Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

a ja właśnie dzisiaj odebrałem nowiutkie  seiko skx 007 na bransolecie ale chyba niedługo wyląduje na bazarku bo jak dla mnie wydaje się za mały ... ;/

Ja akurat z rozmiarów skx007 jestem bardzo zadowolony :) Po 9 latach nareszcie kupiłem kilka dni temu nowy zegarek i już myślę o kolejnym... To jak uzależnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem zegarka, z którym mógłbym iść na basen, ale do tej pory zdecydowana większość diverów mi nie odpowiadała. Jakieś takie spasione, brzydkie i w ogóle.  Tak było do dnia dzisiejszego, kiedy znalazłem swojego basenowego graala :D Mowa o Seiko Superior Dracula SRP313K1. Spodobał mi się od razu, w piątek powinien dotrzeć, to wrzucę foto. P.S. Jest jakaś wygodna opcja noszenia tego typu zegarków? Stronię mocno od bransolet, a zastanawiam się, na ile guma będzie wygodna. Czy nato strap to rozsądna decyzja? Bo zastanawiam się, czy nie dokupić od razu.

 

P.S. Na tym kończę zegarkowe szaleństwo, SARB017, ten i moja 5 - koniec. Od teraz grzeczne odkładanie na GSa :D

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli basen to najpraktyczniejsza guma lub bransoleta.

Nato będzie musiał schnąć (wytarcie nie wystarczy), no i częste moczenie + chlor/ozon mogą sprawić, że kolorki zaczną się zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Szukałem zegarka, z którym mógłbym iść na basen, ale do tej pory zdecydowana większość diverów mi nie odpowiadała. Jakieś takie spasione, brzydkie i w ogóle.  Tak było do dnia dzisiejszego, kiedy znalazłem swojego basenowego graala :D Mowa o Seiko Superior Dracula SRP313K1. Spodobał mi się od razu, w piątek powinien dotrzeć, to wrzucę foto. P.S. Jest jakaś wygodna opcja noszenia tego typu zegarków? Stronię mocno od bransolet, a zastanawiam się, na ile guma będzie wygodna. Czy nato strap to rozsądna decyzja? Bo zastanawiam się, czy nie dokupić od razu.

 

P.S. Na tym kończę zegarkowe szaleństwo, SARB017, ten i moja 5 - koniec. Od teraz grzeczne odkładanie na GSa :D

Monster na gumie wyglada niezle i nosi sie wygodnie. 

 

sSm9L5.jpg
TDBGN4.jpg
XfQbe2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model, który kupiłem jest na gumie i skoro kolega wyżej pisał, że guma najlepiej spisze się na basenie, to ją zostawię na takie okazje. Natomiast patrząc tak na ten model i patrząc, doszedłem do wniosku, że jak na monstera, to całkiem ładny zegarek jest i zastanawiam się, czy nie poszukać gdzieś w sieci pasków skórzanych/z nubuku z czerwonym szyciem - myślę, że będzie do niego pasowało i dzięki temu będę mógł go ubierać częściej, niż tylko na wieczorne pływanie. Jutro powinien do mnie dotrzeć, wedle trackingu poczty, a tymczasem, zamówiłem z Japonii zegarek na 5 rocznicę dla kobiety. Impulsywnie tak jakoś, ostatnio wspominała, że rozgląda się za nowym, bo jej stary swatch zepsuł się. Jak przyjdzie, to też zrobię fotorelację, choć tutaj raczej sami panowie i raczej zainteresowania nie będzie :D. Zegarek to Orient Blue Bird model  DM 00002B. Myślę, że będzie zachwycona :)

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to SARB 033.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł mój pierwszy w życiu Monster. Przyznam się szczerze, iż bałem się, że to będzie zbyt wielki potwór na mój chudy nadgarstek, ale nie taki diabeł straszny, jak go malują! Jest niewiele większy - minimalnie wręcz - od mojej poczciwej piąteczki. Idealnie mi to pasuje. Guma zostaje na basen, ale zegarek tak mi się spodobał, iż zamówię sobie na forum elegancki pasek z czerwonym akcentem. Bardzo mi się podoba, na pewno będę go nosił non stop, przynajmniej do czasu, gdy dotrze z celnego sarb017 :D Kilka zdjęć:

 

FGKDpEjl.jpg

FMs2A7Xl.jpg

qSdpqUel.jpg

TNdMeEil.jpg

OJViFWgl.jpg

gM2OiFml.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straciłeś najlepsze kupując monstera bez fenomenalnej (w swojej klasie) bransolety,

poza tym, niech się nosi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straciłeś najlepsze kupując monstera bez fenomenalnej (w swojej klasie) bransolety,

poza tym, niech się nosi!!!

Dzięki, na pewno się z Draculą polubimy. Ba, już się polubiliśmy - a pomyśleć, że do niedawna stroniłem od monsterów/diverów i tym podobnych zegarków. Zęby z czerwoną obwódką mnie przekonały. 

Co do bransolety - miałem wybór, od razu zdecydowałem się na gumę. Ja po prostu nienawidzę nosić bransolet, mam mały nadgarstek, ręka szybciej się męczy i nie lubię czuć metalu na skórze. Do bransolet raczej nigdy się nie przekonam. Będzie pasek od tutejszego artysty - na pewno doda uroku temu zegarkowi. Dziwnie mi to przechodzi przez gardło - ale ten zegarek jest po prostu ładny. Zastanawiam się jeszcze nad zmianą szkła na szafir z antyrefleksem z czerwonym podkładem.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monster bez bransolety to jak żołnierz bez karabinu  ;)

Kiedyś nie lubiłem bransolet i właśnie zmienił to monster  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł mój pierwszy w życiu Monster. Przyznam się szczerze, iż bałem się, że to będzie zbyt wielki potwór na mój chudy nadgarstek, ale nie taki diabeł straszny, jak go malują! Jest niewiele większy - minimalnie wręcz - od mojej poczciwej piąteczki. Idealnie mi to pasuje. Guma zostaje na basen, ale zegarek tak mi się spodobał, iż zamówię sobie na forum elegancki pasek z czerwonym akcentem. Bardzo mi się podoba, na pewno będę go nosił non stop, przynajmniej do czasu, gdy dotrze z celnego sarb017 :D Kilka zdjęć:

 

Gratuluję ładnego Tampaxa ;) 

p.s skąd zamawiałeś Sarb-a , jeśli można wiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bransolety - miałem wybór, od razu zdecydowałem się na gumę. Ja po prostu nienawidzę nosić bransolet, mam mały nadgarstek, ręka szybciej się męczy i nie lubię czuć metalu na skórze. Do bransolet raczej nigdy się nie przekonam. 

 

To dziwne, bo raczej właśnie do małych nadgarstków lepsze są bransolety.

Też uważam, że mogłeś brać na bransolecie. Z tego co widzę na skywatches, praktycznie nie ma różnicy w cenie, a bransę zawsze mógłbyś sprzedać.

Do mnie też leci monsterek, ale wersja czarna z czerwonym grotem sekundnika (SRP307J1).

Na bransolecie :)

 

I też liczę na to, że będę zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada przy kupnie zegarka, kupujemy zawsze z bransoleta. Nawet jak nie lubimy i nie używany to bransoleta możemy sprzedać i zegarek wychodzi nas taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada przy kupnie zegarka, kupujemy zawsze z bransoleta. Nawet jak nie lubimy i nie używany to bransoleta możemy sprzedać i zegarek wychodzi nas taniej.

+ pierdylion, te wszystkie paski, gumy i inne oryginalne w zestawie czy to seiko, citizena z reguły są do d*py i tak trzeba zmieniać a bransy mają super a zawsze można sprzedać a sam koszt zakupu w stosunku do paska jest znikomy a sama bransa kosztuje sporo   :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie pochwalę - dzisiaj dotarł :)

 

obawiałem się, że będzie zbyt duży na moje 16,5cm - choć jest stosunkowo duży to chyba jednak nie przesadnie.

W planach mam pasek skórzany - prawdopodobnie brązowy (chcę go trochę ożywić i odróżnić od dotychczasowego Tissot'a PR100 na bransolecie)

Ewentualnie chętnie posłucham dobrych rad na ten temat :)

 

post-88724-0-47892800-1454356941_thumb.jpg

post-88724-0-18955800-1454356942_thumb.jpg

post-88724-0-79697100-1454356942_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super OS. Ja obstawiam czarny pasek i najlepiej mi wygląda z jasnym szyciem, brąz dla mnie pomyłka.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-32788-0-50432700-1446538991_thumb.jpeg
post-32788-0-45348100-1385381009_thumb.jpg

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie pochwalę - dzisiaj dotarł :)

 

obawiałem się, że będzie zbyt duży na moje 16,5cm - choć jest stosunkowo duży to chyba jednak nie przesadnie.

W planach mam pasek skórzany - prawdopodobnie brązowy (chcę go trochę ożywić i odróżnić od dotychczasowego Tissot'a PR100 na bransolecie)

Ewentualnie chętnie posłucham dobrych rad na ten temat :)

Jak to nieprzesadnie? Przecież widać, że za wielki. Wygląda dramatycznie. facepalm.gif

Na Twoim miejscu odesłałbym

 

 

 

 

 

 

 

do mnie. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem G

 

post-26014-0-75751800-1454434156_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.