Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze wrażenie? Maleństwo! Dopiero po kilku godzinach zaczynam dostrzegać jak piękny to zegarek.

post-75044-1579292736,9803_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek ale Ty szalejesz z zakupami ;] fajny ten nowy nabytek


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, gdyby miał 40 mm to był by idealny. Tym razem nie kupiłem, efekt wymiany, i już na bazarku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to jednak szybko poszło Jacek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bierz Rafał, żałowałeś sprzedaży :)

Tomek, nadal żałuję. Ale nie aż tak bardzo, żeby brać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal, jeszcze nie poszło, nie spieszy mi się, może przez kilka dni nikt nie weźmie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jackm, 017 ma zrypane proporcje i tragiczny kolor. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

jackm, 017 ma zrypane proporcje i tragiczny kolor. :(

Widzę, że ktoś tu nie jest fanem leśnika ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Mialem go kilka razy na ręce. Koszmar.

 

 

A zielonych nie trawię. Wszystkich. Nie pasuje mi ten kolor do zegarków.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja tam mam dobre wspomnienia związana z tym zegarkiem. Poza tym, lubuę zestawinie zieleni ze zlotem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Słowo klucz: wspomnienia! ;)

Leśnik to był początek mojej poważniejszej przygody z zegarkami. Od tego czasu trochę wody upłynęło, trochę zegarków widziałem/nosiłem i kto wie, jakbym dziś do niego podszedł, gdyby przyszło mi do głowy nabyć. Nie ma więc co kusiś losu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, ponosiłem, sprzedałem. Kolor? Rzecz niedyskusyjna raczej, co się komu podoba (jest jeszcze niebieska limitka), natomiast fakt: proporcje. Zdecydowanie nie na moją przynajmniej łapkę. Ogólnie zegarek piękny, połączenie złota z zielonym in plus, ale... No właśnie to "ale". Nawet nie wiem czy o samą średnicę chodzi, czy może też jego grubość burzy trochę poczucie proporcji. Na pewno zbyt mała luneta

Zegarek na pewno piękny i wart pieniędzy, moim zdaniem bardzo dobrze prezentuje się na meshu

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Mialem go kilka razy na ręce. Koszmar.

 

 

A zielonych nie trawię. Wszystkich. Nie pasuje mi ten kolor do zegarków.

Dokładnie tak. Miałem na ręce i też uważam że to koszmar. Rozmiar, proporcje, złoto, zieleń, wskazówka godzinowa. Na plus jedynie 2 koronki i mechanizm.

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o rozmiar. Nosiłem SARBa 035. Przerobiłem około 300 zegarków. Nigdy nie miałem wygodniejszej koperty.

 

W 017 są zburzone proporcje pomiędzy kopertą, bezelem a tarczą. Zresztą nie tylko w nim. Ale tu mowa o nim.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazarkowy zakup. Pierwszy seikacz. Nie spodziewałam się, że jest taki duży.82f43345039dfc3059f3480feb5c479c.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Kolejny zakup na bazarkuf3d494f96afeed96728cffae6cc7a951.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zabrać głos i przypomnę panom, że XX wieczne zegarki męskie miały wymiary poniżej 40mm (jak na zdjęciu)i idea była taka, iż zegarek jest dopełnieniem mężczyzny, a nie głównym aktorem (nie dotyczyło to zegarków

"roboczych" które przede wszystkim miały być czytelne, dopiero w XXI wieku nagle zegarki "urosły" z tym, że w mojej opinii ten trend już się powoli odwraca (co zapewne zasmuci "cyganów"}. Co do Alpinista, przypomnę że był to zegarek dla osoby która codziennie pracowała w garniturze, a w weekend mogła sobie pozwolić na strój "smart casual" i do takiego stonowanego stroju Alpinist pasuje idealnie, lekko wystając z pod rękawa marynarki lub swetra. Tym bardziej, to kwestia gustu, ale w mojej opinii zegarek ten jest po trosze taki tajemniczy i po trosze taki gotycki (dzięki zestawieniu odcieni złotego i zielonego z niebanalnymi wskazówkami. Też przypomnę, że w tym czasie nie nosiło się do garnituru zegarków sportowych i nie na pasku. Reasumując, rzadko go zakładam ale często lubię na niego popatrzeć ;-)

8aa09a0df4046a886941f55f6d24fe0e.jpg

Edytowane przez Miszkolc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, ponosiłem, sprzedałem. Kolor? Rzecz niedyskusyjna raczej, co się komu podoba (jest jeszcze niebieska limitka), natomiast fakt: proporcje. Zdecydowanie nie na moją przynajmniej łapkę. Ogólnie zegarek piękny, połączenie złota z zielonym in plus, ale... No właśnie to "ale". Nawet nie wiem czy o samą średnicę chodzi, czy może też jego grubość burzy trochę poczucie proporcji. Na pewno zbyt mała luneta

Zegarek na pewno piękny i wart pieniędzy, moim zdaniem bardzo dobrze prezentuje się na meshu

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

całe szczęście zrobili ponownie biały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jackm, 017 ma zrypane proporcje i tragiczny kolor. :(

 

Też nie rozumiem fenomenu tego zegarka. Wskazówki to jakiś estetyczny gwałt na rozumie wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem fenomenu tego zegarka. Wskazówki to jakiś estetyczny gwałt na rozumie wg mnie.

Fenomenu ? Z gitary spadłeś ? Ten zegarek nigdy go nie miała, leżał pokotem i nadal leży. Jedyny moment kiedy dostał podbudowy, to ogłoszenie zaprzestania produkcji, janusze nie wiedząc, że wznowią produkcję w nowej odsłonie, próbowali zwietrzyć interes...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie spadłem bo nie wchodzę na gitarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegarek :)974b25ce39b306ce120e4fe3f1f2ba3a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.