Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
BRABUS

Gry komputerowe :)

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem Ghost of Tsushima już jakiś czas temu i również polecam. Najlepsza zabawa jest na najwyższym poziomie trudności, a jak dla mnie, to ma najlepszy system walki, jaki widziałem w grach, gdzie używa się broni białej. Więc warto to wykorzystać i jak się nauczy dobrze walczyć, to jest taka frajda, że głowa mała, szczególnie w pojedynkach 1 na 1.
Oczywiście fabuła też bardzo dobra i klimat, zwłaszcza, gdy gra się z japońskim dubbingiem, a nie kaleczy ją angielskim, czy tym bardziej polskim.

Potwierdzam choć grałem na normal. Japońskie audio najlepsze, ale szkoda tylko, że postacie ruszają ustami do angielskiego audio, więc z japońskim wyglądało to jak film z lektorem heh. Ale gra świetna, a ustami i tak lepiej poruszali niż w Cyberpunku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Uncharted 4 i od razu zaczynam zabawę z początkiem serii czyli Uncharted Fortuna Drake'a :) bardzo fajna gra trafia w 100% w mój klimat :) A tak na marginesie widzieliście, że grą roku 2020 zostało moje ukochane The Last Of Us :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właściwie temat jest o grach komputerowych ale wszystko się tak rozwija że nie tylko na komputerze dziś można grać albo telefon potraktujemy jako komputer (którym faktycznie jest)

czy używa ktoś z was komórki do grania z padem i zewnętrznym ekranem? Gram w COD Mobile właściwie codziennie i to jedyna moja gra. Ale zastanawiam się czy nie warto ogarnąć zestawu (kabel z filmu mam) pada i ekranu z wejściem hdmi (Np espresso displays)

 

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Zolw napisał:

Przeszedłem Uncharted 4 i od razu zaczynam zabawę z początkiem serii czyli Uncharted Fortuna Drake'a :) bardzo fajna gra trafia w 100% w mój klimat :) A tak na marginesie widzieliście, że grą roku 2020 zostało moje ukochane The Last Of Us :)

Seria Uncharted była genialna. Po ukończeniu 4 czułem jakbym musiał się rozstać z dobrym przyjacielem. Miejmy nadzieję że Sony przekona grubą kapustą Naught Dog żeby zrobić jeszcze jedną część ... Może na PS6 :)

 

Co do nagród GOTY to nie wiadomo która się liczy :P ale jak mówisz o tym:

https://blog.playstation.com/2020/12/18/playstation-blog-2020-game-of-the-year-the-winners/

 

To faktycznie TLoU 2 zgarnęło w tym roku prawie wszyskto. Jeszcze nie grałem, ale jest na liście must-have. 

 

10 godzin temu, 70soul napisał:

Witam, właściwie temat jest o grach komputerowych ale wszystko się tak rozwija że nie tylko na komputerze dziś można grać albo telefon potraktujemy jako komputer (którym faktycznie jest)

czy używa ktoś z was komórki do grania z padem i zewnętrznym ekranem? Gram w COD Mobile właściwie codziennie i to jedyna moja gra. Ale zastanawiam się czy nie warto ogarnąć zestawu (kabel z filmu mam) pada i ekranu z wejściem hdmi (Np espresso displays)

 

Są zdecydowanie lepsze rozwiązania do casualowego grania. Zobacz konsolę Nvidii (Shiled). Niedroga a do tego może służy jako centrum multimedialne (filmy, streaming itp). 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 80 zł nie mogłem sobie odmówić i kupiłem remake Mafii :) kiedyś grałem chwilę w trzecią część, ale jakoś nie siadło do końca. Tutaj po kilku godzinach grania chcę więcej. Jak na razie klimat gry robi super robotę :)

IMG_20210104_152131.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dwa dni temu skończyłem, gra jest Kozak przez duże K

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rano zacząłem grać w Mafie 2. Dopiero sam początek, niby ok, ale... Zastanawiam się, czy lepsze nie jest wrogiem dobrego

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W święta w przypływie natchnienia lub pomroczność kupiłem Xboxa x i się zaczęło... Nigdy nie miałem konsoli. Na razie leci diablo III, Forza i tomb raidery. Czeka Wiedźmin III. Game pass ultimate też uruchomiłem. Jakie gry polecacie?
Acha, chyba mam tylko jedną rękę do gier, w FPSy na gałkach nie potrafię grać default_sad.png


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W święta w przypływie natchnienia lub pomroczność kupiłem Xboxa x i się zaczęło... Nigdy nie miałem konsoli. Na razie leci diablo III, Forza i tomb raidery. Czeka Wiedźmin III. Game pass ultimate też uruchomiłem. Jakie gry polecacie?
Acha, chyba mam tylko jedną rękę do gier, w FPSy na gałkach nie potrafię grać default_sad.png


Ja mam tą konsolę od dwóch miesięcy i jestem nią zachwycony. Wcześniej miałem PS4 i różnica jest ogromna. Co do gier z Game passa to polecam Jedi Fallen Order. Na pewno jest jeszcze pełno gier wartych uwagi, ale ja gram raczej mało, a teraz kończę Cyberpunka i gry z GPU czekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lestaf napisał:
10 minut temu, BlackT napisał:
W święta w przypływie natchnienia lub pomroczność kupiłem Xboxa x i się zaczęło... Nigdy nie miałem konsoli. Na razie leci diablo III, Forza i tomb raidery. Czeka Wiedźmin III. Game pass ultimate też uruchomiłem. Jakie gry polecacie?
Acha, chyba mam tylko jedną rękę do gier, w FPSy na gałkach nie potrafię grać default_sad.png

 

Pokaż więcej  

Ja mam tą konsolę od dwóch miesięcy i jestem nią zachwycony. Wcześniej miałem PS4 i różnica jest ogromna. Co do gier z Game passa to polecam Jedi Fallen Order. Na pewno jest jeszcze pełno gier wartych uwagi, ale ja gram raczej mało, a teraz kończę Cyberpunka i gry z GPU czekają.

Rozwiniesz? 

Mam PS4 i jeszcze pewnie kilka miesięcy się wstrzymam przed zakupem nowej konsoli bo jeszcze sporo tytułów do ogrania.

No ale jak przyjdzie pora to właśnie będę się zastanawiał czy na X-a nie postawić 🤔 

Masz już doświadczenie i rozumiem że polecasz a ja tylko spytam czy nie będzie żal exów? 

Tak sobie myślę że takie tytuły jak Uncharted, The last of US lub God od war miałyby mnie ominąć to sobie teraz nie wyobrażam ale ....

No chyba że dwie konsole kupić ale chyba to już będzie zboczenie 🤭 

A może tytuły z X-a ogrywać na kompie?

Tak do tej pory myślałem ale doświadczenia z konsolą X nie mam to pytam 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomaliusz już odpowiadam. Różnic na korzyść XSX jest cała masa i wszystkich pewnie nie wymienię, ale oprócz gigantycznej mocy obliczeniowej tym co najbardziej rzuca mi się w oczy jest ogromne skrócenie loadingów gier, lub całkowite ich wyeliminowanie w przypadku opcji quick resume. XSX działa podobnie jak Switch, czyli zamiast wyłączać grę, usypia ją i po włączeniu konsoli gra włącza się w sekundę w miejscu w którym ostatnio skończyło się grać. Sama konsola z trybu instant włącza się w mgnieiu oka, a jak jest wyłączona to w jakiś zaczarowany sposób ściąga aktualizacje i gry. Uderzająca jest też cisza z jaką działa nowy Xbox, nie słychać go nawet pod dużym obciążeniem, jest po prostu bezszelestny. Game Pass to też jest rzecz bezkonkurencyjna, do której nic u Sony nie ma startu. Co do exów od Sony to też o tym myślałem, ale po przeanalizowaniu tego ile interesujących mnie exów wyszło w poprzedniej generacji, uznałem że nie ma się co tym przejmować, tym bardziej że Microsoft też zapowiada tytuły ekskluzywne na nowe konsole i do tego będzie je dawał w Game passie w dniu premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki: gram w Mafie 2 i niestety raz na jakiś czas pojawia się bug w postaci mega zwolnionego tempa gry, praktycznie o jakieś 90 kilka procent. Ktoś miał z tym do czynienia?

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lestaf napisał:

XSX działa podobnie jak Switch, czyli zamiast wyłączać grę, usypia ją i po włączeniu konsoli gra włącza się w sekundę w miejscu w którym ostatnio skończyło się grać. Sama konsola z trybu instant włącza się w mgnieiu oka, a jak jest wyłączona to w jakiś zaczarowany sposób ściąga aktualizacje i gry.

Ahem... Ta opcja była już na PS4 7 lat temu :o

A jak coś jest wyłączone to nie działa :D aktualizacje i ściąganie gier trwa podczas uśpienia maszyny. Tak, na PS4 jest to od 7 lat.

 

2 godziny temu, Lestaf napisał:

Game Pass to też jest rzecz bezkonkurencyjna, do której nic u Sony nie ma startu. 

Już to dyskutowaliśmy - nie porównuj usługi która kosztuje 4600zł na 7 lat do tej która kosztuje 910zł. To 5x więcej. Pod tym względem usługa Sony jest bezkonkurencyjna i Microsoft nie ma startu :)

 

2 godziny temu, Lestaf napisał:

 tym bardziej że Microsoft też zapowiada tytuły ekskluzywne na nowe konsole i do tego będzie je dawał w Game passie w dniu premiery.

Na wcześniejsze Xboxy też zapowiadał i jakoś średnio to wyszło. Ale to oczywiście subiektywna ocena.

 

2 godziny temu, Lestaf napisał:

Uderzająca jest też cisza z jaką działa nowy Xbox, nie słychać go nawet pod dużym obciążeniem, jest po prostu bezszelestny. 

Jeżeli tak jest to faktycznie świetnie. Chyba największym minusem PS4 Pro to głośna praca :(

 

3 godziny temu, tomaliusz napisał:

Masz już doświadczenie i rozumiem że polecasz a ja tylko spytam czy nie będzie żal exów? 

Tak sobie myślę że takie tytuły jak Uncharted, The last of US lub God od war miałyby mnie ominąć to sobie teraz nie wyobrażam ale ....

No chyba że dwie konsole kupić ale chyba to już będzie zboczenie 🤭 

Zegarków masz więcej jak jeden i jakoś nie masz z tym problemów :P Jeżeli jesteś graczem, to dwie konsole to nic dziwnego.

Ja na pewno wybiorę PS5. Przywiązanie do pada i marki, historia pucharków oraz wspomniane przez Ciebie świetne exy to tylko kilka atutów.

 

Ale liczę na wyrównaną "walkę" Sony i MS. Efektem będą tylko lepsze gry i lepsze konsole :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym ja miałem PS4 i obserwuję różnicę między tymi konsolami. PS4 nie miało quick resume, chyba że faktycznie nie zauważyłem i przez 6 lat grałem na PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Lestaf napisał:

@evilym ja miałem PS4 i obserwuję różnicę między tymi konsolami. PS4 nie miało quick resume, chyba że faktycznie nie zauważyłem i przez 6 lat grałem na PS3

Porównywanie konsoli nowej generacji do produktu z przed 7 lat (od innego producenta) oraz wytykanie różnic chyba mija się z celem. 

 

I tak PS4 miało od samego początku suspend & quick resume. Pytanie czy Xbox One miał? Link jak to zrobić (co jest zresztą banalnie proste) masz poniżej... Cóż, chyba jednak grałeś na PS3 :D

 

https://www.pushsquare.com/news/2015/03/guide_how_to_use_suspend_and_resume_on_ps4


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porównywanie konsoli nowej generacji do produktu z przed 7 lat (od innego producenta) oraz wytykanie różnic chyba mija się z celem. 
 
I tak PS4 miało od samego początku suspend & quick resume. Pytanie czy Xbox One miał? Link jak to zrobić (co jest zresztą banalnie proste) masz poniżej... Cóż, chyba jednak grałeś na PS3
 
https://www.pushsquare.com/news/2015/03/guide_how_to_use_suspend_and_resume_on_ps4
Ale XSX ma dysk ssd i ta funkcja dziala na prawdę szybko, poza tym można uśpić w ten sposób kilka (chyba sześć) gier i swobodnie między nimi przeskakiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lestaf napisał:
2 godziny temu, evilym napisał:
Porównywanie konsoli nowej generacji do produktu z przed 7 lat (od innego producenta) oraz wytykanie różnic chyba mija się z celem. 
 
I tak PS4 miało od samego początku suspend & quick resume. Pytanie czy Xbox One miał? Link jak to zrobić (co jest zresztą banalnie proste) masz poniżej... Cóż, chyba jednak grałeś na PS3 emoji3.png
 
https://www.pushsquare.com/news/2015/03/guide_how_to_use_suspend_and_resume_on_ps4

Pokaż więcej  

Ale XSX ma dysk ssd i ta funkcja dziala na prawdę szybko, poza tym można uśpić w ten sposób kilka (chyba sześć) gier i swobodnie między nimi przeskakiwać.

Dobrze że wspomniałeś o SSD. 

PS5 ma dysk ponad dwa razy szybszy (i tylko troszkę mniejszy) !! To jest petarda :)

Link do info. 

https://www.psu.com/news/ps5-ssd-vs-xbox-series-x-ssd-which-is-better/

 

Ale, możliwość 'wstrzymania' kilku gier spoko. Fajne dla kogoś, kto często zmienia tytuły. Mi akurat zbędne, bo prawie nigdy nke gram w więcej niż 1 grę na raz. PS5 będzie więc miało tak jak PS4, tylko jedną grę na szybkim starcie. 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Dobrze że wspomniałeś o SSD. 
PS5 ma dysk ponad dwa razy szybszy (i tylko troszkę mniejszy) !! To jest petarda
Link do info. 
https://www.psu.com/news/ps5-ssd-vs-xbox-series-x-ssd-which-is-better/


Na papierze faktycznie wygląda to super, tym bardziej zdziwiłem się gdy się okazało, że nowy Xbox wczytuje gry szybciej niż PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Lestaf napisał:

Na papierze faktycznie wygląda to super, tym bardziej zdziwiłem się gdy się okazało, że nowy Xbox wczytuje gry szybciej niż PS5.

 

Nie miałem okazji testować więc odpaliłem na YT pierwszy lepszy filmik. 

Wnioski: PS5 szybciej ładuje gry nowej generacji (te które były tworzone już z myślą o Next Genie) 

Xbox Series szybciej ładuje gry starej generacji (których sie już nie będzie produkować). 

 

Pytanie co dla kogo istotniejsze. I czy 3-10 sek. różnicy w ogóle jest istotne :D


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma PS5 i długo się bawiłem u niego tą konsolą. Według mnie XSX jest lepszy, choć jeszcze rok temu nie przyszłoby mi do głowy, że tak będę pisał i że kupię Xboxa. Planuję w przyszłości dokupić PS5, ale dopiero jak zrobią jakąś wersję slim z większym dyskiem, bo to jak teraz ta konsola wygląda to jest jakiś skecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio pokazałem synowi na YT grę Transarctica w którą kiedyś czasem grywałem. Spodobała mu się i teraz lecimy w gierki na DOS Boxie. Ostatnio na tapecie Prehistorik :) Ktoś grał w te tytuły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze konsole podłączyliście do monitora czy do telewizora? Planuję kupić monitor 144 Hz, ale nie wiem czy nie lepiej byłoby kupić jakiś mniejszy telewizor np. 40 cali. Boję się, że 24 cale to będzie dla mnie za mało, bo przyzwyczaiłem się do grania na 50 calowym tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wasze konsole podłączyliście do monitora czy do telewizora? Planuję kupić monitor 144 Hz, ale nie wiem czy nie lepiej byłoby kupić jakiś mniejszy telewizor np. 40 cali. Boję się, że 24 cale to będzie dla mnie za mało, bo przyzwyczaiłem się do grania na 50 calowym tv.

Ja gram na TV 55 cali 1080p, ale trzeba będzie pomyśleć o unowocześnieniu go pod zakup PS5. W ostatnich czasach zdarzają się gry, w których tekst jest pisany tak małą czcionką, że nie wyobrażam sobie grać na monitorze 24 cale, np. w Death Stranding tak było


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestaf, jak dla mnie to nie warto. Mam gamingowy monitor i na nim gram na PC, podpinałem niby konsole, ale to jednak nie to samo. Do niedawna grałem na 40 calach, teraz mam 65 i dla mnie to jest jeden z głównych punktów w konsoli - ekran musi być duży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.