Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie się prezentuje w tej czerni a i fabryczny pasek lepiej do niego pasuje niż bransa , szkoda tylko że dali PVD zamiast DLC.

Też tak uważam. Na początku wersja stalowa na bransie, najbardziej do mnie gadała. Zresztą ogólnie wolę bransy, a nie paski. Dopóki nie zobaczyłem na żywo w Swissie ww czarnego Tougha. No pasek twardy w uj.. Ale jak to wygląda na ręku! I faktycznie o dziwo, na ręku leży dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Alo70 napisał(-a):

No powiem Ci że przeczytałem pare informacji właśnie odnośnie czy jest PVD czy DLC i w większości znalazlem info że jest DLC. Czytałem o tym temat na forum np. tutaj było to poruszane

https://www.watchuseek.com/threads/citizen-tough-black-bn0217-02e.5057987/

 

W sklepach też różne info podawali ale w większości trafiałem że to DLC.

 

Doliński np. też podaje że jest DLC 

https://dolinski.pl/citizen-bn0217-02e-promaster-land-tough/

 

Informacje w tej kwestii są mocno rozbieżne , najgorsze , że sam producent nie określa tego w jednoznaczny sposób na swojej stronie (ja w opisach jeśli już spotykałem się głównie z PVD zarówno w polskich jak i zagranicznych sklepach). Widziałem go też na żywo i jeśli rzeczywiście ma DLC to jest ono zupełnie inne niż np. w BN0147 (tu DLC jest pewne bo sam Citek się tym chwali) . Spierać się nie będę , jeśli ma to chwała dla producenta za to.

 

17 minut temu, p.r.p. napisał(-a):


Też tak uważam. Na początku wersja stalowa na bransie, najbardziej do mnie gadała. Zresztą ogólnie wolę bransy, a nie paski. Dopóki nie zobaczyłem na żywo w Swissie ww czarnego Tougha. No pasek twardy w uj.. Ale jak to wygląda na ręku! I faktycznie o dziwo, na ręku leży dobrze.

Czarny jest jednolicie skomponowany , w srebrnym dla mnie nieco tą jednolitość zaburza czerwony sekundnik. A pasek wizualnie jest pierwsza klasa , połączenie nylonu z gumą , nawet Barton ma już w ofercie paski w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, GTB napisał(-a):

Informacje w tej kwestii są mocno rozbieżne , najgorsze , że sam producent nie określa tego w jednoznaczny sposób na swojej stronie (ja w opisach jeśli już spotykałem się głównie z PVD zarówno w polskich jak i zagranicznych sklepach). Widziałem go też na żywo i jeśli rzeczywiście ma DLC to jest ono zupełnie inne niż np. w BN0147 (tu DLC jest pewne bo sam Citek się tym chwali) . Spierać się nie będę , jeśli ma to chwała dla producenta za to.

 

Dokładnie jak mówisz są rozbieżne mnie akurat więcej udało się znaleźć że to DLC, co nie musi oznaczać że tak jest na 100%, bo faktycznie sam producent konkretnie tego nie określa. 

Ale sam też lepiej się czuję jak myślę że jest DLC 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czarny jest jednolicie skomponowany , w srebrnym dla mnie nieco tą jednolitość zaburza czerwony sekundnik.

Mamy identyczne spostrzeżenia w tym temacie. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Alo70 napisał(-a):

Dokładnie jak mówisz są rozbieżne mnie akurat więcej udało się znaleźć że to DLC, co nie musi oznaczać że tak jest na 100%, bo faktycznie sam producent konkretnie tego nie określa. 

Ale sam też lepiej się czuję jak myślę że jest DLC 😉

 

Można to dość łatwo sprawdzić, ale jeśli jednak okaże się, że to PVD, to niestety ciężko będzie cofnąć efekty ;)

Gratulacje fajnego zegara, bardzo mi się widzi.

 

Tymczasem u mnie też nowy Japończyk, ale z konkurencyjnej stajni :)

 

20210615_190523319_iOS-800px.thumb.jpg.92e955be683efe10666154e4ddb65ebe.jpg

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, clusca napisał(-a):

 

Można to dość łatwo sprawdzić, ale jeśli jednak okaże się, że to PVD, to niestety ciężko będzie cofnąć efekty ;)

Gratulacje fajnego zegara, bardzo mi się widzi.

Wiem... Jednak tak odważny nie jestem 😀😉

Dzięki, mnie też spasował jedynie faktycznie ta data troszkę nie tegos, ale przynajmniej wiadomo w której części miesiąca jesteśmy 😉 

 

8 godzin temu, clusca napisał(-a):

Tymczasem u mnie też nowy Japończyk, ale z konkurencyjnej stajni :)

 

20210615_190523319_iOS-800px.thumb.jpg.92e955be683efe10666154e4ddb65ebe.jpg

Gratulacje, bardzo mnie się podoba 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy. Jeszcze cieply

 

 

DSC_0092.JPG

DSC_0093.JPG

DSC_0094.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Dzisiejszy. Jeszcze cieply

 

Legancko 👍 Gratulacje

Zawsze mi się podobała ta wersja, ale jest nie miałem okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, loco50 said:

Dzisiejszy. Jeszcze cieply

 

 

DSC_0092.JPG

DSC_0093.JPG

DSC_0094.JPG

Fajny, mam taki od ponad roku. Pasek ładny, ale jak zegarek nosi się 24h to trochę niepraktyczny (brud wchodzi w sploty itp.). Ja wymieniłem pasek na czarną gumę od GST-W110 (kosztował mnie 89 zł - oryginał). Pasuje idealnie.

IMG_2321.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dotarł do mnie kolejny Citizen Crystron rocznik 1978. Koperta z czasem trafi do zegarkowego SPA, natomiast tarcza jest w idealnym stanie.
Rozjazd zalicza datownik, czy to da się jakość wyregulować?
Zastanawiam się na paskiem zostawić go na taki klasycznym czarnym i niech robi za garniturowca, czy pokombinować z innym kolorem? Może bransoleta typu mesh, nie mam z nią zegarka?
a9c7e859efcd1a4f34829a45b2d55ac4.jpg&key=105b0fe5266cd2f5e1c8800395172c6ecad1b5924036017c0591fefd27ce8f16


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Zgodnie z sugestią niektórych forumowiczów zegarek trafił na pasek, ale nie alakrokodyl lecz jaszczurka.

1ee7d7d32c76dcaba4001ceca1826a3f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Dzisiaj cieszył cały dzień. Kupiłem w Jomashop, akurat mieli zniżkę. Sklep pierwsza klasa, obsługa prima sort. Pierwsza Osa, ale już widzę, że to będzie długoletni związek.

 

urAU4CC.jpg

 

eG11tLK.jpg

 


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuj dalej, jestem ciekawy.

 

A ze mną nikt się nie chciał podzielić pomarańczowym Potworem, to kupiłem sobie coś lepszego ;)

 

IMG_3812p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Panowie dejcie wincyj zdjęć nowości ta osa i pomarańczowy samuraj fajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Noodles napisał(-a):

Panowie dejcie wincyj zdjęć nowości ta osa i pomarańczowy samuraj fajne :)

Dzięki, ja wrzuciłem dodatkowe w wątku Samurajowym ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2021 o 16:39, Cologero napisał(-a):

Zgodnie z sugestią niektórych forumowiczów zegarek trafił na pasek, ale nie alakrokodyl lecz jaszczurka.

 

Teraz 👍 

5 godzin temu, tommly napisał(-a):

...   A ze mną nikt się nie chciał podzielić pomarańczowym Potworem, to kupiłem sobie coś lepszego ;)

Teraz masz chociaż luz. Nikt nie będzie Cię korumpował. :D

 

 

Niech się noszą nowinki. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Noodles napisał(-a):

Panowie dejcie wincyj zdjęć nowości ta osa i pomarańczowy samuraj fajne :)

Wszystkie zdjęcia są w temacie Orienta wrzucone :)


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2021 o 17:39, tommly napisał(-a):

Pokazuj dalej, jestem ciekawy.

 

A ze mną nikt się nie chciał podzielić pomarańczowym Potworem, to kupiłem sobie coś lepszego ;)

 

IMG_3812p.jpg

Pomarańcza na lato w sam raz 🍊👌

Nie zapomnij się przywitać w dziale 

 


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🙂

31 minut temu, Miszkolc napisał(-a):

Wczoraj w salonie jednak "pękłem"emoji6.png i nie mogłem się doczekać poranka, aby nacieszyć oko emoji16.png848c9df0b906143fde54f94d0ad2a647.jpg&key=ecec56a5015c969a5097796d65d0e8cc4b4ee52932369d3a69e5b42de440eb2c14a7963cae82ab1f91be3d77ce940576.jpg&key=5dcb7627dc07b1080ca5b3266255d40fb0327e164ee6aff220b9321bfb597234
Trzy lata przyglądania się tej "12"89457e31f662950fcccbbde1ea9c13db.jpg&key=8ddd91cc29b531b4940ea029b5e384a626328199a7191244503a73dfb2c42b88
 

No i "wskoczył na łapkę"37ef505278854567a5e185045c5fdf5f.jpge2dfedb24a7341dbfbc28da118a83dc4.jpg

 

Bardzo dobra decyzja 🙂 Gratulacje! Przepiękna rzecz.

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się pocieszyłem, a teraz do pudełka b1e08c1906ffe8828dad2c17ec352fab.jpg


 
Bardzo dobra decyzja  Gratulacje! Przepiękna rzecz.
Dziękuję bardzo
Chyba mam troche hopla na punkcie vintagowego design'u z arabskimi indeksami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, ale widzę spasowanie maskownicy w stylu Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.