Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość zegarkiclub

Znakomity katalog zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

otho napisał:

No tak - "ArmbandUhren" w ub. roku kosztował ok. 95 zł. Z drugiej strony jeśli brać pod uwagę, ile niektóre panie wydają tygodniowo na rozmaite "Naj", "Panie domu" itd., to.... :wink: :shock:

Ach otho, tego nie ma co w ogóle porównywać :wink: :(

Tak w ogóle to też muszę się przyznać, że złamałem słowo i kupiłem ten katalog.

Moje wrażenia są takie: fajnie, że dużo zdjęć- zobaczyłem kilkadziesiąt ciekawych zegarków, których wcześniej nie widziałem, ale poza tym niestety nic ciekawego tam nie ma :) Acha dowiedziałem się o nowym, ciekawym salonie, który mam zamiar w najbliższym czasie odwiedzić :)

...chyba też kupię ten niemiecki katalog, poduczę się troche jezyka- same plusy :!: :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Wielkie dzięki Otho!!!

 

Chyba jednak właśnie ten katalog sobie kupie. Chronos jednak za ogólny i za krótki jest.

 

Pozdrawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś "Armband Uhren", o którym mówi Otho - w InMedio w Poznaniu w Starym Browarze.

 

W zasadzie nie ma o czym pisać - katalog jest BOMBA!!!!!!!!!!!! Top Class Chronos okazał się zbędnym wydatkiem :)

 

Niestety wadą AU jest cena - zapłaciłem 125 złotych.

 

Pozdrawiam,

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, "AU Katalog 2006" to ponad 430 stron świetnej lektury i miłego oglądania. Jest grubszy niż ten na 2005 r., a do tego dodali wreszcie wiele kolejnych firm, m.in. Moser, Cuervo y Sobrinos, Richard Mille, F.-P. Journe (którego brak w poprzedniej edycji był skandalem - a nie ma go też w "Chronos - Top Class")...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Chciałem zabrać głos również w sprawie katalogu. Jak niektórzy z kolegów, uważam, że Katalog AU jest znakomicie lepszy od Top Class Chronos i to on a nie Chronos powinen mieć miano znakomitego katalogu.

Różnice między katalogami zamykają się w kilku kwestiach:

1. Układu markami zegarków, który jest bardziej logiczny i przejrzysty od

układu cenowego,

2. Większą liczbą szczegółów technicznych: informacje na temat kalibru,

liczby kamieni, liczby półwahnięć, funkcji zegarka, wymiarów koperty,

materiału koperty i paska lub branzolety, itp. W Katalogu Chronos

informacje te są niepełne i lakoniczne.

3. Oprócz tego są informacje o każdej z prezentowanych firm.

4. Prezentowane są też kalibry ETY.

Katalog AU kupuję juz trzeci numer: 2004, 2005, 2006.

Z roku na rok zwiększa się liczba prezentowanych marek. W roku 2004 było 392 strony i 103 marki, natomiast w 2006 - 432 strony i 167 marek.

Nieprawdą jest natomiast to, że jak twierdził któryś z Kolegów, że Katalog AU ma tylko niemiecką edycję. Na stronie nr 2 Katalogu widnieje sześć okładek katalogu w różnych jązykach, w tym w jednym słowiańskim, rosyjskim. To daje dużo do myślenia, a mianowicie, nie wiem w jaki sposób, ale może byłoby możliwe zainteresować wydawnictwo do wydania katalogu również w języku polskim.

Może gremium Klubowe mogłoby coś na ten temat wymyślić.

Z pozdrowieniami: TS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście "AU Katalog" ma 6, powiedzmy 'wersji' (prócz niem.): angielską, francuską, holenderską, rosyjską, chińską i węgierską, ale one różnią się od siebie zawartością i objętością. Ponadto nie można i tak nabyć ich w kraju. W Polsce jest tylko wersja niemieckojęzyczna. Nb. mam wersję rosyjską na ub. rok i jest ona mniej obszerna od swego niemieckiego oryginału i są tam zaprezentowane nieco inne marki. To NIE JEST, wbrew tożsamości ich wydawcy, ten sam katalog, tylko w innej wersji językowej.

Ja kupiłem w tym roku już 4 numer "AU Katalog". Jest oczywiście świetny, ale i on ma niedoskonałości. Otóż nadal nie ma w nim np. takich znakomitości, jak: Prescher (a gwoli sprawiedliwości w "Chronos" jest), Preziuso, R.W. Smith, Haldimann, Franc Villa, Greubel-Forsey, Lang&Heyne, Leroy, Leschot, Claret, J. Dunand, Ch. v.d. Klaauw, Urwerk, Voutalainen - i mógłbym wymienić jeszcze wiele marek, które są w np. katalogach szwajcarskich i brytyjskich. Dobrze, że w br. dodali FPJ, RM i kilka innych marek, ale ja bym go jeszcze wzbogacił.

Jak pisał Piotrek, w 1999 r. podali tam jeszcze kalibry nie tylko ETA, ale i F. Piguet, Nouvelle Lemania... Czyli pozytywna ewolucja nie pod każdym jest u nich względem.

 

Sądzę, że nawet na uboższą polską wersję AU Katalog nie ma szans. Kilka razy tańszy "Chronos" z ub. roku w kioskach widziałem jeszcze w tym roku w lipcu. Ponadto, nawet rynek węgierski na co wskazują statystyki, jest bardziej atrakcyjny dla firm zegarmistrzowskich (Węgrzy mają naprawdę świetne serwisy www o tej tematyce - my im możemy jedynie pozazdrościć).

 

BTW, lekko 'recenzując' AU Katalog wytknę może jeszcze jeden jego mankament. Otóż powielają oni gęsto te same fotografie ilustrujące opis dziejów i teraźniejszość danej marki (to, że powtarzają się same modele jest naturalne - są przecież produkowane przez wiele lat). Np. w katalogu 2005, s, 184 oraz w 2006, s. 204 są identyczne fotki IWC 'Aquatimera". Podobnie na ss. 264 (2006) i 236 (2005), 280 (2005) i 308 (2006) itd. Ponadto np. u Breitlinga nie uwzględnili tegorocznego modelu Mulliner Tourbillon, tak jak u R. Dubuis modelu Excalibur (oba miały premierę na SIHH '05, a wiele sposród tamtych nowości jednak w AU Katalog zdołali zamieścić)...

 

EDIT - prawdą jest zaś bez wątpienia absolutna wyższość AU Katalog nad Chronos. W dodatku Chronos 2004 miał 283 str. i kosztował 24 zł, tegoroczny ma tylko 256 str. ale kosztuje 28 zł. AU Katalog w Niemczech miał i nadal ma cenę 19,90 eu, ale w ubr. miał 392 str., a w tym - str. 432.

W Chronosie nie podoba mi się także chaotyczny dział prezentujący nowości. Brak tam nawet pozorów jakiejkolwiek systematyki...

Tyle może starczy.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Jeszcze raz w sprawie Katalogów. Wydaje mi się, że dobrze jest jeżeli ocena katalogów jest mniej więcej jednoznaczna. Chodziło mianowicie o porównanie dwóch katalogów obecnych w sprzedaży na naszym rynku.

Oczywiście można wynajdywać mankamenty katalogu AU, to jest to, że nie zamieszcza wszystkich marek, które wydają się nam zasługujące na to. Spełniemie takiego celu jest jednak bardzo trudne, ponieważ marek, które można uznać za topowe lub godne zamieszczenia w katalogu można przytoczyć wiele, zważywszy na dużą liczność producentóew zegarków. To jest w myśl przysłowia, że "jeszcze się nie urodził, który wszystkim by dogodził"

Tak więć to, że katalog AU podaje pewien nie do końca pełny wybór należy uszanować, jeżeli uważamy go za lepszy z dwóch, które mamy do wyboru.

Mam uprzejme pytanie do OTTO, gdzie lub w jaki sposób zdobyłeś katalog AU w wersji rosyjskiej?

Chciałem również zwrócić uwagę na informację, którą już zamieściłem na forum, o jeszcze jednym katalogu, który można było kupić na naszym rynku, katalogu w języku włoskim. Udało mi się go nabyć w tym roku w Warszawie w dziele prasowym EMPIK w Supermarkecie Arkadia. Katalog dotyczył zegarków z roku 2004, tytuł podam tak jak jest napisane:

Le Collezioni, Speciale orologi, meccanici piu' prestigiosi del mondo. Tourbillon.

Jest to też ciekawy, inny wybór marek zegarków ,od ocenianych w dwóch podanych katalogach, bogatszt o marki, które nie występują w tych katalogach. Katalog ma 626 stron i prezentuje 79 marek.

Niestety do tej pory nie zainteresowałem się tym, czy katalog ten trafił do sprzedaży przpadkowo, czy też ma szansę aby ukazywać się co roku?

Z pozdrowieniami: TS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"AU" na rynek rosyjski kupiłem przez Allegro kilka m-cy temu (dałem 43 zł).

 

Zgadzam się oczywiście, że wszystkich marek w żadnym katalogu nie da się nigdy zamieścić, co byłoby zresztą i bezcelowe. Chodziło mi tylko o te manufaktury, które naprawdę wnoszą coś istotnego do zegarmistrzostwa, a do takich niewątpliwie należą te wymienione w moim poprzednim poście.

 

Przy okazji, kolejna wpadka w "Chronos" - na s. 188 dwa razy model marki Jacques Etolie (m.in. "Lune&Etoile - Klaus Jakob") podano jako wyprodukowany przez Klaus Jakob... :shock:

 

EDIT: wpadki nie uniknął AU, zarówno z 2004, jak i z br. Przy opisie mechanizmów Glashy2nźtte ilustrują kal. 90 i 93 tą samą fotografią (93 jest z tourbillonem, a pokazują foto kal. 90, tą samą fotką, co obok).

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszym polskim Chronosie znalazłem taki kwiatek: zawór wypełniony helem. Opisywany Oris wygląda raczej jakby miał zawór helowy, ale co tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polskim allegro zdarzają się niespodzianki i okazje. Kilka dni temu kupiłem za 82 zł katalog. Teraz zrobiłem mu skan:

SCAN_2005_12_25.jpg

- niestety po chińsku, ale fotki (często całostronicowe!!!) są znakomitej, lepszej niż w "ArmbandUhren Katalog" jakości - powalają wprost na kolana.

565 stron sporego formatu... Na okładce VC St. Gervais.

Zdecydowanie do oglądania (z chińskim u mnie kiepsko :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na dole strony tytułowej lista firm-zegarków podrabianych (produkowanych :?: )w Chinach :P


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy katalog ukazał się w tym roku? Jeszcze w tym roku widziałem taki czy inny katalog w empiku. Katalog zaczynał się od najdroższych po najtańsze (chyba to był jedyny sort)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.