Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny, nawet się za nim oglądałem na giełdzie. O tu: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/116319-seiko-sun017p1-sportura-kinetic-gmt/

 

A do mnie trafił mój pierwszy automat! Jestem z niego strasznie zadowolony, ciągle patrzę na mechanizm przez szybkę od spodu i nie mogę sie nacieszyć. Dzisiaj sprawdziłem jakie ma opóźnienia dobowe (pierwszy pomiar) i wyszło 0s :blink:  nie wiem czy robię to dobrze ale sprawdzam z pewną stroną z zegarkiem atomowym. No i jeszcze fotka w pełnym słońcu

 

10950377_634579256669574_925140685_n.jpg

Dobre zdjęcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki oto Curator.

 

IMGP0189.jpg

 

IMGP0200.jpg

 

IMGP0210.jpg

 

IMGP0202.jpg


Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ba, mnie się curator bardziej podoba niż bambino, mimo że nie ma wypukłego szkiełka. Podam nawet dwa subiektywne powody, dlaczego:

1) ponieważ posiada wskaźnik rezerwy chodu,

2) ponieważ ma bardziej casualowy styl, czyli dla mnie jest bardziej uniewrsalny, pasuje do garnituru i do mniej oficjalnego stroju.

Oczywiście najbardziej podoba mi się "curator" orient stara, z wypukłym szkiełkiem. Z kolei bambino jest bardziej eleganckie.

 

Szkoda tylko, że nie ma giloszowanej tarczy.... A właśnie, czy ta tarcza jest taka perlowa, czy biała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała

 

Jako uzupelnienie poluje teraz na Bambino (tego z rzymskimi indeksami), a jak sie może kiedyś uda to Stara Classica (najlepiej z niebieskimi wskazówkami)


Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabyłem za darmo ;) casio HDA-600 - jaką baterię do tego zegarka potrzeba? - nie potrafię odszukać.


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miekko mu jest na tym futrze!


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny ten giees :) nawet bateria mu uroku nie odbiera...

A ja trafiłem niechcący czwarty raz i chyba już zostanie :)

2F6F27FF-3E38-4619-8167-C11158BBF361_zps

 

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny GS gratuluję!


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zieleninka świeżo z Japonii...

 

attachicon.gifIMG_3050.JPG

Woja tam wybuchła, że pasek taki sfatygowany i nie od tego modelu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek nowy hirscha luisianalook, widac takie doskonałe zdjęcie zrobiłem :-) Oryginalny pasek od Alpinista nadawał się tylko do tego źeby go natychmiast wyrzucić. Sztywny, brzydki i w kolorze ze tak powiem elegancko kloacznym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz go wyrzucić do mnie ? ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawiłem w pudełku wyłącznie w celach ewentualnej późniejszej odsprzedaży zegarka :) zawsze to lepiej brzmi "oryginalny nieużywany pasek" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, ładna sztuka. Chodzi i za mną taki model na pasku :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.