Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Recommended Posts

@CIESLUT - no, ale co jest nie tak? Jak się korzysta dużo z telefonu to bateria się wyczerpuje. Co w tym dziwnego?

Oczywiście nie twierdzę, że tak jest codziennie, bo przy mniejszym zużyciu bateria wystarczy mi od 6 do 23. No, ale to jest absolutny maks.

Co do nagrzewania - tak zrobiłbym to o czym piszesz, gdyby tak było cały czas. Nie mniej napisałem wyraźnie, że telefon nagrzewa się i to bardzo tylko podczas korzystania z Safari i oglądania na nim YT.

W żadnej innej aplikacji tego nie mam, a jak się zdarza to telefon jest delikatnie ciepły, moim zdaniem raczej standardowo.

*** DOXA Sub 300 Professional ***

38 minut temu, Jash napisał(-a):

@CIESLUT - no, ale co jest nie tak? Jak się korzysta dużo z telefonu to bateria się wyczerpuje. Co w tym dziwnego?

Oczywiście nie twierdzę, że tak jest codziennie, bo przy mniejszym zużyciu bateria wystarczy mi od 6 do 23. No, ale to jest absolutny maks.

Co do nagrzewania - tak zrobiłbym to o czym piszesz, gdyby tak było cały czas. Nie mniej napisałem wyraźnie, że telefon nagrzewa się i to bardzo tylko podczas korzystania z Safari i oglądania na nim YT.

W żadnej innej aplikacji tego nie mam, a jak się zdarza to telefon jest delikatnie ciepły, moim zdaniem raczej standardowo.

Ogladaj YT na appce YT.

Poza tym należy wywalić aplikacje pracujące w tle, których nie używasz cały czas…

BBC0E4ED-5026-474B-9DA5-0EBD74E83D19.jpeg

D495124D-E77B-4682-A0FE-5F82A5CF6047.jpeg

Godzinę temu, Jash napisał(-a):

bardziej mi chodziło o te ubijanie aplikacji

nie chodziło mi o termowizję aby zobaczyć gdzie się nagrzewa i jak mocno tylko zerknąć na płytę główną czy nie ma jakiegoś delikatnego zwarcia które powodowałoby jakieś problemy z pamięcią i drenażem baterii

nawet mój 7plus z kondycją baterii bliską 70% nie miał podobnych przypadłości a wszystko chodziło płynnie bez ubijania aplikacji

poza tym gdybym mniej go używał to obstawiam, że bateria starczyłaby na spokojnie dzień użytkowania bez konieczności doładowywania

OMEGA SEAMASTER 300M

Na androida jest aplikacja Battery Info ale ona nie pokazuje procentowo tylko słownie np. bardzo dobra, dobra itd.

Godzinę temu, Louis Cypher napisał(-a):

Ogladaj YT na appce YT.

Poza tym należy wywalić aplikacje pracujące w tle, których nie używasz cały czas…

Wolę na Safari, bo mam zainstalowaną płatną aplikację, która ubija reklamy na YT, ale niestety tylko na YT oglądanym przez Safari. W appce jest taki śmietnik reklam, że odechciewa się oglądać, a kwota za subskrypcję płatną jest imo lekko wygórowana.

Co do aplikacji w tle, mam ustawione wszystko jak należy :)

57 minut temu, CIESLUT napisał(-a):

bardziej mi chodziło o te ubijanie aplikacji

nie chodziło mi o termowizję aby zobaczyć gdzie się nagrzewa i jak mocno tylko zerknąć na płytę główną czy nie ma jakiegoś delikatnego zwarcia które powodowałoby jakieś problemy z pamięcią i drenażem baterii

nawet mój 7plus z kondycją baterii bliską 70% nie miał podobnych przypadłości a wszystko chodziło płynnie bez ubijania aplikacji

poza tym gdybym mniej go używał to obstawiam, że bateria starczyłaby na spokojnie dzień użytkowania bez konieczności doładowywania

Moim zdaniem nadal rozwiązanie jest banalne. Najzwyczajniej w świecie za mało pamięci RAM. 

Godzinę temu, darekmp3 napisał(-a):

Na androida jest aplikacja Battery Info ale ona nie pokazuje procentowo tylko słownie np. bardzo dobra, dobra itd.

Dzięki za info. 

Ja jestem rozczarowany baterią, mam służbową 8kę 2,5 roku niby pokazuje 87% pojemności, ale wystarczy rozmowa 10minut i 10% baterii zjeżdża. Już są dni, że doładowuję telefon w ciągu dnia (mimo odpięcia rano od ładowarki). Mam wrażenie, że stare iPhony trzymały pojemność dłużej. Z reguły było tak, że po mnie jeszcze ktoś z rodziny używał mojego telefonu, teraz zanim przekażę dalej muszę wymienić baterię. Co Apple też zaczyna utrudniać, mimo wymiany telefon pokazuje, że bateria do wymiany, trzeba coś resetować.

Pozdrawiam,

Janek

1 godzinę temu, Jash napisał(-a):

Moim zdaniem nadal rozwiązanie jest banalne. Najzwyczajniej w świecie za mało pamięci RAM. 

To nie tylko kwestia ilości RAM, ale specyfika działania iOS. Tak ma być po prostu według Apple. 

Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Dzięki za info. 

Accubattery pokazuje procentowo

1 godzinę temu, vvv napisał(-a):

Ja jestem rozczarowany baterią, mam służbową 8kę 2,5 roku niby pokazuje 87% pojemności, ale wystarczy rozmowa 10minut i 10% baterii zjeżdża. Już są dni, że doładowuję telefon w ciągu dnia (mimo odpięcia rano od ładowarki). Mam wrażenie, że stare iPhony trzymały pojemność dłużej. Z reguły było tak, że po mnie jeszcze ktoś z rodziny używał mojego telefonu, teraz zanim przekażę dalej muszę wymienić baterię. Co Apple też zaczyna utrudniać, mimo wymiany telefon pokazuje, że bateria do wymiany, trzeba coś resetować.

Raczej kiepskiej jakosci bateria

2 godziny temu, Jash napisał(-a):

U mnie w 7plus takich jazd nie bylo i sie nie grzal

duzo neta, filmy w hd i nic

OMEGA SEAMASTER 300M

Godzinę temu, Rebrov napisał(-a):

Accubattery pokazuje procentowo

To trzeba ściągnąć jakąś apkę, czy w narzędziach systemowych?

4 godziny temu, Jash napisał(-a):

Wolę na Safari, bo mam zainstalowaną płatną aplikację, która ubija reklamy na YT, ale niestety tylko na YT oglądanym przez Safari. W appce jest taki śmietnik reklam, że odechciewa się oglądać, a kwota za subskrypcję płatną jest imo lekko wygórowana.

Co do aplikacji w tle, mam ustawione wszystko jak należy :)

A czy iPhone się grzeje podczas oglądania YT, gdy wyłączysz aplikację do ubijania reklam?

Być może jest źle zoptymalizowana.

Tak, grzeje się tak samo.

To nie tylko kwestia ilości RAM, ale specyfika działania iOS. Tak ma być po prostu według Apple. 

Sprecyzujesz? Bo ja rozumiem ubicie aplikacji która odpaliłem kilka godzin wstecz i później ani razu jej nie włączyłem, ale nie aplikacje z której wyszedłem na dosłownie dwie minuty.

Nie wiem co poza tymi dwoma aplikacjami siedziało w RAM, ale iOS jest dość agresywny w ubijaniu procesów w tle. 

Wydaje mi się ze wcześniej tak nie było, mogłem nie zauważyć ale od pewnego razu jest, mówiąc językiem młodzieży „masakra”.
Jest w tym trochę logiki bo to wyjaśnia dlaczego iOS nie potrzebuje tyle RAMu co Android default_wink.png jeśli to fakt, to jak dla mnie be sensu. Na ten moment nie da się tego systemu normalnie używać
MT leży i kwiczy

8 godzin temu, XoneX napisał(-a):

Nie wiem co poza tymi dwoma aplikacjami siedziało w RAM, ale iOS jest dość agresywny w ubijaniu procesów w tle. 

najnowszy soft ubija aplikacje szybciej niż stary

pół roku temu miałem wszystkie w tle cały czas a teraz jakby część znika

OMEGA SEAMASTER 300M

Co do iPhone. Dla odmiany właśnie się przesiadłem na androida ale prze,z ostatnich kilka lat miałem różne modele jabłek i z żadnym zero problemu. Na prawdę z żadnym nic się nie działo. Żona od premiery ma starego SE, poobijany jest jak konserwa ale ekran cały i nadal działa! To już 5 lat chyba. I nadal dostaje aktualizacje.

Napisane z Samsunga A52 5G

8 godzin temu, Jash napisał(-a):

Wydaje mi się ze wcześniej tak nie było, mogłem nie zauważyć ale od pewnego razu jest, mówiąc językiem młodzieży „masakra”.
Jest w tym trochę logiki bo to wyjaśnia dlaczego iOS nie potrzebuje tyle RAMu co Android default_wink.png jeśli to fakt, to jak dla mnie be sensu. Na ten moment nie da się tego systemu normalnie używać
MT leży i kwiczy

Chyba od ios 13 szybciej ubija procesy. It's not a bug It's a feature.

Porównuję ciągle S21 Ultra 12/256 i iPhone 12 Pro Max 256, głównie pod względem aparatu.

Główny aparat różni się głównie balansem bieli (cieplejsze jabłko) i detalami na korzyść iPhone w gorszych warunkach. S21U chyba rzadziej przepala elementy zdjęcia o dużej rozpiętości jasności. Zoom w Samsungu to trochę gadżet - zdjęcia nie są super jakości, wiadomo że x10 pozamiata cyfrowy zoom iP. Są użyteczne, ale nie wrzucałbym ich za wiele szerszej publiczności.

Dzisiaj wpadłem na pomysł sprawdzenia szybkości robienia zdjęć i jestem w ciężkim szoku. Do tej pory zauważyłem, że opóźnienie zrobienia zdjęcia po naciśnięciu migawki jest odrobinę mniejsze w iPhone, ale nieznacznie.

Scenariusz testowy:
Odpalić apkę aparatu, złapać ostrość.
Przez kilka sekund (2-3) naciskać migawkę i sprawdzić ile zdjęć zrobił telefon (jeden w jednej, drugi w drugiej ręce).
Zmiana rąk u powtórzenie testu.

1. przebieg:
S21U - 6 zdjęć
iP - 15 zdjęć.

2. przebieg:
S21U - 6 zdjęć
iP - 16 zdjęć

Różnica jest ogromna, aż tak wielkiej się nie spodziewałem, tym bardziej że oba telefony działają na pamięci wbudowanej, bez zewnętrznych kart.

Z pozostałych spostrzeżeń:
- S21U jest wygodniejszy w trzymaniu - węższy i ma zaokrąglone krawędzie,
- 120 Hz robi wielką różnicę w płynności,
- głośniki na korzyść iP (zdecydowanie),
- zakrzywiony ekran - znowu babranie się ze szkłem z klejem UV i problemy z czytnikiem - minus S21U

Jak coś sobie przypomnę to dopiszę :)

16 godzin temu, 1947 napisał(-a):

Porównuję ciągle S21 Ultra 12/256 i iPhone 12 Pro Max 256, głównie pod względem aparatu.

Główny aparat różni się głównie balansem bieli (cieplejsze jabłko) i detalami na korzyść iPhone w gorszych warunkach. S21U chyba rzadziej przepala elementy zdjęcia o dużej rozpiętości jasności. Zoom w Samsungu to trochę gadżet - zdjęcia nie są super jakości, wiadomo że x10 pozamiata cyfrowy zoom iP. Są użyteczne, ale nie wrzucałbym ich za wiele szerszej publiczności.

wziąłem kiedyś samsunga s10e do nagrania filmu w mieszkaniu do sprzedaży

po odpaleniu kamery jak zobaczyłem te szumy na ekranie to go od razu schowałem do kieszeni i nagrałem film moim ip8

OMEGA SEAMASTER 300M

wziąłem kiedyś samsunga s10e do nagrania filmu w mieszkaniu do sprzedaży
po odpaleniu kamery jak zobaczyłem te szumy na ekranie to go od razu schowałem do kieszeni i nagrałem film moim ip8
Ciężko uwierzyć trochę, szczególnie jeżeli chodzi o s10e. S10 czy Note jak najbardziej na minus, ale nie S10e.

5 godzin temu, haker napisał(-a):

Ciężko uwierzyć trochę, szczególnie jeżeli chodzi o s10e. S10 czy Note jak najbardziej na minus, ale nie S10e.

S10e robil super zdjecia ale jesli światło bylo dobre a w gorszych warunkach mocno podnosil ISO . iPhone moze ma podobnie ale algorytmy robia swoje i finalnie jest lepiej.

Samsunga s10e używałem okolo roku i to wlasnie przez niego przeszedłem na iPhone . Zacząłem od 7 plus ktory byl duzo starszym aparatem a zdjecia potrafiłem nim zrobic takie jak  z samsunga nie widząc różnicy - nawet robilem porównania.

OMEGA SEAMASTER 300M

S10 i S10e mają ten sam sensor i soft aparatu, więc nie wiem dlaczego miałyby robić inne zdjęcia :)