Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles
17 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Ostatni zakup w tym roku.868e2574b63d7a40d751ea698ac0ac2b.jpg1f77563059ed864da9f9bef10ea68936.jpg

Ładny, niech cieszy :D jaki w nim silnik tyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d*pa. d*pa. Citizen mnie zawiódł znowu jeśli chodzi o bransoletę.sama bransoleta jest genialna. Każde ogniwo składa się z 5 części.

Niestety tylko dwie dziurki do mikroregulacji. Brak takich półogniw jak w SARXie sprawia że albo jest za ciasno albo za luźno... nie mam jak nosić tego zegarka.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, MieszkoMieszko napisał:

d*pa. d*pa. Citizen mnie zawiódł znowu jeśli chodzi o bransoletę.sama bransoleta jest genialna. Każde ogniwo składa się z 5 części.

Niestety tylko dwie dziurki do mikroregulacji. Brak takich półogniw jak w SARXie sprawia że albo jest za ciasno albo za luźno... nie mam jak nosić tego zegarka.

 

No to pozostaje siłownia, jak otworzą kiedyś, i albo pójść w masę albo wysmuklec😉 a Obywatel fajny. 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie akurat nie bawi... Jeszcze żeby zapięcie miało 18mm to bym podmienił na inne ale ma 16...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
d*pa. d*pa. Citizen mnie zawiódł znowu jeśli chodzi o bransoletę.sama bransoleta jest genialna. Każde ogniwo składa się z 5 części.

Niestety tylko dwie dziurki do mikroregulacji. Brak takich półogniw jak w SARXie sprawia że albo jest za ciasno albo za luźno... nie mam jak nosić tego zegarka.



Poprzekładaj ogniwa i przesuń zapięcie w którąś stronę. Pomimo tej samej długości bransoleta będzie się inaczej układać.
Ja zazwyczaj jak mam przydługą to daje mniej ogniw przy dolnej części koperty, a jak przykrótką to mniej przy górnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw za luźno, przyklei się do łapy i będzie git ;) 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
6 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

To mnie akurat nie bawi... Jeszcze żeby zapięcie miało 18mm to bym podmienił na inne ale ma 16...

Ja bym się nie bawił tylko odsyłał. Nosząc, przekładając ogniwa/zapięcie tylko dokładasz rys a ja mam takie doświadczenia że jak bransy nie udało się dopasować to żadne czary nie pomogą. Nie pasuje to zwrot albo zamiana na pasek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było nie sprzedawać SARXa... Tam wszystko było cacy...

Tu wystarczyło by tylko jeszcze jedno oczko więcej mikroregulacji tak na prawdę

Czy chce mi się zwraca do Azji? Chyba prędzej na bazar pójdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się nie bawił tylko odsyłał. Nosząc, przekładając ogniwa/zapięcie tylko dokładasz rys a ja mam takie doświadczenia że jak bransy nie udało się dopasować to żadne czary nie pomogą. Nie pasuje to zwrot albo zamiana na pasek

Ale próbowałeś przesuwać klamrę w różnych zegarkach i jesteś niezadowolony z efektu?
Ja mam zgoła inne doświadczenia. Udało mi się tak dopasować każdy, nawet najgorzej leżący zegarek na bransolecie bez małych ogniw i mikroregulacji - JR Terrascope, Royal KonTiki GMT, których ogniwa mają po o ile dobrze pamiętam po 7mm. Po pierwszych przymiarkach nie mogłem ich w ogóle nosić, po przesunięciu klamry obydwa stały się wygodne. W Citizenie GT i GTS to samo robiłem pomimo obecności małych ogniw.

Oczywiście wolę to załatwić małymi ogniwami i mikroregulacją, czasami dokupuję małe ogniwo, ale jeżeli nie ma innej możliwości to ratuje się przesuwaniem klamry. Póki co - ze 100% skutecznością, więc IMO warto spróbować. Jeszcze nie zdarzyło mi się odsprzedać zegarek z tego powodu, mimo że mam dosyć małą tolerancję pod tym względem i chcę mieć dokładnie dopasowaną bransoletę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Kupiłem na uhrzeit:
https://watches.uhrzeit.org/watches/Citizen/Promaster-collection/Eco-Drive-Promaster-Marine-Mens--Divers-Watch-BN0151-17L.php
 
Jak wrzucałem do koszyka, to zrobiło mi rabat 10% za szybkie zamówienie i zapłaciłem 162 EUR. Nie wiem, czy to jeszcze działa po Black Friday
 
Natomiast jest też teraz w dobrej cenie na niemieckim Amazonie:
https://www.amazon.de/-/en/CITIZEN-ECO-DRIVE-BN0151-17L-HOMBRE-PROFESSIONAL/dp/B00R7PSJOU/ref=sr_1_1?crid=3K8B2I024CS1J&dchild=1&keywords=bn0151-17l&qid=1606998076&sprefix=bn0151%2Caps%2C211&sr=8-1
Tylko tutaj przy wysyłce do Polski Amazon przeliczy VAT na trochę wyższy.
 
Dzięki :) działa jeszcze to 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ncx napisał:

Pewności nie mam, ale te modele (tzw. Ray Mears) występowały tylko w wersji tytanowej.

 

Jeśli chodzi o linię Tough to w stali dostępne są bn0211-50e oraz ca0720-54h, ale może znajdzie się i coś więcej.

Dzięki za info. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Johnny15 napisał:

Dzięki :) działa jeszcze to 10%

 

Super. Rozumiem, że za kilka dni zobaczymy go na zdjęciu na nadgarstku 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba mi to nic nie da...
Tak jak radził @M.Mike +[mention=65663]bart_us[/mention]

Spróbuj jedno ogniwo zdjąć z jednej części bransy i przełożyć do drugiej. Teoretycznie nic to nie zmienia, ale sprawia że ramiona zapięcia złożone na nadgarsku inaczej układają się będąc przesunięte o te kilka mm w lewo lub prawo....tzn ze względu na kształt nadgarstka nadają różne obwody w zależbości czy mają więcej ognow z jednej czybz drugiej
Przesunięcie zapięcia już nie raz pomogło mi w doregulowaniu bransy.

No chyba że masz idealnie okrągły nadgarstek, jak rurka pcv, to nie masz co kombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Chłopaki jest lepiej. Może nie jakoś super ale lepiej.

Będę musiał więcej piwa pić żeby ręka zgrubła. Żona się nie ucieszy z takiego argumentu.....aaa zaraz zaraz żona nie wie że kupiłem zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japoński najazd

IMG_20201204_171358.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka międzynarodowa Japonia;-)  (bezele mam na myśli)

Ładne- gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CC 9015-54E na F900


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.