Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

niewierny

Tissot PR 518 automatic z lat 70-tych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

W ubieglym roku udalo mi sie kupic taki okaz na targu antykow we Francji. Zegarek sprawia wrazenie prawie nigdy nie uzywanego i prawdopodobnie zostal wyprodukowany w latach 70-tych. Jest na bardzo dobrym chodzie ale nie chcialbym go uzywac bez zrobienia pelnego serwisu.

Cecha charakterystyczna tego automatycznego mechanizmu jest system przestawiania daty za pomoca przyciskania koronki.

 

post-23754-0-12386300-1330861659.jpg

 

post-23754-0-66182300-1330861660.jpg

 

p10006021vy3.th.jpg

 

post-23754-0-12728200-1330861663.jpg

 

Oddalem zegarek do serwisu Swatch Group w Warszawie i niestety po miesiacu czasu dostalem go z powrotem. Po konsultacji z fabryka stwierdzili ze nie maja do niego czesci zapasowych wiec nie moga podjac sie nawet proby serwisu.

 

Probowalem rowniez na Ptasiej i tez Pan mi udzielil podobnej informacji - nie ma czesci nie ma serwisu.

 

Prosze o porade czy ktos w Polsce jest w stanie wykonac profesjonalny przeglad tego zegarka.

 

Z gory serdecznie dziekuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

Pawel

 

P.S. moj post moze by bardziej pasowal pod 'kacik mlodego zegarmistrza' ale pomyslalem, ze zegarek jest dosyc rzadki i mozna sie nim tu 'troche pochwalic' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej oddaj go na przegląd do zwykłego zegarmistrza który nie jest żadnym autoryzowanym serwisem - po co komu części jakiekolwiek ja zegarek trzeba rozebrać, wyczyścić, naoliwić i złożyć...

 

nie powiem tissocik cacy, aż mi szczęka opadła jak to zobaczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest świetny , powiem szczerze ,że widzę go po raz pierwszy . mógłbyś podać jego wymiary a w szczególności wysokość .


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na allegro i wpisz fortis wyskoczy ci pare zegarkow fortisa razem ze zdjeciam jest wklejona wizytowka zegarmistrza moze on ci pomoze.Bardzo ladny model wypatrzyles.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nautica

Fajny model, również poproszę o wymiary koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

podaje rozmiary koperty:

 

szerokosc bez koronki 41 mm (tak samo w 'pionie')

z koronka 42mm

wysokosc 12mm

 

Odnosnie oddania do 'zwyklego' zegarmistrza to oczywiscie nie chodzi o brak zaufania co do umiejetnosci tylko szczegoly techniczne zwiazane z konkretnym modelem. Na pierwszy ogien idzie problem otworzenia zegarka do serwisu. Bylem juz u dwoch i kazdy mial inna koncepcje. Jeden twierdzil. ze chyba trzeba wypchnac mechanizm razem ze szkielkiem do gory (dla mnie pomysl przerazajacy - ale sie nie znam). Drugi juz prawie probowal podwazac dekiel. Wg mnie tez nie tedy droga. Nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale w deklu jest jakby dodatkowy 'mini' dekielek z zaglebieniem a dodatkowo jest napis 'USE T TOOLS' - w necie nic nie znalazlem czy chodzi o narzedzia do otwierania koperty czy to jakies uniwersalne pojecie.

 

Pozdrawiam

Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100
Witam Serdecznie,

 

W ubieglym roku udalo mi sie kupic taki okaz na targu antykow we Francji. Zegarek sprawia wrazenie prawie nigdy nie uzywanego i prawdopodobnie zostal wyprodukowany w latach 70-tych. Jest na bardzo dobrym chodzie ale nie chcialbym go uzywac bez zrobienia pelnego serwisu.

Cecha charakterystyczna tego automatycznego mechanizmu jest system przestawiania daty za pomoca przyciskania koronki.

 

post-24953-0-18471700-1331082990.jpg

 

post-24953-0-75437700-1331082991.jpg

 

p10006021vy3.th.jpg

 

post-24953-0-32032800-1331082994.jpg

 

Oddalem zegarek do serwisu Swatch Group w Warszawie i niestety po miesiacu czasu dostalem go z powrotem. Po konsultacji z fabryka stwierdzili ze nie maja do niego czesci zapasowych wiec nie moga podjac sie nawet proby serwisu.

 

Probowalem rowniez na Ptasiej i tez Pan mi udzielil podobnej informacji - nie ma czesci nie ma serwisu.

 

Prosze o porade czy ktos w Polsce jest w stanie wykonac profesjonalny przeglad tego zegarka.

 

Z gory serdecznie dziekuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

Pawel

 

P.S. moj post moze by bardziej pasowal pod 'kacik mlodego zegarmistrza' ale pomyslalem, ze zegarek jest dosyc rzadki i mozna sie nim tu 'troche pochwalic' :P

Witam!

Mam ten sam model Tissota jedyną różnicą jest to że posiada oryginalną bransoletę i srebrną tarczę. Może Twoja wiedza na temat sposobu otwierania zegarka się zmieniła od czasu ukazania się postu? Kieruję to pytanie również do innych Kolegów, moim zdaniem jest to ciekawostka która wymaga szerszej analizy. Serwisanci Tissota do których wysyłałem maile rozkładali ręce ;) . Nie wspomnę już o częściach zamiennych, w moim przypadku nowym szkle.

POZDROWIENIA I NAJLEPSZE ŻYCZENIA NOWOROCZNE

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba wypchnac mechanizm razem ze szkielkiem do gory (dla mnie pomysl przerazajacy - ale sie nie znam)

Podobno w niektórych złotych Tissotach mechanizm tak się właśnie wyciąga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100
;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model-życzę powodzenia i szczęsliwego użytkowania, jest super i rzeczywiście świetnie wygląda,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100
Witam!

Mam ten sam model Tissota jedyną różnicą jest to że posiada oryginalną bransoletę i srebrną tarczę. Może Twoja wiedza na temat sposobu otwierania zegarka się zmieniła od czasu ukazania się postu? Kieruję to pytanie również do innych Kolegów, moim zdaniem jest to ciekawostka która wymaga szerszej analizy. Serwisanci Tissota do których wysyłałem maile rozkładali ręce ;) . Nie wspomnę już o częściach zamiennych, w moim przypadku nowym szkle.

POZDROWIENIA I NAJLEPSZE ŻYCZENIA NOWOROCZNE

Michał

85d43518b0b0be9dmed.jpgd3f25c420ab99ae2med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat i podpytam czy ktoś już nabył wiedzę w zakresie otwierania tego zegarka (wie np. który zegarmistrz skutecznie podjął się tego zadania)?

 

Mam możliwość kupienia takiego (niesprawnego) Tissota i zastanawiam się czy dojście do jego mechanizmu może okazać się dla zegarmistrza zbyt problematyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po długiej przerwie.

 

Kolega Dar podesłał mi namiary na zegarmistrza z Gdańska - Baum & Baum na Waryńskiego, który uporał się z tym nietypowym Tissotem. Nie mogę się tam dodzwonić od paru dni a nie mam żadnego innego kontaktu.

Jeżeli ktoś z Gdańska byłby u tego zegarmistrza proszę o zapytanie czy można mu zegarek podesłać kurierem.

Proszę o info na priva.

 

Z góry dziękuję

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podepnę" się - jeśli ktoś ma na nich namiary telefoniczne/mailowe inne niż te, które wyskakują u wujka Google, będę bardzo wdzięczny. Od jakiegoś czasu próbuję się z nimi skontaktować i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baum & Baum jest już sam Baum i strasznie oblegany. Terminy ma nawet 3msc i pewnie telefonow nie odbiera bo non stop pełno w pracowni. Ludzie marudne przychodzą, ja bym nie wytrzymał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.