Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Te żółte wstawki dodają tylko uroku zegarkowi.

Tak, ale zauważ że guzik będzie z niebieskim napisem i nie wiem czy dobrze będzie z tym wyglądał?  :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zauważ że guzik będzie z niebieskim napisem i nie wiem czy dobrze będzie z tym wyglądał?  :mellow:

Ważne aby się Tobie podobało.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek - pomarańcza jednak wygląda lepiej .

Lepiej, gorzej, kwestia gustu, mam teraz oba kolorki i mogę przebierać jak w ulęgałkach.

Pomarańcza była pierwsza i jej kolor jest rzeczywiście nie do pobicia. Ale czarny też znajdzie zastosowanie w niektórych sytuacjach.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, gorzej, kwestia gustu, mam teraz oba kolorki i mogę przebierać jak w ulęgałkach.

Pomarańcza była pierwsza i jej kolor jest rzeczywiście nie do pobicia. Ale czarny też znajdzie zastosowanie w niektórych sytuacjach.

Oczywiście kwestia gustu , ale widzę że i Tobie bardziej podoba się pomarańcza.

Zgoda , czarny też znajdzie zastosowanie. Z drugiej strony zegarków nigdy za wiele :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Dzisiaj dojechal:

 

nxil.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest - długo czekałem na to zdjęcie!

Jak pierwsze wrażenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman
Napisano (edytowane)

:)  Swietny klocek. Lekki, idealnie lezy na nadgarstku. Tarcza jest wystarczajaco ciemna jak dla mnie. Na niektorych zdjeciach z sieci wyglada na jasno szara. Ja okreslilbym ten kolor w realu na grafit. Sekunda trafia w indeksy bardzo ladnie. Jest mozliwosc regulacji bransolety na zapieciu. Synchronizacja przebiegla bez problemu. Jestem very happy  :lol:

W prezencie dostalem jeszcze Nato Bonda. 

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Dzieki Seven. Szkoda, ze zdjecie nie oddaje tego jak wyglada na zywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarła w końcu (w piątek) pomarańczka.

Pierwsze wrażenia:
Świetnie wykonana koperta, wydaje mi się, że nawet lepiej niż w SKX007.
Jedyne co mi się nie podoba to zwężenie bransolety w zapięciu do 18mm, mogli spokojnie dać zapięcie na bransoletę 20mm. Lepiej wizualnie by się to prezentowało, bo teraz to są takie schodki trochę wink.gif

 

SAM_3383_zpsb9547a12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monster wg. mnie całościowo jest dużo lepiej wykonany niż SKX007.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Monster to fajny zegarek ale bezel w starej wersji rysował się bardzo szybko. Ciekawe czy poprawili to w nowej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To zależy od eksploatacji, ja miałem starego przez około rok i ani jednej rysy na bezelu. :)

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mieli poprawiać, jak to ten sam bezel!

Poza tym to dość przemyślana konstrukcja (cały z metalu, podziałka to linoryt i obniża się w kierunku szkła)

Dopiero byłbyś zrozpaczony kupując SKX007 lub Sumo (w jednym i drugim jest z aluminium, dodatkowo w sumo narasta/podwyższa się w kierunku szkła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) obniża się w kierunku szkła

To jest bardzo fajny patent - szkło znajduje się poniżej obrysu bezela i w pewnym stopniu jest przez niego osłaniane. Szkoda, że to tak rzadko spotykane rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Monster to fajny zegarek ale bezel w starej wersji rysował się bardzo szybko. Ciekawe czy poprawili to w nowej wersji.

 

Monster ma bardziej wystający bezel, dzięki czemu lepiej chronione jest szkiełko. W SKX007 jest odwrotnie. Coś za coś.

Jak się uważa na zegarek, to nic nie ma prawa się porysować :P

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tą jakością?

Na zeszły sezon letni kupiłem sobie OM-a, a teraz myślę o SKX011, albo o Oriencie "Ray" orange.

Który z tych dwóch polecacie i jak jest z ich jakością w porównaniu z Monsterem?

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB
Napisano (edytowane)

Burns - miałem SKX007 przez kilka miesięcy i tam bezel miał mniej rys niż w tygodniowym Monsterze. Patent ze szkłem rewelacyjny. Dla mnie oba zegarki to majstersztyk, jak bym miał kupować je jeszcze raz kupiłbym SKX007. Najbardziej podobał mi się dekiel z Tsunami.

Edytowane przez AdamB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Orienta blue Raya,bardzo porządnie wykonany i generalnie świetny zegar mam SKX009 który bardziej do mnie przemawia i z tych dwóch Seiko jest górą.OM-a nie miałem więc milczę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tą jakością?

Na zeszły sezon letni kupiłem sobie OM-a, a teraz myślę o SKX011, albo o Oriencie "Ray" orange.

Który z tych dwóch polecacie i jak jest z ich jakością w porównaniu z Monsterem?

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Tomek takiego sobie kup i zrob :)

 


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

2.jpg
 

 

 

 

Jako, że SARB065 już pojawił się na forum,

SARB045 zdechł a niedobitki kosztują 2x tyle,

i jako, że wszystkiego trzeba w życiu spróbować,

dzisiaj mamy taką premierę:

SARX005

post-32788-0-87650800-1394026922_thumb.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

poniższe zdjęcia pokazują, że jest to całkiem spory zegarek,

robotę robi luneta wznosząca się pod ostrym kątem od koperty do krawędzi szkła (nie powinna szybko zbierać rys),

Sama tarcza to już majstersztyk - dwuwarstwowa budowa o kombinowanej strukturze, indeksy 3D rodem z SARB045 (z nacięciami na górnej powierzchni indeksu, telefonem tego nie uchwycę), a te główne na 12 i na 6, mają inny kolor jakby były napylone srebrem,

Koronka sygnowana "S",

mój nadgarstek to 18-18,5cm >>> koperta zegarka bez koronki to 39,8mm w/g katalogów

podsumowując, bardzo ciekawy zegarek (chyba tyle na szybcika, bo odebrany przed chwilą)...

 

post-32788-0-49674200-1394027411_thumb.jpg

post-32788-0-38211100-1394027417_thumb.jpg

post-32788-0-14497800-1394027423_thumb.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie pasuje mi w nim rzymskie oznaczenie godzin. Wszystko co japońskie podświadomie kojarzy mi się z nowoczesnością i techniką co najmniej z drugiej połowy XX wieku, a liczby rzymskie są jeszcze z czasów przed Chrystusem. Gryzą się z japońskim zegarkiem. Może dziwny argument, ale tak już mam :P

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tą jakością?

Na zeszły sezon letni kupiłem sobie OM-a, a teraz myślę o SKX011, albo o Oriencie "Ray" orange.

Który z tych dwóch polecacie i jak jest z ich jakością w porównaniu z Monsterem?

 

Pozdrawiam

Tomek

Na spotkaniu miałem m.in. skx-a007, a to oprócz innych kolorów przecież ten sam zegarek, także miałeś okazję zobaczyć ;)

A 011 miałem kiedyś, ale sprzedałem, bo ta tarcza i naniesiony na niej kolor pomarańczowy był jakiś taki dziwny, blady- nie podobało mi się to,

bo wyglądało trochę jakby na papierze ta farba była naniesiona, w sumie w Monsterze pomarańczowym miałem podobne wrażenie, więc też poszedł do ludzi.

Ale jakbym miał wybrać z tych dwóch czyli Raya albo skx011, to i tak postawiłbym na Seikacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.