Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maciato

czy warto sprzedawac zegarki używane ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie , chciałbym pozna Waszą opinię na temat : czy warto sprzedawac zegarki używane ? Do takowej refleksji zmusiła mnie oferta sprzedaży jednego z klubowiczów , który oferuje do sprzedaży zegarek Tissot T-touch za chyba 650 zł . Sam jestem posiadaczem tego modelu , który w dalszym ciagu mi się podoba , zegarek kupiłem ok 2 lata temu w Polsce i zapłaciłem za niego ok. 2000 zł . czy naprawdę tak stracił na wartości ? Dodam tylko że zegarek klubowego kolegi ma niewielkie zainteresowanie . Drugą sprawą jest fakt iż przymierzam się do zakupu Railmastera ( kiedy - któż to wie ? ) i zastanawiam się nad sprzedażą 2 zegarków ze swojej kolekcji a są to :

1. Tissot PRC 200 edycja limitowana M. Owen kupiony ok 1,5 roku temu za ok 1500 zł

 

post-22779-0-92672200-1330819758.jpg

post-22779-0-48628200-1330819760.jpg

[url=http://g.imageshack.us/g.php?h=518&i=tracehb5

 

Jakie wg Was mógłbym uzyskac ceny za te zegarki ? Proszę również o opinię czy warto je sprzedac za cenę powiedzmy 70% wartości , jak to się określa ? Lubię miec kilka zegarków i sprzedaż tych dwóch pewnie bym odchorował . Pewnie cena za oba życia by mi nie uratowała a Railmastera i tak kupię prędzej czy później . Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?

powyższy post nie jest ofertą sprzedaży .


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zegarki kwarcowe na tym forum mają słabiutkie wzięcie

2. Ceny w Polskich salonach są bardzo wysokie 1500 zł za kwarca, odsetek forumowiczów by tyle dał. Zegarki które u nas w salonie kosztują 3000 zł(już konkretne mechaniki) i więcej można bez większego problemu kupić w sieci za nawet pół ceny.

3. Zegarki nie są lokatą kapitału, chyba, że serie szczególne i mocno limitowane. Dość szybko tracą na wartości, a nawet w salonach często się zdarza wyprzedaż nowych sztuk - 50%.

4. Zegarki kwarcowe jeszcze bardziej tracą na wartości niż mechaniczne

5. Za 1500-2000 zł możesz kupić mechanicznego chronografa na bardzo dobrym Valjoux 7750, a nie kwarca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy towar(nowy czy uzywany)jest wart tyle ile zaplaci za niego nabywca.Nowy samochod ktory wyjedzie z salonu na ulice juz traci na wartosci ok 15%.Tak jest przyjete ze ludzie posiadajacy pieniadze kupuja nowe rzeczy a mniej zasobni uzywane.Klubowicze ktorzy sprzedaja prawie nowe zegarki za 50 % ceny za jaka je nabyli robia tak poniewaz ich stac na to.Dlatego uwazam za dyskusyjny zakup nowego zegarka i to jeszcze w polskich sklepach gdyz po wyjsciu ze sklepu juz jestesmy stratni.Ciesze sie ze ja nie mam tego problemu poniewaz kolekcjonuje zegarki wyprodykowane do 1970 r a ceny nawet tych z wyzszych polek sa nieduze a jakosciowo przewyzszaja te wspolczesne.Ostanio nabylem alpine z cal 592 z 1948 r ktora do dnia dzisiejszego nie byla otwierana a jej dokladnosc wynosi 8 sek/dobe.Zaplacilem za nia 70 zl.Pozdrawiem. :lol:


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pocieszenie: uzywane zegarki damskie traca na wartosci jeszcze wiecej niz meskie.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Zegarki kwarcowe na tym forum mają słabiutkie wzięcie

2. Ceny w Polskich salonach są bardzo wysokie 1500 zł za kwarca, odsetek forumowiczów by tyle dał. Zegarki które u nas w salonie kosztują 3000 zł(już konkretne mechaniki) i więcej można bez większego problemu kupić w sieci za nawet pół ceny.

3. Zegarki nie są lokatą kapitału, chyba, że serie szczególne i mocno limitowane. Dość szybko tracą na wartości, a nawet w salonach często się zdarza wyprzedaż nowych sztuk - 50%.

4. Zegarki kwarcowe jeszcze bardziej tracą na wartości niż mechaniczne

5. Za 1500-2000 zł możesz kupić mechanicznego chronografa na bardzo dobrym Valjoux 7750, a nie kwarca.

 

Ze wszystkim , co wyżej napisałeś zgadzam się z wyjątkiem ostatniego zdania,- kupno nowego, a nawet uzywanego, ale w b. dobrym stanie chrono na Valjoux 7750 za 1.500,-zł wydaje mi sie co najmniej b. trudna, (w Polsce)!


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze wszystkim , co wyżej napisałeś zgadzam się z wyjątkiem ostatniego zdania,- kupno nowego, a nawet uzywanego, ale w b. dobrym stanie chrono na Valjoux 7750 za 1.500,-zł wydaje mi sie co najmniej b. trudna, (w Polsce)!

 

Nie prawda...

Na forum wisiał mój O&W chyba ze 4 m-ce....

 

post-2912-0-38221800-1330819881.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze wszystkim , co wyżej napisałeś zgadzam się z wyjątkiem ostatniego zdania,- kupno nowego, a nawet uzywanego, ale w b. dobrym stanie chrono na Valjoux 7750 za 1.500,-zł wydaje mi sie co najmniej b. trudna, (w Polsce)!

 

Nie prawda...

Na forum wisiał mój O&W chyba ze 4 m-ce....

 

 

Ładny! Nawet bardzo! Czegos takiego właśnie szukam, bez przerostu formy nad treścią!

Z ciekawosci spytam czy mechanizm w wersji juz po modernizacji (tj 25 kamieni 28.800 wychyleń/godz). no i za ile poszedł ;-)


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupno nowego, a nawet uzywanego, ale w b. dobrym stanie chrono na Valjoux 7750 za 1.500,-zł wydaje mi sie co najmniej b. trudna, (w Polsce)!

 

W Polsce w realu to nie, ale z dostawą z Niemiec za ok. 1800 od ręki, nowy , z gwarancją...:

 

PilotProChronoBK_400x02.jpg

PilotProChronoBK_400x22.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupno nowego, a nawet uzywanego, ale w b. dobrym stanie chrono na Valjoux 7750 za 1.500,-zł wydaje mi sie co najmniej b. trudna, (w Polsce)!

 

W Polsce w realu to nie, ale z dostawą z Niemiec za ok. 1800 od ręki, nowy , z gwarancją...:

 

 

Poza Polską to oczywiscie można kupić, i to nawet podobne do pokazanych Revue za mniejsza sumę. Ale... szczególnie od pewnego czasu jest to pewnego rodzaju rosyjska ruletka, a mianowicie niektóre wersje chińskie Valjoux 7750 sa już tez na 25 kamieniach i szybkobieżne i naprawdę całkiem wysokiej jakości, że łatwo mozna się nabrać. A coraz częsciej znaleźc je można w, jak wydaje się, w oryginalnych obudowach i z takimi tarczami. Szczęśliwie sporo z nich sprawuje się nieźle i dopiero po kilku latach, jesli trafi się przy konserwacji naprawdę kompetentny zagarmistrz to prawda wychodzi na jaw. Oczywioście mozna tez trafić na chiński mechanizm marnego wytwórcy, bo główny problem polega na tym, ze sa te mechanizmy produkowane w Chinach przez niejednego producenta i ich jakość nie jest wrównana.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 lat... całkiem nieźle :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wiadomo, ile kol. Lawnowerman dostałby za swojego O&W, gdyby potrzymał go w szufladzie przez 9 lat ..

http://www.chrono24.com/ollechwajs/automatic-chronograph-valjoux-7750-new-old-stock--id3441455.htm

;)

Akurat chrono24 jest slabym wyznacznikiem ceny

9 lat... całkiem nieźle :)

Tytuł gòrnika roku?

Nadsztygara?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w przypadku tego modelu nie ma w sieci tańszej oferty.

Czy ten model miał coś wspólnego z niemiecką bundeswehrą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model robiony na wzór sinna 103, a wspólnego mógł mieć tylko tyle ile sam Helmut Sinn miał przed/po wojnie wspólnego.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czy pierwowzorem nie był Heuer?

Mogl byc

 

Z trojki Sinn 103 , O&W Mirage Mk3 byl jeszcse blizniaczy Guinand


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł być, możliwe nawet że sam Helmut miał taki służbowy zegarek na podstawie którego poznuej powstały inne podobne wg. Jego projektu.

Guinand kopiował sinna, nawet w pewnym momencie obie firmy współpracowały.

Sam Heuer tez byl inspirowany, dla tego wspomniałem jedynie o podobienstwach praktycznie 1:1. Bartek dobrze wspomniał o Guinandzie, ja już prawie o nim zapomniałem


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.