Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyśl jeszcze na eryką albo Luff straps elastico. Wtedy znika problem z regulacją i podnoszeniem zegarka
A zegar nie będzie się przesuwał wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MieszkoMieszko napisał:

NATO odpada bo podnosi zegarek a że uszy ma proste to źle to wygląda... Przynajmniej u mnie...
Mogli dać jak Seiko w SARXie takie ogniwa "połówki" chociaż to by rozwiązało problem...

Także znowu na bazar ... 😞 a zegarek świetny rozmiarowo koronka extra i luma na niebiesko 🙂

Ja mam okrutny problem z wszelkimi bransoletami czy paskami, nie wiem czym to jest spowodowane i co robię źle, ale czy nato, czy pasek, czy bransa z mikroregulacją to zawsze mam albo za ciasno, albo zbyt luźno. 🤔 

 

Citki są świetne, za tą cenę to, co oferują skłania mnie do zakupu pierwszego automatu właśnie tej marki. Oczywiście jak żona zdejmie mi bana na ten rok na kupowanie 😂 

 

Spróbuj jeszcze pokombinować z wymianą zapięcia na takie z mikro? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał:
2 godziny temu, Noodles napisał:
Pomyśl jeszcze na eryką albo Luff straps elastico. Wtedy znika problem z regulacją i podnoszeniem zegarka emoji6.png

Pokaż więcej  

A zegar nie będzie się przesuwał wtedy?

Nie, bo paski MN nie mają dziurek tylko płynną regulację. Z resztą popatrz sobie na ytube :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę sprawę rozwiązałoby albo dwa ew jedno "półogniwa" lub po prostu jeszcze jedna dziurka do połowicznej mikroregulacji w zapięciu bransolety i byłoby po problemie...

 

A zrobienie takiej dziurki na pin teleskopu w zapięciu jest możliwe przez jakiegoś majstra? Żeby sobie taką mikroregulacje zapewnić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@MieszkoMieszko

Wiesz co w ori bransie mam takie liche rozszerzenie nurkowe i zero miejsca na wiercenie, nie dało go się także zdjąć bez druciarstwa (czytaj odginania blachy zagiętej na końcowym nicie). Ale pomyśl, niedawno zamawiałem z watch gecko nowe zapięcie. Z kurierem wyszło ~150 zeta. A zapięcie pancerne, kute, 6 mikroregulacji. 

https://www.watchgecko.com/zuludiver-solid-fold-over-diver-buckle

 

A tym czasem wreszcie upolowałem (mała rzecz a cieszy):

 

 

20200624_112246.jpg

20200624_114857.jpg

20200624_130507.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MieszkoMieszko A czy rozważałeś takie rozwiązanie jak dokupienie samego zapięcia. Pod spodem kilka przykładów, ale na Ali jest tego dużo więcej w różnych cenach i w różnej jakości.

Nowa bransoleta wtedy zostaje i tylko zapięcie podmieniasz.

 

Mnie się podoba to pierwsze zapięcie a'la Pagani Design. Nie dość, że z błyskawiczną mikroregulacją bez narzędzi, to jeszcze z rozszerzeniem nurkowym. Tyle, ze tu się trzeba włączyć w środek bransolety o odpowiednim rozmiarze, a nie tylko wpiąć mid-linki. Za to następna propozycja - chyba nie ma żadnego problemu, trzy różne szerokości dostępne.

 

Co do robienia dziurek w istniejącym zapięciu to byłbym sceptyczny. Można się bawić, ale nigdy nie wyjdzie tak ładnie jak byś chciał. Gdybyś potem chciał zegarek sprzedać (a z tego co widzę, to raczej rotujesz kolekcją) to na pewno takie majstrowanie przy zapięciu ceny nie podniesie i niejednego potencjalnego nabywcę zniechęci.

 

I jeszcze jedna myśl. W ciągu doby obwód nadgarstka może się zmieniać zależnie od pory, temperatury i tego co w danej chwili robimy. Przymierz sobie jeszcze parę razy tę bransoletę o różnych porach i w różne dni. Może się okazać, że różnie z tym pasowaniem będzie.

 

https://www.aliexpress.com/item/33040002170.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7fb98d6akQ1jpZ&algo_pvid=d5a9a83b-d3f6-4e45-ad2d-d0c89dbaf2bc&algo_expid=d5a9a83b-d3f6-4e45-ad2d-d0c89dbaf2bc-34&btsid=0b0a187b15929959873864127e4c91&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

obraz.png.10fa6cf0264dc2fd17d83408255d91c0.png

 

https://www.aliexpress.com/item/4000418482880.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.187f5aeeqh9m8D&algo_pvid=4cf374ad-2cb8-43d9-9942-9ad4f3ff83c0&algo_expid=4cf374ad-2cb8-43d9-9942-9ad4f3ff83c0-15&btsid=0b0a3f8115929960287575060e042d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

obraz.png.24b7330d20d2316a0fafe96a634a3c51.png

https://www.aliexpress.com/item/32790970611.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.187f5aeeqh9m8D&algo_pvid=4cf374ad-2cb8-43d9-9942-9ad4f3ff83c0&algo_expid=4cf374ad-2cb8-43d9-9942-9ad4f3ff83c0-20&btsid=0b0a3f8115929960287575060e042d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

obraz.thumb.png.487520e8a725096e0c6a5f75357d634e.png

https://www.aliexpress.com/item/4001099355180.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.187f5aeeqh9m8D&algo_pvid=8fa6577b-b0c4-4b97-bc92-39aa615e6748&algo_expid=8fa6577b-b0c4-4b97-bc92-39aa615e6748-47&btsid=0b0a0ac215929961118873895e22db&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

obraz.png.ce0949e439e725fd3669f56c6a129b85.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Wiesz co w ori bransie mam takie liche rozszerzenie nurkowe i zero miejsca na wiercenie, nie dało go się także zdjąć bez druciarstwa (czytaj odginania blachy zagiętej na końcowym nicie). Ale pomyśl, niedawno zamawiałem z watch gecko nowe zapięcie. Z kurierem wyszło ~150 zeta. A zapięcie pancerne, kute, 6 mikroregulacji. 


Dzięki za propozycję ale nie wiem czy to zapięcie akurat nie będzie bardziej pancerne niż ten Citizen hahaha


[mention=105422]MieszkoMieszko[/mention] A czy rozważałeś takie rozwiązanie jak dokupienie samego zapięcia. Pod spodem kilka przykładów, ale na Ali jest tego dużo więcej w różnych cenach i w różnej jakości.
Nowa bransoleta wtedy zostaje i tylko zapięcie podmieniasz.
 
Mnie się podoba to pierwsze zapięcie a'la Pagani Design. Nie dość, że z błyskawiczną mikroregulacją bez narzędzi, to jeszcze z rozszerzeniem nurkowym. Tyle, ze tu się trzeba włączyć w środek bransolety o odpowiednim rozmiarze, a nie tylko wpiąć mid-linki. Za to następna propozycja - chyba nie ma żadnego problemu, trzy różne szerokości dostępne.
 
Co do robienia dziurek w istniejącym zapięciu to byłbym sceptyczny. Można się bawić, ale nigdy nie wyjdzie tak ładnie jak byś chciał. Gdybyś potem chciał zegarek sprzedać (a z tego co widzę, to raczej rotujesz kolekcją) to na pewno takie majstrowanie przy zapięciu ceny nie podniesie i niejednego potencjalnego nabywcę zniechęci.
 
I jeszcze jedna myśl. W ciągu doby obwód nadgarstka może się zmieniać zależnie od pory, temperatury i tego co w danej chwili robimy. Przymierz sobie jeszcze parę razy tę bransoletę o różnych porach i w różne dni. Może się okazać, że różnie z tym pasowaniem będzie.


Wydaje mi się że rozważę chyba to drugie zapięcie. Nie wydaje się aż tak masywne..sama bransa nie jest jakoś specjalnie masywna więc zapięcie też nie może się wybijać zbytnio.

Co do przymierzania to przymierzałem to wieczorem w odniesieniu do PADI MASa i Żółwia na bransie... Różnica wobec nich była znaczna, a z jednym ogniwem mniej to za ciasno z kolei. Najgorsze to świadomość że w tym zapięciu jest miejsce żeby ta branse przesunąć o pół długości ogniwa ale w Citizenie nie pomyślał ktoś :-(

Z wiercenia zrezygnowałem bo tak jak mówisz to może być średni pomysł...

Kolekcja rotuje bo ciągle szukam jeszcze klingert po drodze... Jak żyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Noodles napisał:

Zawsze zostaje jeszcze taka opcja, jak dedykowany pasek do tego modelu...

https://www.mastersintime.pl/citizen-czarny-silikonowy-gumowy-pasek-59-l7404.htm

 

Zerknąłem z ciekawości i... cena mnie trochę zmroziła. Ponad 150 zł - jak na gumę to sporo. Oryginalne gumy do Omegi, Orisa itp... pewnie są jeszcze duuuużo droższe, ale i tak jestem zaskoczony.

 

Akurat jeżeli chodzi o paski, bransolety, zapięcia itp.. to Aliexpres jest całkiem fajną alternatywą i często oferuje wysoką jakość w stosunku do ceny. Oczywiście pod warunkiem, że nie szuka się super okazji za 1,49 USD 😉

Kilka pasków i zapięć już tam kupiłem i w sumie nigdy się jeszcze nie rozczarowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Oryginalne części zawsze kosztują wincyj. Co robić, jak żyć

 Hands Up Wtf GIF by Richard Childress Racing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile a może na Ali idzie nawet dostać pełne endlinki do bransy do Raya/Mako? Hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

@Perpetuum Mobile a może na Ali idzie nawet dostać pełne endlinki do bransy do Raya/Mako? Hahaha

 

Mam smutne wieści 😪 Tylko blaszane. I tylko do "Rolnixów".

 

obraz.thumb.png.18eebbf1699492c9149a96fb8b1ff70a.png

 

obraz.png.45c42506a054f4ec47abc31bac49c86a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem a gdyby znaleźć pasek tropic? Pasowałby do tego Citizena? Masz jakiś zaufany sklep z aliex?

Pewnie to zapięcie też kupię bo jednak bransa się przyda :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Tak sobie pomyślałem a gdyby znaleźć pasek tropic? Pasowałby do tego Citizena? Masz jakiś zaufany sklep z aliex?

Pewnie to zapięcie też kupię bo jednak bransa się przyda 😄

 

Puściłem na priva, żeby tu za dużo nie śmiecić. Co do pasków i bransolet z Ali, to jest cały, świeży wątek na Watchuseek

Polecam post #8 - w kontekście naszej dyskusji powyżej. Dopiero przed chwilą go przeczytałem 😲

 

https://forums.watchuseek.com/f71/best-ali-xpress-straps-bracelets-5199527.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Puściłem na priva, żeby tu za dużo nie śmiecić. Co do pasków i bransolet z Ali, to jest cały, świeży wątek na Watchuseek

Polecam post #8 - w kontekście naszej dyskusji powyżej. Dopiero przed chwilą go przeczytałem 😲

 

https://forums.watchuseek.com/f71/best-ali-xpress-straps-bracelets-5199527.html

Ja też prosiłbym o link na priv :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zapięciem jest jeszcze jeden myk...ostatnie ogniwo bransy jest z jednej strony węższe o 2mm od ego po przeciwnej stronie. 16 i 18 mm wynika to z tego że jedna część chowa się jakby pod drugą...5c59d89efa480cc6aa5ac7b9c1d04084.jpg&key=4baebd35bd404b973ad83d62517d7d61c0b3ea365416ec73c723fac5f74448ba61bbe88eb86fe7532e47d2cb7fd526fa.jpg&key=3723836abfe61af589b0965e07d4b02aecc6fe963d6790221d9d30e0017b1822

 

A tu moja nowa VC

Kombinuje z paseczkami... Chyba oba ok?9101e68be952f9409d74c54d637d28d8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

No to albo Nato albo druciarstwo. Trochę słaba opcja dłubać w nowym zegarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Sejków :D

A mnie wzięło ponownie na G i tym razem dwa zusamen wylądowały 🤣

IMG_1112a.jpg

IMG_1119a.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dobra kostka nie jest zła :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Gratuluję Sejków
A mnie wzięło ponownie na G


Bardzo ładna ta kosta. Patrzyłem na zdjęcia w sklepach i mnie odrzucało , ale na Twoich zdjęciach, to zupełnie inny zegarek

G-shock fanboy... a może nie? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, drVanSteiner napisał:

Bardzo ładna ta kosta. Patrzyłem na zdjęcia w sklepach i mnie odrzucało emoji12.png, ale na Twoich zdjęciach, to zupełnie inny zegarek emoji106.png

Dziękuję. A na żywo jest jeszcze ładniejsza, ta fotka jest marnej jakości, bo na szybko fonem dziabnięta. Przed zakupem też się zastanawiałem, oglądałem dużo fotek w necie, a że lubię negatywy i bransoletę, więc wybór nie był trudny ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny. Tarcza jest biała, kremowa czy srebrna? Czy w nocy coś widać czy niebardzo?

Edytowane przez deviles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.