Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
BRABUS

Gry komputerowe :)

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Najki napisał:


U mnie zupełnie odwrotnie. Pomysł wydawał mi się idiotyczny - strzelanie z łuku do robo-dinozaurów w postapokaliptycznym świecie? No chyba sami przyznacie, że brzmi co najmniej głupio :) Dorwałem chyba przypadkiem w promocji jeśli się nie mylę i miałem bardzo niskie oczekiwania wobec tej gry. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że silnik jest świetny, widoki piękne, a fabuła wciągająca. Rozgrywka z czasem nudziła się, ale fabuła mnie zainteresowała. Tytuł oceniam bardzo na plus :)

Bez najmniejszych oporów zrobiłem platynkę - fabularnie może nie do końca mi siadła (co nie znaczy, że słaba!), ale rozgrywka świetna i bawiłem się przy HZD rewelacyjnie :)

 

12 minut temu, Ceteth napisał:

Prawda jest taka, że obiektywnie będzie można ocenić, która konsola "wygrywa" obecną generację za co najmniej rok a pewnie i dwa lata. Ja będę mógł się wypowiedzieć jak dokupię PS5, do XsS, który wjechał na premierę. Patrząc w przeszłość, jeśli chodzi o Exy, dotychczas wygrywało dla mnie Sony.

 

Wydaje mi się, że obecnie największą siłą konsoli Microsoftu jest właśnie GamePass i myślę, że określenie Serii S, które usłyszałem gdzieś w recenzji, idealnie oddaje założenie z jakim S się kupuje i jak dobrą ofertą jest gamepass. Mianowicie, jeden z recenzentów określił go jako "dekoder do GamePassa". Tak duża bibliotek gier, która jest ciągle rozwijana, za 50 zł miesięcznie, rewelacja. Szczególnie, że przy cenach gier na next geny, w ciągu roku, jest to równowartość zakupu dwóch tytułów AAA na właśność.

Przejechałem kilka artykułów dotyczących "najlepszych" gier na Xboxa i faktycznie dużo, bardzo ciekawych tytułów. Natomiast oferta PS Plusa nie przedstawia się w tym świetle jakoś znacznie gorzej.

 

Tak dopytam - całą ofertę GamePassa ma się od razu w momencie wykupienia subskrypcji? Jeżeli tak to świetna sprawa.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest przewaga GamePassa. PS plus, to dwie gry co miesiąc, a jeśli nie dodałeś ręcznie gry do biblioteki to przepadła. Tak samo, nie możesz ściągać gier, które w plusie były wcześniej. W GP masz bodajże ok 600 tytułów dostępne od ręki, sporo pozycji bardziej znanych/lubianych/nowszych niż gry pojawiające się w plusie. Z PS Plus korzystam jakoś od 5 lat i prawda jest taka, że niewiele tam było gier, które chciałem ograć lub nie ograłem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonament Game pass Ultimate za 55 zł /miesiąc to dostęp do całej biblioteki gier na konsole, na pc, granie w chmurze, dostęp do dysku sieciowego i granie po necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ceteth napisał:

No właśnie to jest przewaga GamePassa. PS plus, to dwie gry co miesiąc, a jeśli nie dodałeś ręcznie gry do biblioteki to przepadła. Tak samo, nie możesz ściągać gier, które w plusie były wcześniej. W GP masz bodajże ok 600 tytułów dostępne od ręki, sporo pozycji bardziej znanych/lubianych/nowszych niż gry pojawiające się w plusie. Z PS Plus korzystam jakoś od 5 lat i prawda jest taka, że niewiele tam było gier, które chciałem ograć lub nie ograłem wcześniej.

Mam PS Plusa od 3,5 roku i jak patrzę na listę to ograłem ok. 30 tytułów czyli wychodzi jakoś 1 gra na miesiąc :) Nie ma źle.

Ale tak - częściej są gry, które już ograłem lub niezbyt wysoko na mojej liście życzeń, niż takie na które bardzo mam ochotę. Ale podejrzewam, że w GamePass byłoby podobnie (z tych ciekawszych to widzę tylko Nier i The Outer Worlds w które nie grałem).

 

Z tymi bardziej znanymi/lubianymi to bym pewnie mógł polemizować. Od 2017 na PS4 zaczęły wpadać naprawdę fajne tytuły... ale fakt, dopiero po kilku latach od premiery konsoli :D

https://playstation.fandom.com/wiki/List_of_PlayStation_Plus_games_(PAL_region)

 

 

AHA i Panowie - PS Plus kosztuje na promo ok. 130zł na rok! Przy założeniu 5 lat życia konsoli to daje nam ok. 650/700zł. GamePas wychodzi 3300zł. Znaczna różnica!

 

Godzinę temu, Lestaf napisał:

Abonament Game pass Ultimate za 55 zł /miesiąc to dostęp do całej biblioteki gier na konsole, na pc, granie w chmurze, dostęp do dysku sieciowego i granie po necie.

PS Plus też daje chmurę na "sejwy" oraz granie online.

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że dalej, za to powiedzmy 130zł jak kupisz na promkę, dostaniesz 24 gry z czego większość to indyki/starsze produkcje + nie masz dostępu do tego co wyszło wcześniej.

 

W GP od razu masz dostęp do sporej biblioteki, gier na premierę etc.

 

Z fajniejszych tytułów to masz jeszcze choćby - Gearsy, obie najnowsze Forzy, R6: Siege, Wasteland 3, Destiny 2 z dodatkami, Jedi Fallen Order, Doom Eternal, Football Manager 2020 itd. Wszystko to uznane tytuły AAA i jeśli ktoś w to nie grał, to nawet grając sporo, wystarczy na miesiące zabawy :) Tak jak na teraz nie jestem w stanie okreslić, która konsola jest lepsza bo PS5 jeszcze nia mam, tak wg. mnie PS Plus do Game Passa nie ma startu nawet. A jednak jestem bardziej fanboyem konsoli Sony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko, tylko kiedy w to grać? Bez względu na to czy Xbox, PS czy PC/laptop
Ehhh... Kiedyś to były czasy :D

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pozostaje się cieszyć, że moja kobieta uczy angielskiego i często jednak ludzie chcą mieć lekcje po pracy, więc jest kiedy usiąść :) No i po zakupie kierownicy, sama czasem lubi usiąść i pojeździć w Grand Turismo :P Wtedy albo strzelanki na kompie albo Xbox time :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Ceteth napisał:

Z tym, że dalej, za to powiedzmy 130zł jak kupisz na promkę, dostaniesz 24 gry z czego większość to indyki/starsze produkcje + nie masz dostępu do tego co wyszło wcześniej.

 

W GP od razu masz dostęp do sporej biblioteki, gier na premierę etc.

 

Z fajniejszych tytułów to masz jeszcze choćby - Gearsy, obie najnowsze Forzy, R6: Siege, Wasteland 3, Destiny 2 z dodatkami, Jedi Fallen Order, Doom Eternal, Football Manager 2020 itd. Wszystko to uznane tytuły AAA i jeśli ktoś w to nie grał, to nawet grając sporo, wystarczy na miesiące zabawy :) Tak jak na teraz nie jestem w stanie okreslić, która konsola jest lepsza bo PS5 jeszcze nia mam, tak wg. mnie PS Plus do Game Passa nie ma startu nawet. A jednak jestem bardziej fanboyem konsoli Sony :)

Dyskusji ciąg dalszy!

W PS Plusie w tym roku też dali takie gry jak: Uncharted 1-3, BioShock Collection, The Sims 4, Shadow of the Collossus, Uncharted 4, Dirt Rally 2, Cities: Skyline, Call of Duty WWII,  Call of Duty MW2, Fall Guys, PlayersUnknow's Battleground, Street Fighrt V, Need for Speed: Payback, Vampyr, Middle-Earth Shadow of War. Większość to mocne tytuły.

 

Moim zdaniem cena jest adekwatna zarówno za jedną jak i za drugą usługę.

 

22 godziny temu, Ceteth napisał:

No cóż, pozostaje się cieszyć, że moja kobieta uczy angielskiego i często jednak ludzie chcą mieć lekcje po pracy, więc jest kiedy usiąść :) No i po zakupie kierownicy, sama czasem lubi usiąść i pojeździć w Grand Turismo :P Wtedy albo strzelanki na kompie albo Xbox time :D

Syn do dziadków.

Żona do koleżanki / na zakupy.

Siadam na kanapie i odpalam konsolę :D teraz trochę pandemia przeszkadza, ale jakoś się czas organizuje.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szczerze mówiąc, gdyby nie to, że plus jest potrzebny do grania online, to na pewno nie wykupowałbym go. Ale, że gram w dużej mierze online, wyboru nie miałem. GamePassa kupuję dla gier.

 

Pozostaje mieć nadzieję, że przebąkiwanie Sony, że szykują jakąś ofertę abonamentową do konkurencji z GamePassem to nie tylko bajki i dzięki konkurencji pomiędzy dwoma gigantami, finalnie zyskamy, my, gracze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram dopiero od dwóch godzin i ledwo ukończyłem prolog, więc niewiele mogę powiedzieć, poza oceną grafiki, która jest rozczarowująca. Gram na Xboxie Series X i w prawdzie tektury się nie doczytują, a gra śmiga w 60 ramkach, ale wszystko jest jakieś takie rozmyte... Spodziewałem się kosmicznej grafiki, więc trochę się zawiodłem. Tak czy siak gra mi się przyjemnie default_smile.png



080f32f0100c241773f2f187bf1ca2a9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem wczoraj. Gram na PS4 zwykłym. Oprócz ekstremalnie rozczarowującej grafiki, rozczarowują też sterowanie pojazdami, zachowanie NPC, nie ruszanie ustami podczas mówienia, jazda NPC samochodami „po sznurku” (włącznie z obracaniem się samochodu w miejscu zamiast płynnego skręcania) i wiele innych.

Co do niedoczytujących się modeli i tekstur to jak gonił mnie ten VAN po uratowaniu laski z wanny to był wielkim szarym klockiem. Jackie jeszcze krzyczy żeby celować w kierowcę, a tam nie widać kierowcy przez to.

Na razie jestem wielce rozczarowany tą grą. Nigdy nie byłem tak bardzo rozczarowany grą. Rozważam poczekanie kilka miesięcy na kolejne patche (gram na 1.0.2) i/lub PS5


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XSX nie ma problemu z doczytywaniem tekstur. To po prostu nie jest gra na old geny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na ps4 pograłem ok 4 h i raczej gra poczeka dłużej pewnie na ps5. W trakcie gry dwa razy wywaliło do menu konsoli jakiś error, jazda samochodem i jak coś się dzieje wybuchy spadki animacji,

Grę mogę polecić dla klimatu początek wciągający, po ograniu pare razy wiedźmin 3 zz dodatkami oraz wcześniejszych części opowieść byłem napalony na Cyberpunka wszystkie materiały promocyjne nie pokazały gry z podstawowych konsol. 

Pamiętam na koniec życia PS3  premiera gra V i było normalnie grywalne itp... tu niestety narazie jest tak sobie by nie napisać rozczarowanie totalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że na kompie dużo lepiej Cyberpunk działa. Coś czuję, że jak syn na Youtube podłapie to bedzie trzeba ponad 2 stówki wybulić. 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt Red nigdy nie słynęło z oszałamiającej oprawy wizualnej :)

 

Rozgrywka i fabuła to były ich mocne strony. 

 

Po Wiedźminie 3 nikt się nie spodziewał, że zostanie jedną z najlepszych gier generacji (czy gier w ogóle). 

Wszyscy natomiast mieli kosmiczne wymagania co do Cyberpunka... Gra pewnie będzie / jest świetna. Ale nie osiągnie poziomu oczekiwań.

 

A problemy techniczne? Raczej niedopuszczalne dla gry z tak długim procesem tworzenia i za takie pieniadze. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale kosmiczne wymagania ludzi względem Cyberpunka nie były bezpodstawne. Wiedźmin był świetny, marketing rozkręcili fenomenalnie i nawet szarpnęli się na Keanu. Ludzie mieli prawo mieć wysokie oczekiwania po takim wstępie i tak ładnych trailerach. Tymczasem gra wyglada jak na PS3, ale przecież nie tylko o wygląd chodzi. Sterowanie, NPC, fizyka. Widzieliście co się dzieje z dużymi drzewami w badlands gdy powolutku ostrożnie wtoczymy się w nie samochodem? Albo jak auta NPC-ów skręcają w miejscu? Jak Jackie prowadzi auto i cały czas trzyma kierownicę na wprost mimo zakrętów 90 stopni? Ludzie którzy mówią, a nie poruszają ustami? To ostatnie to poziom PS2 lub PSX. Jest mi przykro, że REDzi nakręcili taki hype, a dostarczyli produkt niegotowy lub robiony na kolanie. Za to można sobie stworzyć faceta z cyckami i głosem kobiety - dopracowali iście ważny element Naprawdę mam nadzieję, że fabuła trochę to uratuje, ale i tak zastanawiam się czy nie poczekać do PS5 i na więcej patchy...

Przytoczę jeszcze screena z wypoku i filmik z PS4 i PS5, który robili przed patchem, a po patchu nie widzę różnicy.

20f49d008af0a48aa2e82757340b88d6.jpg&key=4e33517c0c2de16d0c470a7b5108aaa6de9f1dfdc9c7eb5be40ea7e3d6eb5496




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z Cyberpunkiem już prawie 30 godzin. Raz musialem wylaczyc gre bo przeciwnicy strzelali spod ziemii. Gra piękna, klomatyczna, wciągająca. Na PC sporo bugów, ale głównie graficznych, nie wplywajacych na rozgrywke. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odkryłem Uncharted 4 i od środy gram i jestem zachwycony :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Zolw napisał:

A ja odkryłem Uncharted 4 i od środy gram i jestem zachwycony :)

 

Pozycja obowiązkowa i dla mnie ta gra to TOP3 :)

8 godzin temu, Zolw napisał:

A ja odkryłem Uncharted 4 i od środy gram i jestem zachwycony :)

 

Pozycja obowiązkowa i dla mnie ta gra to TOP3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra dostała wczoraj patcha dla Xboxa i wygląda już bardzo ładnie :) Xbox Series X patch 1.04857b1d49206023c9238faf021d68e896.jpgd6928d0ee13d49ee785b5c3382688a13.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram CP2077 od czwartku na xBox'ie i od początku największym problemem jaki spotkałem było dwa razy zacięcie ekranu na 2-3 sekundy po czym grałem dalej bez problemu. Od strony technicznej wszystko co najmniej poprawnie, a od strony fabularnej i pomysłów w grze (rozwiązanie BD) rewelacja. Prawdziwy Cyberpunk. I mówi to gość który grał w RPG Cyberpunk w latach 90'tych. Nie wiem która to wersja gry była w tym klipie video. Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2020 o 01:00, Zolw napisał:

A ja odkryłem Uncharted 4 i od środy gram i jestem zachwycony :)

 

Za pierwszym podejściem do Uncharteda byłem zawiedziony, bo wydawało mi się, że to gra dla ludzi trochę ograniczonych - prowadziła za rękę w każdej chwili. To był pierwszy Uncharted jeszcze na PS3. Jakoś tak zleciało i wszystkie cztery części mam zaliczone dawno. Naprawdę fajna seria. Dla casualowych graczy, jakim się człowiek z wiekiem staje, jest idealna.

 

U mnie od premiery stoi sobie na półeczce X series X. Popełniłem zdradę stanu, bo zatwardziałym miłośnikiem PS-a byłem od pierwszej do czwartej generacji. Teraz jednak po prezentacjach PS5 i X-a, wybrałem konkurencję. Do padów można się przyzwyczaić w ciągu jednego dnia, do tego własne akumulatorki eliminują szukania kabla do ładowania w najmniej spodziewanym momencie. Nie mogę za to przestawić się do tego dashboardu i systemu achievementów. Trofiki na PS były fajniejsze. Czego mi jeszcze brakuje? Czegoś ala playlink z PS4, gdzie Wiedza to potęga potrafiła rozwalić każdą imprezę i wszyscy pchali się do grania na konsoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ps4 z dyskiem ssd cyberpunk działa tragicznie.Wywala mnie do niebieskiego ekranu co godzine średnio.Co chwile roboe save.Gra robiona 7 lat a wygląda jak gra z 2013 roku.Do tej pory żadna gra mnie tak nie rozczarowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ja niedzielny gracz widzę że cyber na xones wygląda mocno średnio, jakby mi ktoś powiedzial że to gra sprzed 5 lat to bym sie nie zdziwił mimo wszystko ma coś w sobie i sobie czasem włączę poklikać

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wychodzę z założenia, że im większy hype na coś, tym bardziej należy się wstrzymać z zakupem i poczekać na opinie innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.