Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość kolarz

Prośba. UNIVERSAL GENEVE

Rekomendowane odpowiedzi

cholera wie, nie ma fotki mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zadnym znawca, ale ostatnio troche sie interesowalem ta firma (jeszcze raz dzieki: Ireneusz Paluszek & STARUSZEK) i zakupilem zloty zegarek UG na ebayu.

 

Do rzeczy:

 

1) Tarcza na 99% jest po renowacji. zreszta wynika to dla mnie jasno z opisu aukcji - sprzedajacy NIE PISZE, ze tarcza jest oryginalna. Cholera wie, jak wygladala przedtem, jesli jestes bardzo napalony, to zazycz sobie zdjec SPRZED renowacji.

 

2) Mechanizm jest wg mnie oryginalny UG, ale pochodzi z czasow, kiedy firma zaczela "schodzic na psy", pi razy oko przelom lat 60/70 - tych. Ten ich super-mikrorotor to po prostu zwykly rotor - ergo zwykly mechanizm z automatycznym naciagiem, jakich wiele. Doslownie wczoraj zamiescilem w watku: zegarki szwajcarskie/nowe nabytki fotki werku 215 - 2 z mikrorotorem (szacowny przodek obecnych mechanizmow AP i Patka). Popatrz, roznica jest dosc wyrazna.

 

Sumujac - IMHO niczym niewyrozniajacy sie automat porzadnej firmy, z jej zdecydowanie gorszego okresu, zloty, z tarcza po renowacji. Jest troche wart (moze z 1000-1300 zl wg mnie), ale to zaden unikat, nic o co warto sie bic.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Dobrze zachowany mechanizm, a chyba nie tylko tarcza ale i koperta oraz dekiel jest po renowacji...

Ogólnie w bardzo dobrym stanie i właściciel zechce coś koło 2000 lub 1500 minimum. Ale moim zdaniem i tak wart ~1000-1200 złociszy, nie więcej. Za te pieniądze możesz już poszukać czegoś jeszcze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolarz

Dzekuje Wam za te opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz UG to temat ostatnio mnie "troche" interesujacy, to pozwole sobie dodac troche moich przemyslen.

 

Po pierwsze co do wartosci tego zegarka - ani forumowicz: Classified, ani ja nie napisalismy tego wyraznie, ale nasza wycena bierze pod uwage rynek amerykanski. UG byl i jest najsilniej reprezentowany wlasnie tam. Przy slabym dolarze mozna tam wyrwac prawdziwego klasyka np. UG Polerouter z mechanizmem z mikrorotorem, designem by Gerald Genta, w dobrym stanie za troche ponad 300 USD (mowie o zegarku stalowym/pozlacanym). W Polsce zegarki UG to rzeczywiscie biale kruki, wiec sprzedajacy ma prawo zyczyc sobie wiecej.

 

Po drugie co do celowosci kupienia tego egzemplarza. Jesli chcesz go kupic, bo Ci sie podoba, to OK, Twoj wybor, zostales ostrzezony co do tarczy, ktora jest wizytowka zegarka - przy pechu za 2 lata moze z niej zaczac schodzic farba. Jesli zdecydowales sie na firme, to UG nie jest firma rozpoznawalna w Polsce, jak Omega, Rolex, czy chociazby Patek (mnie do bardzo niedawna Universal kojarzyl sie glownie z upadla spolka gieldowa). To oznacza, ze prestiz z posiadania tego zegarka w populacji ogolnej jest rowny zeru. Wsrod znawcow :mrgreen: natomiast wyjdzie od razu, ze to nie zaden klasyk, tylko zwykly automat z gorszego okresu dzialalnosci UG.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, zgadzam sie ze zbyszke iz tarcza niestety starsznie skopana brak wypuklego logo etc., zgadzam sie z kolegami iz jesli ktos mial doczynienia z tymi zegarkami to widzac go bedzie zniesmaczony, wskazowki tez nieoryginalne, i mechanizm tez nie nalezy do najciekawszych, coz jak zwykle co do ceny zachowam milczenie ale sugerowalbym wejscie na e-bay com i poszukanie aukcji worldwide z tymi zegarkami - za okolo 600-700 usd mozna juz znalezc swietny microrotor w pelnym zlocie, 300 -400 w stali, sugerowalbym jedynie omijac zegarki z Ameryki Poludniowej, ale coz decyzja jest Twoja.

 

pozdrawiam


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pochodzi z czasow, kiedy firma zaczela "schodzic na psy"

 

Taa... Mocno musiała zejść. Normalnie Universal napisy na werku miał złocone, no i pisze mikrorotor, a jest rotor zwykły.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czy wg Was tarcza jest oryginalna czy była kopana.

 

Jest możliwe ze ten zegarek ma szkło mineralne?

 

Co sądzicie o zdjęciach - do kupienia za 3300 zł (18k)

 

Warto? - nie umiałem znaleźć identycznego na www

 

P.S. Nie ma szans żeby był chociaż częściowo wodoszczelny?

post-44913-0-60446700-1587283393_thumb.jpeg

post-44913-0-67577300-1587283409_thumb.jpeg

post-44913-0-82158300-1587283432_thumb.jpeg

post-44913-0-20361200-1587283444_thumb.jpeg

post-44913-0-25526700-1587283466_thumb.jpeg

post-44913-0-68175400-1587283480_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Kolega wygrał główną nagrodę odkopując temat sprzed...12 lat  :o

b3298f9580ab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Kolega wygrał główną nagrodę odkopując temat sprzed...12 lat 

 

Faktycznie, wynik zacny! Należą się jednak dodatkowe punty za wartość artystyczną: zegarek ładny, a pytanie w temacie.

 

A wracając do meritum:

Jest możliwe, że zegarek ma szkiełko mineralne. Oryginał raczej się nie zachował w tak dobrym stanie.

Szansa na wodoszczelność jest minimalna - zwróć uwagę na koronkę.

Moim zdaniem 3300 wydawać nie warto. Wartość kruszcu jest na pewno dużo mniejsza. 

 

Ale ja się nie znam :)

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.