Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Gratki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest świetny! Rysy rzeczywiście łapie ,ale można zamówić szafir u Yobokies...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe EDC :). Niektórzy powiedzą że jest za duży, jest kwarcem, nie ma szafiru i będzie łapał ryski ale ja mówię ma super mech, świetną historię i jest mój  :wub:

 

Może dasz jeszcze w kolorze?

Co do krytyki kwarców, to wynika ona głównie z bólu miłośników automatów wielokrotnie droższych, których dokładność jest jaka jest. Mam w swoim zbiorze kwarca za "dychę", którego dokładność jest porównywalna z automatem Rolexa. :) To taki wieczny temat wśród zegarkomaniaków. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Co do krytyki kwarców, to wynika ona głównie z bólu miłośników automatów wielokrotnie droższych, których dokładność jest jaka jest.

Przepraszam, ale spłycasz, jakbyś był na forum od wczoraj i prawie nic nie zdążył przeczytać.

Swoją drogą od dawna na forum nie czytałem krytyki kwarców jako takich. A na pewno nie pochodzącej spod palca żadnego ze stałych bywalców forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale spłycasz, jakbyś był na forum od wczoraj i prawie nic nie zdążył przeczytać.

Swoją drogą od dawna na forum nie czytałem krytyki kwarców jako takich. A na pewno nie pochodzącej spod palca żadnego ze stałych bywalców forum.

Nie spłycam, ale nieco prowokacyjnie upraszczam. W tym co napisałem nie ma żadnej nieprawdy. Obserwowałem dyskusję na forum na temat, jak można za kwarca Omegi zapłacić 4,5k zł, jak to tylko kwarc. Nie jest to odosobniony pogląd. Cały problem wynika z tego, że dla jednych ludzi ważna jest konstrukcja zegarka, dla innych wygląd, są i tacy którzy cenią przede wszystkim dokładność. Najczęściej jest to emocjonalny mix tych trzech różnych elementów i jak to w emocjach, nie ma identycznych- stąd spory. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiony. Jak na taki zwykły, kwarcowy, cyfrowy zegarek to cieszy bardzo :-)

 

IMG_20180601_163240.jpg

Edytowane przez Krzysiek16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foty 2 SDGMów obok siebie są złe  :lol: mam jasnego i jak widzę czarnego to zawsze myślę "pasowałby do pary" :ph34r:

chciałbym mieć dylemat "dzisiaj fortepianowa czerń czy szampańskie złoto" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo prawilny. Graty.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

wpadła mi w ręce (a w zasadzie na rękę) taka "piątka".

 

IMG_20180604_141335.jpg

 

Zegarek nowy, z dystrbucji Zibi wszystko na gwarancji.

Radość z zegarka pomniejszył dźwięk wydobywający się z jego wnętrza przy gwałtowniejszych ruchach ręką. Da się to także usłyszeć przy stukaniu w bok koperty podobnie jak na filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=DXlC3WkaBa4

 

Mam wrażenie, że coś w werku jest luźne (oczywiście poza wahnikiem - rotorem, który obraca się bezgłośnie). Dźwięk przypomina ocieranie się metalowych części o siebie a nawet "gruchot". 

Wydaje m się, że coś takiego w nowym zegarku nie powinno mieć miejsca, ale chciałem skonsultować to z bardziej doświadczonymi użytkownikami forum.

Jestem ciekawy czy można to ewentualnie w prosty sposób wyregulować, czy lepiej skorzystać z gwarancji i czekać na naprawę.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

wpadła mi w ręce (a w zasadzie na rękę) taka "piątka".

 

 

Mam wrażenie, że coś w werku jest luźne (oczywiście poza wahnikiem - rotorem, który obraca się bezgłośnie). Dźwięk przypomina ocieranie się metalowych części o siebie a nawet "gruchot". 

Wydaje m się, że coś takiego w nowym zegarku nie powinno mieć miejsca, ale chciałem skonsultować to z bardziej doświadczonymi użytkownikami forum.

Jestem ciekawy czy można to ewentualnie w prosty sposób wyregulować, czy lepiej skorzystać z gwarancji i czekać na naprawę.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Jesteś pewien, że to nie rotor? Trudno by przy takim wstrząsaniu nie było go słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewność bliska 100%. Przy ruchach zegarkiem w osi pionowej kiedy wahnik się nie obraca słychać ten gruchot. W ruchach poziomych w osi poprzecznej w czasie kiedy rotor pracuje słychać dokładnie to samo. Żeby nie było, że się znęcam nad tym zegarkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak zapowiedź ciekawego serialu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To się nazywa stopniowanie napięcia  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy można to ewentualnie w prosty sposób wyregulować, czy lepiej skorzystać z gwarancji i czekać na naprawę.Z góry dziękuję za pomoc :)

Nic nie kombinuj. Pobierz z sieci wzór protokołu reklamacji z tytułu rękojmi i zanieś za potwierdzeniem do sklepu. Masz prawo żądać z tytułu niezgodności z umową przedmiotu transakcji zwrotu kasy, wymiany na nowy, finansowej rekompensaty lub naprawy. Dwie ostatnie możliwości chyba odpadają, bo po co Ci zepsuty zegarek nawet za pół ceny albo nowy, ale naprawiany ?

Sam ten temat przerabiałem z powodzeniem i życzę go również Tobie :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jest MOC, gratki!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, ale stopniowanie napięcia Ci nie wyszło. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinuj. Pobierz z sieci wzór protokołu reklamacji z tytułu rękojmi i zanieś za potwierdzeniem do sklepu. Masz prawo żądać z tytułu niezgodności z umową przedmiotu transakcji zwrotu kasy, wymiany na nowy, finansowej rekompensaty lub naprawy. Dwie ostatnie możliwości chyba odpadają, bo po co Ci zepsuty zegarek nawet za pół ceny albo nowy, ale naprawiany ?

Sam ten temat przerabiałem z powodzeniem i życzę go również Tobie :)

Dziękuję uprzejmie. Tak też zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.