrona w przypadku upadku telefonu. Wygląda też nie najgorzej w takim silikonie.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.