Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
BRABUS

Gry komputerowe :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś chce przygarnąć taki zestaw w dobrych pieniądzach? :) nie muszą być wszystkie. 

DSC_6638.thumb.JPG.d45436ffc9258b042eba1f0978703672.JPG

 

Nie chce mi się wystawiać na portalach aukcyjnych... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evilym, mam sugestię :) ja gry, które już przeszedłem po prostu wymieniam na inne, takich sklepów/sklepików/punktów w Poznaniu jest masa, podejrzewam, że we Wrocku też coś znajdziesz. Nie będzie się trzeba bujać z pojedynczą sprzedażą, bo Mirrors Edge, Prey i AC Unity raczej nie sprzedasz.

 

W miejscu gdzie ja wymieniam gry, ostatnio wziąłem ze sobą Finala VII remake, Residenta 2 remake i NierAutomatę. Dopłaciłem stówkę i wyszedłem z Ghost of Tsushima i TLOU2 jeszcze w foliach :)

evilym, mam sugestię :) ja gry, które już przeszedłem po prostu wymieniam na inne, takich sklepów/sklepików/punktów w Poznaniu jest masa, podejrzewam, że we Wrocku też coś znajdziesz. Nie będzie się trzeba bujać z pojedynczą sprzedażą, bo Mirrors Edge, Prey i AC Unity raczej nie sprzedasz.

 

W miejscu gdzie ja wymieniam gry, ostatnio wziąłem ze sobą Finala VII remake, Residenta 2 remake i NierAutomatę. Dopłaciłem stówkę i wyszedłem z Ghost of Tsushima i TLOU2 jeszcze w foliach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać w Red Dead Redemption 2. Chyba przygniotła mnie swoim ogromem i mnogością opcji. Nie jestem pewien, czy będę kontynuować rozgrywkę.
Druga z gier to Mafia 3. Po genialnej Mafii Definitive Edition i bardzo dobrej Mafii 2 zasiadłem do trzeciej części. Hmmm... Jak na mój gust przekombinowana i jakoś ciężko mi się odnaleźć w klimacie, tym bardziej że główny bohater to murzyn. Jakoś nie pasuje mi do koncepcji mafijnej. Może dam jeszcze szansę obu tym grom zanim oddam koledze

Hogg



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie pierwsze podejście do Red Dead 2 też pokonało, planuje ograć na PS5. Gra prowadzi fabułę bardzo powoli stawiając bardziej na klimat niż akcję. O dziwo, Dead Stranding wciągnęło na maksa, a tam jeszcze mniej akcji.

 

Mafia 3, była moją pierwszą Mafią i też odpuściłem po kilku godzinach. Jedynka zdecydowanie najlepsza :)

 

Jeśli chodzi o Tsushimę, to po niecałych 30h właśnie odblokowałem drugą część wyspy. Gra jest świetna i wciąga jak bagno, ale jeśli chodzi o fabułę i postaci, to dużo bardziej zżyłem się z bohaterami AC i historia wciągała bardziej. Postawię nawet taką tezę, że gdyby Valhala nie była z serii AC, a oddzielnym IP o wikingach to przebiłaby GoT w wielu rankingach serwisów z grami. Nie sądziłem, że kiedyś w aż takich superlatywach będę mówił o jakimkolwiek AC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ceteth

Spoko, znam bardzo dobrze proces wymiany gier. Mój kumpel nawet był właścicielem takiego punktu przez kilka ładnych lat.

Są jednak dwa minusy takiego rozwiązania:

  • Niska proponowana cena za Twoje gry
  • Stosunkowo wysoka cena gier w takim punkcie 

Prawie zawsze wychodziłem z przekonaniem że stracilem dużo na tej transakcji 😬

 

Jedynym wyjątkiem jest chyba pewien punkt w Mysłowicach (ja jestem z Katowic jak coś :) ) gdzie tam po wymianie miałem wrażenie że wszystko poszło fair ^^ 

Ale z drugiej strony taka wymiana jest łatwa i szybka. 

Sprzedawać gier pojedynczo mi się nie chce (pakować, dogadywać szczegóły, biegać do paczkomatu czy na pocztę to za dużo zamieszania). Jak ktoś się zdecyduje na min 3 gry mogę działać. Jak nie będzie chętnych to jak pisałeś, wymienię w jakimś punkcie. 

 

 

 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie sprawdza ile chodzi gra na allegro i liczy sobie 20 zł za wymianę gry. Ceny też raczej ok, Tsushima 199, TLOU2 120 czy 130, nowe. Tak jak mówisz, jak do ugrania jest 30 czy 40 zł, to nie ma sensu wystawianie i latanie po pocztach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Hogg napisał:

Zacząłem grać w Red Dead Redemption 2. Chyba przygniotła mnie swoim ogromem i mnogością opcji. Nie jestem pewien, czy będę kontynuować rozgrywkę.
Druga z gier to Mafia 3. Po genialnej Mafii Definitive Edition i bardzo dobrej Mafii 2 zasiadłem do trzeciej części. Hmmm... Jak na mój gust przekombinowana i jakoś ciężko mi się odnaleźć w klimacie, tym bardziej że główny bohater to murzyn. Jakoś nie pasuje mi do koncepcji mafijnej. Może dam jeszcze szansę obu tym grom zanim oddam koledze

Hogg


 

Miałem to samo z RDR 2. Pomimo, że gra wydawała mi się świetna, to przytłoczyła mnie swoją wielkością. Odpuściłem po pewnym czasie i żałuję, więc zaciśnij zęby i nie popełnij mojego błędu ;)

Mafię 3 przeszedłem na raty. Też mi było ciężko odnaleźć się w tym klimacie po rewelacyjnych poprzednich częściach. Jednak jeśli to pominiesz i potraktujesz jako całkiem inną grę, nie odnosząc się do poprzednich części, to gra jest lekka i przyjemna, więc wg mnie warto ją ukończyć. No i soundtrack super.

 

Ja mam teraz podobne wahania z Far Cry 5. Lubię bardzo serię Far Cry, bo mogę nie grać miesiąc z braku czasu, a i tak włączając grę za moment jestem w tym klimacie. Nie muszę się zastanawiać, co się działo wcześniej, co mam do wypełnienia. To wielka zaleta takich z pozoru nudnych i powtarzalnych gier. jednak tym razem mnie ta powtarzalność znużyła i po wyczyszczeniu z misji jednego z trzech regionów wraz z rozwaleniem jednego z bossów, nie chce mi się robić tego samego z kolejnymi dwoma regionami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem czas i upalam wieczorami POE 2. Gra wciąga bardzo. Dialogi są niezłe, fabuła też OK (może nie jest to wiedźmin ale jest ponad przeciętnie). Uważam że porównania z D:OS 2 nie mają większego sensu. Może grając w trybie turowym ale przy aktywnej pauzie to jednak różne gry. POE 2 jest łatwiejsza niz D:OS 2. Niemniej polecam obydwie. 

Grał z Was już ktoś w Baldura 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako mega fan Baldurs Gate napiszę, że... Nie. Dlaczego? Skutecznie zniechęca mnie do tego system walki turowej. Próbowałem w Divine Divinity i Divine Divinity 2 i nie tylko. Wiem, że to nie dla mnie. Umęczyłem się okrutnie i każdorazowo po chwili wywalałem grę z dysku.
Dlatego nawet nie siadam do BG 3

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię obydwa style rozgrywki, ale DOS2 był dla mnie na tyle trudny że obawiam się tego przy BG3. Gram dla przyjemności, nie dla zdobywania osiągnięć i to najbardziej przeszkadzało mi w grze Larian Studios. Przeszedłem ją tylko raz i nie chciało mi sie tego powtarzać. Z drugiej strony system pancerzy był fajny. Pewnie za jakiś czas BG3 będzie u mnie grane ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpaliłem POE2... Kurcze, wciąga
Mam też w planach ograć w przyszłości Tyrrany

Hogg



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze z innej bajki zapytam. Gra ktoś z Was z sentymentu w gry retro? Dla mnie nie ma lepszej odskoczni od codzienności niż wyciągnięcie od czasu do czasu A500 z pudła i zagranie w The Settlers, czy Cannon Fodder. Te dwie gry kładą na łopatki wszystko inne, co ogrywałem w teraźniejszości od ~15 lat. I po sprzedaży PS4 nawet miałem już nie kupować kolejnych konsol, tylko pozostać przy Amidze, ale jakoś ciekawość zwyciężyła. Posiadam jeszcze C64, ale wyciągam go rzadziej - tutaj rządzi North & South (bo na Amigę nie posiadam), Striker i Who Dares Wins. Za to Pegasus stoi podpięty w jednym z pokoi na stałe, ale tutaj po czasie lekko się rozczarowałem. W latach 90 się zagrywałem, teraz szybko się znudziłem. Jedynie dzieciaki w Mario lubią sobie pograć, stąd konsola żyje na co dzień. Córki tak uwielbiają Mario, że jadę im dzisiaj kupić Nintendo Game & Watch Super Mario :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hogg

Hehehe - wciąga! Mimo kilku momentów zwątpienia na początku chcę przejść grę całą. Gra jest naprawdę duża. Na minus interfejs "plecaka" drużyny, trudno się połapać, ale generalnie daje dużą frajdę.

Tyrrany - nawet nie wiedziałem, że to Obsidian. Nie jestem jakimś wielkim fanem klasycznych RPGów, ale Obsidian zawsze trzeba dać szansę. Jednak widzę recenzje umiarkowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

North and south jest chyba najlepsza gra w jaka grałem na Amidze. Z kumplem graliśmy godzinami. Gdyby była jako np gra mobilna, na bank bym pogral z sentymentu 😁

 

Settler, CF, fire force, ninja wars, lethal weapon. Oj było tego :) ja ze wszystkich izometrycznych rpg (wylaczajac typowe hack n slash) najlepiej z mlodszych lat wspominam taka grę jak Arcanum. Świetna była, a przynajmniej fak ja wspominam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcanum nigdy nie ukończyłem niestety, choć była zacna. Wtedy jednak był wysyp świetnych rpg-ów w izometryku i człowiek po raz n-ty ogrywał Fallouta, Fallouta 2, a były jeszcze Baldur'sy, Icewind Dale, Planescape Torment (też nigdy nie ukończyłem). Na PC to wg mnie była złota era świetnych rpg-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcanun klimat mega, ale... Kompletnie nie połapałem się w niej. Totalnie nie wiedziałem co i jak... Niestety, nie grałem poza początkowymi próbami nieudolnymi zresztą

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo podobało się połączenie Magii i technologii. Bardzo to do mnie gadało w tej grze :) Fallouty na tak, ale fanem Baldura nigdy nie byłem. Skończyłem chyba, IweWind Dale o ile dobrze kojarzę, bo była przystępniejsza od BG :)

 

Fallouty ograłem dotychczas wszystkie możliwe (oprócz tego nowego MMO) i chyba po dziś dzień najlepiej wspominam drugą część. Nie tylko za historię etc. ale styl graficzny też chyba najbardziej na plus. Niestety ale takie New Vegas, Fallout 3 i Fallout 4 były wg mnie grami brzydkimi, bo technologia nie pozwalała na pokazanie ładnie tak ogromnego świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POE 2 ogrywane dziś ponad godzinę. Daje rade, tylko póki co dziwny sposób poruszania się po mapie ;)

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2021 o 12:20, Hogg napisał:

Zacząłem grać w Red Dead Redemption 2. Chyba przygniotła mnie swoim ogromem i mnogością opcji. Nie jestem pewien, czy będę kontynuować rozgrywkę.
...

Warto się przełamać!

Miałem podobnie na początku a jak gra się skończyła to strasznie żałowałem że to już koniec :) 

Po kilkunastu godzinach już nie można się oderwać a tą grę jak przejść porządnie to masz kilkadziesiąt godzin gry :D 

I za tą grę to jest uczciwa cena w stosunku do ilości czasu na rozgrywkę ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomaliusz napisał:

Warto się przełamać!

Miałem podobnie na początku a jak gra się skończyła to strasznie żałowałem że to już koniec :) 

Po kilkunastu godzinach już nie można się oderwać a tą grę jak przejść porządnie to masz kilkadziesiąt godzin gry :D 

I za tą grę to jest uczciwa cena w stosunku do ilości czasu na rozgrywkę ;)

Dobrze mówi, polać mu!

Dla mnie akurat sprawa RDR2 była prosta. Wiedziałem, że muszę w nią zagrać, bo grałem w pierwszą część na PS3 i już jedynka była świetna. Natomiast dwójka jest tak dobra, że po jej zakończeniu dalej chciałem chłonąć ten świat i jak już zrobiłem wszystko poboczne czego nie udało mi się w trakcie fabuły to zacząłem grać scenariusz od nowa. Drugi raz co prawda nie przeszedłem, bo za długa, ale jeszcze trochę pograłem i nadal było fajnie. Rockstar potrafi robić świetne światy. RDR2 jest ogromne, ale ma też mnóstwo smaczków, a nawet nierozwiązanych do dziś zagadek typu sprawa zaginionej luksemburskiej księżniczki Isabeau (sprawa, której w ogóle nie dotyka fabuła ani misje poboczne, a i tak umieścili to w grze i fani prowadzą śledztwo od wielu miesięcy, albo i lat już, bo trochę minęło od premiery). Jest cała grupa na Reddit r/reddeadmysteries analizująca takie smaczki. Kiedyś tam trafiłem przypadkiem szukając czegoś i jak trochę poczytałem to nie mogłem uwierzyć ile takich detali autorzy umieścili w grze.

 

Naprawdę warto, przede wszystkim fabularnie jest wyśmienicie. To jedna z tych bardzo nielicznych gier, o których mowię, że są podróżą, bądź przeżyciem (nie mylić z przeżytkiem ;)). Koniecznie graj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do RDR2, to kupiłem grę na premierę i doszedłem z zapartym tchem aż praktycznie do końca. Niestety, żeby nie spoilerować, w związku z tym jak przywiązałem się do głównego bohatera i tym, że zdaję sobie sprawę z tego co dalej będzie w fabule. Od 2 lat gram, ale nie kończę fabuły, bo tak się wczułem. Także to chyba świadczy o czymś :) 

 

Teraz zagrywam się w Valhalle na PC, ale denerwuje mnie "poziom mocy" robię wszystkie jakieś poboczne rzeczy, a nadal jest "za niski", żebym mógł pchać fabułę. Bardzo chciałbym też iść do chaty tatuażysty, ale przez mnogość bugów w grze nie można z nią rozmawiać... Ogólnie ilość bugów jest na prawdę duża w porównaniu do Oddysey. No tak, ale to nie jest poziom sławetnego Cyberpunka (którego bardzo źle wspominam, ale już nie ze względu na bugi).

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jednak zespojlerowałeś.

Edytowane przez Najki
Usunięcie cytatu ze względu na to, że autor zmienił swój post i nie chcemy niczego spojlerować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Najki napisał:

Trochę jednak zespojlerowałeś.

 

A to nie jest tak, ze na każdego bohatera coś czeka w grze? 🤣 Zmieniłem trochę formę 

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrywałem Valhalę na Xbox Series S i błędów praktycznie nie było.

Ale dziwię się, że masz problem z poziomem mocy, bo ja robiąc tylko niektóre side questy i co jakiś czas najazd, nie miałem z tym w ogóle problemu. Czasami trafiali się Zealoci przed, którymi musiałem uciekać, ale sam wątek główny "szedł równo ze mną".

Jak mogę coś zasugerować - kupuj materiały u kupców. Sporo tego mają, a kasy w grze raczej nie brakuje, bo też nie ma za wiele rzeczy, na które można je wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.