Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
BRABUS

Gry komputerowe :)

Rekomendowane odpowiedzi

Grafika owszem, oprócz tego kilka rozwiązań przeniesionych z Baldurs Gate 2 (to na plus) kilka nowych postaci (beznadziejne)... i dużo sentymentu ;) Kupiłem za bodajże 29 złotówek, podobnie jak drugą część też w wydaniu EE... Oraz Icewind Dale
Reasumując, to chciałem je mieć głównie ze względu na rozdzielczość właśnie

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem Valhallę. Ogólnie, ostatnie 3 AC, to są zupełnie inne AC niż pierwsze części. Origins mi szybko przeszło, przy Oddysey spędziłem z 25h i teraz zacząłem Valhallę, klimat wydaje się najlepszy :)

 

W razie czego Gearsy możesz na kompie ograć :P są w abonamencie GamePass. Chociaż muszę powiedziec, że na chwilę obecną Series S mnie bardzo pozytywnie zaskakuje. Czasy ładowania, grafika, płynność - no czuć next gena po prostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Control? Grał ktoś z Was? Ja grałem kilka godzin i niestety początkowa fascynacja szybko przerodziła się w nudę. Co prawda nie doszedłem do latania ale i tak mnie nie ciągnie do tej gry. Mimo pochlebnych recenzji ja nie polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Lestaf napisał:

Takie zawiniątko dziś do mnie przyjechało emoji2956.png6c700dc4a3f87ee83096f69724ba4102.jpg

Jak z dostępnością nowego Xboxa? PS było niedostępne praktycznie od początku przedsprzedaży... 

 

Jestem ciekaw jak się będzie prezentowała walka między tymi gigantami. W ostatniej generacji Sony zmiażdżyło MS i teraz trochę za bardzo zaczęli cfaniaczyć 😕

Mam nadzieję na bardziej wyrównany pojedynek. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzień premiery zamowilem Xboxa o 9 rano, przed 12 odbierałem z MM. 0 problemu, z PS5 mniej różowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak z dostępnością nowego Xboxa? PS było niedostępne praktycznie od początku przedsprzedaży... 
 
Jestem ciekaw jak się będzie prezentowała walka między tymi gigantami. W ostatniej generacji Sony zmiażdżyło MS i teraz trochę za bardzo zaczęli cfaniaczyć
Mam nadzieję na bardziej wyrównany pojedynek. 
Ja zamówiłem XSX w sobotę i był u mnie dopiero we wtorek. Czekanie ciągnęło się w nieskończoność... Nienawidzę sprzedaży wysyłkowej :/ Co do samej konsoli to jest genialna! Bawię się nią dopiero od wczoraj, ale już zdążyłem się zakochać :) Przesiadłem się z PS4, a całą poprzednią generację kibicowałem Sony i nawet przez myśl mi nie przeszło, że w następnej wybiorę Xboxa. PS5 jest brzydkie, słabsze, przekombinowane i przysiadło na laurach. W tej generacji IMHO wygra Xbox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Playa i tak kupię, bo wg mnie mają dużo lepsze Exy dla mnie. U mnie w tej generacji era dwóch konsol :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo Microsoft się lepiej przygotował, albo mniejsze zainteresowanie. Co mają powiedzieć Ci, co zamówili PS już jakiś czas temu a dostaną... w styczniu :D

 

Ja trzymam sztamę z Sony od PS1 i w tej generacji będzie tak samo. Ale mam podobne odczucia, że trochę przysiadło na laurach.

Tak jak ostatnio, poczekam chwilę z zakupem. Zobaczę przez pierwsze pół roku jak się będzie rozwijać sytuacja. Może wypuszczą do tej pory czarną wersję no i jakieś ciekawe tytuły :)

 

Kto wygra generację zobaczymy. Zdecydują gry i tylko gry. PS zmiażdżyło Xboxa właśnie grami...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupiłem z ciekawości ps4, po raz pierwszy w życiu. Hmmm... Za cholere nie nauczyłem się korzystać z pada, za stary chyba jestem na to, zdecydowanie wolę pc, mysz i klawiature. Konsole oddałem dzieciakom znajomej, łebki (10 i 6 lat) tłuką na niej jak szalone. Chłopaki się cieszą, że mają ps, a ja ze się jej pozbyłem... Wszyscy zadowoleni :D

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskok z klawiatury i myszki na pada nie jest prosta. Tym bardziej jak rzucimy się na grę która wymaga precyzyjnego korzystania z analoga. Bijatyki, gry motoryzacyjne czy przygodowe ale bez intensywnej akcji mogą być dobre żeby wyczuć kontrolę pada. 

 

Na PS1 grałem dużo na D-Pad (strzałkach), PS2 nie grałem dużo (tą generację głównie pykałem na PC), ale jak odpaliłem PS3 i Uncharted to początki (głównie celowanie) było dramatyczne :D ale po kilku godzinach można było poczuć progres. 

 

Ja bym w tej chwili mógł bez problemu wskoczyć na krzesło i grać na PC... Ale wygoda, łatwość grania i konfiguracji, mniejsze koszty i świetne gry sprawiają że PlayStation jeszcze na długo będzie moją jedyną platformą do gier. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po około 12h z Valhallą muszę powiedzieć, że na razie podoba mi się najbardziej ze wszystkich AC, głównie dlatego, że mało w nim AC z pierwszych gier. No i sama postać, gram facetem, rewelacja. Świetny Voice acting, dobrze napisana postać. Dawno w sumie nie miałem tak, że czekam żeby skończyć pracę i móc usiąść do grania, bo historia tak wciąga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki: jakieś przyzwoity fotel gamingowy? Oczywiście słowo: budżetowy jest bardzo istotne :D

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupił PS5, więc miałem okazję się tą konsolą trochę pobawić i wyciągnąć kilka wniosków. Pada ma fajnego, ale te wszystkie bajery bardziej rozpraszają niż pomagają. W Astro playroom fajnie się z tym bawiło, ale moim zdaniem to gra ma być w centrum uwagi, a nie pad. Wygląd i wielkość PS5 to jakieś nieporozumienie. Widziałem XSX i PS5 stojące obok siebie i Xbox przywodzi na myśl monolit z Odysei kosmicznej, elegancki i intrygujący, za to PS5 to jakiś potworek... Kultura pracy obu konsol też na korzyść XSX, którego po prostu nie słychać, czego nie można powiedzieć o PS5. Jak dla mnie PlayStation przegrywa na całej lini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni probuje upolować ps5 w BestBuy, Walmart i na Amazonie i bez sukcesu. Jak tylko wrzuca cokolwiek to zaraz boty wykupują. Udało mi się za to zamówić Xboxa X i w piątek odbieram..chyba że jeszcze w środę uda się w kolejnej turze w Walmarcie ;) jak do piątku się nie uda to zostaję z xboxem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z ps5. Awaryjna konsola z grami po 400 zł bez żadnej alternatywy w stylu game passa. XSX ma o 20% wydajniejszą grafikę, szybszy procesor i większy dysk. Co Wy z tym ps5? Miniona generacja PlayStation będzie wspierana jeszcze przez 3 lata, więc nadchodzące exy można ograć na PS4. Zresztą zrobisz jak uważasz, moje zdanie znasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że dla lepszych parametrów kupuje się PCta, a nie konsolę. Głównymi cechami, na które powinno się spojrzeć przy konsoli są moim zdaniem gry jakie dana konsola oferuje (bądź będzie oferować niebawem) oraz który pad jak komu lepiej w dłoni leży.

Ja jestem przywiązany do padów PS i ich gier od ponad 20 lat, więc dla mnie wybór jest prosty. Natomiast na razie mi się nie spieszy, bo jeszcze jest mało gier, nie lubię bić się o coś niedostępnego i obserwuję czy pierwsze egzemplarze nie będą awaryjne, a poza tym nie mam telewizora 4K, więc i tu trzeba poczynić ulepszenia przed zakupem konsoli ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie argumenty, że na Xboxa nie ma gier. Są setki gier, również te w które nie zagra się na PlayStation. Teraz jeszcze Microsoft wykupił Bethesde i może sprawić, że ani nowy Doom ani The Elder Scrolls ani żaden nowy Fallout nie wyjdą na PS5. Wszystkie nowości ze stajni Microsoftu od dnia premiery dostępne są w Game passie, który w najdroższej wersji kosztuje 55 zł miesięcznie. A co takiego ma Sony? Dwie części The Last of us, przereklamowany Uncharted i przynudnawy Horizon Zero Dawn. Tylko najnowszy God of war i Bloodborne mi się podobały. Zobacz ile gier ma teraz wyjść tylko na Xboxa, chociażby Scorn i Hallblade 2, a i tak zdecydowana większość gier jest multiplatformowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Lestaf napisał:

Mój kolega kupił PS5, więc miałem okazję się tą konsolą trochę pobawić i wyciągnąć kilka wniosków. Pada ma fajnego, ale te wszystkie bajery bardziej rozpraszają niż pomagają. W Astro playroom fajnie się z tym bawiło, ale moim zdaniem to gra ma być w centrum uwagi, a nie pad. Wygląd i wielkość PS5 to jakieś nieporozumienie. Widziałem XSX i PS5 stojące obok siebie i Xbox przywodzi na myśl monolit z Odysei kosmicznej, elegancki i intrygujący, za to PS5 to jakiś potworek... Kultura pracy obu konsol też na korzyść XSX, którego po prostu nie słychać, czego nie można powiedzieć o PS5. Jak dla mnie PlayStation przegrywa na całej lini.

Moja PS4 Pro jak odpalę jakąś grę ze wsparciem 4k i innymi bajerami to zaczyna działać jak odkurzacz...  Fakt, siedzi w dość ciasnym miejscu, ale tak czy siak to jakieś nieporozumienie.

Jeżeli PS5 będzie cichsze o powiedzmy 30% to już będzie dla mnie plus :P

Co do wyglądu... prędzej czy później będzie wersja czarna. Wygląda to o niebo lepiej!

spacer.png

 

3 godziny temu, Lestaf napisał:

Daj sobie spokój z ps5. Awaryjna konsola z grami po 400 zł bez żadnej alternatywy w stylu game passa. XSX ma o 20% wydajniejszą grafikę, szybszy procesor i większy dysk. Co Wy z tym ps5? Miniona generacja PlayStation będzie wspierana jeszcze przez 3 lata, więc nadchodzące exy można ograć na PS4. Zresztą zrobisz jak uważasz, moje zdanie znasz.

Gry będą w normalnych cenach. Chyba :) Zresztą ja na PS4 nie kupiłem żadnej gry za więcej niż 100zł... Fakt, trzeba ogrywać tytułu rok/dwa lub dłużej po premierze, ale za to wszystkie spatchowane w wersjach z dostępnymi DLC :) a używki to po 3 dychy kupuje i jest elegancko ^^

 

Jeżeli PS Plus nie jest alternatywą dla Game Pass to ja nie wiem :D Tak, mają mniej gier premierowych, co nie oznacza, że dają słabsze gry. W porównaniu 1:1 Game Pass wygra, ale nazywanie PS Plus żadną alternatywą jest bardzo mocno krzywdzące.

 

Co do parametrów? Chyba bez znaczenia. MS też wydał XBOX one X i jakoś im to nie pomogło w sprzedaży... Jak pisałem wcześniej - to gry są wyznacznikiem.

Co do wsparcia PS4 przez 3 lata to wątpię, żeby wszystkie gry wychodziły jeszcze na tą konsolę :o masz jakiś komunikat Sony?

 

1 godzinę temu, Najki napisał:

A ja myślę, że dla lepszych parametrów kupuje się PCta, a nie konsolę. Głównymi cechami, na które powinno się spojrzeć przy konsoli są moim zdaniem gry jakie dana konsola oferuje (bądź będzie oferować niebawem) oraz który pad jak komu lepiej w dłoni leży.

Ja jestem przywiązany do padów PS i ich gier od ponad 20 lat, więc dla mnie wybór jest prosty. Natomiast na razie mi się nie spieszy, bo jeszcze jest mało gier, nie lubię bić się o coś niedostępnego i obserwuję czy pierwsze egzemplarze nie będą awaryjne, a poza tym nie mam telewizora 4K, więc i tu trzeba poczynić ulepszenia przed zakupem konsoli ;)

Jestem w tym samym położeniu :)

Zresztą wszystkie gry multiplatformowe są tworzone tak, aby działały płynnie na każdej konsoli / PC. Mamy przykład Watch Dogs - pokazy przedpremierowe były śliczne - a już dostępne gry w sprzedaży takie nie były, bo by sobie konsole nie poradziły. Ubisoft miało gdzieś Pecetowców i ich highendowy sprzęt bo większość (jak się okazało po czasie) z 10 milionowego nakładu trafiło w ręce konsolowców i to za ok. dwa razy większą kasę :) Liczy się kasa...

 

Producenci gier zrobią tak, aby każda produkcja śmigała dobrze na danej konsoli. iPhone'y też są o 20/30% słabsze na papierze od swoich androidowych konkurentów a wszytko hula ok :)

 

Godzinę temu, Lestaf napisał:

Śmieszą mnie argumenty, że na Xboxa nie ma gier. Są setki gier, również te w które nie zagra się na PlayStation. Teraz jeszcze Microsoft wykupił Bethesde i może sprawić, że ani nowy Doom ani The Elder Scrolls ani żaden nowy Fallout nie wyjdą na PS5. Wszystkie nowości ze stajni Microsoftu od dnia premiery dostępne są w Game passie, który w najdroższej wersji kosztuje 55 zł miesięcznie. A co takiego ma Sony? Dwie części The Last of us, przereklamowany Uncharted i przynudnawy Horizon Zero Dawn. Tylko najnowszy God of war i Bloodborne mi się podobały. Zobacz ile gier ma teraz wyjść tylko na Xboxa, chociażby Scorn i Hallblade 2, a i tak zdecydowana większość gier jest multiplatformowa.

Nikt nie mówi, że na Xboxa nie ma gier. Większość jednak wspomina, że na PS były zdecydowanie lepsze gry ekskluzywne. Jeżeli mówisz, że Horizon Zero Dawn był przynudnawy, to Twoje zdanie. Dla mnie jedna z lepszych gier tej generacji :)

Żeby nie być mocno subiektywnym i zamkniętym z oceną bo nie grałem w żadną grę na Xbox One można przejrzeć listę 40 najlepszych gier ekskluzywnych na Swich / PS4 / Xbox zrobioną przez Metractics - mamy więc najlepsze z możliwych zestawienie (ocena to suma punktów za recenzję użytkowników). Na 40 tytułów może 7 jest na Xboxa. Nie chce demonizować konsoli MS, ale pod względem gier, przegrali z PS4 na całej linii.

https://www.metacritic.com/pictures/best-console-exclusive-games-ps4-xb1-switch

 

Uff.. dobra, zaczynam pracę bo już prawie 10 😅


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śmieszą mnie argumenty, że na Xboxa nie ma gier. Są setki gier, również te w które nie zagra się na PlayStation. Teraz jeszcze Microsoft wykupił Bethesde i może sprawić, że ani nowy Doom ani The Elder Scrolls ani żaden nowy Fallout nie wyjdą na PS5. Wszystkie nowości ze stajni Microsoftu od dnia premiery dostępne są w Game passie, który w najdroższej wersji kosztuje 55 zł miesięcznie. A co takiego ma Sony? Dwie części The Last of us, przereklamowany Uncharted i przynudnawy Horizon Zero Dawn. Tylko najnowszy God of war i Bloodborne mi się podobały. Zobacz ile gier ma teraz wyjść tylko na Xboxa, chociażby Scorn i Hallblade 2, a i tak zdecydowana większość gier jest multiplatformowa.

Nie napisałem, że nie ma gier. Każda konsola ma swój zestaw exclusive. Co kto lubi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



.. . Jeżeli mówisz, że Horizon Zero Dawn był przynudnawy, to Twoje zdanie. Dla mnie jedna z lepszych gier tej generacji



Horizon Zero Dawn mnie rozczarowało, bo spodziewałem się czegoś w rodzaju The last of us, gdzie można było eksplorować porzucone w ciągu jednej chwili domy ludzi, w których czas się zatrzymał, a dostałem wielki pusty świat, gdzie urbeksowania nie było praktycznie wcale, a npc byli pozbawieni wyrazu i dawali nudne misje. Wątek główny też mnie nie porwał, choć przyznam, że do maszyn fajnie się strzelało, a Aloy była niczego sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





Horizon Zero Dawn mnie rozczarowało, bo spodziewałem się czegoś w rodzaju The last of us, gdzie można było eksplorować porzucone w ciągu jednej chwili domy ludzi, w których czas się zatrzymał, a dostałem wielki pusty świat, gdzie urbeksowania nie było praktycznie wcale, a npc byli pozbawieni wyrazu i dawali nudne misje. Wątek główny też mnie nie porwał, choć przyznam, że do maszyn fajnie się strzelało, a Aloy była niczego sobie default_smile.png

U mnie zupełnie odwrotnie. Pomysł wydawał mi się idiotyczny - strzelanie z łuku do robo-dinozaurów w postapokaliptycznym świecie? No chyba sami przyznacie, że brzmi co najmniej głupio :) Dorwałem chyba przypadkiem w promocji jeśli się nie mylę i miałem bardzo niskie oczekiwania wobec tej gry. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że silnik jest świetny, widoki piękne, a fabuła wciągająca. Rozgrywka z czasem nudziła się, ale fabuła mnie zainteresowała. Tytuł oceniam bardzo na plus :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobał sam początek gry, gdy Aloy była mała i gdy dorastała za wszelką cenę chcąc udowodnić swoją wartość. Im dalej w las tym gra robiła się gorsza. Ukończyłem ją, ale platyny nie chciało mi się wbijać. Myślę że zagram też w kolejną część o ile wyjdzie na PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że obiektywnie będzie można ocenić, która konsola "wygrywa" obecną generację za co najmniej rok a pewnie i dwa lata. Ja będę mógł się wypowiedzieć jak dokupię PS5, do XsS, który wjechał na premierę. Patrząc w przeszłość, jeśli chodzi o Exy, dotychczas wygrywało dla mnie Sony.

 

Wydaje mi się, że obecnie największą siłą konsoli Microsoftu jest właśnie GamePass i myślę, że określenie Serii S, które usłyszałem gdzieś w recenzji, idealnie oddaje założenie z jakim S się kupuje i jak dobrą ofertą jest gamepass. Mianowicie, jeden z recenzentów określił go jako "dekoder do GamePassa". Tak duża bibliotek gier, która jest ciągle rozwijana, za 50 zł miesięcznie, rewelacja. Szczególnie, że przy cenach gier na next geny, w ciągu roku, jest to równowartość zakupu dwóch tytułów AAA na właśność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Game pass ma już 15 milionów użytkowników i jestem pewien, że w tej generacji mogą nawet podwoić ten wynik. To byłby ogromny sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.