Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Cóż, na pewno nie jest to SARB 033, jak w moim przypadku, bo gabaryt zdecydowanie większy :-) Stawiam na ...SLA017! A co!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zdradzę Ci coś w wielkiej tajemnicy, ja też ;-) Sarb 017, Sarb 065?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie samym Seiko żyje człowiek, choć... Seiko też w drodze

A tymczasem

33b0707ca58bb0747a6a73b155f04daa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To podłużne pudełeczko mnie zmyliło ;-) W bardzo podobnym zjawił się u mnie właśnie SARB 017 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu opakowanie jest naprawdę fajnej jakości (jak na tę półkę).

No dobra

68e65973a6ceec978d332ecba623f432.jpg

Dzięki @fidelio za wspólną zabawę. I gratuluje 033, bo nie było okazji

 

PS. Co ciekawe, jest to już referencja SAF, ale na plecach ma jeszcze Orient, nie Epson. Co jest dla mnie na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki i gratuluję również! Klasa OS! W żaden sposób nie przekombinowany, wielka klasa! Tylko nad datą popracuj ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcia z unboxingu, data już oczywiście ustawiona.

Zegar naprawdę fajny, dzięki

Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ten model jest na mojej liście /krótkiej/, ale ...w wersji z czarną tarczą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam też z czarną tarczą, na bransolecie, jeszcze z ery pre-Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Brawo Ty! Jakiś czas temu widziałem takiego z czarną tarczą na naszym bazarku,od Filipa, ale ...za długo się zastanawiałem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten od Filipa to już był najnowszy wypust, bo wcześniej nie było go w ogóle na pasku. U mnie wszystkie się na pewno nie utrzymają, bo - powiedzmy - nie mam tyle miejsca w pudełku

Z tym, że ja lubię zegarki kupować, a nie znoszę sprzedawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie samym Seiko żyje człowiek, choć... Seiko też w drodze

A tymczasem

No popatrz no..

10674862_OI000010.jpg

10674864_OI000007.jpg

10674865_OI000008.jpg

10674863_OI000009.jpg

10674861_OI000005.jpg

 

Całkiem przyjemny zegarek. Kupiłem w prezencie dla ojca na 55l. Najwiekszym zaskoczeniem było.. pudełko - jest super wykonane.

 

Sam zegarek jak to OS trzyma poziom. Najsłabsza strona to pasek. W zasadzie pseudopasek, sztywny i suchy ja stopy Cejrowskiego. Kupiłem go na pasku tylko dla klamerki. Docelowo trafi na inny pasek chyba, że ten z czasem się ułoży (swoją drogą na bransolecie w ogóle sobie tego typu zegarka nie wyobrażam)

 

Mając jasna i czarną tarcze jak oceniasz atrakcyjność obu wariantów? Ja gdy odpakowalem to stwierdzilem, że czarny byłby chyba fajniejszy, no ale ojciec ma już ciemne tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale czarny ma wyraźnie podniesioną tarczę przy indeksach i okienku daty i wygląda to naprawdę słabo na żywo. W jasnych tego nie widać i wg mnie one są lepsze. Też czekam na OS z CW... Nietypowego jak na mnie, Zdjęcia po weekendzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@denver47

mam inną refencję jasnego - z kremową tarczą i złotym indeksami i wskazówkami - No ale jasny, więc:

Czarnego mam od dawna, na bransolecie nie trzeba go sobie wyobrażać, bo tak był sprzedawany od początku Na tejże bransolecie ma fajny vintage-look, a la Rolex i dobrze sprawdza się jako EDC (choć raczej do biura niż na camping). Bardzo wdzięczny do pasków - zarówno w miarę eleganckich gadów czy gadopodobnych, jak i vintydżowych (np. teraz mam go na czarnym shell cordovan). Wraz ze zmianą pasków, czy założeniem bransolety bardzo zmienia charakter. Lubię go.

Jasnego dopiero będę testował, ale prawdopodobnie jednak będzie mniej uniwersalny. Co nie jest minusem - do garnituru będzie na pewno świetny (tylko ta grubość...). Pasek - jak napisałeś - pierwsze wrażenie słabiutkie. Za to klamerka klasa sama w sobie.

Edycja: W między czasie zauważyłem drobna różnicę między swoim starszym OSem i nową referencją - uszy w czarnym są matowe (szczotkowane?), w tym nowym cała koperta, włącznie z uszami, jest polerowana. Poza tym są drobne różnice w mechanizmach, ale w szczegółach nie nie wypowiem, bo się nie znam. W każdym razie są jakieś dodatkowe śrubki w nowym

Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, żeby robić jakieś odliczania, tajemnice i niespodzianki z zegarkiem, który się kupiło, biorąc pod uwagę, że nikogo to nie obchodzi aż tak, zegarek nie jest jakimś białym krukiem i do tego to całe odliczanie wyraża się w tym brzydkim kartonie. Po prostu mnie to drażni, nie chcę nikomu odbierać przyjemności.

 

Chociaż zegarki są bardzo ładne :D

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci w podobnym do Twojego tonie: To, że Ty czegoś nie rozumiesz, to Twój problem, nie nasz. Po co się tym dzielisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, żeby robić jakieś odliczania, tajemnice i niespodzianki z zegarkiem, który się kupiło, biorąc pod uwagę, że nikogo to nie obchodzi aż tak, zegarek nie jest jakimś białym krukiem i do tego to całe odliczanie wyraża się w tym brzydkim kartonie. Po prostu mnie to drażni, nie chcę nikomu odbierać przyjemności.

Chociaż zegarki są bardzo ładne :D

A mnie za to bardzo cieszy radosc kogos z nowego zegarka ☺ Edytowane przez Saper223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mnie też cieszy! Szczególnie gdy chodzi o mój zegarek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z tym Twoim... Ucieka na prawą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę nieszablonowo :)

Tego nosiłbym z dumą.

Jaki to model

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nosiłbym z dumą.

Jaki to model

SCED023. Kupiłem jako ciekawostkę, ale zdecydowanie zostaje, na żywo wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.