Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
BRABUS

Gry komputerowe :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość K.B.

A graliście kiedyś w SWOS? Świetna piłka nożna. Bardzo prymitywna jeżeli chodzi o wygląd, ale niesamowicie grywalna. Polecam zagrać, najlepiej w wersję 96/97.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allim - ta pierwsza wersja Prince of Persia to chyba już "klasyka klasyki" :) grałem w niego jeszcze jak był Win 3.11 a duże dyskietki były ciągle żywe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz888 - ja grałem w PoP gdy jeszcze nie było windowsa :) miałem komputer z procesorem Intela - 386 DX i miał częstotliwość 33 MHz (a teraz są dwurdzeniowe po 3GHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz888 - ja grałem w PoP gdy jeszcze nie było windowsa :) miałem komputer z procesorem Intela - 386 DX i miał częstotliwość 33 MHz (a teraz są dwurdzeniowe po 3GHz)

 

To i tak miałeś lepszy sprzęt ja w pierwszą część POP grałem na 286 :mrgreen:


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 2GB RAM i pamiętam, że mortal kombat mi nie działał bo wymagał 4GB :) nie każdy miał na tyle wypasionego kompa by temu sprostać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem 2GB RAM

 

:shock: w moim 286 było 8mb ramu później miałem 486 DX100 i miałem 100mb ramu a teraz mam 3GHz procek i tylko 1G a Ty piszesz że na 386 z 2G ramu MK Ci nie chodził :shock: :mrgreen: :wink:


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem 2GB RAM
:shock: w moim 286 było 8mb ramu później miałem 486 DX100 i miałem 100mb ramu a teraz mam 3GHz procek i tylko 1G a Ty piszesz że na 386 z 2G ramu MK Ci nie chodził :shock: :mrgreen: :wink:

 

286 z 8Mb, 486 z 100Mb. Coś Wam się, koledzy, pomajtało, takich konfiguracji nie było. Postęp idzie, megabajty z gigabajtami się mieszają i nie tylko.

 

Pierwszy pecety z jakimi miałem styczność to XT z 640 kb, dyskiem twardym 20MB i monitorem CGA Color lub kultową kartą Hercules (tylko dwa kolory, ale duża rozdzielczość). Prince of Persja miał, jako jedna z nielicznych gier, specjalny tryb dla Herculesa.

 

Ech, to były czasy: Stacje dysków 5.25" 360 kb, przed wyłączeniem komputera trzeba było parkować głowice dysku twardego komendą DOSu "park" - kto to teraz pamięta...


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 486 DX4 100 faktycznie miał 100MHz a RAMu 64Mb :grin:

Ale 286 miał na bank 8Mb RAMu (jego podzespoły spoczywają gdzieś u mnie w szafie, jak będę miał więcej czasu to pstryknę fotkę :mrgreen: )


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozbójnik
286 z 8Mb, 486 z 100Mb. Coś Wam się, koledzy, pomajtało, takich konfiguracji nie było. Postęp idzie, megabajty z gigabajtami się mieszają i nie tylko.

 

To chcesz powiedzieć, że jak 1995 roku kupowałem moją 486 DX/4 to mi sprzedawca kit wcisnął, że tam jest 4GB RAM. :evil:

 

:wink:

 

Ten 486 DX4 100 faktycznie miał 100MHz a RAMu 64Mb :grin:

Ale 286 miał na bank 8Mb RAMu (jego podzespoły spoczywają gdzieś u mnie w szafie, jak będę miał więcej czasu to pstryknę fotkę :mrgreen: )

 

Myślę, że kolega się trochę zagalopował ...

 

486 DX/4 100 MHz -> faktycznie taki istniał, bo takiego ja posiadałem i posiadam w częściach :) Ale on nie posiadał 64 MB RAM!

W moim przypadku po roku zrobiłem upgrade z 4 do 16 MB RAM (ok rok 1996);

 

Pamięci w tym okresie kosztowały mniej więcej połowę wartości PC. A kości SIM / EDO o "pojemności" 16 MB to rzadkość. Zwłaszcza, że kiedy się pojawiały już na rynku królował Pentium ...

 

A już tym bardziej nie wierze w 286 z 8 MB RAMu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

286 z 8Mb, 486 z 100Mb. Coś Wam się, koledzy, pomajtało, takich konfiguracji nie było. Postęp idzie, megabajty z gigabajtami się mieszają i nie tylko.

 

To chcesz powiedzieć, że jak 1995 roku kupowałem moją 486 DX/4 to mi sprzedawca kit wcisnął, że tam jest 4GB RAM. :evil:

 

:wink:

 

raczej tak :) bo nie wiem czy w ogóle istniały wtedy takie kości, nie mówiąc juz o obsłudze przez chipset płyty głównej..


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej tak :) bo nie wiem czy w ogóle istniały wtedy takie kości, nie mówiąc juz o obsłudze przez chipset płyty głównej..

 

Kości nie było, a 286 miał 24-bitową szynę adresową i mógł obsłużyć do 16Mb RAM. W tych czasach 1GB to był trudny do wyobrażenia kosmos pojemnościowy. Pamiętam pierwsze dyski 1,2Gb oferowane wówczas przez Optimusa - kosztowały równowartość około 5000 zł, dużo więcej niż ze dwa mocne zwykłe zestawy komputerowe w tym czasie.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rip, ostro było ostatnio na torze :)

o piętę mrówki dosłownie. rozkojarzyłem się dwa zakręty przed metą :) :)

 

pozdrawiam,


Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie gram :evil: bo czekam na HD 4870 ATIego.

Na kompie mam Crysisa i CoD 4 Modern Warfare.

Przerobiłem wszystkie releasy CoD, NFS. Miałem MoH PA, teraz czaję się na Airborne.

Początki to oczywiście klasyka gatunku czyli Wolfenstein, Doom czy Quake.

 

Nie trawiłem (i nadal tak mam :mrgreen:) gier przygodowych czy strategii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też planuję (z pewną nieśmiałością) kolejny odwrót od nVidii na rzecz Radka HD 4850/4870, ale na razie jeszcze czekam :)


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostałem zmuszony do odwrotu.

Zakupiłem Gigabyta 8800 GT i non stop miałem z nim problemy. Żeby tego było mało, chroniczny konflikt sterów do nVidii mnie kompletnie załamał...

Wymiana na HD 4870 już na dniach. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zostałem zmuszony do odwrotu.

Zakupiłem Gigabyta 8800 GT i non stop miałem z nim problemy. Żeby tego było mało, chroniczny konflikt sterów do nVidii mnie kompletnie załamał...

Wymiana na HD 4870 już na dniach. :mrgreen:

 

Ja mam 8800 GTS(asusa) i też se sterownikami sie nawalczyłem :) , ale póki co bój wygrany

komp śmiga !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Warszawie jest kafejka netowa z tym Call of Duty w Iraku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram od 3 lat w Traviana zawsze na 2-3 serwerach , moze i ktos z klubowiczów w trave gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie odświeżyć Mafię, bo kocham tę grę, ale mam Viste i mi nie chodzi :) Da się coś z tym zrobić (oprócz wywalenia Visty :)) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja gram od 3 lat w Traviana zawsze na 2-3 serwerach , moze i ktos z klubowiczów w trave gra?

 

Grałem - PL1 v.2 - Fallens :)

 

Piękna gra, ale niestety sporo kosztuje - czasu. I nerwów.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem sobie odświeżyć Mafię, bo kocham tę grę, ale mam Viste i mi nie chodzi :) Da się coś z tym zrobić (oprócz wywalenia Visty :)) ?

 

 

a w trybie kompatybilnosci z 2000 nie ruszyla? ja bym kopal po forach...

 

teraz bawie sie Falloutem 3 - swietny ale glowny watek juz skonczylem i bawie sie w lazenie po planszy,

nastepny jest wiedzmin - w koncu sie zlamalem odzalowalem 40 usd i moze sie pobawie...

 

ostatnio najwiecej frajdy przyniosl mi Far Cry 2 - rewelka jedyna wada zakrotki ale goraco polecam wszystkim:)

 

na razie naszczescie moj laptop lyka wszystko plynnie na max deatli (quadro fx2500m), ale martwie sie ze to juz dlugo nie potrwa:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.