Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
BRABUS

Gry komputerowe :)

Rekomendowane odpowiedzi

Waszym zdaniem. Czas jest już i pora na cyberpunk 2077? Wystarczająco już połatali czy jeszcze czekać? Do tej pory czekałem. Nie spieszy mi się. Platforma ps5. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jakubos napisał(-a):

Waszym zdaniem. Czas jest już i pora na cyberpunk 2077? Wystarczająco już połatali czy jeszcze czekać? Do tej pory czekałem. Nie spieszy mi się. Platforma ps5. 

Stary jak najbardziej. Wyszedł duży patch, jestem w trakcie ogrywania na PC. Gram w detalach Ultra ale z wyłączonym ray-tracingiem i gra śmiga w 60 fps, bugów nie uświadczyłem. Serio, może czasem jakiś npc się dziwnie zachowuje ale przy świecie tych rozmiarów to do zaakceptowania. Fabuła tej gry to cud, miód i orzeszki :)

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolfenstein : The New Order mam już za sobą teraz lecę dalej w The Old Blood. W tych nowych grach klimatu takiego jak w RTCW  z 2001 roku nie ma niestety, ale można  postrzelać:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elden Ring od kilku dni - rewelacja. Przystępny jak na souslike, wciągający i piękny. Wciągnął mnie dużo bardziej niz sie spodziewałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upalam CP2077. Bugów i glitchy jest niewiele, w zasadzie niezauważalne. Gra jest też dobrze zoptymalizowana. Niemniej nie jest to aż tak dobra gra jak się spodziewałem. Przede wszystkim misje poboczne są nudne. Jazda autem jest gumowa. Nieco chaotyczny jest też rozwój postaci. Wg mnie tego mogło by w ogóle nie być bez straty dla rozrywki. Na plus główny wątek, strzelanie, elementy skradankowe. Podoba mi się też część wizualna gry. Nie tyle grafika co concept, wygląd ludzi, wygląd miasta jest naprawdę fajny. 

Ogólnie 7/10

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2022 o 11:58, Ceteth napisał(-a):

Elden Ring od kilku dni - rewelacja. Przystępny jak na souslike, wciągający i piękny. Wciągnął mnie dużo bardziej niz sie spodziewałem :)


Świetna gra, taka synteza co Miyazaki robił do tej pory. Skończyłem, ale oczywiście za jakiś czas kolejne przejście inna klasą. Fakt, że sporo ułatwień pod nowych graczy, ale można grać po staremu i ńie korzystać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie większość Soulsów pokonała. Najbardziej kupił mnie Sekiro (który podobno jest jednym z trudniejszych) i jest to w sumie jedyny skończony przeze mnie souls like.

W Elden Ringu robię wszystko powoli, wszedzie zaglądam, staram się nie korzystać z poradników. Nie spieszy mi się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zbliżam się powoli ku końcowi Dying Light 2, w międzyczasie jeszcze wjeżdża Forza, bo robię cotygodniowe wyzwania, zamówiony też Horizon FW, ale kusi ten Elden Ring. W Soulsy coś tam grałem, ale nie wciągnęło mnie, Sekiro chciałem spróbować i też jakoś się nie złożyło, bo miałem inne gry. Chyba po Horizonie, czyli pewnie za jakieś 2 miesiące w końcu się zdecyduję.

Brakuje mi ostatnimi czasy erpega na miarę Risena, czy TES. Jasne, wyszedł Elex, ale nie grałem w jedynkę, a teraz to już zbyt archaiczna gra, żeby nadrabiać. Choć do 2 części może się kiedyś przekonam.

Bo tak poza tym, to ostatnia taka gra, to było Kingdom Come. No może Ghost of Tsushima, ale to jednak trochę co innego.

Może Elden Ring wypełni mi tę lukę.

Edytowane przez koorchuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Elden Ringa nazwałbym trudnym RPG a nie typowym Soulslike. Najbardziej z soulsów jest to, ze gra nie prowadzi za rączkę od questa do questa, tylko trzeba samemu odkrywać świat.

 

W Dying Light 2 jestem na walce z ostatnim Bossem, która jest tak beznadziejna, że z tydzień temu wyłączyłem w połowie i tak się nie mogę na razie przemóc żeby odpalić i dokończyć. Masakra, typowe podejście - nie mamy do końca pomysłu, więc damy Bossowi kilka pasków życia i po każdym pasku Boss trochę ucieka i bijesz się w innej miejscówce/otoczeniu.

 

W pierwszym Horizonie pokonał mnie łuk, mimo, ze z 20h w tą grę włożyłem. Jak będzie promka to kupię FW.

 

Obecnie tłumaczę sobie, że wcale nie potrzebuje Gran Turismo na premierę, bo mam dość gier do ogrywania na kierownicy, ale jednak Legenda kusi, a za szybkiej promki raczej sie nie spodziewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cp2077 na razie  czeka na swoją kolej. Ze wzgledu o bugach o których tyle było napisane.

 

Na kupce wstydu jest Skyrim którego ostatnio mocno eksploatuję w wersji na ps5.  Ale tak, zbadania każdego kawałka skyrim, zaczepienie każdego npc-a, sprawdzenie każdej linii dialogowej.

Wrażenia mam bardzo ale to bardzo negatywne.

Mam już nie wiem ile questów które mi się powiesiły ze względu na błędy w grze.

 

Odprowadznie wampirzycy do domu.

Wcześniej przez przypadek odwiedziłęm lokację jej zamku. Efekt jest taki, że stoimy przy zamkniętej kracie i nic sie nie dzieje. Wapirzyca tylko swoje w kółko żeby ją odprowadzić bo chce do domu bo nie wiem, chce jej się siqu i słońce jej przeszkadza.

Znalazłem w internecie, że można próbować kombinacji krzyku i talerza leżącego przed kratą i quest się wtedy CZASEM naprawi.

Wywaliłem ileś talerzy i jedyne co mi się udało osiągnąć to że jakimś cudem strażnik zza kraty  (nie da się go zabić, jest nieśmiertelny) pojawił się PRZED kratą. No nic, mam kompana w postaci marudzącej wampirzycy której nie jestem w stanie się pozbyć. Wszędzie za mną łazi.

 

Kolejny quest - przywracanie porządku. Niby zrobiony, ale się nie zamknął.

Z tego powodu do ścieków w samotni dostać się nie da. Więc quest zablokowany. Podobno spotkanie z ri'saad-em naprawia quest.

Próbuje od 3 dni go odnaleźć. Podobno prodróżuje gdzieś pomiędzy białą granią a Markhat. Przeszedłem kilka razy na piechote i nie ma go. Obok stajni w białej grani też szukałem. Quest zblokowany.

 

Quest Odszukaj słowo mocy w miejscu opisanym jako punkt zawietrzny. Pokonałem smoka. Dotarłem na miejsce, nauczyłem się słowa ale quest nadal jest niezamknięty więc wszystkie questy w wysokim hrothgarze mam zablokowane. Znowu szukanie po internecie jak sobie poradzić ze zbugowanym questem. Na youtube obejrzałem filmiki gdzie dzieje się ludziom dokładnie to samo. 

Czubek góry lodowej.

 

Gra z przygodówki w świcie elder scrolls zrobiła się grą "jak poradzić sobie z zabugowanym questem na playstation bez dostępu do komend konsoli ".

Kurna, serio?! Ta gram ma nie wiem 10 lat? Wyszła na PS3. Nadal tego nie poprawili? 

Nigdy nic nie kupię pod Bethesdy. W tym słynnego Fallouta 76 również.

Mam wrażenie niczym nie poparte, że cp2077 jest już w tej chwili znacznie bardziej dopracowany od tego badziewia Skyrim.

 

Ogólnie 2/10

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te narzekania na bugi w CP są mocno przesadzone, szczególnie po takim czasie. Ja kupiłem na premierę, grałem na PS4 Pro i na początku faktycznie było kiepsko, ale bardziej ze względu na optymalizację, grafikę i konieczność jej połatania, niż same glitche. Wiele rzeczy szybko naprawiono. I co najważniejsze, nie miałem nic takiego, co uniemożliwiło by dalszą rozgrywkę lub zaliczenie któregoś z osiągnięć. Ba, tak mnie wciągnął, że zrobiłem platynę. Pamiętam tylko jedno zadanie pod koniec, w którymś coś nie zaskoczyło i musiałem czytać w necie, kilka razy restartować, ale wreszcie się udało.

 

Natomiast Dying Light 2 wcale nie jest lepszy pod tym względem. Tu bugów jest cała masa i to bardziej irytujących, niż w CP. Bo np nie wpada trofik mimo spełnienia wymogów, nie da się dokończyć questa, nie zalicza zdobycia strefy nocnego biegacza itd. 

Dwa wymagające absurdalnego grindowania osiągnięcia, jedno kombinacji z ponownym ładowaniem sejwów albo grania drugi raz i dwa sieciowe wyleczyły mnie skutecznie z prób calakowania. Ale gdyby nie to, szlag by mnie trafił, gdybym zrobił wszystko i nie wpadła platyna, bo zbugowało się zaliczenie wszystkich wiatraków.

 

Co do Horizona, to w 1 robiłem platynę i dodatek na full, w 2 też zmierzam, bo to jak dla mnie jedna z najlepszych gier ever.

Edytowane przez koorchuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym gracie w CP2077 bo ja od pocztku na xBox'ie nie miałem problemów. Fakt, że grałem na nowo kupionym xBox'ie "Cyberpunkowym" chyba nie miał znaczenia. Gra fajna, chodziła mi bez problemów. Żebym tylko miał tyle czasu ile bym chciał na granie...🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, koorchuck napisał(-a):

Te narzekania na bugi w CP są mocno przesadzone, szczególnie po takim czasie. Ja kupiłem na premierę, grałem na PS4 Pro i na początku faktycznie było kiepsko, ale bardziej ze względu na optymalizację, grafikę i konieczność jej połatania, niż same glitche. Wiele rzeczy szybko naprawiono. I co najważniejsze, nie miałem nic takiego, co uniemożliwiło by dalszą rozgrywkę lub zaliczenie któregoś z osiągnięć. Ba, tak mnie wciągnął, że zrobiłem platynę. Pamiętam tylko jedno zadanie pod koniec, w którymś coś nie zaskoczyło i musiałem czytać w necie, kilka razy restartować, ale wreszcie się udało.

Też grałem na premię, na PS4 zwykłym. Potwierdzam, że początki były bardzo kiepskie, bo przez pierwsze kilka tygodni nie było dnia, żeby nie wywaliło mnie z gry. Czasami nawet więcej niż raz na dzień. Co do glitchy w misjach to ja akurat miałem jeden, który mi przeszkadzał w "robieniu platyny". Misja poboczna z cyberpsycholami. Jeden z nich biegł na mnie, zastrzeliłem go i zginął na małych schodach. Zapadł się pod nie, pod mapę, wraz z drzazgą, którą musiałem podnieść i nie zaliczyło mi. Był to jeden z pierwszych cyberpsycholi (gdy jeszcze miałem sporo gry przed sobą i nie myślałem, że będę robił platynę), więc niestety olałem i grałem dalej. Pod koniec okazało się, że ta drzazga blokuje mi platynę. No, ale że część gry trzeba było powtórzyć to po prostu robiłem cyberpsycholi od nowa na innym save.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2022 o 16:30, Ceteth napisał(-a):

No mnie większość Soulsów pokonała. Najbardziej kupił mnie Sekiro (który podobno jest jednym z trudniejszych) i jest to w sumie jedyny skończony przeze mnie souls like.

W Elden Ringu robię wszystko powoli, wszedzie zaglądam, staram się nie korzystać z poradników. Nie spieszy mi się :)

Pierwsze podejście do wszystkich Soulsów obowiązkowo bez żadnych poradników. Sama frajda w odkrywaniu wszystkiego samemu.

No może ewentualnie gdzie znaleźć GS'a, bo to podstawa moich postaci 😁

5 godzin temu, koorchuck napisał(-a):

Co do Horizona, to w 1 robiłem platynę i dodatek na full, w 2 też zmierzam, bo to jak dla mnie jedna z najlepszych gier ever.

Potwierdzam. Horizon to rewelacyjna gra i jak tylko wpadnie w moje łapy druga część, to już wiem że, będę się świetnie bawił. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od pierwszej części Horizon się odbiłem, dla mnie to było jak crpg w wykonaniu Disneya, strasznie infantylne. Może dalej było lepiej, ale watpie. 
 

@Ceteth Ja akurat Sekiro nie skończyłem jako jedynej gry Soulslike od From. :) Trochę przez setting, bovnie specjalnie lubię japońskie klimaty w grach, a trochę przez system walki. Wydawał mi się nużący. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej polecam Cyberpunka. Nie grałem w dniu premiery. Czekałem ponad rok aż grę naprawią i jestem zachwycony :D czyszczę wszystkie znajdzki na mapie a to mi się prawktycznie w grach nie zdarza :D

cyberpunk-2077.jpg


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat poszedłem w sztylety + bleed, ale, ze nazbierało się już sporo fajnej broni, pewnie niedługo zrobię re-spec i wtedy zajrzę do netu żeby zrobić jakiś OP build :D

 

Co do CP, kupiony na PC na premierę, ograny przez około 60 godzin. Raz musiałem wyłączyć grę bo mi się NPC pod podłogą zablokował i ciągle strzelał. Zdarzało się, że auta były w połowie pod ziemią, albo rag doll zgłupiał, ale przy tak wielkiej grze, dla mnie było to akceptowalne. Może za rok, dwa przejdę ponownie :)

DL2 ogrywam na PS5 i oprócz paru graficznych glitchy, typu przenikanie przez ścianę nie miałem większych problemów. Grało się fajnie, w jakiś dzień zmuszę się do dokończenia ostatniej walki i można odinstalowywać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyberpunk na ps4 nie dało się grać.Po 1,5 roku od premiery ściągnąłem wersję na ps5 i pierwsze 2 próby odpalenia wywaliło mi grę więc usunąłem z dysku.Obecnie jade ciągiem obie wersję Horizona i jestem już pod koniec Forbiden West.W międzyczasie jak mam ochotę postrzelać to battlefield ostatni albo division 2.Jak skończe Horizona to wymienię go na Elden ring.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pykam sobie rekreacyjnie w Farcrya 6. Grę w sumie polecam, jest w bardzo dobyym stanie technicznym. Jako ciekawostka - Hamilton posmarował i postać, którą gracie może sobie Hama założyć. Gracz w realu też :D

https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h70645533-khaki-field-titanium-far-cry-6.html


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miło zaskoczył mnie jeden YouTuber, którego oglądam czasami - The Urban Gentry, gdy dodał wideo, a w nim mowa o Metal Gear Solid V (moja ulubiona seria wszechczasów) i zegarku, który się w nim pojawiał. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was ogrywa Dying Light 2 ?
Mam problem, mianowicie od jakiegoś czasu postać idąc /biegnąc stojąc przesuwa wzrok ku górze. Strasznie uciążliwe, gdy np biegnę, kamera non stop ucieka ku niebu i muszę cały czas manewrować drążkiem na padzie (PS4)
Pad jest ok, kłopot występuje tylko i wyłącznie w tej konkretnej grze.
Jakieś pomysły?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Hogg napisał(-a):

Ktoś z Was ogrywa Dying Light 2 ?
Mam problem, mianowicie od jakiegoś czasu postać idąc /biegnąc stojąc przesuwa wzrok ku górze. Strasznie uciążliwe, gdy np biegnę, kamera non stop ucieka ku niebu i muszę cały czas manewrować drążkiem na padzie (PS4)
Pad jest ok, kłopot występuje tylko i wyłącznie w tej konkretnej grze.
Jakieś pomysły?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdź jednak innego pada 😉 

Miałem tak z Wieśkiem, wyrobiona kostka analoga i tylko w tej grze tak miałem z tym kontrolerem.

W każdej grze masz inny poziom czułości, tu może już lecieć a w innej jest jeszcze OK na tym samym padzie 😝

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym innego sprawdził. Kiedyś czytałem o tym problemie „dryfujących padów” i każdy moduł joysticka/gałki ma określoną żywotność pod kątem tego ile razy można użyć gałki jako przycisku. Wydaje mi się, że to było około miliona wciśnięć. No i wtedy (albo wcześniej) zaczyna się dryfowanie. Swoją drogą podobno jedna firma dostarcza te moduły gałek zarówno dla PlayStation, jak i Xbox.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Najki napisał(-a):

.... Swoją drogą podobno jedna firma dostarcza te moduły gałek zarówno dla PlayStation, jak i Xbox.
...

Kupiłem na allegro za 10 zł. i przelutowałem ... jest git 😉

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.