Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mistrz17 napisał:

W porównaniu z poprzednim widać różnicę w wielkości.1281082147_IMAG15132.jpg.aafd9d5661677b6f1192d2be03d561b0.jpg


 

Wizualnie bardziej mi się podoba ale rzeczywiście duży :)

14 minut temu, satanic napisał:

U mnie tak.

 

 

IMG_20201030_122200~2.jpg

To maluch a tu wyszedł na dużego ^_^

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mtg super sam myślałem nad sztuką Jacka.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dorian06 napisał:

Na sąsiednim Forum, Użytkownik zmienił gacie na srebrne stalowe. Wygląda ok.

Mnie sie podoba stalowy Casio Oak, ale ta wersja z białymi indeskami i wskazówkami. 

 

Az zaczalem myslec czy sobie do pary nie zlozyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, traczu napisał:

Mnie sie podoba stalowy Casio Oak, ale ta wersja z białymi indeskami i wskazówkami. 

 

Az zaczalem myslec czy sobie do pary nie zlozyc ;)


Zdjęcia Krzyśka.

50209411487_5b9d57de8e_c.jpg

50208610403_fde2f92aff_c.jpg
 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Zdjęcia Krzyśka.


Bardzo dobrze to wygląda. Podpytalbys jak jakość? Bo na zdjęciach naprawdę zachęca do zakupu. Ja chyba poczekam na 11.11 i zamówię na AliExpress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fuu.. Ryżowe pseudo Casio portki.
A już poważnie jeśli Casio zrobi taką swoją własną ORYGINALNĄ, stalową wersję i do tego z radiem i solarem to chętnie wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A fuu.. Ryżowe pseudo Casio portki.
A już poważnie jeśli Casio zrobi taką swoją własną ORYGINALNĄ, stalową wersję i do tego z radiem i solarem to chętnie wezmę.
Myślę że te oryginalne też robią w Chinach, a skoro tutaj nikt nie twierdzi że to produkt Casio to nie widzę problemu. Do skx też jest bardzo dużo aftermarketowych części do modowania i nikt nie podnosi larum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko forum w tej sprawie ("aftermarków"... ) było przedstawiane już wielokrotnie. Nie zrozumiałeś, nie zrozumiesz i tak. W skrócie. Nie propagujemy. Kreatywności chinczykom można jednak pozazdrościć, bo - tak jak napisałem - chętnie zobaczył bym taki oryginalny wypust Casio (dodatkowo MB6 i TS).
 

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@p.r.p. rozumiem twoje poruszenie zważywszy na nagminne podróbkowe ciuchy w kostkach ale stanowisko forum jest jednoznaczne wobec tego typu wyrobów zawierających logotypy oryginalnego producenta , tu jak widzę takowych nie ma zatem jest to custom/zamiennik (jak zwał tak zwał) nie naruszający zasad forum (jak i powszechnie rozumianych podróbek). Czy się komuś podoba czy nie to już kwestia indywidualna.

 

Edit

No chyba że na zapięciu bransolety jest logo (czego tu nie widać) , wówczas przyznaje ci rację.

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, mi to ryba, co kto sobie tam kupuje. 🤣 Z przymrużeniem oka napisałem "a fuu" itd..
Osobiście chciałbym taki oryginał i tyle.
P. S. Sama bransa bardzo trafia w moje gusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kupuj, Casio takiej nie ma inwencja chińczyków, to nie widzę problemu, że to jakaś podróba itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesada z tym jechaniem po tym modzie bo nawet założenie nie Ori paska do zegarka byłoby zaraz niecnym czynem.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Casioków, tych tańszych i tych "trochę" droższych 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, p.r.p. napisał:

A fuu.. Ryżowe pseudo Casio portki. emoji16.png
A już poważnie jeśli Casio zrobi taką swoją własną ORYGINALNĄ, stalową wersję i do tego z radiem i solarem to chętnie wezmę.

 

Złagodziłeś już swój przekaz, ale mimo wszystko powiem Ci, że to takie podejście, że idąc tym tropem to paski skórzane powinniśmy wymieniać tylko na te od producenta danego zegarka (żadnych "paskorobów"!). Części samochodowe? Zapomnij o zamiennikach,  a tusz w drukarce to tylko markowy i w żadnym wypadku nie wolno samemu uzupełniać ;) Nie przesadzajmy.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Tomek GTB napisał, zaczęło się to od podrabiania stalowych ciuchów do kostek. Rozrosło się to do tego, że teraz takie kupisz i do Kinga i do Oaka itd. Nadinterpretujesz trochę. Ja nie mam nic przeciwko różnym paskom, bransoletom, itp. do np. seikaczy wcześniej, w innym wątku wymienionym. Ba! podkreśliłem, że ta ww bransa do Oaka, bardzo dobrze trafia w moje gusta. I co kto sobie kupuje to mi kompletnie wisi. Ale fakt jest fakt, zaczęło się od podrób stalowych kostek. Mi to ryba. Kto chce ten kupi, kto nie nie kupi. I tyle. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krygo napisał:

 

Złagodziłeś już swój przekaz, ale mimo wszystko powiem Ci, że to takie podejście, że idąc tym tropem to paski skórzane powinniśmy wymieniać tylko na te od producenta danego zegarka (żadnych "paskorobów"!). Części samochodowe? Zapomnij o zamiennikach,  a tusz w drukarce to tylko markowy i w żadnym wypadku nie wolno samemu uzupełniać ;) Nie przesadzajmy.

A Wy dalej swoje ...

Nikt nie ma nic przeciwko gaciom i innym pierdom póki nie są logowane zastrzeżonym logiem producenta a takie były przemycane na forum pod przykrywką w/w przykładów.

Jak kupisz skórzany pasek od "pachoroba"  i na tym pasku "wyryje" logo Seiko to będzie podróbką!

Kolega jako pasjonat Casio lekko żartobliwie uszczypnął ale nie ma nic przeciwko póki nie są podróbkami.

To samo jeśli chodzi o wszystkie inne homary: Tisell, Merkur, Parnis, Fifty Four, czy tam inne a'la Tuny.

Niektórzy pasjonaci swoich ulubionych marek nieprzychylnym okiem spoglądają na homary ale to dalej nie są podróbki póki nie mają logo oryginału.

Jesteśmy na forum zegarkowym gdzie nie są tolerowane podróbki i regulamin jasno to przedstawia.

A potem wchodzisz na bazarek i masz oferty sprzedaży podróbek jak np. bransy stalowe i bezele z logiem Casio a potem tłumaczenie na forum że niby paska nie można zmienić w innym zegarku ... co ma piernik do wiatraka?

Jeśli to wyżej ubranko nie ma logo Casio czy G-Shock to prawnie nie jest podróbką i można to pokazywać i nosić Komu się podoba.

Tyle i aż tyle, tylko nie przemycajcie prawdziwych podrób pod przykrywką takich przykładów.

To samo słynne brazylijskie bezele do Casio których nie ma producent w ofercie i rozumiem że Ktoś się ratuje podróbką bo nie ma jak przywrócić oryginalnego stanu ale to nie zmienia faktu że to jest podróbka, czy to się Komuś podoba czy nie.

Może nawet sam bym kupił ratując się w takiej sytuacji, kto wie ale nie ma co się z tym afiszować na forum zegarkowym i udawać że jest OK bo od tego się zaczęło i w tematach Casio swego czasu brylowały podrabiane części z zastrzeżonym logiem producenta.

Jeszcze raz zaznaczam, podrabiane, udające oryginalny produkt Casio.

Nasz jeden kolega, w tej chwili pasjonat kostek sam zaczynał na forum w ten sposób i też się wkurzał na mnie bo zwracałem uwagę na podrabiane ciuchy z logiem Casio a teraz jest to wzór do naśladowania 😉 

 

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, traczu napisał:

 

Jasne, podpytam i dam odpowiedź. Na bank nie ma zadnej mikroregulacj.  :(

 

Znowu delikatna goownoburza. Jednak Brat już wszystko chyba jasno wyjaśnił. 

Z tego co się orientuje, nie mam tam loga Casio. Jeżeli jest to foty usune oczywiście. Wklejając foty nie miałem zielonego pojęcia, że mogą kogoś "urazić".  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, podpytam i dam odpowiedź. Na bank nie ma zadnej mikroregulacj. 
 
Znowu delikatna goownoburza. Jednak Brat już wszystko chyba jasno wyjaśnił. 
Z tego co się orientuje, nie mam tam loga Casio. Jeżeli jest to foty usune oczywiście. Wklejając foty nie miałem zielonego pojęcia, że mogą kogoś "urazić". 
Tak jak piszesz, tam nie ma żadnego logo Casio. Nie ma takiego produktu oryginalnego i ten mod nie ma żadnego oryginału udawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak piszesz, tam nie ma żadnego logo Casio.


Zgadzam się.

Nie ma takiego produktu oryginalnego


Również się zgadzam.

.. i ten mod nie ma żadnego oryginału udawać.


Też się zgadzam. Ale nie do końca. Chodziło mi tylko o to i aż o to, że od momentu pojawienia się stalowych kostek, chińczycy usilnie przerabiają te ciuchy na wiele innych modeli. Są już pseudo stalowe Kingi, seria 6900, Oak, przeróbki dw-5600 itd. Gdyby teraz Casio wypuściło takie modele to zaraz padło by "Hłe hłe.. Chińczycy już dawno robio takie ciuchi.."

Dla jednych to dobrze, kupują itd. Ale są tacy co się od takich przeróbek dystansują, jak ja. I to chyba też dobrze, hmm? Nie bronię nikomu kupowania czego sobie tylko tam chce. Ale popierać nie muszę, czy nie mogę mieć swego zdania na ten temat? Pomimo tego przyznaję, że kreatywności chinczykom gratuluję. Tylko też nie do końca. Bo zrzynać pomysły to tak.. I po raz OSTATNI już piszę, że sama bransa do ww Oaka, osobiście mnie się podoba. Co nie znaczy, że ją kupię.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też ostatni raz. Oni nie zrzynaja od Casio, bo Casio tego jeszcze nie zrobił.  To oni są "prekursorem".  :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.