Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Recommended Posts

@dodge66 jest najlepszym przykładem, że nie trzeba wystawiać zegarka na bazarek, aby go sprzedać. Wystarczy kryptoreklama :D Fajny maluch, podoba się?

:D

Maluch fajny, bardzo przypadł mi do gustu, ale będę miał z nim trochę roboty (o czym dodge mnie poinformował, żeby nie było ;) )

Zegarek z odległości odczytywania godziny wygląda świetnie, o wiele lepiej niż fabryczna wersja. Gładkie boki, satynowany pierścień i wypukłe pleksi idealnie pasują do klasycznego profilu koperty i tego rozmiaru. Wszystko przypomina stare militarne zegarki - cud, miód i orzeszki.

Gorzej z wykończeniem moda. Polerka jest na przyzwoitym poziomie, nic nie razi w oczy. Niestety pod szkłem zamknięto masę drobin kurzu. Będę musiał otworzyć zegarek i je usunąć (o ile to tylko kurz - taką mam nadzieję).

Tarcza ma defekt logo. Litera E jest chyba naklejona na jakś paproch, a S jest trochę zgięte od dołu. Dodatkowo dwie mikrorysy w okolicy centrum, przy wskazówkach. Zamówiłem już nową tarczę z ebaya, więc chyba zrobię przekładkę.

Jak uda mi się oczyścić szkło i przełożyć tarczę, kupić solidniejsze skórzane zulu to będzie kompletny, świetny zegarek. A tak na razie jest po prostu fajny.

ng6mnrm.png

Dzisiaj (a w zasadzie przed chwilą) dotarł taki grubasek. ;P

m_slt095_2.jpg

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Spinnaker SP-5055-01 Fleuss - Swatch SUTO401 - Swatch YIS403 

Całkiem przyjemnie się układa, te peryferia nawet nie brużdżą, "mniej go jest" niż mojego fossila 4929, ciekawe czy na jakimś nato byłby jeszcze mniej odczuwalny? No zobaczymy...

Edited by 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Spinnaker SP-5055-01 Fleuss - Swatch SUTO401 - Swatch YIS403 

Co do nato mój "czteropalczasty" Przyjacielu to zastanawiam się czy uszy pozwolą. W sensie czy nie kończą się początkiem bransolety, bo na zdjęciu nie widać dokładnie a modelu nie miałem okazji dotykać. Co do zegarka to fakt, wygląda masywnie. Daj mu trochę czasu. Niech Cię przekona.

Co do nato mój "czteropalczasty" Przyjacielu to zastanawiam się czy uszy pozwolą. W sensie czy nie kończą się początkiem bransolety, bo na zdjęciu nie widać dokładnie a modelu nie miałem okazji dotykać. Co do zegarka to fakt, wygląda masywnie. Daj mu trochę czasu. Niech Cię przekona.

Nie powinno być problemu:

004.jpg

To na razie luźny pomysł, bransoleta jest bez zarzutu, robi wrażenie solidnej i nie ciągnie. 

Nie powinno być problemu:

To na razie luźny pomysł, bransoleta jest bez zarzutu, robi wrażenie solidnej i nie ciągnie. 

Przekonałeś mnie  :D  Uszy puściły.

Ale albo wygoliłeś łapę przed Świętami albo zdjęcie zdobyczne. Nato pasuje do Twojego nowego nabytku. Optycznie jest lżejszy. Noś i ciesz oczy.

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

jak dla mnie tylko bransoleta, ale nieważne napisz lepiej gdzie go wyrwałeś i w jakim stanie ?

Nie no, zdjęcie z netu przecież.  :P Jeszcze jedno, tym razem khaki:

post-94542-0-02520400-1482441629_thumb.jpg

A propos mierzyłem wczoraj SKX007 w Bonarce, zgrabny ale nie mam do niego przekonania, bransoleta jakaś taka badziewna, chciałbym jeszcze NY0040 po Nowym Roku założyć zanim zdecyduję, ale nigdzie go w Krakowie nie spotkałem.

Edited by 4palce

Może jest to związane ze świątecznym wietrzeniem magazynów. Szukasz Citizena który już jest ikoną i jak się zdarzy, że jest dostępny to występuje w dobrej cenie. Schodzi lepiej niż bułki w Almie. Może z początkiem stycznia kolejny fracht z Kraju Kwitnącej Wiśni dotrze do KRK. Też zwracam uwagę na niego bywając w sklepach ale nie ma. Amba fatima...

jak dla mnie tylko bransoleta

No w sumie racja, jest na tyle nieopatrzony że nie ma musu go na siłę personalizować, taka krówka zawsze lepiej wygląda na łańcuchu  ;)

ale nieważne napisz lepiej gdzie go wyrwałeś i w jakim stanie ?

Mam go ledwo parę godzin, jutro go dokładnie obejrzę przy świetle dziennym, na tę chwilę jak na zegarek noszony a nie aresztowany w szufladzie to nie ma się do czego przyczepić. Kupiłem na portalu aukcyjnym z oryginalnym pudełkiem, tabelą i książeczką do kurwomierza. :)  

Guest jarozlaw

@macmac wygląda jak japońska omega :-)

Edited by jarozlaw

@macmac wygląda jak japońska omega :-)

jedni widzą takie podobieństwo,a inni wcale   ;) , ale na żywo Seiko ma więcej smaczków  :) Sama tarcza przechodząca w brąz robi swoją robotę  :) ..ja bym się nie zamienił ..never  :D

3c7f6a7c4f1e300dmed.jpg

Edited by Macmac