Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Pikny, ino niedostępny ;) To seiko ma między uszami 20mm, nie 22mm, jest zgrabne i jak na chronograf małe (jak zegarek bez komplikacji). Ech, stara szkoła konstrukcji chrono, szkoda, że obecnie prawie same kowadła....

Jak się podoba to poszukaj w innym sklepie. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poświęcony czas i radę, być może poszukam. Na razie mesh, jeśli nie będzie pasowałl, to może bransa z orienta, jesli nie to, to jakaś inna: horido, alfa lub diloy - w cenie tego paska można kupić bransoletę, nie musi mieć pełnych ogniw. Bransoleta bardzo dobrze pasuje do zegarka z ciemnym cyferblatem.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko na meshu - myślę, że wygląda w porządku. Mesh jest gruby, waży prawie tyle, co zegarek ;), Jak oceniacie? Nie za gruba ta bransoleta?  zapięcie jest tylko trochę "niższe" niż koperta zegarka, ale ogólnie bransoleta jest tej samej grubości, co oryginalny pasek, na ktorym kupiłem zegarek. Całośćjest wygodna, nie czuje się wagi, zegarek jest "wsamraśny" ;)

 

post-30539-0-97362600-1443130703_thumb.jpg

 

post-30539-0-63565300-1443130712_thumb.jpg

 

 

Na tym zdjęciu widać, jak mieni się tarcza, a może to szkiełko?

 

post-30539-0-08743600-1443130690_thumb.jpg

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał mesha, faktycznie. Ale zegarek tez do malych nie nalezy wiec fajnie sie komponuje ten zestaw. A jesli piszesz ze wygodne to co tu sie wiecej zastanawiac, nosic i cieszyc sie z posiadania.

Gratulacje i niech sie dobrze nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach nie ma wstydu przed Ryśkiem. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy :)

 

Fakt, meshe sa najlepsze na vintydże, i inspirowane vintydżami ( VC ). Grube meshe fajnie wyglądają też z nurasami. Tak dzisija zauważyłem, że mesh pasuje klmiatem do tych "dziurek" na lunecie (bezelu).

 

Całoś jest wygodna. Zegarek nie jest wcale taki duzy, ja bym go nazwal malym chrono - można bowiedzieć, że to też taki vintydź, bo tej wielkości chrono pordukowano w latach 80-90- tych.

 

OK, kończę już wywody, bo to nie jest temat o seiko SNN073 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Tomek, to jeszcze jeśli można wtrące swoje 3 grosze. Zegarek bardzo ładny i mesh mu pasuje, podoba mi się tarcza - nie ma nudy, ale też jakoś bardzo nie jest przeładowana. Dzieję się pozytywnie, rowki na lunecie świetne. Ciekaw jestem koloru tarczy na żywo, bo to chyba nie jest czarny. W każdym razie gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No Tomek,.. dopiero teraz zobaczyłem Twój nowy nabytek na meshu i powiem, że wygląda bardzo dobrze. Gratuluję, niech się dobrze nosi! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięki

 

Z kolorem tarczy mam problem (jako mężczyzna rozróżniam jedynie trzy kolory). Dla mnie kolor jest fajny ;)

 

A tak na poważnie, to cieszę się, że na zdjęciu udało mi się uchwycić ten refleks. Tarcza nie jest czarna, jak na zdjęciach producenta. Lekko opalizuje (nie wiem, czy to dobre określenie) na brązowawo, ale to taki ciekawy brąz,, nie umiem go nazwać. Nie wiem, jak to wygląda na słońcu, bo z pracy wychodzę o zmroku ;)

 

Chyba celowo wskazówki sekundowe (i słowo Tachymeter) są pomarańczowe, a nie czerwone,

 

Zegarek jest bardzo sympatyczny, przypadł mi do gustu, Wielkość jak drzewiej bywało (era przedkowadłowa ;) ;) Nigdy nie miałem chronografu seiko i powiem, że widać jakość, choćby w tak banalnej sprawie jak trafianie wskazówek w indeksy (perfekcyjnie).

 

Jakby udało sie zdobyć oryginalną bransoletę, to byłoby idealnie ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie jakiś czas temu taki fajny prezencik 78a33e81430e52d3cb6911652565abb3.jpg wygodny, dokładny i ładny i piwo otwiera, czego więcej chcieć :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI G6-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damski Promaster "Excalibur" na prezent, choć jeszcze nie wiem czy przyszła obdarowana zdaje sobie sprawę, że lepszy diver niż 10 Danielów Wellingtonów. ;)

 

Starannie wykonana koperta - wg mnie atrakcyjniejsza niż w Mako czy SKX, ładny polerowany szlif na rancie. Na szkiełku mineralnym dali AR, ale w porównaniu do Szwajcarów jest dość biedny. Pasek bardziej miękki/elastyczny niż w SKX czy starszych diverach Citizena, niestety jest zdecydowanie za długi - ma mniej więcej tyle samo cm co modele męskie, więc trzeba będzie amatorsko skracać żeby nie odstawał. 

 

1_1600x1067.jpg

 

2_1600x1067.jpg

 

P1060544_1600x1067.jpg

 

P1060545_1600x1067.jpg

 

P1060580_1600x1067.jpg

 

P1060581_1600x1067.jpg

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej gumie wyglada nie najlepiej , moze warto przełożyć na cos innego .

Zegarek wyglada bardzo dobrze .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalną 18 mm bransoletę raczej nie ma szans, nie sądzę żeby sprzedawali osobno.

Myślałem o delikatnym meshu albo perlonie. Dziewczyna ma maks 14,5 cm w nadgarstku, nie wiem czy tym meshem 4 razy się nie obwinie. Może karbon albo coś skórzanego, ale to przecież grzech do divera. ;)

 

Skracanie gumy też do końca mi się nie widzi, bo końcówka jest fabrycznie spłaszczana żeby łatwiej wchodzić w szlufki, ale pasek teraz wygląda groteskowo przy małym obwodzie:

 

P1060567.jpg

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dwie 42 milimetrówki ostatnio do mnie przyjechały. Na żywo robią świetne wrażenie.

 

2015.10_zpsqkb1mteb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obris mi się podoba. Graty.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dwie 42 milimetrówki ostatnio do mnie przyjechały. Na żywo robią świetne wrażenie.

 

2015.10_zpsqkb1mteb.jpg

Ten Citizen to co to za model??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.